Evliliğe gitmezmiş

Bir de neden böyle bir ilişkide olmak istediğine dair kendisini çözümlemesi gerekiyor konu sahibinin.Bunun için gerekirse psikolojik danışmanlık alınabilir.Hayatta kınamayı sevmem hepimizin doğruları yanlışları var.Sorunun temeline inmeliyiz.

Beraber yasadigimiz icin onun evinde hala önemli esyalarım var fakat nasil almam nasıl istemem gerektigini bilmiyorum. 1 aydır farklı yerlerdeyiz. Görünce tekrar duygularımın depresmesini, ozlemimin kabarmasını istemiyorum.

Kargo yapmasını isteyin sadece mesaj atın kargolasın ciddiyetinizi anlar ve hem görmek zorunda kalmazsınız
Beraber yasadigimiz icin onun evinde hala önemli esyalarım var fakat nasil almam nasıl istemem gerektigini bilmiyorum. 1 aydır farklı yerlerdeyiz. Görünce tekrar duygularımın depresmesini, ozlemimin kabarmasını istemiyorum.

Ya sen yasadigin küçük şehrin zihniyetini bilmiyor musun, neden aynı evde yaşadın ki?
Üstelik asker/polis gibi erkeklerin (erkek muhabbetinin) çok olduğu ve daha geleneksel kafadakilerin çalıştığı meslekte çalışan bir adammış (çevrenizde istisna vardır ama benim çevremde bireyselligine önem veren, özgürlükçü hayat tarzını benimsemiş asker polis yok).
Senin ailen kütüphaneye bir erkekle gitsen kötü kadın olduğunu ima eden bir aileydi. Bulduğun adamin da senden farkli bir ailesi olduğunu sanmıyorum . O da senin gibi rahat kizlarin kötü (kibar tabirle) ilan edildiği bir aileden gelmiştir.
Bence hatayi baştan yapmışsın. Adam o çirkin küçük ilçede çorap kokusu arasında yaşayacağına mis gibi, ustelik kendi parasini kazanip hic masraf cikarmayan genç kadın bulmuş, onun evinde onun eşyalarıyla kendi başına yaşayacağı standartlardan çok daha uygun fiyata ve çok daha iyi koşullarda yaşamış. Arkadaşları küçük ve muhafazakar şehirde kendileriyle olacak kadın bulamadığı için düz duvara tırmanırken ona yatağini da açmışsın.
Doğu görevini en keyifli şekilde yapıp İstanbula geçme zamanı gelince de ayrılmışsin (aslinda erkek kaynakli bir ayrılık ama terketme sorumluluğun bile sen ustlenmissin) ne temiz is 🧿
Yemin ediyorum geleneksel ortalama bir aileden gelen bir polis olsam hayatımın şansı gittigim ücra Anadolu ilçesinde bana evini ve yatağını açıp sifir sorumluluk ve masrafla kari koca hayati yasatan, daha güzel şehre gidince de beni salan kız olurdu. İnan pek çok adamın hayali bu.
Uzaktan bakan biri olarak malesef bunu görüyorum . Hiç sanmıyorum planları arasında kendisiyle bir sene nikahsız yaşayacak ve daha önce başka erkeklerle geçmişi olan bir kadınla evlenmek olduğunu. Üstelik kıskanç biri diyorsun. Yani kafa olarak rahat biri de degil.
Zaten siz evlilik evlllik deyince kendini iyice bir sey sanmis. Ne bileyim ya, bence hata olmus.

Ben de sevgiliyle aynı evde yasamaya tamam biriyim. Tatillere de giderim, ayni yatağa da girerim. Ama Anadolu'nun bağrından kopup gelmiş, hele ki dediğin meslek grubundan, geleneksel ve Kıskanç bir adamla - hele ki ciddi bir beraberlik istiyorsam (istemem gerçi ama hadi istiyorsam) asla o yatağa beraber girmem.
Bence bir daha bu hatayı tekrarlama. Ya da senin yaşamak istediğin hayata daha uygun bir erkek bul
BHayatımda tanıdıgım en beyefendi insandı,erkek/kadın kimsenin hakkında iyi ya da kötü yorum yapmaz. O tarz hicbir muhabbete de asla dahil olmaz. Bilmiyorum her gün her gün vakit geciriyorduk birbirimizde kalıyorduk, bir anda beraber yasamaya baslar olduk. Yasadığım sehirde yerli kızlar eli silahlı meslek grubuna ayrı ilgisi var ilk bana tanistigimiz sıralarda, flöt döneminde, sevgililikte bir arayışta olduguna da sahit olmadım instagramını fotograflarini da stalklamistim oyle sacma sapan kisilerle takiplesmeler fake hesaplari mankenleei takip etme gibi acligi yoktu. Ailesi cok muhafazakar ama flort döneminde ya da sevgililikte bu tarz muhabbetlere hep burun kivirdigina hoslanmadıgına şahit oldum. Öyle muhafazakar bir izlenim alsam olmazdı zaten. Ama ataerkil kafada olabilecegini düsünmedim acıkcası kıskancligini özgüvensizligine bağladım ve duzeltebileceğimi düsündüm hep. Yani bile bile lades demedim duruma. Fakat su an yasadiklarimizi düsününce gercekten ataerkil kafadaymıs. Benim bildigim kadariyla da iliskinin 6. 7.ayinda yavastan evlilik konuları acılır insanlar birbirinin görüsünü öğrenir. Zaman icinde de olaylar gelisir

yahu benim şunun şurasında 3 gündür konuştuğum, dışarı çıkıyorum dediğimde ne tarafa gidiyorsun,
arkadaşla yemeğe gittim dediğimde ne yediniz, rakı balık mı yaptınız diyen,
laf arasında şu gün şunu yapma ihtimalim var (plan program olarak) demişsem
günü geldiğinde senin şu şu planın vardı, ne yaptın gittin mi diye soran adamdan bıkmışlığım var sırf bu yüzden
(çok soru soruyor ve çok detay soruyor, kontrol manyağı galiba diye düşündüm, uzaklaştım)

sen her şeyden kıskanan a dediğini b anlayan biriyle evlenemiyorsun diye üzülüyorsun
ben anlamıyorum siz böyle insanlara nasıl katalanabiliyorsunuz ? nasıl tahammül ediyorsunuz da evlenmeyi düşünebiliyorsunuz ?
biri bana açıklasın lütfen

Canım meslektaşız senin adamla onlarda özgüvensizlik yok çok yanlış bakmışsın olaya ve onlara ne kadar taviz verirsen o kadar fazlasını alırlar ve başta ciddiyim evlenmek istiyorum deseydin keşke evlenme isteğinizi saklamak çok saçma ya bu adam olmasa aynı başka adam olsa onunla da evlilik isteği gelecekti biz kadınız tabiatımız bu
BHayatımda tanıdıgım en beyefendi insandı,erkek/kadın kimsenin hakkında iyi ya da kötü yorum yapmaz. O tarz hicbir muhabbete de asla dahil olmaz. Bilmiyorum her gün her gün vakit geciriyorduk birbirimizde kalıyorduk, bir anda beraber yasamaya baslar olduk. Yasadığım sehirde yerli kızlar eli silahlı meslek grubuna ayrı ilgisi var ilk bana tanistigimiz sıralarda, flöt döneminde, sevgililikte bir arayışta olduguna da sahit olmadım instagramını fotograflarini da stalklamistim oyle sacma sapan kisilerle takiplesmeler fake hesaplari mankenleei takip etme gibi acligi yoktu. Ailesi cok muhafazakar ama flort döneminde ya da sevgililikte bu tarz muhabbetlere hep burun kivirdigina hoslanmadıgına şahit oldum. Öyle muhafazakar bir izlenim alsam olmazdı zaten. Ama ataerkil kafada olabilecegini düsünmedim acıkcası kıskancligini özgüvensizligine bağladım ve duzeltebileceğimi düsündüm hep. Yani bile bile lades demedim duruma. Fakat su an yasadiklarimizi düsününce gercekten ataerkil kafadaymıs. Benim bildigim kadariyla da iliskinin 6. 7.ayinda yavastan evlilik konuları acılır insanlar birbirinin görüsünü öğrenir. Zaman icinde de olaylar gelisir

Canım meslektaşız senin adamla onlarda özgüvensizlik yok çok yanlış bakmışsın olaya ve onlara ne kadar taviz verirsen o kadar fazlasını alırlar ve başta ciddiyim evlenmek istiyorum deseydin keşke evlenme isteğinizi saklamak çok saçma ya bu adam olmasa aynı başka adam olsa onunla da evlilik isteği gelecekti biz kadınız tabiatımız bu
Boyu kısa oldugu icin cok takılıyordu ve benden önce uzun süre sevgilisi olmamıs. Cogu kadın istememis. Tabi kendisi oturup böyle boyle diye anlatmadı burası kucük yer görüstügü kızlardan bazilarini taniyorum. Bir de bir keresinde cafede "arkadaşım çok aç bize ne tavsiye edersiniz" dedim diye bana tüm gün trip atmıştı. Yoksa öyle ben söyleyim böyleyim benden kaynakli bir özgüvensizlik değil.
Hayatımda ilk defa bir adamla evlenme isteğim oldu. Böyle seylere süreç icerisinde karar verme taraftariyim,ilk defa biriyle bu kadar anı paylaşıp vakit gecirdim. Bir de bana daha ilk tanismadan ilk haftadan evlilik muhabbeti yapan adamlar yalancı geliyor.

Boyu kısa oldugu icin cok takılıyordu ve benden önce uzun süre sevgilisi olmamıs. Cogu kadın istememis. Tabi kendisi oturup böyle boyle diye anlatmadı burası kucük yer görüstügü kızlardan bazilarini taniyorum. Bir de bir keresinde cafede "arkadaşım çok aç bize ne tavsiye edersiniz" dedim diye bana tüm gün trip atmıştı. Yoksa öyle ben söyleyim böyleyim benden kaynakli bir özgüvensizlik değil.
Hayatımda ilk defa bir adamla evlenme isteğim oldu. Böyle seylere süreç icerisinde karar verme taraftariyim,ilk defa biriyle bu kadar anı paylaşıp vakit gecirdim. Bir de bana daha ilk tanismadan ilk haftadan evlilik muhabbeti yapan adamlar yalancı geliyor.
Skdksk ay bi sey dicem, arkadasım çok aç bize ne tavsiye edersiniz demek komik olmus cidden :KK70:

X