Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

Bi kere nickiniz çok güzel, taa eskiden duyup begendigim bi espridir "idrak yollari iltihabı." :)
İkincisi yazarken kullandiginiz üslup cok hoş, eğlenceli masaallah :)
Cozulmeyecek bir probleminiz yok evlilikte; ufak dokunuşlarla ilk günkü heyecanli, aşk dolu gunlere ve normal-sağlıklı iletisim haline dönülebilir. Burdaki bayanlarin tuyolariyla da olabilir, bir arkadasin bahsettigi gibi ayağa düşmemiş ehil bir aile danismanligi da iyi gelebilir.
Gecen seneki konularinizda bahsettiginiz bireysel sıkıntı ve tedaviniz hangi aşamada, devam ediyor musunuz?
Tez vakitte evliliginizin daha iyi olmasini dilerim.

Evlilikte beklenti içine girdin mi batıyorsun.
Eğer içinden gelmiyorsa ne yapsan eksik kalır eşin ne yapsa kusur bulursun çünkü bir süre sonra kusur bulmaya odaklanıyoruz.
Gerçekten içinden geliyorsa 1 günlük oğlunu annene bırak oglunun ne kadar zor bir çocuk olduğunu hatırlıyorum ama o 1 gün size iyi gelecektir

Oğlumu yalnızca iki kez yatılı bıraktım. Birinde ameliyat oldum, diğerinde ise dostumun cenazesine gittim. İkisinde de bıraktığım kişiler çok zorladılar. Keyfi bir durum için kimse bakmaya gönüllü değil. Annem öksüz olan iki yeğenime bakıyor. Ondan bir beklentim olamıyor maalesef.

Peki bir de şöyle düşünelim;
Geçmişteki kötü yaşantınızın, sert karakterinizin sebebi eşiniz olmadığına göre asıl kabahatli kim?

Evliliğiniz sıkıntılı olabilir ve sebebi eşiniz olabilir, anlarım.
Ancak geçmişten gelen karakter yapınızda kaynaklı sorunlarda samimiyetle sorumluluk alıyor musunuz evlimiğinizdeki sıkıntımarla alakalı?
Hah işte asıl sorun burda başlıyor canim.
Eşimde sorumsuz ve öfke kontrolü yok ailesine canını verir ama kendi evine gelince umursamaz çünkü her sorumluluğu üstlenen aleyna var o yapar herşeyi.:bicak:

Yinede kendime çeki düzen vermeye kadar verdim bakalım sonradan ben elimden gelenin fazlasını yaptim deyip vicdanen rahat olmak ve evladım için...

Bi kere nickiniz çok güzel, taa eskiden duyup begendigim bi espridir "idrak yollari iltihabı." :)
İkincisi yazarken kullandiginiz üslup cok hoş, eğlenceli masaallah :)
Cozulmeyecek bir probleminiz yok evlilikte; ufak dokunuşlarla ilk günkü heyecanli, aşk dolu gunlere ve normal-sağlıklı iletisim haline dönülebilir. Burdaki bayanlarin tuyolariyla da olabilir, bir arkadasin bahsettigi gibi ayağa düşmemiş ehil bir aile danismanligi da iyi gelebilir.
Gecen seneki konularinizda bahsettiginiz bireysel sıkıntı ve tedaviniz hangi aşamada, devam ediyor musunuz?
Tez vakitte evliliginizin daha iyi olmasini dilerim.

Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. Bireysel sıkıntılarımı çözümü için bir girişimde bulunamadım. Oğlumu bırkacak kimse olmadığı için. Lakin kreşe başlamasıyla birlikte inşallah bu hususta adım atacağım.

Eşim dünden beri üzgün epey. Sanırım ilk kez anladı ne kadar üzüldüğümü. Kendince bazı adımlar atıyor. Umarım ben de yanıt verebilirim öfkemi yenip.

bende bu söylemleri asla dinlemem... yani asabi çıkışlar ile hatalarımı gösterenleri. Hatalı olsam bile hatanın üzerine üzerine giderim.

Eşim de sizin verdiğiniz tepkiyi veriyor. Hali hazırda ben oldukça eleştirel bir insanım zaten. Zannediyorum bundan çok bunalmış olmalı ki iyi niyetle söylediğim şeyler bile ters tepiyor artık.

Evli değilim o yüzden evliliğiniz ile ilgili yorum yapamiycam,yaparasam diyeceğim şey belli, 2 tarafta mutsuz ise niye devam edilsin.Ama o isler öyle kolay değilmis öyle diyorlar.Neyse...
Bence sizin profosyonel bir yardima ihtiyaciniz var.Maddiyat sorun olabilir ama getirisi daha fazla olur.Bunu evliliğiniz icin değil kendiniz için,oğlunuz için yapin.
Ruhunuzda ciddi yaralar var,aşamadiğiniz duvarlar,takintilar vs.
Psikolojik siddet gördüm zamaninda ailemden diyorsunuz ya hani,şu an siz de kendinize bir nevi ayni şeyi yapiyorsunuz.Kendinizi rahat birakin,insani duygulari küçüklük olarak görmeyin,gururun fazlasi kibirdir ve bu insanin bitiren birsey.Tüm bunlari tek basiniza aşabilmeniz çok zor.Bence size yardim şart.Naçizane tavsiyem.

bende bu söylemleri asla dinlemem... yani asabi çıkışlar ile hatalarımı gösterenleri. Hatalı olsam bile hatanın üzerine üzerine giderim.
Ben de Idrakyollariiltihabi Idrakyollariiltihabi
Eşim öfkeyle 2x2=4 dese onu bile kabul etmem, reddederim. Bile isteye onu çıldırtma noktasına getiririm.
Sonra da çok sinirlisin, seninle konuşulmuyor deyip üste çıkarım.

Ama canım bu hiç olmadı dediğinde çok mahcup olurum, özür dilerim, sevdiği şeyleri yapmaya çalışırım vs.

Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. Bireysel sıkıntılarımı çözümü için bir girişimde bulunamadım. Oğlumu bırkacak kimse olmadığı için. Lakin kreşe başlamasıyla birlikte inşallah bu hususta adım atacağım.

Eşim dünden beri üzgün epey. Sanırım ilk kez anladı ne kadar üzüldüğümü. Kendince bazı adımlar atıyor. Umarım ben de yanıt verebilirim öfkemi yenip.

Belirtmeyi unutmusum: Siz forumda yazarken sanki apartmanda bi komsumla konuşuyormuş gibi samimi-sicak hissediyorum :)
Esiniz sizi seviyor ve cabaliyor. Siz de gayret edin. Gercekten cok daha guzel olur. Biz de iyi hallerinizi okur seviniriz vallahi.

Hah işte asıl sorun burda başlıyor canim.
Eşimde sorumsuz ve öfke kontrolü yok ailesine canını verir ama kendi evine gelince umursamaz çünkü her sorumluluğu üstlenen aleyna var o yapar herşeyi.:bicak:

Yinede kendime çeki düzen vermeye kadar verdim bakalım sonradan ben elimden gelenin fazlasını yaptim deyip vicdanen rahat olmak ve evladım için...
Benim de bu mesajda L lerle sorunum olmuş :)

Her sorunun çözümü vardır.
Önemli olan sorunlar birikmeden, doğru zamanda doğru yöntemlerle çözebilmek.

İnşallah bundan sonrası sizin için güzel olur :)

Sevindim canim lütfen öfkeni yen ve sende bir adım at bak nasil düzelecek yavaş yavaş InşAllah...

Evli değilim o yüzden evliliğiniz ile ilgili yorum yapamiycam,yaparasam diyeceğim şey belli, 2 tarafta mutsuz ise niye devam edilsin.Ama o isler öyle kolay değilmis öyle diyorlar.Neyse...
Bence sizin profosyonel bir yardima ihtiyaciniz var.Maddiyat sorun olabilir ama getirisi daha fazla olur.Bunu evliliğiniz icin değil kendiniz için,oğlunuz için yapin.
Ruhunuzda ciddi yaralar var,aşamadiğiniz duvarlar,takintilar vs.
Psikolojik siddet gördüm zamaninda ailemden diyorsunuz ya hani,şu an siz de kendinize bir nevi ayni şeyi yapiyorsunuz.Kendinizi rahat birakin,insani duygulari küçüklük olarak görmeyin,gururun fazlasi kibirdir ve bu insanin bitiren birsey.Tüm bunlari tek basiniza aşabilmeniz çok zor.Bence size yardim şart.Naçizane tavsiyem.

Ben de oğlum doğmadan önce böyle derdim. İki taraf da mutsuz ise bitmeli. Ancak şimdi diyorum ki, affedilmeyecek hatalar yoksa evlilikte kişiler önce ebeveyn olduklarını hatırlamalı ve bir çocuğu aile birliğinden mahrum bırakmamalı. Duygusal açlık, boşanma için bir gerekçe olmamalı. Tercihlerimizin bedelini çocuklar ödememeli. Tabi bu durum, yapılabilecek her şeyi yapmadıysan geçerlidir. Her yolun denendiği bir birliktelik yine de zulüm ise elbette ayrılmak gerekir.

Ben yardım alacağım. Sadece oğlumun kreşe alışma sürecinin geçmesini bekleyeceğim.

Merhaba;
Şuan en bunaltıcı yoğunluğum arasında konuya dahil olup şu sayfaya kadar olan bütün yorumları okudum ve dayanamayıp yorum yazmak istedim.
Çok duygulandım nedense..Ağlıyor olmanız kesinlikle çok haklı bir tepki ama lütfen hırpalamayın kendinizi.Abartmıyorsunuz hatta bence aksine çok dirayetli ve güçlü bir kadınsınız.
Bunun yanı sıra eğlenceli,insanı saran modunu değiştiren bir konuşma/yazma üslubunuz var.Çok yönlüsünüz bu çok güzel bir şey aslında.Eşinizin yetersizliğine tahammülünüz yok.Aslında kibir değil bu beklentilerinizin karşılanmaması karşılığında verdiğiniz tepkiler.Ben anlamıyorum bazı arkadaşları eleştirmişler de.
Acaba kendileri bu şartlarda nasıl çok sağlıklı bir kişilik ortaya çıkarabileceklerdi..Nasıl bahsettikleri ''kusursuz'' insan olabileceklerdi.İnanın kendimi koydum yerinize.Gözlerim dolu dolu oldu.Sonra dışardan birisi olarak değerlendirmeye çalıştım.Olmadı yine doldu gözlerim.
Lütfen bu olanlara rağmen yine de o günkü tavrınızı devam ettirin.En azından bir süre daha.En son söylemeniz gereken şeyleri en başta söylemeden devam bir süre daha.
Anlatım şekliniz çok hoş.Bunu bile eleştiren insanlar olabiliyor da.Dümdüz uzun konuları gördükçe de benim içim bayılıyor ve bakmadan çıkıyorum e napıcaz şimdi? Zaten yazdığım cümleleri anlamayacak kapasite! sahibi insan da varsın okumasın yorumlamasın.Zor yok.
Aslında özünde çok samimi,ne istediğini bilen bir insansınız bence.
Sadece kişilere göre öne çıkarıyor veya geri plana atıyorsunuz.Çok güzel yorumlar çok iyi yerlere temas etmiş arkadaşlar var.Evet güçlü,herşeyini kendi yapan kadınları sevmiyor erkekler.Ve çoğunlukla benim evliliğimde bu sebeple bitti.Ama kendisine ait sorumlulukları yerine getirseydi eminim o bile yeterli olacaktı benim için.Bir insana en büyük saygı duyma sebebidir güçlü kalabilmesi..Rahat insanlardan hiç haz etmiyorum oldum olası..
İnsan kendi gibi bir insan görmek istiyor karşısında.Dolayısıyla beklentiler karsılanmadığında agresifleşiyorsun.Ama çözüm ne yazıkki sizin hoşunuza gitmeyecek şeyler olacak bazı arkadasların da yazmış olduğu şeyler gibi.
Dene be arkadasım bakalım sonuç nereye bağlanıyor.Biraz daha sabır,biraz daha gitme bakalım diyardan.
Mükemmel hayat arkadaşı yok.Birbirini idare edebilen sevgi saygı çerçevesinde sürdürmeye çalışan insanlar var.
Çocuğunuz bence büyüdüğünde çok akıllı,olgun,sakin ve bir başarılı bir adam olacak.Yaramaz çocukların içinden geleceğin dev adamları çıkıyor genelde :)
Uzun ve hızlı yazdım affola.Konu takibindeyim ve bu sayfadan sonraki yorumlara da göz atacağım daha sakin bir zamanda..
Bir değil binn ''ooohhh beee'' diyeceğiniz günler çarçabuk gelsin inşallah.
Sevgiler..

Amin inşallah o günler çok çabuk gelir :) saldırı ve hakaret olmadığı sürece herkes istediği şekilde algılayıp yorumlayabilir bunda sıkıntı yok. Üslubumun zoraki bir çaba ile oluşmadığını, konuşma dilimin de kişiye göre değişkenlik göstermekle birlikte hemen hemen aynı olduğunu belirttim zaten. Bir de yazmayı seviyorum, yazarak kendimi ifade etmek daha kolay geliyor. Göz teması ile ilgili problemlerim var :))

Ben adım atmakta çok zorlansam da attığım adım sonrasında istediğim reaksiyonu göremeyince, o adımı devam ettirmekte daha çok zorlanıyorum. Mesele bu noktada tıkanıyor zaten. Evet oldukça kibir kokan bir düşünce ama "yahu ben bu kadar zorlanıp adım attım, hala neyin derdindesin" diyorum ancak insanlar benim çektiğim zorluğu anlamak zorunda değiller elbette. Çözüm bulmak ise amaç, o adımı paşa paşa sürdürmek gerek.

Ben de oğlum doğmadan önce böyle derdim. İki taraf da mutsuz ise bitmeli. Ancak şimdi diyorum ki, affedilmeyecek hatalar yoksa evlilikte kişiler önce ebeveyn olduklarını hatırlamalı ve bir çocuğu aile birliğinden mahrum bırakmamalı. Duygusal açlık, boşanma için bir gerekçe olmamalı. Tercihlerimizin bedelini çocuklar ödememeli.

Asıl duygusal açlık boşanma sebebi değilmidir ?
Anne mutsuz baba mutsuz çocuğun böyle bir ortamda ne kadar sağlıklı yetişeceği konusu muallakta

Senin için yazmadım idrak sadece genel olarak bu kanı olduğu için yazdım.
Fikir alışverişi gibi düşün :KK66:

Ben 15 yillik evliyim. Benimde ilk oglum cok zor bir cocuktu. Bizde nerdeyse esimle kopmustuk. Bosanmayi kafama koydugum surecte 2. Ogluma hamile kaldim. Yada bilmiyorum belki de bosanamayim diye hamile kaldim. 2. Cocukla birlikte aramizda ki ucurum büyüdü. Esimde 2 cocukla onu birakamayacagimi düşündüğü icin iyice salmisti kendini. 2 ev arkadasi gibi olmustuk. Sonra esim beni kaybetmeye basladigini anladi. Degismeye basladi . Ikimizde değiştik . Su an iyiyiz. Cocuklarda büyüdü. Birliklte geziyoruz tozuyoruz. Evlilik hava durumu gibidir. Bi bakarsin yagmur yagmis bi bakmissiniz gunes acmiş

Ya ama ben emeklilik zamanlarında düzelirsek sırf bu yüzden boşanabilirim. Gençliğimi çürüttün şimdi mi düzeleceğin geldi, takma diş kabını da al git bu evden derim.

E ben de hatalarımı ancak ikna edilir isem kabul ediyorum o ne olacak :) örneklerle geniş bir biçimde izah edip ikna etmeli ki "doğru söylüyorsun" diyebilmeliyim. Bence ben gıcık bir insanım burçla ilgisi yok.
Bunun ne alakası var gıcıklıkla :)) Gayet doğru şekilde davranıyorsun.

X