Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

İdrak eşin evdeyse bi kahve yapıp yanına bi çikolata koyup yanına, dibine otursana :)
Hiç konuşmadan yani :)

Eşim şirketin düzenlediği paintball turnuvasına gitti sabahın köründe. Bugün aradı sesin kötü geliyor ağlıyor musun dedi. Yok, oğlan uyuyor sessiz konuşuyorum o yüzden dedim. Ardından boyalar iyice morartmıştır inşallah kıçını başını dedim. Güldü sonra kapattık. O değil de adamın dibine oturmayalı bir asır olmuş :) dibe nasıl oturulur anlatsana biraz :) ne kadar dibine mesela kolu mememe değecek kadar mı ahshsjj.

Asıl duygusal açlık boşanma sebebi değilmidir ?
Anne mutsuz baba mutsuz çocuğun böyle bir ortamda ne kadar sağlıklı yetişeceği konusu muallakta

Senin için yazmadım idrak sadece genel olarak bu kanı olduğu için yazdım.
Fikir alışverişi gibi düşün :KK66:

Son noktada elbette boşanma sebebidir. Ancak duygusal açlığın sebebi karşılıklı hatalar ise ve iki taraf da en ufak çaba sarf etmemiş ise, o bakit boşanmak şımarık bir ebeveyn davranışı oluyor. Birbirinden tiksinen iki insan elbette boşanmalı. Birbirinden tiksindiğini söyleyen ama esasında öyle olmayan kişiler için geçerli benim söylediğim durum.

Eşim şirketin düzenlediği paintball turnuvasına gitti sabahın köründe. Bugün aradı sesin kötü geliyor ağlıyor musun dedi. Yok, oğlan uyuyor sessiz konuşuyorum o yüzden dedim. Ardından boyalar iyice morartmıştır inşallah kıçını başını dedim. Güldü sonra kapattık. O değil de adamın dibine oturmayalı bir asır olmuş :) dibe nasıl oturulur anlatsana biraz :) ne kadar dibine mesela kolu mememe değecek kadar mı ahshsjj.
:KK70:
Kaldır kolunu adamın at kendi omzuna :) bunu romantik şekilde yapamayacağını biliyoruz o yüzden de ki, Elin kolun rahat durmaz şimdi alayım ben şöyle bi kenara :))))
Zaten yapmıcak biliyosun öyle bişey ama sen istemiyorsun gibi eşeğin aklıma karpuz kabuğu düşür :KK70:

Son noktada elbette boşanma sebebidir. Ancak duygusal açlığın sebebi karşılıklı hatalar ise ve iki taraf da en ufak çaba sarf etmemiş ise, o bakit boşanmak şımarık bir ebeveyn davranışı oluyor. Birbirinden tiksinen iki insan elbette boşanmalı. Birbirinden tiksindiğini söyleyen ama esasında öyle olmayan kişiler için geçerli benim söylediğim durum.
Ee yine aynı kapıya çıkıyor.Tiksindiğini söyleyip ama içten içe öyle değilse adım atmak gerekiyor.
Konu çocuksa kibire yer olmamalı diye düşünüyorum :KK66:
Ayrıca kocanın yanı derken kulak memesine kadar yaklaşırsan seviniriz :KK70:

kendine biçtiğin rol oturduğum yerden beni yordu idrak.
hırslımısın eşine karşı?
işe gidiyor arkadaşlarıyla çıkıyor nefes alma alanı var ama senin yok.
senin niye yok?
sinirlenip kapıyı vurup çıktığında bile çocuğu yanına almandan mı?
eşin sana çocuğuda götür gideceksen mi dedi yoo. ama o senin üstlendiğin rol dimi?
yarın pazar oğlanı eşine bırakıp aval aval avm gezmeye gitmeye ne dersin?

Ayrıca konunuza gerçekten vakıfım. Sizin konunun popüler olması, diğer öldürülme ihtimali olan arkadaştan daha fazla olması beni rahatsız eden. ÖLDÜRÜLME. Hani Türkiyede çok sık olan şey??
Hani su kayninin bokunu yemesi beklenen uye mi ?
Kusura bakmayin da ben hic uzulmedim o bayana. Aksine cok sinirlendim. Bir darp raporu bir bosanma dilekcesi bir tayin en azindan başlangıc icin yeter. Ama yillarca parazit gibi yasamis. Musmutlu pazar kahvaltisindan kalkmis ve aslin da cok aşıkmis.
Acimiyorum acimiyorum
. Ha kurtulamiyorum ölumden korkyorum dese amenna ama cocugu duzen hastaymis ve aslin da kocasi onu cok seviyormus.
İdragin derdi sizi sarmadiysa diger konunun popületisine katkida bulunun.
Herkesin popüsü kendine demis bir bilgin.

:KK70:
Kaldır kolunu adamın at kendi omzuna :) bunu romantik şekilde yapamayacağını biliyoruz o yüzden de ki, Elin kolun rahat durmaz şimdi alayım ben şöyle bi kenara :))))
Zaten yapmıcak biliyosun öyle bişey ama sen istemiyorsun gibi eşeğin aklıma karpuz kabuğu düşür :KK70:

Ya ben o eli öyle bir atarım ki omzuma, kalkıp lorke lorke diyerek salona koşarız. Asker uğurlaması yaşanır evde yok yere.

Ya böyle içim kıpırdanıyor okuyunca ama taze gelin gibi de kasılıyorum yaptığımı düşününce. Ter bastı ahsjsjs.

Ee yine aynı kapıya çıkıyor.Tiksindiğini söyleyip ama içten içe öyle değilse adım atmak gerekiyor.
Konu çocuksa kibire yer olmamalı diye düşünüyorum :KK66:
Ayrıca kocanın yanı derken kulak memesine kadar yaklaşırsan seviniriz :KK70:

Ahahjsjs hohlayayım mı kulağına bir de. "kulağını sevdik efendimisssssss" diyeyim mi. Ya ben niye geyiğe bağlıyorum bunları düşününce allam libidoma güç kuvvet ver yarabbim.

Nasıl o hale getirdin?:KK14:
Her erkek aynı olmuyo tabi ama çok sabrettim onun için çok fedakarlık yaptım iyi niyetliydim hep yuvamdı tek derdim annesinin yapmadığı fedakarlıkları yaptım tek dünyam oydu ana sonra bi baktım noluyo dedim ya bana ters hayatıma yaşantıma uymayan şeyler var boşanmak istiyorum dedim ama diyorum ya çalışmıyodı serseri gibi sanki ben yokmuşum gibi bi yaşantısı vardı ben boşanmak istiyorum dedim ama hep konuştum kafasına dank diyene kadar konuştum onunla boş işleri bırak millet yuva kurmak istiyo sen ne yaşıyon diye çok ta dua ettim onunda etkisi vardır neyse fedalarlıklarımı çabamı sevgimi onun için nelerden vazgeçtiğimi gördü boşanmanın sonuçlarını kabullenemedi seviyormuş demekki bide yani kısacası sevgi neydi sevgi emekti. Çaba göstermeden olmuyo demeyin karşıdaki insana siz neler sunuyorsunuz ne verirseniz onu alırsınız sözü gerçek ha adam sevmiyordur ayı gibi davranıyodur beni boşa beni boşa diye yalvarıyodur o zaman hiç gençliğinizi heba etmeyin başka limanlara yelken açın ama daha iyi havası olan daha temiz suyu olan limanlara. Ben hep şaşırıyorum boşanmak istiyorum diyen bayanlara sorarım hemen eşinizde istiyomu diye çünkü benim eşim hiç istemedi ben çok istedim artık olmucek dedim ama o yalvardı yakardı düzelcem yapmıcem dedi ama dedim ya çok konuştum ben agladım sabahlara kadar oturdum Allah yardım etti inşallah sizinde yuvanız mutluluğa kavuşur.

kendine biçtiğin rol oturduğum yerden beni yordu idrak.
hırslımısın eşine karşı?
işe gidiyor arkadaşlarıyla çıkıyor nefes alma alanı var ama senin yok.
senin niye yok?
sinirlenip kapıyı vurup çıktığında bile çocuğu yanına almandan mı?
eşin sana çocuğuda götür gideceksen mi dedi yoo. ama o senin üstlendiğin rol dimi?
yarın pazar oğlanı eşine bırakıp aval aval avm gezmeye gitmeye ne dersin?

İşte o zaman oğluma asla doğru düzgün bakmayacağını ve gerginlik ile onu üzeceğini bildiğimden aklım evde kalıyor. Bir de saçma ama keyfi bir bırakma durumuna hakkım yok gibi geliyor. Çünkü uslu uslu duran bir çocuk değil. Yemek yemesi sorunlu falan. Aç kalır diye bırakamıyorum. Eşim kızar diye bırakamıyorum. Durmaz yaralanır diye bırakamıyorum. Minnet etmek istemediğim için bırakamıyorum. Çünkü of pof yapacak eşim, durmuyor diyecek.

Ya idrak yapici olmaya cok yanaşmiyosun sanirim. Cocugun cok zor hatta cok cok zor ama adamin yanina niye oturmuyosun ? Ya da o senin yanina neden ? Cok uzaklasmissiniz cok. Kendine cocuksuz kucuk bi alan yaratabilsen keske.

Ya ama ben emeklilik zamanlarında düzelirsek sırf bu yüzden boşanabilirim. Gençliğimi çürüttün şimdi mi düzeleceğin geldi, takma diş kabını da al git bu evden derim.
Isaallah o kadar beklemek zorunda kalmazsiniz:)) sizi cok iyi anliyorum. Dedigim gibi benimde ilk cocugum cok zor bir cocuktu. Ve biz o donemde babanesi ben calisirken ona baksin diye esimin memleketine tayin istemistik. Orda benim ne bir akrabam ne bir arkadasim vardi. Esiminse bir sürü arkadasi. Huysuz bir cocukla hiç bilmediğim bir yerde yapayalnız kalmistim. Cok kolay arkadas edinen bir insanda degildim ustelik. Inanin bazi zamanlar oturur intihar mektuplari yazardim. Esimde sizin esiniz gibi cocuga karsi cok pimpirikli ve bana karsi fazlasiyla suclayiciydi. Benimde cok hassas bir yapim var asla kavga yada tartismaya giremem. Hep biriktirdim. En kötüsü heralde:KK43:(

Ya idrak yapici olmaya cok yanaşmiyosun sanirim. Cocugun cok zor hatta cok cok zor ama adamin yanina niye oturmuyosun ? Ya da o senin yanina neden ? Cok uzaklasmissiniz cok. Kendine cocuksuz kucuk bi alan yaratabilsen keske.

Evet aşırı derecede uzaklaştık zaten. Tensel Temas yok. Ancak cinsellik yaşanırken var o da nadiren oluyor zaten. O bu konuda uzun süre adım attı sonra vazgeçti. Benden yana bir adım yok hala.

İşte o zaman oğluma asla doğru düzgün bakmayacağını ve gerginlik ile onu üzeceğini bildiğimden aklım evde kalıyor. Bir de saçma ama keyfi bir bırakma durumuna hakkım yok gibi geliyor. Çünkü uslu uslu duran bir çocuk değil. Yemek yemesi sorunlu falan. Aç kalır diye bırakamıyorum. Eşim kızar diye bırakamıyorum. Durmaz yaralanır diye bırakamıyorum. Minnet etmek istemediğim için bırakamıyorum. Çünkü of pof yapacak eşim, durmuyor diyecek.
Sana bagirasim geldi. Ee bunlar mi sebeb ? Birak kizsin, bırak bağırsın , bırak biraz aç kalsın ölmez ya bi sakin ol. Ben olmadan bakamaz modundan bi cık. Kime neyin minneti bacım ? Babası lan o bakcak öfleye pöfleye. Sen boyle yaptikca cocukta uyum sağlamayamaz. Ee sağlayamiyosa da birak cözümu o dusunsun.

oğlanı annenin evinden mi getirdin?
adama fırsat vermezsen nasıl öğrenecek çocuğu idare etmeyi?
yemesi sorunlu ise bu sadece senin sorunun mu? neden?

Evet aşırı derecede uzaklaştık zaten. Tensel Temas yok. Ancak cinsellik yaşanırken var o da nadiren oluyor zaten. O bu konuda uzun süre adım attı sonra vazgeçti. Benden yana bir adım yok hala.
İste bir kere atsan bi o adımı bi hal yolu buluncak belki ama resmen iliskiyi kanırttira kanırttira kırmaya calisıyosun.
Bir kere sarıl öp boynundan hele :)

Sana bagirasim geldi. Ee bunlar mi sebeb ? Birak kizsin, bırak bağırsın , bırak biraz aç kalsın ölmez ya bi sakin ol. Ben olmadan bakamaz modundan bi cık. Kime neyin minneti bacım ? Babası lan o bakcak öfleye pöfleye. Sen boyle yaptikca cocukta uyum sağlamayamaz. Ee sağlayamiyosa da birak cözümu o dusunsun.

Çok doğru :) işte bunlar hep "yaa tamam sen bırak ben hallederim" kafasından. Dur ben yarın bir bırakayım sıpayı babasına. Nasıl bakıyorsa baksın. Denemekte fayda var.

İste bir kere atsan bi o adımı bi hal yolu buluncak belki ama resmen iliskiyi kanırttira kanırttira kırmaya calisıyosun.
Bir kere sarıl öp boynundan hele :)

Tamam söz bunu yapacağım bugün. Yani inşallah. Sonucu da gelip buraya yazacağım. Boyun da çok şey ya. Yanak daha iyi, ilk yanağı öpeyim.

Çok doğru :) işte bunlar hep "yaa tamam sen bırak ben hallederim" kafasından. Dur ben yarın bir bırakayım sıpayı babasına. Nasıl bakıyorsa baksın. Denemekte fayda var.
Ay senin birakabilceğini zannetmiyorum. Nolur birak bi ya. Bi gör noluyo.

Önce cocugu birakiyosun. Aksam gelip kocana sarilip bi kokluyosun ohh diyip.

Sonra zaten adam diyecekki bu cocugu bana birakmasin da bi keramet var :KK53:

X