Evlenmelerine aracı olayım mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İkisini de çok seviyorum, erkek tam koca olacak adam yani.🤦‍♀️💇‍♀️
Bence karışmayın bir şey olursa suçlu siz olursunuz

Özlerinde iyi olabilirler ikisi ayrı ayrı iyi eş de olabilir ama birlikte mutlu olmak için bunlar yetmeyebilir. Çünkü evlendiğinizde hiç hesapta olmayan şeyler ortaya çakabiliyor.

Bu arada eşimle tanışmama vesile olan kuzenimi görsem parça pinçik edebilirim öyle öfkeliyim

Başkasına akıl vermek kolay ve çoğu zaman isabetli, makul önerilerde bulunulur. İçine düştüğünüz zor durumları yakınlarınıza, arkadaşlarınıza açarsınız, dışarıdan bir gözün değerlendirmesini ister, onların öneri ve tecrübelerini dinlersiniz. Eş seçiminde kendilerinin tanışıp elektrik oluşmasını, flört edip birlikte bir hayat uyumu yakalayıp yakalayamayacaklarını anlayıp evlilik kararı verilmesini savundum hep. Görücü usulüne ve tanıştırmalara hep mesafeliyimdir ama bzim toplumsal gerçeğimiz olduğu için anlayışlıyımdır da.

Çalıştığım kurumda çok sevdiğim bekar bir kız arkadaşım ve bekar bir erkek arkadaşım var. Her ikisi de çalışkan, işlerine odaklı, dürüst ve iyi insanlar. Sosyal ortamlarda ikisiyle de konuştuğumda evlenmek istediklerini fakat nasıl eş bulacaklarını biraz da bu konularda girişken olamadıklarından dolayı bilemediklerini ifade ediyorlar. Sanki, Sibel abla sen yardımcı olabilirsin dercesine. Kız olanı daha yakından tanıyorum; birlikte birkaç kez dağ tırmanışı kampında hafta sonu ikimiz de aynı çadırda kaldık ve uyumumuz gayet iyiydi. Ayrıca birbirimizin evine de gidip geliriz. Erkek olanı ise çalıştığımız ortamdan ve kurumsal sosyal faaliyetlerden (yemek, kutlama, toplantı) tanıyorum.

Kız: 29 yaşında, 1,60 boyunda, bakımlı, fit vücutlu, Doğu Karadenizli, Tıp fakültesi mezunu, Doktora 3. yıl (Mikroplar ve kanser) Erkeğe göre %20 kadar daha fazla maaşlı, siyasi görüşü Türk milliyetçisi-Ülkücü. Hobisi spor ve dağcılık. Başından bir kez söz atma geçmiş. Konuşkan ve esprili.

Erkek: 30 yaşında, 1.70 boyunda, bakımlı, şişman. Egeli, Eczacılık fakültesi mezunu, Doktora 3. yıl ( Kanser ilaçları), maaşı daha az, siyasi görüşü Liberal-demokrat. Hobisi yemek yemek ve gezmek. İçe kapanık, davranışları ölçülü, beyefendi.

Çok sevdiğim bu iki insanı tanıştırıp evlenmelerine aracı olayım mı? Etrafımda çok sorunlu evlilikler görüyorum, Kadınlar kulübünde de okuduklarımdan çok fazla uyum ve cinsellik sorunu var, aracı olursam ve kötü evlilik olursa diye korkuyorum.

Ne dersiniz?
Fiberaleme hoşgeldiniz😄 Eşleştirmeler sonucu uygun aday bulunamadı.
Çok abartılıcak bişey yokki tanıştırın zaten gerisi onlarda

Başkasına akıl vermek kolay ve çoğu zaman isabetli, makul önerilerde bulunulur. İçine düştüğünüz zor durumları yakınlarınıza, arkadaşlarınıza açarsınız, dışarıdan bir gözün değerlendirmesini ister, onların öneri ve tecrübelerini dinlersiniz. Eş seçiminde kendilerinin tanışıp elektrik oluşmasını, flört edip birlikte bir hayat uyumu yakalayıp yakalayamayacaklarını anlayıp evlilik kararı verilmesini savundum hep. Görücü usulüne ve tanıştırmalara hep mesafeliyimdir ama bzim toplumsal gerçeğimiz olduğu için anlayışlıyımdır da.

Çalıştığım kurumda çok sevdiğim bekar bir kız arkadaşım ve bekar bir erkek arkadaşım var. Her ikisi de çalışkan, işlerine odaklı, dürüst ve iyi insanlar. Sosyal ortamlarda ikisiyle de konuştuğumda evlenmek istediklerini fakat nasıl eş bulacaklarını biraz da bu konularda girişken olamadıklarından dolayı bilemediklerini ifade ediyorlar. Sanki, Sibel abla sen yardımcı olabilirsin dercesine. Kız olanı daha yakından tanıyorum; birlikte birkaç kez dağ tırmanışı kampında hafta sonu ikimiz de aynı çadırda kaldık ve uyumumuz gayet iyiydi. Ayrıca birbirimizin evine de gidip geliriz. Erkek olanı ise çalıştığımız ortamdan ve kurumsal sosyal faaliyetlerden (yemek, kutlama, toplantı) tanıyorum.

Kız: 29 yaşında, 1,60 boyunda, bakımlı, fit vücutlu, Doğu Karadenizli, Tıp fakültesi mezunu, Doktora 3. yıl (Mikroplar ve kanser) Erkeğe göre %20 kadar daha fazla maaşlı, siyasi görüşü Türk milliyetçisi-Ülkücü. Hobisi spor ve dağcılık. Başından bir kez söz atma geçmiş. Konuşkan ve esprili.

Erkek: 30 yaşında, 1.70 boyunda, bakımlı, şişman. Egeli, Eczacılık fakültesi mezunu, Doktora 3. yıl ( Kanser ilaçları), maaşı daha az, siyasi görüşü Liberal-demokrat. Hobisi yemek yemek ve gezmek. İçe kapanık, davranışları ölçülü, beyefendi.

Çok sevdiğim bu iki insanı tanıştırıp evlenmelerine aracı olayım mı? Etrafımda çok sorunlu evlilikler görüyorum, Kadınlar kulübünde de okuduklarımdan çok fazla uyum ve cinsellik sorunu var, aracı olursam ve kötü evlilik olursa diye korkuyorum.

Ne dersiniz?
Bence birbirlerine çok uygunlar. Kız konuşur erkek çok konuşmaz. Kız biraz adamı gezdirir, adam biraz kızı yedirir içirir. Ben bu çifti uygun buldum

Yengeç seni seviyorum ama bunu biri bana yapsa arkadaşlığımı bitirirdim😂
Peki biri sana fazla biletim var dediği etkinlikte başkalarını da davet etse?
Bu arkadaşlık bitirecek bir şey değil ki, hayatın doğal akışında bir şey. Bu sezon tiyatroda arkadaşımın arkadaşlarindan hiç tanimasam 7-8 kişiyle tanismisimdir.
Hatta KKdan tanıştığım arkadaşım İstanbul'a taşındı, ben de onu bir tiyatroya çağırdım,orada benim kızlı erkekli arkadaşlarımla beraber gösteriyi izledik. sonra kızı etkinlik grubumuza aldık,artık onlarla da arkadaş😇
Bence gayet doğal bir şey. Sonrasında enerjilerine bakıp bir citlatabilirdim, böyle bir şey düşünsem arkadaşıma. Bunda bir şey yok ki.

Peki biri sana fazla biletim var dediği etkinlikte başkalarını da davet etse?
Bu arkadaşlık bitirecek bir şey değil ki, hayatın doğal akışında bir şey. Bu sezon tiyatroda arkadaşımın arkadaşlarindan hiç tanimasam 7-8 kişiyle tanismisimdir.
Hatta KKdan tanıştığım arkadaşım İstanbul'a taşındı, ben de onu bir tiyatroya çağırdım,orada benim kızlı erkekli arkadaşlarımla beraber gösteriyi izledik. sonra kızı etkinlik grubumuza aldık,artık onlarla da arkadaş😇
Bence gayet doğal bir şey. Sonrasında enerjilerine bakıp bir citlatabilirdim, böyle bir şey düşünsem arkadaşıma. Bunda bir şey yok ki.

Bende bestie'm ile KK dan tanıştım, 10 sene oldu aramızdan su sızmıyor. O da Kocaeline, istanbula yakın bir ilçeye tayin aldırdı, daha sık görüşebiliyoruz <3

Bence birbirlerine çok uygunlar. Kız konuşur erkek çok konuşmaz. Kız biraz adamı gezdirir, adam biraz kızı yedirir içirir. Ben bu çifti uygun buldum
İçimden ben de böyle geçirsem de yine de bir danışmak lazım. Güzel sonuçlandırırız inşallah. :)

Ne dersiniz?
Eşimle beni de aynı labaratuvarda çalışan kız arkadaşı tanıştırmıştı ve bu şekilde tanışıp evlendik, çok şükür pişman değilim 🤩

Size ne bunlardan
En fazla tanıştırırsınız ötesi sizi ilgilendirmez, akli melekeleri varsa kendileri karar verecekler bunlara, fazla havaya girmişsiniz
Size ne demeniz pek hoş olmadı bence. İkisi de çok sevdiğim arkadaşım, ev kurmak da istiyorlar. Bana da aday bulabilir misin Sibel abla şeklinde çıtlattıklarını hissettim.

Yengeç seni seviyorum ama bunu biri bana yapsa arkadaşlığımı bitirirdim😂
Bir şey yok bunda yaa. En azından kızı önceden bilgilendiririm. Onunla daha yakın olduğumuz için ve hemcinsinsim olduğu için onun önceliği ve torpili var bende. :)
yenGEnC yenGEnC 'in teklifi aklıma yattı.

Son düzenleme:
arkadaş olarak iyi olmakla eş olarak iyi olmak o kadar farklı şeyler ki. Ben bu işlere pek sıcak bakmıyorum açıkçası. Yetişkin insanlar aynı ortamdalar. İsterseler adım atarlar zaten
Arkadaş olmak ve eş olmak farklı da işte konuşmak, görüşmek, bir şeyler paylaşmak lazım. :)

Eşimle beni de aynı labaratuvarda çalışan kız arkadaşı tanıştırmıştı ve bu şekilde tanışıp evlendik, çok şükür pişman değilim 🤩
Önceden bilgilendirilmiş miydiniz?
En azından kızı önceden bilgilendiririm. Onunla daha yakın olduğumuz için ve hemcinsinsim olduğu için onun önceliği ve torpili var bende. :)
Kız arkadaşımı ortam konusunda bilgilendireyim mi, alıcı gözle bi baksın adama.

1.70 boyunda şişman demişsiniz kız da kısa ama kadında o kadar sırıtmıyor ve fitmiş. Kız sosyal neşeli adam sessiz sakin. Böyle yazınca garip gelebilir ama profilleri kafamda canlandırabiliyorum
Ne canlandırdınız, lütfen biraz açabilir misiniz? Kızın vücudu çok iyi, hem fit hem bakımlı, yüzü de orta güzellikte ama bir çekiciliği var. Adam 90-100 kg arası, gurme gibi, yeme-içme kültürü çok iyi. Eli yüzü düzgün, tam beyefendi.

Önceden bilgilendirilmiş miydiniz?

Kız arkadaşımı ortam konusunda bilgilendireyim mi, alıcı gözle bi baksın adama.
Bence asıl adamı bilgilendir. Böyle tanışmalardan sonra yeniden görüşme teklifini erkek yapar. Kız beğenir tamam der de erkek beğenmezse olmaz, kötü olur. Ama tam tersi olursa erkek adama reddedilmek koymaz, zaten tecrübe etmiş olması beklenir

Bence asıl adamı bilgilendir. Böyle tanışmalardan sonra yeniden görüşme teklifini erkek yapar. Kız beğenir tamam der de erkek beğenmezse olmaz, kötü olur. Ama tam tersi olursa erkek adama reddedilmek koymaz, zaten tecrübe etmiş olması beklenir
Kız okeylerse, elektrik aldığını ifade ederse adamı dolduruşa getirmek benim için kolay olur diye düşünmüştüm. Yazdıklarınızı dikkate alıcam. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X