Evlilik yıldönümü tartışması !Sizce ne yapmaliyim ?

Acındırıyosan iki kap aş yollasınlar, bizim market 200 metre uzakta ben 1 çocukla çıkamıyorum bazen, asansör bozuk oluyo kucağıma alsam aldıklarımı nasıl taşıcam bebek arabasını alsam içinde durmak istemiyo, sende bir de iki tane, evet aileni ararsın ya da konu komşudan rica edersin gider markete alır gelir ama neden yardım isteyesin bu konuda, ne dicen hem kocam beni iki çocukla tam takır evde bıraktı bize bi alışveriş yapın mı

Bizim asansır yok bebk arabalarida arabanin bagajnda duruyor hep arabada onda olduguna göre komsluk desen 0 zaten :)

Ben olsam babamı arar gel beni al derdim oda geldiğinde boş evi görür aradığında ulaşamazdı çünkü. Bunuhaketmiş bir adam evde çocuklar ile vakit geçirmek varken neden anasına gitmek ister ki her hafta

Gidicem canm zaten smdilik mesaj attm anneme bi isleri varms onu halletsinler sonra dycem bni alin diye :)

Yav iki kucuk cocukla %80 bosanamayacaksin sen bari boş boş konusma adama gelme artik ,etme, konusma diye ..
Emin ol oda biliyor senin iskembeden salladigini oyuzden dediklerini umursamadan gidiyor zaten hicbisey yapmicaksan saga sola gidip, atar gider yapmak sacma. Ya gercekten bir icraat yap yada otur cocuklara bak bence

Gidicem canm zaten smdilik mesaj attm anneme bi isleri varms onu halletsinler sonra dycem bni alin diye :)
Suanda tamamen inat ve hormonlarin etkisinde karar veriyorsun ama hayirlisi.Siz de kendinizce haklisiniz ama bu is böyle çözülmez.Olan cocuklarinizin huzur ve duzenine olur.Onumuz kis zaten cocuklarla koye sık gidemezsiniz bahane olurdu adam da sizinle vakit gecirmeye alisirdi arada da ailesine giderdi.Simdi evden gidip geriye donunce ne agirliginiz kalacak?Bir hanim en son gemileri yakip cikmali evinden bence.Bu durum bu kadar buyuyulecek bir durum degil.Siz de ısrarla baska cozumleri reddediyorsunuz.İstediginiz gibi olsun istiyorsunuz olmadi diye inat ediyorsunuz kabul edin...

Anneniz yakınlardaysa arada annene bırak çocukları gez bi hava al.
Sürekli evde tabi bunalırsın. Eşin de anlamalıydı seni.
Lohusa sayılırsın. Psikolojik olarak çok zayıfsın.
Ama o da çok çalışıyor o da patlamış. Hoş olmayan bi durum olmuş. Allah hayra çıkarsın.

Annesini 2 ay görmedi degil her hafta bizdelerdi toplasin 1 bucuk haftadir görmemistir.
Benim özur dileyecek biseyim olmadi her özel gunünmüzü zehir eden o hep nolacak ki 2 hafta üst üste burda durup dger hafta gtsek hem gecen hafta cocuk hastaydi gezemedik zaten hastanede gecti vakit.

Valla tepkilerden sonra hikayeyi degistirenlerdensin gibi geldin bana. En önemli iki seyi yazmadin. Sonucta her hafta sonu gelmis olsalardi, onlara gitmeye gerek yok degilmi? Ve tepkilerden sonra birden cocugun hasta olmus gecen hafta.

Ben halen diyorum esin hakli..

Yani can sıkıcı bi durum. Sabahtan köye gidip akşam romantik bir yemek falan ayarlayabilirdiniz başbaşa, orta yolu bulma açısından. Bir de karakter meselesi tab

Çok haklısınız. Çok önemli bir şey olmadıkça bebekleri ve eşini bırakıp köye gitmek ne demek. Tepenize çıkmış adam sizin. Gidin annenize boş bulsun evi. Kıymetinizi bilseydi.

Meraba elimden geldiğince kısa tutmaya çalışacagim şimdiden okuyup cevap yazanlara tesekkürler :KK66:
2 tane cocugumuz var ikiside kücük birisi (1yaşında) 13 aylik digerini 40imiz yeni çıktı diyebilirim.
Normalde haftada 6 gün rutin evdeyim arada haftada 1 2 gün anneme gittigim oluyor oda esim birakirsa öyle.
Genellikle 6 gün evde 2 cocukla tek basina biyere cikip 2 cocukla gezme gibi bir lüksüm yok malesef illaki biri olmasi lazim yanimda cünkü ikiside kucak cocugu.
Bebek arabasi 2 tane ama digerini sürecek biri daha lazim :)
Neyse yani esimin tatili pazar günleri.
Esimin annesi ve babasi köyde yasiyorlar yasadagimiz yere 1 saat uzaklikta 10 15 evden olusan bakkali cakkali olmayan kücük biyer.
Genellikle 1 pazar gezip diger pazar köye gideriz ama 2.cocuk dogdugundan beri yaklasik 1 bucuk aydir gitmedik.
Tabi esim gecen hafta gidelim dedi bende gezelim dedim ama cocuk hastalandi vaktimiz hastanede gecti.
Neyse birde şunu ekleyeyim kışin esimin is sezonu basliyor ve mesailer oluyor haftada 3 gün 10 11 de geliyor aksam. Bazi zamanlar pazarlarida calisiyor tatilimiz olmuyor malum soguklar bide cocuklarla cikma gezme sansimiz oldukca azalicak.
Bu pazar bugün bizim evlilik yildönümümüz bende beraber gecirelim gezelim falan istiyorum.
Ama esimle 3 5 gündür bunun tartismasini yasiyoruz bana köye gidelim dedi bende evlilik yıldnmümüz dedim orda gecirirz dedi.
Orda geciricek bi ortam yokki gidiyorz annesi oturuyor ben yemek bulasik kahve cay cocuklar babasi kahveye gider esim ava gider ben tek basima is yapip oturuyorum öyle.
Neyse dedim ki haftaya gidelim yok falan fistan dün gene bu konu gecti kapandi.
Sonra tekrar bana dediki gidiyoruz demi hayir dedim iyi sen gitme annengile birakayim ben gideyim dedi bende bi git bidaha asla konusmam dedim.
Orali olmadi kapandi konu sonra bana yine gidelim dedi bende evlilik yldönmumuz berabrr gezelim istyrm dedim maksat beraber gecrmek deglmi ordada beraberz dedi orda annen yatiyo baban kahveye gidiyo sende ava hc benle otrmuyosun ben yalnz kalip skliyorum dedim ee ayda yilda bi oluyo sık dısini dedi bana.
Baska zaman olsa sıkıyorum ama bu özel bigun yilda bikere olan bisey yani.
Birde bayadir pazara alisverise gidemedik cocuklarla ben cikamiyorum bi hafta sonu evde yiyecek bisey kalmadi 2 3 gündur dogru düzgün yemek bile pismedi evde domates peynir zeytin kisacasi hic bisey kalmadi diyeblirim.
Hem pazara alisverise gitmemiz lazim dedim ama orali olmadi.
Neyse gece bunun tartismasini yaptik ben küstüm konusmadim yattik uyuduk.
Sabah kalktigimda yatakta yoktu iceri gelmis televizyon izliyo cocuk iceri gtti falan bende geldim konusmadik sonra ben laf attim baksana suna ne gúzel oynuyo diye cocugu gösterdim falan derken saat kac dedi 11 e geliyo dedim aaa cok gec kalmisim dedi hic cevap bile vermedim kalkti hazirlandi giyindi ben kipirdamadim bile otrdum iyce snirlerim bozuldu cünkü sonra ben gidiyorum dedi kafami cevirip bakmadim bile cekti gitti köye.
Sinir oldum belki dedim gitmez dolasir gelir süpriz yapar diye bekledim ama 2 saati gecti gelcek olsa gelirdi zaten.
Anliycaginiz haftada 1 pazar gnüm var onuda yediler bayramimi yedikleri gibi ne gezmeye cikabildim ne evlilik yildonümü ne alisveris.
Cocuklarimla kaldm öyle kös kös oturuyoruz evde.
Sizce napmaliyim artik tükendim bi yanim ara annesini diyo.
napti geldimi de geldi deyince söyle ogluna gelmesin bidaha yilda bigün evlilik yldonumumuz vardi onuda yedi bi pazar gunü cocuklarla birakti gtti beni e bundan snrada gelmesin de kapat diyo cok sinirliyim.
Sizce benmi haksizim benmi abartiyorum
Napmaliyim yoruldum bu köy kavgasindan...

Not :Kurban bayraminda 9 aylik hamile halimle 11 aylik kucagimda cocugumla doguma 1 hafta kalmis beni zorla köye götrdü yola gtmem yasakken sirf kirlmasin diye gttim
Aksama kadar gelene gidene hizmet ettim tatli cay kahve bulasik cocuk canim cikti.
O gece babasi kalin yarin salatalik ekicez dedi bende cocugun mamasi bitti dedim gene tartisarak döndük bayramin 2.gun gece döndük sabahi 3.gün esimi aradilar gel salatalik ekelim diye kosa kosa gtti ben bayramdada yalnz kaldim evde. Aksam dönerim dedi bekledim gelmedi aksam isleri bitmemis yarin gelcem dedi bayramin son gunü ögleden sonra cikti geldi.
Bayram bile yasayip gezemedim.

Napicami sasirdim artikk..

Bazi yanlis anlayan arkadaslar icin ekliyorum 2 aydir annesigili görmedi degil her hafta bizdelerdi zaten toplam 1 bucuk haftadir görmemistir.
Gecen haftada gezmedik cocuk hastalandi hastanede gecti vaktimiz.

kesınlıkle haklısınız.....sızı yanlış anlayan arkadaslar oldumu..şaşırdım gercekten...cunku hıçbır bayan evlılık yıldonumunu kaynanasınlarda gecırmek ıstemez....
nekadarlık evlısınız bılmıyorum ama 2 cocuk ..helekı araları cok az...yıpatmıs sızı..kolay degıl tabı
esınızın yaptıgı cok ayıp bence

Allah yardımcın olsun işin gerçektem zor tabi ki arama annesini onlara birşey söyleme. Eşin hep dışarıda olduğu için ne yaşadığını ne hissettiğinin farkında bile değil. Bence al karşına konuş sakin sakin onu suçlamadan üzüldüğünü anlat inşallah anlar.

Ayyy ne zor yaa. Millet bi çocukla çıkamıyor dışarı, sizin ikisi de minicik. Ikiz çocuğun zorluğundan bi farkı yok yani...

Eşiniz de son derece odunmuş, evde emziren bi kadın, biri yemek yemeye başlamış iki bebek. Hadi ruhsal durumlarını düşünmüyorsun, bari evin erzağını düşün. Böyleleri de erkeğim diye gezer bi de!

Bence eğer ailenizde rahat edebileceksiniz bi süre orada kalın. En azından yalnız kalıp hatasını anlar belki!

Yav iki kucuk cocukla %80 bosanamayacaksin sen bari boş boş konusma adama gelme artik ,etme, konusma diye ..
Emin ol oda biliyor senin iskembeden salladigini oyuzden dediklerini umursamadan gidiyor zaten hicbisey yapmicaksan saga sola gidip, atar gider yapmak sacma. Ya gercekten bir icraat yap yada otur cocuklara bak bence
Illa bosanmamak icin cocuk mu olmasi grerkiyor eger kizarsam gözum görmez suan yaptigi affedilemez bi hata degil amacim dertlesmek skntimi gdermek bu eger ki bi aldatma olsa degil buraya yazmak direk gidip bosanma dilekcesi yaziyo olurdum benm amacm braz dertlesip fkir almak sadece nasil canmz skkin oldmu birileri ile oturup dertlesriz suan anltck kmsem olmadi icin buraya actim konuyu.
Istedgm sey hatasni anlmasi ama siz ck farkli yöne cekmissinz ne diyim her elestriye acik olmasam acmazdm konuyu fikir özgurlugu diye bisey var saygi duyarim.

Ne kadar sacmalamissiniz ya. Evi terkedemeyecekse susup otursun mu herşeye?

Suanda tamamen inat ve hormonlarin etkisinde karar veriyorsun ama hayirlisi.Siz de kendinizce haklisiniz ama bu is böyle çözülmez.Olan cocuklarinizin huzur ve duzenine olur.Onumuz kis zaten cocuklarla koye sık gidemezsiniz bahane olurdu adam da sizinle vakit gecirmeye alisirdi arada da ailesine giderdi.Simdi evden gidip geriye donunce ne agirliginiz kalacak?Bir hanim en son gemileri yakip cikmali evinden bence.Bu durum bu kadar buyuyulecek bir durum degil.Siz de ısrarla baska cozumleri reddediyorsunuz.İstediginiz gibi olsun istiyorsunuz olmadi diye inat ediyorsunuz kabul edin...

Evet inat ettigimi kabul ediyorum kesinlikle inkar etmiyorum ama köye kisin daha ck gidiyoruz zaten gezemedimz icin kòye eve gidiyorz anlatmk istedm buydu ben arayp ona hc bsey dmdm ki sadce cekti gtti ben btun sinirmi burda yasiyorum o bseyn farknda bile degl

Valla tepkilerden sonra hikayeyi degistirenlerdensin gibi geldin bana. En önemli iki seyi yazmadin. Sonucta her hafta sonu gelmis olsalardi, onlara gitmeye gerek yok degilmi? Ve tepkilerden sonra birden cocugun hasta olmus gecen hafta.

Ben halen diyorum esin hakli..

Benim kimseden saklicak cekincek biseyim yok canim burdaki kimseyi tanimam onlarda beni tanimaz kimseye yalan borcumda yok ama emin.ol receteler arabadaydi araba gelince hususi sana cekip atacagm òzelden tarihini.
Her haftasonu demedim haftaici geldiler kac haftadir zaten cocugu gırmeye diye isleri varms vs 3 haftadir bze gelip giitler esim gördu onu ima ettim .
Fikir òzgurlugu var istednizi düsneblrsnz ama yalancilikla suclayamazsiniz....

Yani can sıkıcı bi durum. Sabahtan köye gidip akşam romantik bir yemek falan ayarlayabilirdiniz başbaşa, orta yolu bulma açısından. Bir de karakter meselesi tab

Erken dònmüyor ki 11 den asagi gelmiyor gidellim dedimmi kafasni ceviriyor cok yasadik bunu ayrca tek sorun yemek degl alisveris pazara gtmemiz gerekiyodu bunuda atliyor

X