evli bayanlar yardım edebilir mi ?

Kimilerine göre çok küçük şeylere takılmışsınız ama bence bu olay sizin için o kdar büyümüşki normalde lafını yapmayacağınız şeyleri bile hesaplar olmuşsunuz. Kızı için kurban kesmesi, fatura ödemesi falan garip gelmedi bana. Zamanında bazı şeyleri eksik ya da yanlış yapmış olabilir belkide kendi bildiği yöntemlerle o zamanları telafi etmeye çalışıyordur. Evin büyüğü misyonunu üstlenmiş gibi eşiniz. Abisine ev alma fikri falan bence ordan geliyor
Belkıde , bana biraz saygı duyulan bir misyon üstlenmeye calısıyor gibi gelıyor aıle ıcınde ,herkes ona minnet etsın herkes ona şükran duysun:KK43: bilmiyorum ,bilemıyorum..bana iyilikler gizli olmalı gibi gelıyor belkıde

Cunku benim ailemdede var böyle gayet iyi biliyorum ne hissettiğinizi

İhtiyacı olur dünyaları önüne sersin gercekten ihtiyacı olana yapılan koymuyor ama ihtiyac yoksa iş tamamen kullanmaya dönüyor ama sorsan eşine asla kabul etmez

Sen bişey dedikcede kötü olursun cunku değişmez

Nacizane tavsiyem madem var o kadar parası kendine de harcat

Ya sen harcayacaksın ya ailesi kıy paraya yoksa ömrün boyunca kendini onlarla kıyaslayıp durursun
Sagol canım.tavsıyelerın kulagıma kupe olacak :)

Dedıklerınıze bende katılıyorum,ama cevrede bu kadar muhtac insan varken durumu iyi insana sadaka verılmesını anlayamıyorum? Ogrencı okut dıyorum ona, 3 ogrencı buldum,en buyuk sevap dedım . Ama sıcak bakmadı .onları tanımıyor cunku aılesını tanıyor . Baklava fiyatını da surdan unutmadım o gün kendıme bayram için nir etek begenmıstım o da yanımdaydı "buna 80 tl verilir mi dedi" sonra bılmem ne kadarı cesıt olsun diye tatlıya verdı .bence benım düsünme seklım normal .ister inanın ister inanmayın hayatımda ilk kez boyle kotu düsünceler içinde buluyorum kendımı ,ben kötümüym diye şüphe duymaya basladı. .bence dogru cevap ortada bir haksızlık var
Aileyi anneyi babayı kardeşi mutlu etmekte sevaptır illa ki fakir olmaları gerekmez.
Sizi ihmal etmiyorsa diyecektim ama sanırım ediyor sizin alacaklarinizdan kısıp bunu yapması yanlış tabi.

Malesef konuyu tam yazmamışsınız, yorumları okumasak sizi suçlamak mümkün.
Baklava aldığı gün sizin beğendiğiniz 80Tl’lik eteği almadığını yazmalısınız mesela.
Ya da abilere ev meselesini açtığını yazmalısınız.
Sahi, onlara ev alalım dediğinde neden demediniz mi? Bankaya şu kadar borcum var demediniz mi?

Sagol canım.tavsıyelerın kulagıma kupe olacak :)
Size gelince pahalı deyip ailesine yağdıran adam kocanız olamamış.

Arkadaşların dediğini yapın. Maaşınızı çekmeyin, bankada dursun. Sizin tüm borcunuzu ona ödetin, kocanız değil mi ödemek zorunda. Nakit verirse harcamaya kıyamıyorsanız banka hesabınızda biriktirin ama haberi olmasın. Tüm masraflarınız için ondan para isteyin, ekkart isteyin. İyi bir ders lazım eşinize.

Acımayın, acınacak hale düşersiniz. Yoksa abiye, yeğene, kuzene derken herkesi ev, araba sahibi yapıp ömür boyu borç ödeyeceksiniz.

Cocugum yok ama kızı evlı ,kızının esının maddı durumu çok iyi , ticaretle ugrasıyor .bu durumda neden hala esım kızının telefon faturasını oduyor ben bunu anlayamıyorum . Ya da onlarada kurban alıyor . Bunlar jest mi ?lütfen bana evladınız varsa altında yatan duyguyu anlatabilir misiniz .benımde eksıklerım vardır elbette :KK43:
Çünkü ben o kızım. Hoş şuan babmla görüşmüyorum ama. Benim ihtiyacım olduğundan değil babamın seni unutmuyorum boşvermiyorum deme şekliydi benim için biley yapması

Baklava aldığı gün sizin beğendiğiniz 80Tl’lik eteği almadığını yazmalısınız mesela.
Sahi, onlara ev alalım dediğinde neden demediniz mi? Bankaya şu kadar borcum var demediniz mi?

Maasini hicbirsey icin harcama .Aileme onu aldim şuna yardim ettim .Buna market düzdüm vs vs.....
Harcligini ondan al.

Ya maşallah 9 milyara yakın para giriyor evinize şükredin. Krediler elbet bitecek. Ya biz napalım ölelim o zaman 2750 maaşla kira evde 4 kişi geciniyoruz ve kredi ve diğer masraflarla 2 milyardan fazla ödüyoz

Son düzenleme:
Çünkü ben o kızım. Hoş şuan babmla görüşmüyorum ama. Benim ihtiyacım olduğundan değil babamın seni unutmuyorum boşvermiyorum deme şekliydi benim için biley yapması
İnan haftada bır kez kızına oturmaya gıderız,onlarda bıze gelır .gece 11 bıle olsa babbaa diye arar kızı .hıc rahatsız olmam ,aralarındakı ılıskıye saygı duyarım .bu konuda hakkın odenmez der esım .sizin durumunuz daha üzücü:KK43:üzgünüm

Ya maşallah 9 milyara yakın para giriyor evinize şükredin. Krediler elbet bitecek. Ya biz napalım ölelim o zaman 2750 maaşla kira evde 4 kişi geciniyoruz ve 2 milyardan fazla kredi ödüyoz
Allah yardımcınız olsun.keske bize de az para girse bizde azla yetınsek ama mutlu ve birlik içinde olsak

Sizler yorumlamadan yazayım ,araba esımın ustune esim kullanıyor:KK43: daha once üstme arac olmadıgı için benım ustume yapmak masraflı oluyor diye kendı üstüne aldı

Oyle sey mi olur? Kendi ustunuze olmayan ve kullanmadiginiz arabanin parasini siz neden oduyorsunuz?

Allah yardımcınız olsun.keske bize de az para girse bizde azla yetınsek ama mutlu ve birlik içinde olsak
Sağolun. Biz birde bu kadar az maaşla ev kirası doğalgaz elektrik su pazar market,çocukların bezleri düşün yani. 2 milyardan fazla masrafimiz oluyor. Zaten 2 750 giriyor evimize, elimizde ekmek paramız anca kalıyor. Siz neden kredisini ödediğiniz evde kalmıyorsunuz, boşa kira vermeseniz

baklavadan sonrasini okuyamadim.6 bin tl kredi odeyip bu kadar seyi nasi yapiyor sizden gizledigi parasi olmasin

Araba kredısını ben oduyorum ,arabayı bana diye almıstık ayda 1800 tl .kalan 600 ıle kredı kartı borcumu ve eve ufak tefek seyler alıyorum. Zaten bitiyor .aılem cok sükür babam calısıyor emeklısı de var .evde tencere kaynıyo yardım ettıgım ınsanlar ayagına ayakkabı alamayacak derecede fakır ınsanlar , erzak kolımızı de bu yuzden onlara verıyoruz .kötününde kötüsü var .neyse bunları konusmak cok dogru degıl

Yıllardır matematik dersi veririm benim bu konuda matematiğim bitti. Ya da siz türkiyede değil çok daha ucuz başka bir türkiyede yaşıyorsunuz.

Her neyse arabanın evin kimin üzerine olduğu önemli değil. Resmi olarak evliyseniz ortak malınızdır. Bunu çok kafaya takmayın.

Açıkçası ben okuyan üç kardeşim varken ve yaşlı babam yeterli gıdayı alamıyorken başkasına yardım etmezdim. İlginç bir bakış açınız var. Eşşniz de ailesini koymuş ilk sıraya onlara yapıyor, onlara yapınca mutlu oluyor.

Kızının kocası var diye babalıktan vazgeçmeli miydi yani? Siz evlenince ailenizi geride bırakmış olabilirsiniz, eşiniz öyle yapmıyor. Her ne kadar hesabı bir türlü tutturamasam da sizi de eksik bırakmadığını anladık. Siz hem ev hem araba kredisi öderken aynı zamanda birikim de yapmak istiyorsunuz. 2400 lira maaşınızla bunların hangi birine sahip olabilirdiniz bir düşünün bence.

Gecen ay dayanamdım patladım.biz neden evlıyız dedım ? etrafımıza bak evlı arkadaslarımıza her ay su kadar kazandım ortaya koyuyorlar şu borc bu borc bu kira su pazar .kalan bu harclık ,artan bu kadar mı ?bu da ileriye yatırim diyorlar ,ya da cocugumuz olur onun gelecegı dıyorlar .bı de bıze bak dedım ben eksıdeyım maaş kartımda .gururumdan sen ne yapıyorsun ne kazanıyorsun bır sır ama aılenın her turlu FUZULI ihtiyacıma kosuyorsun ,hiç düşündün mü dedim neden bu kız kuafore gıtmıyor sacını boyayacagım dıye 1 saat evde mahvedıyor etrafı ,kendını . yada ıkıncı el sıtelerden gıysı alıyor , yemek kartını harcamıyor marketten eve alısverıs yaparım diye evden ekmek arası yapıp götürüyor , ve bunları senın gözün önünde yasıyor ve sen 47 yasındasın bana gore görmüş gecırmıssın bır hayat fikrin var ama esının göz önündekı bu durumuna gözlerin kapalı , bihabersın ..vs vs.. paran madem bu kadar cok ben bu işte çalışmayayım dedim .12 senedır bunaldım,bi ara vereyım belkı ev hanımı olurum neden dedım bunlar konusulmuyor . Bana cevabı borcun ne kadar ödeyelım oldu . Duz mantık sadece bunu anlayabıldı

Oyle sey mi olur? Kendi ustunuze olmayan ve kullanmadiginiz arabanin parasini siz neden oduyorsunuz?

Nasıl evlilikler yaşıyorsunuz anlamıyorum gerçekten. Ne fark eder arabanın kimin üzerine olduğu kimin ödediği kimin kullandığı evliyseniz? Arabam eşimin üstüne hiç aklımın ucundan geçmedi neden onun üstüne diye.

Peki o zaman adamın ödediği ev kredisi ne olacak, adam bir ton kredi ödüyor ama kadın da ortak o eve. Hatta kirada yaşıyorlarmış adam evin kirasını ödüyor kadın orda yaşıyor. Adam faturayı ödüyor kadın doğalgazla ısınıyor. Güzel mi, mantıklı mı bu bakış açısı?

Yıllardır matematik dersi veririm benim bu konuda matematiğim bitti. Ya da siz türkiyede değil çok daha ucuz başka bir türkiyede yaşıyorsunuz.

Her neyse arabanın evin kimin üzerine olduğu önemli değil. Resmi olarak evliyseniz ortak malınızdır. Bunu çok kafaya takmayın.

Açıkçası ben okuyan üç kardeşim varken ve yaşlı babam yeterli gıdayı alamıyorken başkasına yardım etmezdim. İlginç bir bakış açınız var. Eşşniz de ailesini koymuş ilk sıraya onlara yapıyor, onlara yapınca mutlu oluyor.

Kızının kocası var diye babalıktan vazgeçmeli miydi yani? Siz evlenince ailenizi geride bırakmış olabilirsiniz, eşiniz öyle yapmıyor. Her ne kadar hesabı bir türlü tutturamasam da sizi de eksik bırakmadığını anladık. Siz hem ev hem araba kredisi öderken aynı zamanda birikim de yapmak istiyorsunuz. 2400 lira maaşınızla bunların hangi birine sahip olabilirdiniz bir düşünün
Matematik okumanız değil insanı okuyabılmenız onemlı , bu konuda zayıfsınız anlaşılan .vardıgınız kanı duruma kırık bi aynadan bakmak gibi .dagılmıs.lütfen ders verın ,yorumunuza ihtiyac duymuyorum.

Bu kadar acımasız insan burada buna dikkat etmemiş habire suclamıslar benı , sizin nasıl dikkatinizi çekti ? Evet üstüme olmayan aracın kredisini ödüyorum . Benım üstüme yapılması noterde masraflı olurmus diye esim kendı üstüne yapmıs

baklavadan sonrasini okuyamadim.6 bin tl kredi odeyip bu kadar seyi nasi yapiyor sizden gizledigi parasi olmasin
Süphem yok ,vardır ama benim haberim olmaması normal değilmi .burdakı bırcok bayan esim gibi düsünüyor ,elbette gizli bir parası olacak ve yeri geldı mı ailesine yardım edecek . Ve ben ne de olsa benım ihtiyaclarım karsılanıyor diye sesimi cıkarmayacagım.ne güzel ne samımı bir evlilik:KK43: gizli saklı

X