Evlilik istemiyor

alaric

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
22
22
Merhaba arkadaşlar,
Simdi lutfen kimse yargilamasin orf adet diye, biliyorum , farkındayım.
Yurtdisinda yasiyorum, erkek arkadasimla beraber yasamaya basladik, kendisi burali yani yabanci.
Ailesine beni ilk söylediğinde turk diye cok onyargi gosterdiller, hala tanismadim.
Suan hamileyim, o da biliyor cok mutlu oldu hatta ultrason görüntülerini görünce agladi. Ikimizde cocugu istiyoruz fakat brnim ailem evlilik disi cocuk dogurursam beni asla affetmez, ailem bu konuda cok tutucu ve bende oyleyim aslinda. Cunku ayni soyadi taşımadan nasil bir aile olunur.Burda bir moda olmus insanlar evlenmiyorlar 7 8 yasinda cocuklari var. Hala birbirlerine kiz arkadasim erkek arkadaşım diyorlar. Soyadlar farkli, sacma sapan bi durum. Kendilerii ozgur saniyorlar, cok gıcık oluyorum.
Ona bunu soyledigimde, baskalari icin mi yasiyoruz, ne farkeder ben hep seninleyim artik diyip duruyor. Kendi abisi kiz arkadasiyla evlenmeden cocuk yapmış beraberlermis cok mutlularmis, dayisi ayni sekilde. Dedesi gibi geri kafali dusunuyormusum. Ben de dedim ki, evlenmek de farketmez o zaman, bana guvenseydin evlenirdin, oyle diyince sen cok istiyosan bir imza atarim dedi. Neyse bakiyorim hic umrunda degil , konuyu acmiyor. Evlensek, ailesi zaten basta karsi cikicak, dillerini de bilmiyorum, erkek arkadasimla ingilizceyle anlasiyoruz simdilik. Tanismaya bile gitmek istemiyorum ailesiyle, belki arkamdan konusucaklar bisey deseler anlamam. Sonra evlilik icin herkes cok erken oldugunu dusunur dedi. 1 sene olucak, ben erken oldugunu düşünmüyorum, uzatmak istemiyorum iliskiyi 5 10 sene.

Sonra bunlar cok irkci bir millet. Cocugum ilerde zotlanir mi bilmiyorum. Doktor hamile olduguma uzuldu, beni yalniz bir anne olucam sandi, kazara oldunu dusundu dedim. Cunku sistemde evli olmadığim gozukuyordur. Erkek arkadaşım da, ulkemizde bir multeci daha doguruyor diye uzulmustur dedi. Multeci degilim, doktora ogrencisiyim bu arada. Fakat insan cocugunun annesine boyle saka yapar mi. Kultur farki anliyorumda bu kadari da pes.
Napicagimi bilmiyorum.

Anne baba olmak için erken değil de evlilik için mi erkenmiş? Ay yeter ki ahlak dışı bir şey olsun adı hemen özgürlük oluyor bunun.

Zaten çocuğu yapmışsınız. Sana da çok yanlış gelmediğini düşünüyorum. O yüzden evlenmeyecekseniz bilr soyadını versin. Vermiyorsa zaten ilişkiyi ne sebeple devam ettireceksin ki?

Çok çelişkilisiniz. Evlenmeden daha 1 yıl olucak ilişkide cinsellik her şey var. Ama bebeği nikahsız doğurmanız mı garip? Bir de onları eleştirmişsiniz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu??

İnsanlar sevgili ve nişanlılık sonrası evlilikte bile hemen çocuk yapmıyor. Sizdeki cahil cesareti düpedüz..

Bir de doktora öğrencisiymişsiniz..valla bende size pes dedim şu an..hani cahil de değilsiniz,cahil cesareti ile hareket etmiş olun..yapacak bir şey yok..sevgilinizle evlenmeden o çocuğu doğuracaksınız,ailenize de olanları dürüstçe anlatacaksınız..olayların gidişatına göre de sonuçlarına katlanacaksınız..hepsi bu..

Peki tüm bunları hamile kalmadan önce bilmiyormuydun? korunurken mi hamile kaldın??
Amacım yargılamak değil yanlış anlama..
Ama gerçekten şaşırıyorum doktora öğrencisinin bu duruma düşmesini..
Evliliği çocuk için istediğini söyle bi aile olalım de, tabi bu yazdıklarım onun için bi anlam ifade etmeyecek gibi görünüyor.
Yada biraz uzaklaş ondan, seni özlüyorsa ve seviyorsa evlenebilir?
Hakkında hayırlısı olsun.

Kulturlerine garip ,bana da ters deyip var olan herseyi uygulamissiniz kulturlerinde.Size garip gelen ne anlamadim ? Telli duvakli gelin mi cikmayi hayal ediyordunuz ? Ailenizin birseyden haberi yok.Korkunuz da yok sanirim.Ne diyelim yani simdi nerden tutarsan elinde kaliyor konu.

Okudum, neden yargılayayım ki senin seçimin dedim, sonra yok aynı soyad olmadan aile olunmazmış yok ben de tutucuyum,yok gıcık oluyorum falan... Eee bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yani. Yargılayacağım yokken bile sizin tutarsızlığınız beni mecbur bıraktı. Gidin erkek arkadaşınızla konuşun, en azından ailenizle tanışsın.

Hadi biz yargilamayalim ama siz kendinizle celisiyorsunuz. Onlara uygun her şeyi yapıp sonra böyle böyleler demek çok acayip. Bizden beklentiniz nedir peki? Adamı evliliğe ikna etmek için taktik mi istiyorsunuz?

Evet kulturleri garip. Bugun bircok kisi istedigi gibi hayat yasiyor ama cocuk olunca isler farklilasiyor. Ben birlikte yasamaya karsi degilim. Ortada bir cocuk yoksa iki kisi de ozgurse. Evlilik olmadan, yarin ben oldugumde maddi manevi ustumde esim olarak bile hic bir hak idda edemez. Cocuk kucuk hakki yok vs. Bu gibi konular icin gerekli buluyorum. Hukuksal dayanak olarak. Cocuk ise bir anlik bir seydi, o an konusup karar vermistik. Bunun oncesinde evlilik olmadan dogurmayacagimi soylemistim. Her seyi bastan konusmustuk.
1 sene kisa diyenler olmus, insanlar 10 senelik kocalarini taniyamiyorlar, altlarindan neler cikiyor.

bir mülteci daha mı doğuruyor diye üzülmüştür dedi...
bi daha düşün be güzelim...çocuğu aldırmam ben ama o adamla da olma be

Durumun tabiki zor. Ama burada karar vermen gereken ilk sey senin bebegi isteyip istemediğin . Hadi onlarda yabanci kültürü var. Bizim ulkede imam nikahiyla yaşayıp cocuk doguranlar yok mu? Benim ailem de asla izin vermez. Birak çocuğu birlikte yasamaya kalksam yer yerinden oynar zaten . Evleniyorum diyebilirsin. Evlendim ayrildim diyebilirsin. Ya da biraz alttan alip bizde yanlis boyle seyler kabul ettiremem kimseye diyip nikaha razi edeceksin. Bebegine odaklanarak karar ver . Allah yardimcin olsun

Erkek arkadaşınız kafasındaki düşüncelere ,aile yapisina uygun bir hayat yaşıyor ama sizin için boyle diyemeyeceğim.Kafanizda bir takım kalıplar,şemalar var ama buna uygun yaşamiyorsunuz.Bu da sizin sonrasında kendi içinizde çatışma yaşamanıza ve huzursuz olmanıza yol açıyor.Bu şekilde ne kendiniz ne de partneriniz mutlu olamaz ve ilişkiniz çok çabuk yipranir.Umarim bebeğiniz ve sizin için herşey güzel gelişir ama şu an ciddi problemler yaşayacaksınız

Ben de bunu anlamıyorum. Çocuğu yaparken ne düşündünüz? Neye güvenerek hamile kaldıysanız öyle devam ettirin bence. Bir araba dolusu problem yazmışsınuz. Bütün bunları hamile kalmadan önce bilmiyor muydunuz? Aileniz birden bire mi tutucu oldu, adamı hamile kaldıktan sonra mı tanıdınız, mesela... Bunun mantığı nedir, ben anlamıyorum yani. Korunsaydınız madem.

Çocuğunuz babanın soy ismini alacak zaten, neden üzülüyorsunuz ki. Evlendim hamileyken ayrıldım deyin. Yabancılardan evlilik bizdeki gibi önemli değil, sadece genellikle oturum izni çalışma izni vs gibi hak alma durumlarında evleniyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…