evli bayanlar yardım edebilir mi ?

Bu adam sorumluluk sahibi birisi bence bırak yaşlı anasına telefon alsın yok sana almayıp ona alıyorsa alınabilirsin ama senin evinin ihtiyaçlarını kısmıyorsa buna karışma bence ben cadoloz kaynanama buzdolabı eski diye dolap aldırmıştım eşime kadında beni boşatmaya kalktı üstelik kendi evimdeki dolap eskiyken ona 3000 liraya dolap aldı eşim

Bende sizinle aynı düsünüyorum, evin gecımı ana hatlarıyla erkege aittir . Bu görev kadına eşitlik kisvesi altında son yüzyıllarda empoze edilmiştir . Erkek sadece calısıyor ,kadın hem işte calısıyor hemde evde camasır bulasık as yemek cocuk , erkegın gonlunu hos etme ,misafir agırlama , evın dirliği düzeni .... Erkekte ev konusunda kadınla yarı yarıya sorumluluk almak zorunda .yoksa kadın tükenir , evlilik tükenir
Ev işlerinin ortak olmasıyla maddi giderim ortak olması zaten çok farklı Şeyler. Tamam erkek ve kadın aynı evde yasıyorsa ev işleri ortaktır hatta evde çocuklar Büyüyünce evin işleri çocuklarında görevi haline gelir Odası'nı toplama , ortak Alanları temizleme vs gibi.
Ama Erkeğin evi geçindirme sorunluluğu ya da bu konuda Kadınla denk Tutulması eşitsizlik değil bence kesinlikle zaten 9 ay + 6 ay hayatında bir dönem çalışamıyor , Erkeğe göre daha çabuk yıpranıyor Bu durumda maddi sorumluluğun erkekte olması ister istenez Doğanın kanunu.

Merhaba hanımlar , benimde kendimle mücadele ettiğim içinden çıkamadığım bazı sorunlarım var , fikirlerinizi almak isterim , şimdiden teşekkür ederim.

Eşimle bir senedir evliyiz benim ilk evliliğim , ben eşimin 2. Evliliğiyim ,eşim 47 yaşında aramızda 12 yaş var .

İkimizde çalışıyoruz , dar gelirli bir ailede büyüdüğüm için genç kızlığımdan beri çalışıp kendine yetebilen bir insan oldum , artanıyla da aileme destek olmaya çalıştım ( evlilikten önce ) eşim bana göre maddi olarak daha iyi durumda , daha şanslı (maddiyat olarak )

Sorunumuz şu , evlendikten sonra ortak bir bütçemiz olmadı , benim gelirim belli 2400 tl . eşiminde sabit maaşı 3500 civarı bu maaş dışında başka yerlerden de ortalama aylık 3 bin tl geliri var , çok şükür muhtaç değiliz ,krediyle ev aldık . ev kredisi + araba kredisi + oturduğumuz evin kirası aylık yaklaşık 6 bin tl kredi ödüyoruz .

kendimize yetebiliyoruz çok şükür , hatta o benım kadar tutumlu olsa birikim bile yapabiliriz ,

Sorunum şu ki eşim ailesine karşı çok bonkör , annesi oldukça yaslı fakat akıllı telefon hevesi var , akıllı telefonunu bozunca eşime söylüyor , eşimde ucuz birşey alırım dedi , velhasıl 1200 tlye bir telefon almış + yanında küçük yazıları daha iyi okusun diye extradan tablette almış ☹ kv eşi yaşıyor , kendi evleri . 2 maaşlılar , k.pederim cebınde tomarla para ile gezen ve bundan övünçle bahseden birisi ,ama eşi telefon ihtiyacını benım eşime söylüyor .
geçen misafirliğe gittiğimizde evin önünden sebzecı geciyordu , kv sebze alacakta eşim onu göndermedi tabi inip istediklerini aldı . sonra k.pederim cebınden 20tl cıkarıp eşime vermeye calıstı , eşim kabul etmedi tabıkı olmaz dedi .bunun üzerine k.pederim ''cebınden harcadığın o evinizin rızkı dedi ''evinin rızkını rast gele harcama dedi .. şaşırdım bu kadar hassas insan ama cep telefonu ve tablete sessiz kaldılar .
eşim telefon ve tableti götürdüğü gün ben gitmek istemedim , kızmıştım eşime , geldiğinde elinde bir poşet vardı bu ne dedim . annem gönderdi dedi . açtım torbayı 2 tane çay bardağı göndermiş ,aylar önce bir kez evlerinde bulaşık yıkarken ne güzel bardak demiştim , ondan 2 tane çay bardağı göndermiş :KK43: telefon tablet için gönlümü almaya çalıştığını düsündüm .

Geçen sene kurban aldık yeni evliydik o zaman , kurbanı ara ara görmeye gittik , sevdik ,mutlu olduk , kurbana birkaç gün kala eşim ben onu annemin adağı olarak aldım dedi . kırıldım ama onu kırmadım , böyle bir şey kesime birkaç gün kala mı söylenir , velhasıl kurbanı kestirdik , parçalattık poşetlettik götürüp annesine teslim ettik inanın 1 kg bile almadım , bizim dağıtacak idrakımız olmadığından sanırım annesinin dağıtmasının annesinin çevresinde daha çok yoksul olduğu gibi şeyler söyledi eşim . konuyu uzatmadım fakat bunu asla unutmadım .

Bunun dışında eşimin abisi hasta olduğu için çalışmıyor 4-5 aydır . gençliğinde hızlı yaşamış içki , alem kenara para koymamış . emekli maaşı var ,iyi bir işte çalışan oğlu . evlerine 2 maaş giriyor yani , yinede eşim her ay bizim bile kendimize yapmadığım şekilde büyük market alışverişi yapıyor kendilerine , ya da el altından para desteği .

Kv . su arıtma cihazı istiyor eşim aldı , parasını verdiler sağ olsunlar ama eşim onu almış gibi yaptım babadan sonra anneme verdim diyor gizliden, eşimin abisine versin diye harçlık ☹ araba lazım oluyor araba bizden , biri alınacak ,biri bırakılacak hep eşim . ailede bizden başka kimsenin arabası yok . eşimin kızı var ilk eşinden , kızı evli olmasına rağmen telefon faturasını eşim ödüyor . bu sene eşim 2kurban aldı , birini de kızma aldım diyor ☹ ama onun eşi var onlar bir aile artık diyorum .

Geçen sene bayramda eşim kv baklava aldı , baklava deyip geçmeyin en iyisinden 4 kilo 250 tl civarı para ödedi , neden sen alıyorsun annen zaten tatlı yapıyor dedim , her bayram ben alırım dedi , evde çeşit olsun diyor , sizinkilere de alayım dedi istemem dedim , benım ailem kendi işlerini kendileri görürler .

Normalde insanlara yardım etmeyi çok severim , ama gerçekten ihtiyacı olanlara . kendi ramazan kolımı yıllardır yoksul ailelere veririm , ya da yoksul öğrencilere elimden geldiğince destek olurum , işyerimize staja gelen öğrencilere , elimden ne gelirse kısacası .. hatta eşimi de bu açıdan kendime benzettiğim için tercih etme sebeplerimden biriydi .

Ama eşim sadece ailesine yapıyor .ve ailesi buna muhtaç değil , durumları var , en son dayanamadım konuştuk bu konuyu , onları alıştırıyorsun dedim hazıra , bıraz mücadele etmeliler dedim abinin oğlu 4 bin maaş lıyorum diye övünüyor ev gezmelerinde . evine erzak alamıyor mu sen alıyorsun .

İnsanın ailesine yardımı göze batmamalı , senın durumun olsa sende kendi ailene yapmaz mısın diyor (haklı mı? benım gelirim yetmiyor gerçekten , artmıyorkı aıleme de yardımım dokunsun ☹ )

Bilmiyorum hanımlar , ya ben çok kötü biriyim , kötü düşünüyorum ☹ ya da çok safım .

Sizlerin fikri nedir .

47 yasında erkeğin bu kadar düşkün olması akrabalarına normal mı , ben mi evham yapıyorum .
Birşey söyleyeceğim
sen kendi maaşını ne yapıyorsun

Şunu merak ediyorum. Cevaplarsanız sevinirim
Beyfendi 47 yaşına kadar ev,araba almamışta sizinle evlenince mi eve araba borcuna girdi.?

merhaba arkadaşlar , konu sahibinin tüm yazdıklarını baştan sona üşenmedim okudum , benzer şeyleri bende yaşadım- yaşıyorum ve hanımefendiyi anlayabiliyorum , burada pintisin , cimrisin , bırak ailesine alsın , sen ne karısıyorsun ... tarzında verilen cevapları da kınadım , bu yakıstırmaları yaptığınız kişi erkeğin eşi farkında mısınız ? yoldan geçen herhangi biri değil .
insan kendi başına gelmeden bazı şeyleri anlayamıyor ( sözüm acımasızca eleştiren ya da kayınvalidesiyle canım cicim yaşayan arkadaşlar ) , her insan bir değil eşimizle evlenince kayınvalidemiz sırf eşimizin annesi diye cennetten gelmiş kanatsız melekler değil , onlarda insan onlarında kusurları hataları , hatta kötü huyları davranısları olabiliyor . cevremde patavatsızca konuşan ya düsüncesizce davrananan kayınvalideler yüzünden yuvası sarsıntıda o kadar çok arkadaşım varkı , bu yüzden herşeyi ince eleyip degerlendirmeden satır aralarında gördüğünüz cümleleri cımbızla cekipte kimsenin ahını almayın derim .

konu sahıbının yorumlarında dikkatimi ceken cümlelerine bakın bunlar size yapılsa normal karsılarım diyorsanız da sizlere diyebileceğim birşey yok .

* bayan eşinin durumu bu kadar iyiyken ikinci el kıyafet alıyor (muhtemelen internet üzerinden )bende alıyorum bir kazağa mağazada 100 tl vermek insana koyuyor bazen , ama bu kadar durumlu bir erkeğin ve ailesine para sacan birinin eşine bunu yasatmaması gerek diye düsünüyorum .

* bayan belkı kuafore vereceği 50 tl den arttırmak için 10 tl ye boya alıp evde sacını boyuyor , esı bunu görüyor ama ya hanım ne yapıyorsun sen ne gerek var bunlara , al şu parayı kuaföre git demiyor .
* esinin 80 tl eteğine ''buna bu kadar verilir mi diyor '' dönüp 250tl ye tatlı yapılan eve çeşit olsun diye extra tatlı alıyor .

*adamın kızına birşeyler yapması tuhaf değildir ama kız evli ve esin durumu iyiyken fatura gibi sonu asla gelmeyecek birşeyi ödemesi nedendir ? burada kızı haksız ''baba sen evlisin , esinin hosuna gitmeyebilir , bizim durumumuz iyi , biz ödereiz '' olgunlugunda olabilmesi gerekiyor .

* kurban kesımıne bırkac gün kala kendılerıne alınan kurbanı '' ben anneme adamıstım deyip '' annesıne veriyor damat .
konu sahıbı tahmını 35-36 yaslarında , cümlelerine bakılırsa da eğitimli biri , konu sahıbının akıl sağlıgı yerinde değilmiki kurbanı oğlan annesine götürülüyor , kız tarafının annesıne götürülsün o zaman onlar dağıtsın ?

*abiye üstü kapalı yada acık yardımlar yapılıyor ,yardıma karsı değilim ama evli esler için çok hassas bir konu , dengesi dozunda tutulmazsa yuvaya zarar verir . '' ev alalım abımler otursun'' deniyor , neden kiraya verilip kiradan gelen gelirlede yarın bir gün cocuğumuz olur ona yatırım yapalım , ya da biriktirelim yurt dısına tatile gideriz gibi bir bakış acısı yok erkekte . ?
* kadına diye araba alınmıs araba erkegin üstüne yapılmıs ev erkegin üstüne pes diyorum.

* 70 yasındakı kadına akıllı telefon nedir , heves mi ?neyin hevesi ? ben nisanımda aldığım külüstür telefon kullanıyorum hala , benım daha hiç tabletim olmadı . ben gencim neden bana alınmıyor demiyorum ? kaynana demiyor mu oğlum senın evin var dünyanın kredisini ödüyorsunuz . ne gerek var bize boyle pahalı harcamalar yapma diye .

* son olarak ve en önemlisi konu sahıbının eltisi konu sahıbıne '' daha önceki evliliği de bu yüzden bitti , evli olduğunu kabul edemiyor , akrabalarına çok veriyor '' demiş . bunun üzerine söylenecek birşey var mı sizce ?

bence konu sahibi açıkça haksızlığa ugruyor , bir an önce gözlerini açmalı . dur demeli .
sizlerde yorum yazmadan önce kendınızı onun yerıne koyun ya da evladınızı , bence sizlerinde hoşuna gitmezdi bu yaşananlar .
son olarak kimsenın avukatı değilim , sadece haksızlığa ve insanlara haksızlık edilmesine dayanamıyorum.

ben çok sıkıntı yaratacak bir durum görmedim açıkçası. sizin maaşınıza ellemiyorsa, sizi parasız bırakmıyorsa sorun yok. ki senin ailene de yapalım gibi konuşmalar da yapabilecek cömertlikte biri. bunun için aranıza soğukluk sokmayın derim ben.

Ne sansli anne baba :) abisinin cocugunun iyi geliri var yazmissin, ozaman her ay erzak almaya ne gerek var bencede haklisiniz.
Eger sizden ve evinden eksik etmiyor sIkintiya sokmuyorsa, annesine ve babasina yardim etmesinde ben bir sorun gormuyorum.
Kizinada kurban almasindada ben bir sorun goremedim, durumu iyi degildir belki, bende evliyim ama yeri geliyor babam yardimci oluyor yeri geliyir ben ona yardimci oluyorum. Yani sonucta babasi

hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz diyebilirim.bende çalışıyorm aylık alıyorum. tek fark eşim günlük kazanıyor babasının emekli maaşını toplu para olarak alıp kullanıyor kredilerimize. evin alışverş elektrk su aklına gelebilcek çoğu şeyide eşim karşılıyor idare ediyor. haliyle geçim bir gibi oluyor diyelim. tek sevmediğim şey suyu bile arayıp getir demesi kv demin. bide hava atması oh valla en iyisini yapıyorum onlar getiriyor ben yiyorm tarzı konuşmaları. ve herşeyi eşime demeleri eşime söylemesi özellikle kv demin konuşması sanki evin direği kendi kocası değil hala eşimmiş gibi. bekarken böyleymş herşey eşimdeymiş. ben şahsen memnun değilim bu durumdan sevmiyorum böyle paralarını al kullan sonra kndin herşeyle ilgilen ama bazı mecburiyetlerimiz varr ilaki. ve her daimde söylüyorum o benm eşim onun evi buras değil diede vurguluyorum ama olmuyorcanım. he sendeki durumlar farklı gibi anneye babaya yardıma karşı değilim ama kardeşe ablaya kadar gerek yok bence abartmış orda. sendende kısmıyosa durumunuzda iyiyse takma derim herşeyii.. en azından ben gibi bi mecburiyetn yokk.

sen bir ay maaşını ailene ver
benim maaşım kalmadı bana harçlık ver de
ya da borca sok
ama eve alışverişi sen yapma o yapsın

Yani eşiniz büyük miktarlarda sürekli para vermiyor ki ? Alt tarafı bi kaç alışveriş baklava falan. Ayrıca 1200 lira şu an akıllı telefonlar için en ucuz fiyat tutup 8000 vermemiş.

Valla ben anlamıyorum sizin gibileri ya bu yaşa kadar insanlar çocuklarını dişinden tırnağının artırıp büyütüyorlar kaç yaşına gelmişler bırakın bi kaç ihtiyacını da evladı karşılasın. Yani stajyerlere verse yardımsever anne babaya verince süt kuzusu oluyorlar ben anlamıyorum . Sizin gibi düşünenler yüzünden aileler sıkıntılarında evlatlarından yardım isteyemiyorlar.

Derdiniz ne yani o aileler hiç mi rahat nefes almasınlar be kardeşim ? Hiç mi bi şey yapamasınlar. Baklava ya baklava alacak tabi o adam emekli maaşıyla kim bilir ne zaman baklava yedi? Bi kaç market alışverişi yani nedir? Ne bu açgözlülük ya, burda aynı şekilde konu açan biri daha vardı. Siz bu kadar vicdansız olursanız kocanız da el altından yapar bu işi. Yani pes diyorum cidden.:silah:

Yani eşiniz büyük miktarlarda sürekli para vermiyor ki ? Alt tarafı bi kaç alışveriş baklava falan. Ayrıca 1200 lira şu an akıllı telefonlar için en ucuz fiyat tutup 8000 vermemiş.

Valla ben anlamıyorum sizin gibileri ya bu yaşa kadar insanlar çocuklarını dişinden tırnağının artırıp büyütüyorlar kaç yaşına gelmişler bırakın bi kaç ihtiyacını da evladı karşılasın. Yani stajyerlere verse yardımsever anne babaya verince süt kuzusu oluyorlar ben anlamıyorum . Sizin gibi düşünenler yüzünden aileler sıkıntılarında evlatlarından yardım isteyemiyorlar.

Derdiniz ne yani o aileler hiç mi rahat nefes almasınlar be kardeşim ? Hiç mi bi şey yapamasınlar. Baklava ya baklava alacak tabi o adam emekli maaşıyla kim bilir ne zaman baklava yedi? Bi kaç market alışverişi yani nedir? Ne bu açgözlülük ya, burda aynı şekilde konu açan biri daha vardı. Siz bu kadar vicdansız olursanız kocanız da el altından yapar bu işi. Yani pes diyorum cidden.:silah:
arkadaşım saçmalamayın .konuları kesip kedip okuyorsunuz galiba , anne babasının kendi evleri + 2 maaşları var + mülklerinden gelen aylık sabit gelirleri var . bir tanesinin emekli maaşı benım aylık maaşımdan yüksek . ne rahat nefes almasından bahsediyorsunuz siz ? ben daha evime yemek masası almadım , kv kelebekten yeni aldığı yemek masasının methiyelerini düzüyor her gidişimizde , buzdolabı da beyaz uymuyor diyor grisini alalım hepsi takım olsun bey diyor , yok mısırlı trikoda kaban begenmiş 1000 tlymiş 9 a bölüyorlarmış ama kredi kartaları yokmuş , alamamışlar ... ne istiyorlarsa alıyorsa alsın banane . durumları müsait , eşimin yanında dillendiripte eşime aldırmasın bunları , benım şikayetim bu .

Şunu merak ediyorum. Cevaplarsanız sevinirim
Beyfendi 47 yaşına kadar ev,araba almamışta sizinle evlenince mi eve araba borcuna girdi.?
evi vardı, biz nişanlanınca eski eşi ve akrabaları çok sorun çıkardılar , mahkemeye verdiler eşimi ,
eşim bosanınca eski esine ev alacagı vaadinde bulunmuş alamamış , eşimin tekrar evleneceği haberini alınca mahkemeye verdiler evi almak için . çok tatsızlıklar çıkardılar bende dedim eşime evi sat bu ev olduğu sürece bunlar senı rahat bırakmayacak bizde de agız tadı kalmaz o evde oturunca , sıfırdan kendımız çalışır alırız dedim . evi satıp parasının yarısını eski eşine verdi ev alsın diye , diğer yarısını da kızına verdi o da kendıne ev alsın diye , annesi ilerde kızı kendı yanına cekipte bize cehpe aldırmasın diye :KK43: böyle işte

ya ben belki tepki alacam ama bunda ne var eger sizi ekonomik olrak zorlamiyorsa. alsa cok buyuk birse kaybetmezsini. muhtaclik die bise yok biz allahtan baska kimseye muhtac degiliz bizde. bence buna takilmayin aritma bilmem telefon. kvdemin teli bozuk eaki esimin alacak gucu var onlarin durumuda iyi ama. kp biraz cimri yani hesabli daha turkcesi esime derim .sen al bak teli bozuk .insan annesine almayacakta kimme alacak bu konuda. dedigim gibi eger sizi maddi olrak zorlamiyorsa ses etmeyin .sizin yaptiginiz iyilikler sizin allah hepsini kabul etsin .sunj unutmayin evet .muhtac insanlari sevindirmek kadar ana babanin rizasinida almak cok guzel bir davranis
inanın bende öyleyim bende al derim , biz yeni evlendiğimizde her akraba evine gittiğimizde hepsine özenle hediyeler sectim zevklerine uygun , kimine elektronık kimine takı kimine halıdır , battanıyedir .. ama bana 1 çift terlık bile alıp gelmedi kimse gelince . bende artık art niyet aramaya basladım , yanıldığımı da düsünmüyorum . hislerime güveniyorum bu konuda . bir insanı 1 defa bilemediniz 3 defa denersiniz , 10 uncuda da aynıysa artık biraz gözleri açmak gerekir .

Aileye yardimci olmak kadar doğal bisey olamaz yazdiklariniza bakilirsa size karsi bir kısıtlamadan bahsetmemissiniz dolayisi ile biraz kıskançlık sezinledim...
Normal maaşının yanısıra 3 bin lira geliri olduğunu söylediniz bu gelir aileden ona kalmış bir mal varlığı ile ilgili ise şu anlattiklarinizi yapması kadar doğal birsey yok... Size karşı sorumluluklarını yerine getiriyorsa esinizden memnunsaniz bunlari sorun edip hayatinizi stres icinde gecirmeyin...:KK69:

Bence haklı yanınız da haksız yanınız da var. Sayfalarca yazılmış eşiniz değişmez. Evin toplam giderini hesaplayıp ikiye bölün, yarısını siz ödeyin yarısını eşiniz. Kalan para da herkesin kendi tasarrufuna kalsın.

merhaba arkadaşlar , konu sahibinin tüm yazdıklarını baştan sona üşenmedim okudum , benzer şeyleri bende yaşadım- yaşıyorum ve hanımefendiyi anlayabiliyorum , burada pintisin , cimrisin , bırak ailesine alsın , sen ne karısıyorsun ... tarzında verilen cevapları da kınadım , bu yakıstırmaları yaptığınız kişi erkeğin eşi farkında mısınız ? yoldan geçen herhangi biri değil .
insan kendi başına gelmeden bazı şeyleri anlayamıyor ( sözüm acımasızca eleştiren ya da kayınvalidesiyle canım cicim yaşayan arkadaşlar ) , her insan bir değil eşimizle evlenince kayınvalidemiz sırf eşimizin annesi diye cennetten gelmiş kanatsız melekler değil , onlarda insan onlarında kusurları hataları , hatta kötü huyları davranısları olabiliyor . cevremde patavatsızca konuşan ya düsüncesizce davrananan kayınvalideler yüzünden yuvası sarsıntıda o kadar çok arkadaşım varkı , bu yüzden herşeyi ince eleyip degerlendirmeden satır aralarında gördüğünüz cümleleri cımbızla cekipte kimsenin ahını almayın derim .

konu sahıbının yorumlarında dikkatimi ceken cümlelerine bakın bunlar size yapılsa normal karsılarım diyorsanız da sizlere diyebileceğim birşey yok .

* bayan eşinin durumu bu kadar iyiyken ikinci el kıyafet alıyor (muhtemelen internet üzerinden )bende alıyorum bir kazağa mağazada 100 tl vermek insana koyuyor bazen , ama bu kadar durumlu bir erkeğin ve ailesine para sacan birinin eşine bunu yasatmaması gerek diye düsünüyorum .

* bayan belkı kuafore vereceği 50 tl den arttırmak için 10 tl ye boya alıp evde sacını boyuyor , esı bunu görüyor ama ya hanım ne yapıyorsun sen ne gerek var bunlara , al şu parayı kuaföre git demiyor .
* esinin 80 tl eteğine ''buna bu kadar verilir mi diyor '' dönüp 250tl ye tatlı yapılan eve çeşit olsun diye extra tatlı alıyor .

*adamın kızına birşeyler yapması tuhaf değildir ama kız evli ve esin durumu iyiyken fatura gibi sonu asla gelmeyecek birşeyi ödemesi nedendir ? burada kızı haksız ''baba sen evlisin , esinin hosuna gitmeyebilir , bizim durumumuz iyi , biz ödereiz '' olgunlugunda olabilmesi gerekiyor .

* kurban kesımıne bırkac gün kala kendılerıne alınan kurbanı '' ben anneme adamıstım deyip '' annesıne veriyor damat .
konu sahıbı tahmını 35-36 yaslarında , cümlelerine bakılırsa da eğitimli biri , konu sahıbının akıl sağlıgı yerinde değilmiki kurbanı oğlan annesine götürülüyor , kız tarafının annesıne götürülsün o zaman onlar dağıtsın ?

*abiye üstü kapalı yada acık yardımlar yapılıyor ,yardıma karsı değilim ama evli esler için çok hassas bir konu , dengesi dozunda tutulmazsa yuvaya zarar verir . '' ev alalım abımler otursun'' deniyor , neden kiraya verilip kiradan gelen gelirlede yarın bir gün cocuğumuz olur ona yatırım yapalım , ya da biriktirelim yurt dısına tatile gideriz gibi bir bakış acısı yok erkekte . ?
* kadına diye araba alınmıs araba erkegin üstüne yapılmıs ev erkegin üstüne pes diyorum.

* 70 yasındakı kadına akıllı telefon nedir , heves mi ?neyin hevesi ? ben nisanımda aldığım külüstür telefon kullanıyorum hala , benım daha hiç tabletim olmadı . ben gencim neden bana alınmıyor demiyorum ? kaynana demiyor mu oğlum senın evin var dünyanın kredisini ödüyorsunuz . ne gerek var bize boyle pahalı harcamalar yapma diye .

* son olarak ve en önemlisi konu sahıbının eltisi konu sahıbıne '' daha önceki evliliği de bu yüzden bitti , evli olduğunu kabul edemiyor , akrabalarına çok veriyor '' demiş . bunun üzerine söylenecek birşey var mı sizce ?

bence konu sahibi açıkça haksızlığa ugruyor , bir an önce gözlerini açmalı . dur demeli .
sizlerde yorum yazmadan önce kendınızı onun yerıne koyun ya da evladınızı , bence sizlerinde hoşuna gitmezdi bu yaşananlar .
son olarak kimsenın avukatı değilim , sadece haksızlığa ve insanlara haksızlık edilmesine dayanamıyorum.

Bazı şeylerden tasarruf ettiğimizi sanıp yiyemezseniz elin oğlu böyle yağdırır fazla görüp. Ben de eşimin annesiyle pek anlaşamam ama o onun annesi! Ne almış ne vermiş karışamaz kimse. BU adam evindeki kadını mağdur edip ailesine veriyorsa konu sahibi haklı. Ama kendi kafasında kurmuşta kurmuş adam bumlaı niye düşünmedi diye. Ben evliyim ama istersem babamın faturasını yatırırım isterse babam benim faturamı yatırır. Evlendiği kadın kim ki buna karışma hakkı görüyor? kendi doğurduğu çocuk olsa o zaman da rahatsızlık duyar mıydı?

Bazı şeyleri çok kolay harcayabiliypr insanlar. Olan parasını yemeyi bilmeyen insan cimridir bence. Verilen tatlı parasını abartan da cimridir. Gidip tepsisi 50 tlye alsa mutlu olacak belki de. Siz 47 yaşına kadar alışkanlık oturmuş bir adamla evleniyorsanız kusura bakmayın bu saatten sonra değişmez. Biz 30 yaşındaki adamları değiştiremiyoruz.
Konu sahibi kendini kullandırıyor bunun farkında değil bile hala ailesi kullanıyor eşimi diyor. Madem öyle ödemesin araba taksidini de yetiştirsin. Evine aylık 10 bin gelir gelen adam da sacını evinde boyuyor asgari ücretli adam da. Bilemiyorum ben bu konularda kendimi kısamam bu yüzden saçma geliyor. Kaş alayım evde de gidip sac kestirmek saç boyatmak. Ki beceri işidir ben beceremem. Hayata bir defa geliyorsunuz bu neyin kısması.

Yüne diyorum abi konusunda kadıncağız sonuna kadar haklı ona yardımı kesmeli bence de. Ama her ay telefon almıyor ki bu adam.
Ayrıca bana yazdığı yorumda kocamdan para istemek zoruma gider param bitti isteyemem demiş. Bence kendisi de aile olarak görmüyor henüz. Oturmamış bir evlilik ama işi zor.

Maddi durumları kötü olsa amenna ama bu durumda bence yanlış, ayrıca sizde calışiyorsunuz size sormadan birlikte aldığınız kurbani ben anneme aldim demek te neyin nesi?
Sizin maaşınız olmadan ,sizin maaşınıza asla dokunmadan yapabiliyorsa bunları amenna ama ortak gelirinizden sürekli tek tarafa yapilan yardım hoş değil.
Anladığım kadariyla sizin aileniz maddi açıdan daha çok ihtiyaç sahibi ama size yansıtmiyorlar,eşinizin ailesi de bu konuda yüzsüz bence

X