Evlilik yıldönümü tartışması !Sizce ne yapmaliyim ?

Bencede konuşmaktan anlamıyor
Kadınla restleşiyor
Geçen hafta evin işleri alışveriş varmış belliki gidilememiş
E bu pazarda önemli bi günleri sonuçta ve bu konuda restleşmesi ona önem vermediğini gösterir gibi çok tatsız bir tutum
Diğer pazara alır çoluk çocuk mutlu mesut gidilirdi yani ne var bunda

Beni anlayan bi sizsiniz sanirim
Gecen hafta gezicektik evet yildonumu aklmda yoktu bile pazara denk geldigni blmiyodum.
Ama cocuk hastalaninca hastanede gecti vakit haftaici islerinden dolayi alsveris ypmadi berabrr ckalim dedik ama gitti iste.
Bende aynisini dedim bugn evlilik yldnmumuzu kutlayalm haftaya beraber gdelim dye ama o brakip gtmeyi tercih etti

Öfkeyle kalkip evden gitmeyin bence.Arkadasin biri dogru soylemis ikiz pusetler var cocuklarini koy arabaya arada cik hava al,markete git...O kadari bile iyi gelir.Kocan daha sık gitsin köye sen de mecbur kalma.Bir de bu özel gunlere fazla takilmayin hergün ozel bence.Erkekler duz mantik degismiyorsa sen baska careler bul.Simdi inat edip babani cagirsan ne olacak?Koca yine ayni koca.Bana kalirsa kocan olmadan da yasayabilecegini kanitla.O yoksa niye ac duracaksin çözüm uret.Disaridan yemek söyle,internetten market alışverişi yap vs.Kocan da itiraz ederse ne yapayim iki cocukla yetisemiyorum sen de yoksun ortalikta ac mi duralim de...

Beni anlayan bi sizsiniz sanirim
Gecen hafta gezicektik evet yildonumu aklmda yoktu bile pazara denk geldigni blmiyodum.
Ama cocuk hastalaninca hastanede gecti vakit haftaici islerinden dolayi alsveris ypmadi berabrr ckalim dedik ama gitti iste.
Bende aynisini dedim bugn evlilik yldnmumuzu kutlayalm haftaya beraber gdelim dye ama o brakip gtmeyi tercih etti

Ya canım sanki kuralmı bu yani bilseniz nolcak
Öfkeyle kalkip evden gitmeyin bence.Arkadasin biri dogru soylemis ikiz pusetler var cocuklarini koy arabaya arada cik hava al,markete git...O kadari bile iyi gelir.Kocan daha sık gitsin köye sen de mecbur kalma.Bir de bu özel gunlere fazla takilmayin hergün ozel bence.Erkekler duz mantik degismiyorsa sen baska careler bul.Simdi inat edip babani cagirsan ne olacak?Koca yine ayni koca.Bana kalirsa kocan olmadan da yasayabilecegini kanitla.O yoksa niye ac duracaksin çözüm uret.Disaridan yemek söyle,internetten market alışverişi yap vs.Kocan da itiraz ederse ne yapayim iki cocukla yetisemiyorum sen de yoksun ortalikta ac mi duralim de...

Evden gitme olayı küsüp gitmek gibi değil ya
Zaten eşide demiş senide annenlere bırakayım diye
Sadece evde yalnız kalmamış olcak onunda umrunda olmayıp annesinde geçircek yıldönümlerini

Bu arada diğer önerilerinize bende katılıyorum böylede yapılabilir
Ve özel günü umursamayan eşe napsan boş haklısınız
İçinde yoksa napsa olmaz yani

Evet dogru sòylemis ama 2 tane araba var zaten baktik onlara pahali geldi cok gerek yok 2 tane var zaten dedi.
1500 civarlarinda cünkü.
Özel günü degil maksat hediye süprzde degl maksat beraber gecrlm alisverimizi yapalim dolaslm istedim.
Evet napsam anlamyr hep alttan almaktan cözum bulmaya calismaktan yoruldum artik.
Suan seytan öyle dürtüyo ki ama naparim blmiyorum gdersem dönmem onuda biliyorum.
Bikere gttimmi dönmem ama byle yaparak biseyleri bitiriyor icimde.
Benim pesimde kosan evlenmek isteyip pesimi brakmayan adam nasil olduda bukadar degisti anlam veremiyorum.
Sabir cekiyorum sadece bi o geliyo suan elimden.

evlilik yıl dönümleri gününde kutlanmayınca nikah mı düşüyor,bir daha ki haftaya kutlasaydınız.

Köye bi hafta sonra gtsek köymü kaciyor ?
Onuda gectim alisveris pazar yapmamiz lazm bunuda biliyor orda 11 e kadar gece oturup gelince noluyor.

Evet dogru sòylemis ama 2 tane araba var zaten baktik onlara pahali geldi cok gerek yok 2 tane var zaten dedi.
1500 civarlarinda cünkü.
Özel günü degil maksat hediye süprzde degl maksat beraber gecrlm alisverimizi yapalim dolaslm istedim.
Evet napsam anlamyr hep alttan almaktan cözum bulmaya calismaktan yoruldum artik.
Suan seytan öyle dürtüyo ki ama naparim blmiyorum gdersem dönmem onuda biliyorum.
Bikere gttimmi dönmem ama byle yaparak biseyleri bitiriyor icimde.
Benim pesimde kosan evlenmek isteyip pesimi brakmayan adam nasil olduda bukadar degisti anlam veremiyorum.
Sabir cekiyorum sadece bi o geliyo suan elimden.

Cnm arkadaş haklı sen annene gitmeyi küs olarak algıladıysan öyle kastetmedim ben
O kadar abartılacak bişey değil
Sadece yapman gereken sende önemsemiceksin hepsi bu
Değişmez çünkü

Ya canım sanki kuralmı bu yani bilseniz nolcak

Evden gitme olayı küsüp gitmek gibi değil ya
Zaten eşide demiş senide annenlere bırakayım diye
Sadece evde yalnız kalmamış olcak onunda umrunda olmayıp annesinde geçircek yıldönümlerini

Bu arada diğer önerilerinize bende katılıyorum böylede yapılabilir
Ve özel günü umursamayan eşe napsan boş haklısınız
İçinde yoksa napsa olmaz yani

Özel gününden gectim artik benm maksatim beraber gecirmek gezmekti cok skldim kimse anlamiyor.
Abisi var ortak calisiyorlar onlar ayda 2 ayda bi gider ondada 3 4 te gidip 8 9 da dönerler köyden ama biz 10da gidip gece 11 de döneriz onuda gectim abisinn karisindada eltimde araba var ona verdiler yenileri alinca bana al deyince zmani var zmani var hep oyaliyor.
Evde otur otur sklyrm bunaliyorum artik

Cnm arkadaş haklı sen annene gitmeyi küs olarak algıladıysan öyle kastetmedim ben
O kadar abartılacak bişey değil
Sadece yapman gereken sende önemsemiceksin hepsi bu
Değişmez çünkü

3 secenek var
1.cisi oturup öyle televizyon izlicem aksama kadar.
2.si annemleri arayp beni alin dicem gidicem oraya o arayip özr dileyene kadar gtmicem.
3. Bütün gemileri yakip dönmicem

3 secenek var
1.cisi oturup öyle televizyon izlicem aksama kadar.
2.si annemleri arayp beni alin dicem gidicem oraya o arayip özr dileyene kadar gtmicem.
3. Bütün gemileri yakip dönmicem
Ozaman arkadaşın dediğini yap internetten alışverişini yap yemek istet ye iç o gelincede hiç umursamıyormuş gibi yap normal devam et
Bence
Çünkü özür dilemez kendince kendini haklı görüyor
Ve tüm gemileri yakacak büyük bi mevzu değil
Sen çok bunalmışsın sakinleş başka şeylere yor dağıt kafanı

Ozaman arkadaşın dediğini yap internetten alışverişini yap yemek istet ye iç o gelincede hiç umursamıyormuş gibi yap normal devam et
Bence

Yapmicam alisveris kendi yapsin kendi yiycemi yerim ben o ben siparis verip o dsnmüysa ben nye onu dsüneyim ki ne yerse yesin banane!

O anne ki 9 ay karninda tasimis, her turlu eziyetini cekmis, camasir makinasi bulasik makinasi elektrikli supurge zaten hak getire. Bunlarin yaninda bi de bezini elinde yikamis. Belki ekmegini de kendisi yapiyormus.
Simdi anne babasina gitmesi cok mu o evladin? Siz de anasiniz, ne sıkıntılar cektiniz evlatlariniz icin. Yaslandiginizda sizi ziyarete gelmemeleri uzmez miydi sizi? Haftada bir gitsin ne olacak? Her gun de gitse vefa borcu odenmez..
Evlilik yildonumu ne ki? Bos isler, kapitalizmin dayatmalari...
Her yil kutlarsin evlilik yildonumunu ama ana babayi bir daha bulamazsin..

O anne ki 9 ay karninda tasimis, her turlu eziyetini cekmis, camasir makinasi bulasik makinasi elektrikli supurge zaten hak getire. Bunlarin yaninda bi de bezini elinde yikamis. Belki ekmegini de kendisi yapiyormus.
Simdi anne babasina gitmesi cok mu o evladin? Siz de anasiniz, ne sıkıntılar cektiniz evlatlariniz icin. Yaslandiginizda sizi ziyarete gelmemeleri uzmez miydi sizi? Haftada bir gitsin ne olacak? Her gun de gitse vefa borcu odenmez..
Evlilik yildonumu ne ki? Bos isler, kapitalizmin dayatmalari...
Her yil kutlarsin evlilik yildonumunu ama ana babayi bir daha bulamazsin..

Anne baba konusunda haklisiniz.
Tabikide haklari ödenmez ben herzmaan düsnüyorum ben nasil özlüyorsam oda özlüyodur elbet diye.
Ama bana garez yaptigina kiziyorum eskiden bukadar gidip gelmezmis ben gttkce oda misilleme yapmak istiyo onada eyvallah.
O gecen sene mesailerde calisirken ben kendim gderdim annesigile.
Ama bastan bu pazar alisveris yapicagmz pazara gidicemiz konsldu bsey demedi ben ona göre plan yaptim ama son anda geceden byle deyip cekip gtmesi snirlermi bozdu bukdr gtmek benle durmak istemiyoduysa kosup pesimden zorla evlenmek icin yalvarmasaydi onlarla yasaydi.
Beni byle snir edip brak gtmesimi gerekiyodu.
Ben hep onu kirmamak istedklerni yapmak icin ugrastm o benm istedmi bikere yapmadii

Son yazdigini okuyana kadar suclayacaktim valla nottan ve altindaki belirttigin ekstradan sonra cok haklisindan baska diyecek biseyim kalmadi :KK43: allah yardimcin olsun atlattigin surec zaten zor sorunlar da sıkıcıymış:KK43:

Anneye babaya allah uzun ömürler versin ama daha yeni doğum yapmış 2 küçük çoçuğu olan ve fazlaca sıkılmış birinden bahsediyoruz ..ben anlayabiliyorum seviyorum değer veriyorum demekle olmaz bütün yük eşde ise az rahatlatmaya çalışmalı şimdi gençler birşey yaşamayacaklar yarın elden ayaktan düşünce ne anlamı var karı kocalığın .kadın özlüyor kocasını işleri yoğunmuş bebeklerin de ihtiyacı var eee ne zaman görüşecekler ..Bir kadın bu kadar ısrar ediyorsa gelecek haftanın sözünü alarak eşinin gönlünü yapabiirdi.Ona bakarsanız kimsenin garantisi yok yarına çıkmaya Haftanın yedi günü eşi evde değilki ana baba hakkından yola çıkılıyor .Benimkide dün işi vardı tüm gün bugün hasta ziyaretine gitti bunalıma girdim 2 çocukla eş evde olmalı yeterince sonra sen de çocuklarda farketmeden uzaklaşı veriyorsunuz .Nacizane fikrim bu yönde.....

2 ay gormemi degil arkadaslar zaten surekli geliyorlarmis sonucta. Iki cocuk stresi ve kucuk cocuk olmasinin stresi yaninda ne kadar birileri olsa da farkli yansir . Yeni dogumdan cikmis bir kadinin psikolojisini hepimiz biliyoruz . Ozel olan bir gunu basbasa gecirmek istemesi kadar dogal bisey gormuyorum . Evet gercekten 1 2 haftadir falan gormuyor olsa gidin aksam kutlayin derdim abartmayin derdim muhtemelen ama , bu sartlar altinda hassas oldugunuz bir doneminizde isin bu kadar inada binmesi hos degil . Ama siz inat bir insansaniz belki esiniz bu yuzden de inat ediyor olabilir siz de inatlasmissiniz cunku :KK43:

Cocuklarin yaslari cok yakin.Ben hepsini gectide 9 aylik hamileyken 11 aylik bebekle nasil gidip orda hizmet ettiniz

Siz bu kadar fedakarlik yaparsaniz,evlilik yildonumunu koyde gecirmek istemesine sasirmamak lazim.

Allah yardimciniz olsun umarim guzellikle cozersiniz.

X