Evliliğe alışamadım.. lütfen lütfen yardımm

Zaten en büyük fedakarlığı yapıp yaşadığınız şehri değiştirmekle mecbur bırakılmışsınız. Bi zahmet onlarda sizin mutlu olmanız için bir şeyler yapsın mesela giyiminize karışmasın birlikte mutlu olacağınız şeyler yapın ailenizle kaç saat bilmiyorum ama 2 aydır niye ailenize gitmediniz?

Yani her bakimdan uyumsuz oldugunuz bir aileye neden katildiniz esiniz sizi kandirmis evlenme zamanina kadar oyalamis ve hop ordasiniz onlarin istedigi gibi giyinmek zotunda degilsiniz begenmiyolarsa hic gitmezsiniz evlerine esiniz sizi yanina almis ailenizi idare etmenizi bekliyor bu haksizlik ama sizde hic dusunmeden bu ise atlamissiniz yani zor evlilik boyle degil tabiki uyumlu ailelerde olmak lazimdi.

Aileniz ailesiyle tanışırken evinizi yerlestirirken düğün salonu seçerken gelinlik seçerken falan bisey demedi mi

Yalniz o muhafazakarlik olmuyor geleneksellik oluyor

Mutlu olabileceğinizi düşünmüyorum. Kayınvalde ne trip atacak diye ne düşünüyosunuz. Kendinizi sıkıntıya sokuyosunuz. İstemediğiniz kıyafetler giyiyosunuz. Hep siz veriyosunuz farkında mısınız. Eşiniz nerde ne yapıyo? Söz vermiş onu da tutmamış.

Esiniz baska sehirde yasama sözünden vazgectigi an vazgecmeliydiniz. Sakin cocuk yapmayin. Sizi gelin olarak layik görmeyen, torun annesi olarak asla layik görmez her ota b** gelip karisir, esinizde sizi ezer. Siz hemen bosanmak istemuyorsunuz anladim, ama sert cizgiler cizmeseniz ezilmeye devam edeceksiniz. Esiniz su anda istedikleri oldugu icin orali olmuyor

Ailesinin bana karşı tutumu yüzünden evlenmeden önce kendi şehrimde yaşama şartım vardı. Fakat bazı bahanelerle sözünü tutmadı ben de düğüne kısa bir süre kala vazgeçemedim.
Aile sizi istememiş en baştan. "Ben ailemden vazgeçmem" yapmış, siz de "Tamam o zaman ben hayatımdan vazgeçeyim bari" yapmışsınız. Kafanıza silah dayanmamış. Siz bunu seçmişsiniz...

Alışamadığınız evlilik değil ki.şuan hayatınız yok resmen.sadece kocanız ve ailesi var.eee bunalım da çok normal.şartlara alışamamışsiniz evliliğe değil.ben bu tarz kararlara karşıyımdır zaten.hiçbir aşk için işsiz güçsüz kalmam.kalanı da anlamam.şöyle bir ş güne kadar sevdiğim erkekleri düşünüyorum da yapar mıydım diye? Yine de yapmayıp gidip gelme yolun seçerdim heralde.adam sizi kandırmış bu arada.resmen içinden klasik, geleneksel, anakuzusu bir türk erkeği çıkmiş.27 yaşında birinin öngörüsü bu tarz durumlara yetmeliydi bence.iş bulmadan düzelemezsiniz.ben de işsizken hiçbir şeye konsantre olamıyorum çünkü.zaten sizin böyle bir ülkede istediğiniz gibi aile bulabileceğinizi de düşünmüyorum.yüzde 80, 90 malzeme bu yani.ama konu o değil.2 güne alışır giderler.kısaca iş bulursanız herşey okeydir.başka büyük sorun göremedim.

Tüm bunların olacağını bile bile evlenmişsiniz sanki. Evlenmeden o şehirde yaşamayı kabul etmişsiniz ailesinin durumunu da biliyorsunuz
Ne beklemiştiniz ki

Ben de yeni evliyim. 1 ay oldu tam anlamıyla. Ailemden ve kayınvalidemgilden farklı bir şehirde yaşıyorum. İzmir’in bir ilçesinde.Eşimin görevi gereği. Bunu kabul ederek geldim. Ve senelerce burda kalmayacağız. Seneye muhtemelen gideceğiz.
Evlenmeden önce düzenli çalışma hayatı olan, aşırı sosyal bir insandım.
İyi bir eğitim almış ve yaşamı boyunca saygınlık gören bir kadınım.
Eşim senelerdir sürekli çalıştığımı ve kendime zaman ayırmamı istiyor. Kısaca sen bilirsin ama ihtiyacımız yok çalışma bence modunda.
Geldiğimden beri sadece 1 arkadaşım oldu(eşimin arkadaşının eşi) 2-3 defa onlarla görüştük. Hamile yakın zamanda doğumu olacak sonrasında bebek vs derken çok dışardada görüşemeyiz. Sonuç ben yine arkadaşsız
Eşim benim çok aktif ve hareketli bir insan olduğumu,evde çok sıkılacağımı bildiği için aktivite ve ihtiyaç olması adına sürücü kursuna yazılmamı önerdi. Son günlerde onunla ilgileniyorum.
Ama arkadaşlarımı çok özledim,tek içilen kahvenin tadı çok acıymış :) anlamış olduk
Evime henüz kayınvalidem gelmedi. Senede 1 veya 2 kere gelirse gelir. Bana bir zararları yok. Eşim aradığı zaman nasılsınız iyi misiniz vs deyip kapatıyoruz.

Kısacası kendine zama ayır. Şu yemeğe gitme işi başlı başına saçmalık. Kimseye gitmeye veya çağırmaya mecbur değilsin. Bunu uygun bir dille kırmadan eşine anlat. Mutlu olmadığını söyle. Eminim ki sana değer veriyorsa seni anlayacaktır.

Ve arkadaşım sana önerim,kimse için değişme. Bir kere alttan alırsan hep üste çıkar insanoğlu.

kusura bakmayın ama bu evliliğin sonu yok, hiç kendinizi yormayın.

Bile bile lades.Kendini düşünen bencil bir erkek kültür olarak zıt bir eş ailesi, tutulmamış sözler.Sahi aşk bunun neresinde??
Aşk adı altında olmazı oldurmaya çalışmak,adam gayet mantıklı hareket etmiş heves ettiği kadını almış ,iki yalanla kandırmış oooo artık rol yapmaya gerek kalmamış,ne de olsa elma ağacından armut düşmez i cok aşık oldugunuz adam o aileden çıkma......
Bunlar daha iyi günleriniz gitmiyorum,kimseyi istemiyorum dediğiniz an aşk adamı neye evriliyor bir görün .
Kadın olarak herşeyden fedakarlık yapmışsınız hiç bir duruşunuz yok,bu saatten sonra ne takdir ne teşekkür beklemeyin insan kendi değerini kendi belirler. .....

Eve gelip uyuyan bir eş diyorsunuz ama yine de birbirimizi seviyoruz çaba harcayacağım diyorsanız yapmanız gerekenler şunlar; öncelikle dağ başından kurtulun. Ne kadar ücra bir ilçe filan olsa da merkezi bir yeri illa ki vardır orada bir ev tutun. Eşinizin itiraz etmesine de fırsat bırakmayın siz onun için şehir değiştirdiniz azıcık sevgisi varsa halinizi görür razı olur. Merkezde bir evde az çok komşu belediye kursu çay bahçesi filan derken bir miktar sosyalleşirsiniz hiç olmadı çevrenizde insan ve hareket görür siz de enerjinizi toplarsınız. Eşiniİn ailesine zaten mesafeyi koyun, darılmacalar gücenmeceler sitemler bi defada olsun bitsin hiç umursamayın napıcaklar sizi sürüyerek mi götürecekler. Evden çalışıyorum diyorsunuz, mesai saati belirledim kendime deyip açmayın telefonlarını, sadece anne baba gibi yakınlara bi kere yemek verin sonra da kusura bakmayım ben sevmiyorum sık gidip gelmeyi diye kestirip arın. Adınız soğuk nadan geline çıksın ki kimse ilişmesin. Eşinize ciyaklayın eve geldiğinde beraber vakit geçirin hafta sonları yakın yerlere gezmeye gidin. İpleri elinize alın bir an öncr

sizin eşiniz konu sahibi gibi bencil ve düşüncesiz değilmiş.. adam bile bile kendi memleketine getirip bireysel hayatını mahvetmiş..

Ben de ağustosun sonunda evlenip bilmediğim bir şehre geldim eşimin işi dolayısıyla.
Ama ilk tanıştığımız gün bana 1 yıl sonra gideceğini söylemişti ve ilişkiye devam edip etmemek benim kararımdi.
Ben şehri araştırıp düşünüp taşınıp öyle karar verdim.Sehir güzel bir şehir Denizli'ye geldim.
Tabi ki zorlanıyorum alışma sürecinden geçiyorum ama eş ailesi burada değil olsalardi da kukla gibi dediklerini yapmazdım.
Ki siz online çalışıyorsunuz zaten işime vakit ayırmam Lazım deyip geçin kusen de kussun ayrıca.
Onun dışında dağ başı tarzı bir yerde oturmak yerine daha merkezi bir yere tasinabilirsiniz belki.
O da olmuyorsa hafta sonlari yanınızdaki şehirleri gezmeye gidebilirsiniz.
Depresyona girmek üzeresiniz ama her şeyin bir çaresi kimseye mahkum değilsiniz.

Bu anlattılarınızın hepsini yaşadım sonum psikolojikndestek almak oldu...
Siz çocuk yapmayı değil psikolojik destek alın sonra bu evliliğe devam mı tamam mı. Kaynanızı takmayın istediğiniz de arayın istemediğiniz de aramayın.....

Süper yorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…