Evliliğim, eşim ve kızı lütfen yardım edin

Benim de tanıdığım biri var şimdi altmışlı yaşlarında, kocasının 2 çocuğunu da bağrına basıp büyüttü, mutlu cocuklardı, bir kaç sene önce baba öldü, şimdi de çocuklar onun etrafında pervane.
Ebeveynlerinden biri ölmüş veya anne babası boşanmış çocuklara ablalık abilik yapmak zordur çünkü o çocuklar anne babayla aynı evde yaşarken bir anda bambaşka bir hayata savruluyorlar, bu yüzden çocuk davranışlarıyla sözleriyle sizi yorabilir, bunu anlayabilirim ama direkt çocuğu yok saymak istememek diye bir şey söz konusu olamaz, zira daha önce evlilik yapmış çocuklu biriyle evleniyorsanız, kadının veya erkeğin çocuklarını da hayatınıza sokmayı kabul ediyorsunuz demektir.

Çoğunlukla çocuklar kendilerine kucak açan insana nankörlük de yapmazlar, aynı anlattığınız kadının yaşadığı gibi öz evlatları gibi olurlar.

Her şeyi bir kenara bırakalım, insan yeri geliyor sokakta gördüğü kimsesiz gariban birine bile evinin kapısını açmak istiyor, bizim toplumumuz merhametli vicdanlıdır evsize ev garibana bir lokma aş olmak ister.

Kendisini anmadan geçemeyeceğim, siteden bir arkadaşımız kullanıcı adını yazmayacağım ama hikayesini bilenler hatırlayacaktır, komşusunun öksüz kalmış çocuklarına yıllarca annelik yaptı, babaları bile bakmamış, sahip çıkan olmamış, ki çocuklardan biri özel eğitime ihtiyaç duyan bir çocuktu yanlış hatırlamıyorsam, kendisinin de çocukları vardı hepsini kardeş gibi büyüttü, yıllar sonra çocukların babaları çıkıp geldi kadın kendi evladından ayrılıyor gibi acı çekti.

Biz böyle bir toplumuz, o yüzden hele de söz konusu bir çocuksa istenmediğini okumak bizim insanlarımızı çok sinirlendiriyor.

Ya siz halim vaktim yerinde, dağ gibi param pulum malım var yazmadınız mı? Gidin 4 odalı bir ev alın. Bir odada köpeğ... pardon kocanızla siz, bir odada bu çocuk, diğerinde de yatılı yardımcı kalsın. Ne güzel işte hem ev işi yapmazsınız hem çocuk donu toplamazsınız yerden.

Şimdi de çocuk iri ve olgun oldu. Noluyor öyle olunca? Aman babasının gözü kayar baştan çıkartır mı diyeceğiz? Ağzı bozuk cahil ve vicdansız bir canlısınız. Bir çocuğa yenildiniz kabul edin. Ailenizin size verdiği akıllara söylediklerine bakılırsa sülalece çirkefsiniz. Sen nasıl evli adamla beraber olup yuvasını yıkarsın diyeceklerine bir de çocuktan kurtulma yolları gösteriyorlar. Nedir yani sülalenin kadınları hepiniz mi o işlerden geçiminizi sağlıyorsunuz?

Hakket ya sen evliyken beraber oldum bosattim karisindan demedin mi😐 yeto
Ama cidden kilik degistirip degistirip gelip ayni seyleri
Anlatiyosun.. salak degil
Burdaki
Kadinlar 1 kere anlatinca anliyorlar bence🙄

Dilek yine ben uykudayken gelmişsin ya niye böyle yapıyorsun?
Hani kocanla o evliyken birlikteydin yani metrestin bir zamanlar ona ne oldu? Kocan tapıyordu sana şimdi hassas kalbin ona kıyamaz mı oldu?
Olaya birde hala karıştırmışsın, durum daha kötü yani, kız oradan oraya sürükleniyor. Arada çocuğa fiziksel özelliklerinden başlayarak yine laf etmişsin bir sürü.
Umarım kocan seni de aldatır öyle pamuk kalbinle kalırsın ortada.

Öncelikle herkese iyi geceler, ara ara girer konuları okurdum ilgimi çeken ama kendim yazacağım hiç aklıma gelmezdi cevap veren herkesten Allah razı olsun. Ben 3 ay önce kendi rızamla severek evlendim ve ilk evliliğim, eşimin başından daha önce bir evlilik geçmiş boşanalıda 2 sene olmuş. Eski eşini hiç görmedim tanımam sır gibi bir kadın, eşimin 11 yaşında bir kızı var ama oldukça iri ve olgun yani çocuk gibi değil görüntüsü yeni nesilin zaten. 27 yaşındayım bende. Bunları fikir olsun diye anlatıyorum çok uzattım ama. Bu forumda okumuştum eşlerinin eski eşlerini çocuklar vasıtasıyla tanıyanları ama ben tanımıyorum kadını çünkü kötü ayrılmışlar ve hiç görüşmüyorlar kızı için bile. Ben kızıyla ilk tanıştığımda çok kötü iğrenerek baktı bana doldurulmuş gibiydi, sonra sonra hediyeler aramalar gezmeler derken biraz normalleşti davranışları. Şimdi bu kız halasında kalıyor bazende babaannede çünkü onlar aynı ildeler. Biz farklı bi ildeyiz eşimle ve ben tanıştığımda da bu şekildeydi durum. Biz nişanlıyken geçen yaz getirdi kızını eşim yaşadığımız ile ve bir ay görme şansım oldu sürekli üstünlük savaşı nişanda alınan hediyeleri kıskanmak, kıskançlıklar böyle geçti o süreç açıkçası bende çocuk deyip umursamadım. Şimdi öz annesi ailesiyle yaşıyor ve ailesi çocuğunu istemediği için alamıyormuş yanına o yüzden hala babaanneyle kalıyormuş kız. Ama annesi babası sağken bu şekilde kalması ne kadar doğru bilmiyorum vicdanen rahat değilim. Bende çalışıyorum 19:00 eve geliyorum. Bu kız geldiğinde nasıl yönetebilirim bilmiyorum kendim dahi çocuk yapmayı düşünmüyorum ama eşimin onu evimizde istediğini ve üzüldüğünü biliyorum ve kıyamıyorum eşime. Çocuğa bişey hissetmiyorum nefsime ağır geliyo kadınlık içgüdüsü işte sevemiyorum açıkçası. Küçük olsa belki ama koca kız ve açıkçası biraz sinsi ve çıkarcı. Onu eve getirirsem pişman olurmuyum bana ağır gelirmi sonuçta ben doğurmadım onu ve böyle bir sözde vermedim üniversite ev iş derken hep yanlız yaşadım eşime bile zor alıştım çocuklu evde kalabilirmiyim bilmiyorum. Ne gibi zorluklar yaşarım benim durumumda olanlar yorum yaparsa çok sevinirim. Artı olarakta ailem onun annesi sağ sanamı düştü bakmak genceciksin sana yıkmaya çalışıyo uyanık kadın kendini kullandırma diyor ve hırsıma yenik düşüyorum gerçekten enayimiyim diye, bir yandanda eşimin kolu kanadı kırık bu şekilde biliyorum. Kimin bakması daha doğru haftaiçi haftasonu yada nasıl olmalı doğru olan nedir yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim, eleştiri mükemmeliyete getirirmiş hepinize teşekkürler 🙏 saygılar

Dilek sen burayı çok sevdin ama biz seni sevmedik. Sen rakını yudumlamaya devam et

Adamın kolu kanadı kırık he
Evlenmeyi bilmiş. Baksaymış çocuğuna.

Dilek yine ben uykudayken gelmişsin ya niye böyle yapıyorsun?
Hani kocanla o evliyken birlikteydin yani metrestin bir zamanlar ona ne oldu? Kocan tapıyordu sana şimdi hassas kalbin ona kıyamaz mı oldu?
Olaya birde hala karıştırmışsın, durum daha kötü yani, kız oradan oraya sürükleniyor. Arada çocuğa fiziksel özelliklerinden başlayarak yine laf etmişsin bir sürü.
Umarım kocan seni de aldatır öyle pamuk kalbinle kalırsın ortada.
Acaba nikahı varmı oda muamma

Ebeveynlerinden biri ölmüş veya anne babası boşanmış çocuklara ablalık abilik yapmak zordur çünkü o çocuklar anne babayla aynı evde yaşarken bir anda bambaşka bir hayata savruluyorlar, bu yüzden çocuk davranışlarıyla sözleriyle sizi yorabilir, bunu anlayabilirim ama direkt çocuğu yok saymak istememek diye bir şey söz konusu olamaz, zira daha önce evlilik yapmış çocuklu biriyle evleniyorsanız, kadının veya erkeğin çocuklarını da hayatınıza sokmayı kabul ediyorsunuz demektir.

Çoğunlukla çocuklar kendilerine kucak açan insana nankörlük de yapmazlar, aynı anlattığınız kadının yaşadığı gibi öz evlatları gibi olurlar.

Her şeyi bir kenara bırakalım, insan yeri geliyor sokakta gördüğü kimsesiz gariban birine bile evinin kapısını açmak istiyor, bizim toplumumuz merhametli vicdanlıdır evsize ev garibana bir lokma aş olmak ister.

Kendisini anmadan geçemeyeceğim, siteden bir arkadaşımız kullanıcı adını yazmayacağım ama hikayesini bilenler hatırlayacaktır, komşusunun öksüz kalmış çocuklarına yıllarca annelik yaptı, babaları bile bakmamış, sahip çıkan olmamış, ki çocuklardan biri özel eğitime ihtiyaç duyan bir çocuktu yanlış hatırlamıyorsam, kendisinin de çocukları vardı hepsini kardeş gibi büyüttü, yıllar sonra çocukların babaları çıkıp geldi kadın kendi evladından ayrılıyor gibi acı çekti.

Biz böyle bir toplumuz, o yüzden hele de söz konusu bir çocuksa istenmediğini okumak bizim insanlarımızı çok sinirlendiriyor.
Mune hanım burada çevremden bir kaç tane biyolojik olmayan anne örneği veririm. Hatta çoğu da çocuklar tarafından sorunsuz kabul edilmiş değil, ama emekle iyi niyetle güzel sonuç almış insanlar. Bu tür anneleri gördükçe böylelerini kabul edemiyoruz. İyi ki de edemiyoruz. Burada farklı çevrelerden, farklı eğitimlerden, farklı dünya görüşünden bir sürü kadın var, biri bile sen haklısın demiyorsa bu insan benim gözümde leştir.

Sizin de dediğiniz gibi toplumun hassas olduğu konulardan biri önümüze geldiginde çok sinirleniyoruz, sizden korkmasak insan içine çıkmaz eder, ayna karşısında insanlığını sorgulatırız da, sizden korkup dikkatli davranıyoruz. :KK53:

adam zaten evlenmeden öncede kendi bakmıyormuş anasına atmış çocuğu. kendi çocuğuna bakmaktan aciz birde kolu kanadı kırık yazmış güldüm sadece.

Öylelerin kolunu kanadini bir güzel kirmak lazim önce :sopa: Ama enteresan bir sekilde böyle herifler onlari kabul edecek kadinlar buluyor. Bir tanesi burda kendini sirf cocuklara nafaka ödememek icin issiz göstermisti. Ama bir bakiyorsun hep yeni kadinlar buluyor kendine 🤢 Bu ladinlar da hic mi sorgulamiyor bundan bi halt olur mu diye

X