Evlenmelerine aracı olayım mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İkisini karşılaştır tanıştır sadece. Bak seni biriyle tanıştıracağım, şöyle iyi biri, tam sana göre gibi heveslendirici klişelere girme. Birbirini beğenen olursa zaten sana söyleyecektir.
Konumun cevabı dediğiniz gibi şekilleniyor sanki.

Siyasi görüş Farklı, aile yapısı çok başka. Benim babam Egeli kocam Karadenizli. Eşimin ailesiyle asla anlaşamıyorum. Severek evlenmesem tercih etmezdim bu kadar farkı. Karadeniz’de daha ataerkillik var. Ege’de kadınlar daha önplandadır. Zorlanırlar. Siz yine tanıştırın ama ilişki için demeyin. Kendiniz için bir toplantı organize edip çağırın. Mesela doğumgünü. Orada olacaksa olur
İkisini karşılaştır tanıştır sadece. Bak seni biriyle tanıştıracağım, şöyle iyi biri, tam sana göre gibi heveslendirici klişelere girme. Birbirini beğenen olursa zaten sana söyleyecektir.

Arkadaşlar bahsedilen iki kişi de aynı iş ortamında çalışan zaten tanışan insanlarmış. Birbirlerine karşı bir beğenileri olmamış daha önce. 😄

Hadi sizi tanıştırayım gibi değil ama bir ortamda bir araya getirebilirsin ikisini de. Ama grup içerisinde başka bekarlar olmasın. Rotayı farklı çizebilirler. 🥲

Bu bir sozlesme yahut pakt değil ki.
Siz sadece vesile oluyorsunuz.
Tanışırlar,olur veya olmaz.
Evlilik için garanti vermiyorsunuz ki 🤔
Veriyor musunuz?

Bu iki insanın bekar olması dışında pek bir ortak noktası yok gibi geldi bana:) Ben olsam karışmam neden derseniz her sorunda aracı olduğunuz için size gelip ağlama, dert yanma ihtimalleri var, tarafsız bölge gibi.

Uğraşmak ister misiniz?
her ikisi de sakin ve uyumlu oldukları için bir yol bulabilirler mi diye düşünmüştüm. Aracı olurum da başım ağrırsa çok üzülürüm. Bndan korktuğumdan dolayı sizlere danışmak istedim.

Yaa ikisi de çekingen insanlar, koca insanlar gibi değiller. Birinin ön ayak olmasını bekliyorlar. :)

Öyle olduğunu sanmıyorum. Ne kadar çekingen olursa olsunlar bu insanlar eğitim görmüş meslek edinmiş insanlar. Kendi tercihlerini belirtebilir ve yakın arkadaşlarına hislerini açabilirler.

Her ikisi de evlenmeye istekli, olur da sorun çıkarsa çok üzülürüm.
Ben eczacıya heveslenmistim ancak çocuk benden 4 yaş kucuk,12 cm kadar da kısa.
Muhtemelen benim giydigim ayakkabınin numarasi bile onunkinden büyüktür.
Gerçi böyle kısa,muhlis,hafif tombiş,ev kedisi kıvamında erkekleri de beğeniyorum ama bununla yaş farkımız da var.
Yine evde kaldık..
Kuruyup kocamaya devam 🤣🤣

Abimle eşini, aynı işyerinde çalışırlarken kıdemli bir ablaları tanıştırmış, olumlu sonuçlanmış; ama ben tersini deneyimledim, beni aynı şirketin farklı tesisinde çalışan biriyle tanıştırdılar yıllar önce. Ben de aman aman bayılmadım tanıştığım kişiye ama o öyle bir havaya girdi ki, benim başka bir sevgilim olana kadar rahat iletişim kuramadık. Ben de o zaman aracı olana kızmıştım, zaten evlenmek istemiyordum kimseyle, cebren ve hileyle tanıştırdılar, bir de ben meraklı, hevesli ve istenmeyen durumuna düştüm 😂🙈 olumlu da olabiliyor, olumsuz da yani🤷

Diyelim siz bunları birbirine övdünüz, bir iki kez yalnız görüştüler ama olmadı. Bu sefer aralarına soğukluk girecek, bu iş ortamlarını da etkileyecek. Belki birinden biri iş değiştirecek.

Tanışan insanlar olmasalar anlarım tavrınızı, ısrarınızı ama zaten aynı ortamda çalışan birbirine tanıyan iki insanın ısrarla böyle evlilik yoluna koymanızı anlayamadım. Birbirlerine bir beğenileri olup olmadığına dair bir ağızlarını bile yoklamamışsınız.

Siz sadece bikez bir araya getririn sonra isterlerse telefonlarini birbirlerine vermeye araci olursunuz .gerisine karismayin ama.
Bence denenebilir

Ama zaten tanışıyorlarmış. Hoşlansalar olurdu zaten. Bence karışmayın. Aynı işyerinde gereksiz soğukluk olur
İş yerinde birbirlerine aşinalar, akademik düzeyde sınırlı ilişkileri var. Biraz yakınlaştırayım istiyorum. Soğukluktan da ilerisi için de korkularım var. Danışan dağlar aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış. Size de yorum yapanlara da teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X