Evlilik hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben varım. Kayınvalidem kanatsız melek gibidir. Benim için öz annem gibi. Bende kızı gibiyim. 15 yıldır evliyim hiç sorun yaşamadık çok şükür. Hatta çocuklara bakmak için nerdeyse 3,5 yıl beraber yaşadık ona rağmen biz söz dalaşımız bile olmadı. Yani her Kv kötü olmadığı gibi her gelin de müthiş değildir

Allah daim etsin kardeşim Allah nazarlardan saklasin sağolasın

Reactions: rpt
Yahu niye yazalim herhangi bir yerde mutlulugumuzu, ne alaka, kime ne katar? Hem bolum adi ne bir derdim var sizce mantikli mi?
Yaa bu da bir derttir neden konu sahibinin üzerine gidilmiş bu kadar. Nasıl ki bunalımdayım diyen bir konuda olumlu örnekler verilebiliyorsa bu da aynı tarzda bir soru. Olumsuz örnekler canını sıkmış , gelecek olumlu tarzda yorumlar iyi gelecek kendisine belki

Yaa bu da bir derttir neden konu sahibinin üzerine gidilmiş bu kadar. Nasıl ki bunalımdayım diyen bir konuda olumlu örnekler verilebiliyorsa bu da aynı tarzda bir soru
Evlilik nasıl birşeydir kaynana şahsi hep kötü müdür merak ettim iyi örnekleri görüp rahatlamak istedim bu kadar yani evlenirsem diye ben de anlamadım ne var bunda saldıracak

Konu kısaca şöyle burda ankatılanlar gibi hep sorun kavga değil kayınvalide de düşman tarafı değil.anladığım her yerde olduğu gibi iki ayrım var İyi insan kötü insan ayrımı.kayınvalide konusunda da böyle.evet kötüler çoğunlukta ama iyileri de var.Allah iyi insanlarla karşılaştırsın hepimizi.çok samimi olmayacaksın ama saygıda kusur etmeyeceksin gerektiği kadar görüşeceksin vs.Evlilik de birbirini gerçekten seven iki insanın zorlukları birlikte aşabildiği zor günleri de olsa güzel bir kurum. saygı ve sevgi ilk öncelik olmalı iki taraf da anlaşmaya gönüllü olmalı.çok teşekkürler değerli görüşleriniz için

Onun kurdugu mantik yanlis bu bolumde neden mutlu ornek yok diyor neden paylasim yok diyor hastahaneye gidip biz cok saglikliyiz diyor muyuz yada herkes hastaymis diyormuyuz burada neden olumlu baslik olsun bunun nesi normal anlatamadim ki kendimi
Aman ya neyse, sadece boyle dusunurken izledigi yolun yanlis oldugunu yazmistim

Öyle demedim hep burdaki gibi kötü mü oluyor kaynana dedim hep sorun mu yaşıyor evliler dedim benim de derdim bu olsun oldu mu merak ettim bu kadar yazılan sorunlar olunca hiç mı mutlu evlilik yok diye sorunların size ne faydası oluyor bilmiyorum ama bunu okuyan evlenecek insanlara inanın faydası olacaktır ve bu bana yeter

Hayatınızı burada yazılanlara göre yönlendiriyorsanız vay halinize
Yönlendirmiyorım ki açın bakın düşman hattı kayınvalide yok kocam şöyle böyle sürekli birşey görünce evlenmediği için insan evlilik böyle birşey mi diyor ayrıca kimse sizi zorlamıyor yorum yazmaya insanlara faydanız olmayacaksa yazmasanız da olur

Evlilik bir dengedir, sen burayi cok ciddiye alma. Bastan belli olur, hayir demeyi, durust olmayi, net olmayi ama objektif olmayi gerektirir. Burada meshur uyeler vardir, konular hep tek taraflidir cogu uye diger kismi bilmez oysa o parca ile olay bambaska hale burunur. Ben bir ozelligi ile bilinen uyelerin tam tersi durumda oldugunu tesaduf eseri ogrendim mesela hala msjlari denk gelir cok guluyorum.
Akisina birak, net ol, ani yasa, yine de piyangodan kelek karpuz cikarsa hayata tekrar basla. Benim tek tavsiyem bu olurdu

He işte böyle şeyler ben sadece merak ettim daha evli olmadığımdan hep mı sorun vs diye çok teşekkür ederim

Canım istediği sürece yorum yazarım, tavsiyenizi kendinize saklayın zira belli ki anca size yeter vermeye çalıştığınız akıllar.

Burası bir derdim var bölümü. Doğal olarak insanlar evliliklerinde yaşadıkları sorunlardan bahsediyorlar ki bunlar size söylendi sanıyorum defalarca. Yine tekrar ediyorum o konu açan gelinlerin de en az yarısı sorunlu kişilikler.

He işte böyle şeyler ben sadece merak ettim daha evli olmadığımdan hep mı sorun vs diye çok teşekkür ederim

Hayir tabi ki ztn boylesi kendine yapar.
Ben 7 yil nikah kiydim kapidan gireni cozer olmustum, sorun yasayanlarin bir kismi bile bile lades der. Sen kendi kaptanin olacaksin, Allah iyi insanlar ile karsilastirsin. Yine diyorum buraya bakip mutlu evlilik yokmu demek yanlis bir cikarim burasi dert kismi ztn, kocam pis diyene aa benimki tertemiz demek abes olur dimi?

Burayı fazla okumaktan kocam da beni aldatıyor olabilir mi diye 2 gündür kafamda düşüncelerkocama durduk yerde triplendim yeminle

Tamam benim de derdim evlilik olsun. sordum merak ettim size ne oluyor ki fikir aldım. iyi şeyleri mutlu olanları duymak bu kadar batıyorsa elalemin derdiyle seviniyorsanız sizin için de üzüldüm açıkçası.size sormadım sayın siz diğer değerli hanımlar yeterince açıklama yaptı bana

Evlilik tabii zor bi kere bekarlığa benzer mi ee sen geçen akşam daha matilhanın topikte tavsiye veriyordun bekar insan ne tavsiyesi veriyor öyle

Ahahah valla anlatamiyoruz ya yok imkansiz

Evlilik tabii zor bi kere bekarlığa benzer mi ee sen geçen akşam daha matilhanın topikte tavsiye veriyordun bekar insan ne tavsiyesi veriyor öyle
Mathida kim bilmiyorum hatırlamadım doğru bildiğimi yazmışımdır ne bileyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…