Evliliğe alışamadım.. lütfen lütfen yardımm

Ya kimseye kolay kolay acımasız yorum yapmamaya çalışıyorum. Ama kör değildiniz biliyordunuz. Bile bile lades demişsiniz bu hayatı yaşayacağınızı ezelin kör annesi melihaya sorun o bile size söylerdi.

Her neyse olan olmuş lütfen bir süre çocuk düşünmeyin eşini seviyorsan hemen cinnet geçir. İyi bir cinnet her şeyi çözer delir evde bağır çağır ben sizin köleniz değilim annene göre hayatı yaşayamam de. Küserse küssün kusura bakmayın da bizim burada bir tabir var “İtte küsüyo”

Bırakın küssün kimseyi mutlu edemezsiniz zaten ne olursa olsun size küsur bulup laf edecek.

+1 değil mi ya asla değişmiyor bu durum, sorsan çok kültürlü çok zekiler ama...

Bu evliliği ailelere kabul ettirene kadar da çok uğraştık.
İnada bindirip asıl sorunu göz ardı etmişsiniz oyalanmışsınız uzak mesafede tanıyamamışsınız. Ailenizin istememesi çok mantıklıymış sizin istediğiniz hiçbir şey hayatınızda yok.
Küserse küssün bırakıp kendi şehrinize dönün ordan ayrılmazsa ayrılın.
Bazen çocuk yapmayı düşünüyorum hamilelik sürecinde beni rahat bırakırlar
İyice ağzının içine girerler çıkmaz sokağa düşersiniz.
Fakat bazı bahanelerle sözünü tutmadı ben de düğüne kısa bir süre kala vazgeçemedim.

mahkum etmiş gibi hissediyorum
Adam resmen bildiğini okumuş asimile etmeye başlamışlar bile.
Akıllı olan kurnaz olan eşiniz kontrol de kaynananızın elinde geçmiş olsun

Bazen ailelerin direttiği konulara eyvallah demek gerekiyor çünkü uyum sağlayamıyorsunuz. Sevgiliyken her şey iyi hoş ama nihayetinde herkes kendi büyüdüğü çevrenin çocuğu. Farklı bir örnek evlilik görmediği için ona göre oluyor beklentileri. Sizin şikayetlendiğiniz her durum kocanız için abartı olacak ömür boyu. Aslında kocanız size en büyük kazığı ilk verdiği sözü tutmayarak yapmış. O zaman ayrılmaya cesaret edememişsiniz. Şimdi de edemeyeceksiniz muhtemelen. O sebeple çok net ve keskin bir şekilde ailesine saygı duyduğunuzu ama onların size saygı duymadıklarını, beklentilerini karşılayamayacağını ifade etmelisiniz. bir başkasının verdiği sufleleri okuyormuş gibisiniz. O bu eve tıktığı kadını değil sizi sevdi ama ailesinin istediği kalıba sokmaya çalışıyor. Sizce sonu nereye gidecek böyle? Bence her durumu göze alarak yapmalısınız bu konuşmayı da.

Bilmediginiz şehirde en güzel arkadaş edinme yerleri kurslar spor salonları olur.Oncelikle evden bu sebeplerle çıkmaya bakın biraz rahatlarsiniz en azından.Odak noktanızda değişecektir.
Yok o kusecek yok bu kusecek bosverin.Siz zaten fedakarlık yapıp ailenizden ortamınızdan ayrılıp gelmişsiniz.Kusecekleri idare edecek eşiniz.Birazda o düşünsün.Herseyi almayın üzerinize

Siz de haklısınız. Koca zor bulunuyor zaten dünyada üç beş erkek kaldı. O yüzden aman kaçırmayın. Çocuk da yapın tabi neme lazım birden aklınız başınıza gelir falan cekip hayatınızı kurarsiniz. Bu arada evet 28 yıl boşuna yasamissiniz. Cidden hiçbir öz saygı yok ozguven yok .. sert yazdım kendinize gelin diye. Çekip gidin yaşadığınız şehre. Adam seviyorsa gelir peşinizden. Siz nasıl gittiyseniz. Sevmiyorsa zaten böyle bir adama neden karilik yapıp hizmet edesiniz anasına danasina

Bence ilk olarak eşinizle buraya yazdığınız konuları konuşun eğer dediğiniz gibi sizi seviyorsa sizin için şehir değiştirir değiştirmezse bile annesini bu konuda uyarır eşim böyle şeyleri sevmiyor alışmasını bekleyin gibi.. ayrıca eşiniz bu tavırlarını daha önce sezmediniz mi yani nişanda giydiğiniz kıyafete de eminim kayınvalideniz karışmıştır eşinizin tutumu öncede böyle annesi ne derse o muydu eğer öyle olduğu halde kabul ettiyseniz eşiniz bunu yüzünüze vurup bunun böyle olacağını biliyordun diyebilir

şu an kendi hayatımı yakmış ve onun hayatını yaşıyormuş gibi hissediyorum.
Çünkü yaptığınız tam olarak bu.
Sizi siz yapan her şeyden vazgeçmiş ve yok olmuşsunuz. Davul bile dengi dengine. Yetişme tarzınıza, kişiliğinize, dünya görüşünüze 180 derece ters bir adamla evlendiğiniz yetmemiş, ailesinin yanına gitmişsiniz. Ne bekliyordunuz acaba?

Hayır evlilik böyle bir şey değil.
Evlilik sizi yok eden değil çoğaltan, hayatınızı zenginleştiren insanla olunca evlilik olur.
Sizinki kölelik.
Hiçbir zaman düzelmeyecek, değişmeyecek bir denklemin içindesiniz. Kendinizi o denklemden çıkarıp hayatınıza geri dönmekten başka çözümü yok.

(Burada daha önce buna çok benzer bir konu hatırlıyorum, aynı kişiyseniz size çok defa yazılmıştı evlenme olmaz bu iş diye.)

Kocanız sizi katakulliye getirmiş. Tepkinizi o zaman belli edip tavır koysaydiniz keşke. Zıt inanç ve kültür yapısı zaten çok zor. Biraz bile bile lades olmuş.

Bir gülüşünüz için her şeyi yapacak adam siz istemediğiniz kıyafetleri giyip mutsuzluktan sürünürken niye bir şey yapmıyor?
Kendinizi kandırmayın lütfen. Siz eşinize uyduğunuz için o da istediğiniz tatlıyı falan alıyordur en fazla. Adamın sizin için yaptığı hiçbir şey yok yani ortada.

2 aylık evlilikte bunu duymak istemeyeceğinizi biliyorum ama muhtemelen sizin yetiştiğiniz tarzda yetişmiş bir insan olarak diyorum ki evet çok yanlış bir evlilik yapmışsınız.

Bu evlilik hangi şartta doğru olurdu biliyor musunuz; eşiniz sizi kandırıp memeleketine getirmese, sürekli ailesine gitmeye zorlamasa, istemediğiniz şeyler giymeye zorlamasa, ailesine duracakları yeri gösterse, adet adet misafir vs diye tutturmasa, annesi sizi darladığında cevabını verebilseydi ancak o zaman doğru olabilirdi böyle bir evlilik.

Kendinizi bu durumdan kurtarmak için yapabileceğiniz tek şey her şeyi göze alıp kendinizden taviz vermemek ve eşinizin sizi olduğunuz gibi kabullenmesini sağlamak.
Kabullenmezse de kapıyı göstereceksiniz.
Bir ömür böyle geçmez, kendinize yazık etmeyin.

Bir gülüşünüz için gözünüzün içine bakıyor ama siz her gece ağlayıp mutsuz uyanıyorsunuz? Peki.

son kısmı okumadım ama öyle bilindik bir hikaye ki.. olayın kırılma noktası memleketine gitmeyi kabul etmeniz olmuş. her ne sebeple olursa olsun, eğer kabul etmeseydiniz bitecekti muhtemelen ilişki. eşiniz bunu göze aldığı için mi geri adım attınız? sizin göze alamamanız ne demek? senin şartlarına varım demek bir yerde.. üzüldüm ne denir, muhafazakar aileden gelen kadınlar bile, en okumuşu bile, zorlanıyor bu gelin olma olayında. sizinki bile bile lades olmuş biraz.

Zaten evlenmeden öncesinde herşey belliymiş aileyi ikna edebilmek için büyük bir çaba sarfetmissiniz başta istemiyorlarmis. Yani böyle bir durumda bile bile orda yaşamayı nasıl kabul ettiniz ?yapamazssiniz siz orda 2 ayda zaten mahvolmussunuz nasıl devam edecek bu ..alışık olmadığınız bir düzen alışık olmadığınız kültür kolay hiç ama hiç kolay değil bunlar..eşiniz neden fikir değiştirdi sonradan ve nasıl ikna oldunuz bilmiyorum ama hata yapmışsınız ..tek söyleyeceğim eşinizi taşınmaya ikna edin yoksa orda yapamazssiniz sonu olmaz

Evlilik bu degil evlilik.hayati eglenceli hale getirmek renk katmaktir.birbirine kural dayatmak degildir.birbirini sevmektir.gerektiginde aileye hayir diyebilmektir.

Eşinizle konuştunuz mu bu durumu

Eşim beni çok seviyor demişsiniz de, eşiniz daha en başından kandırmış sizi yalan söylemiş. Ayrıca ailesine karşı sizi savunmayan, onların her dediklerini yaptıran adam mı seviyor, sevgi bu mu? Bir kere şu dramatik moddan çıkın rica edeceğim. Kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü bir kadın bunlara boyun eğmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…