görücü usulu fikirlerinizi ögrenmek istiyorum

Ne degisik seyler varmis ya boyle koca mi aranir valla bir yasima daha girdim

Ya ben biri aracı olur, aileler yakıştırır falan olayını çok mantıklı buluyorum, bazen seni senden iyi yakınların biliyor çünkü. Senin çevrende de uygun aday yoksa değerlendirirsin elbette.

Ama bu durum çok saçma, aynen dediğin gibi orta çağda olsak hadi bir nebze de iletişim çağında oluru yok. Hadi konu sahibi üniversite mezunu olmasa neyse :bicak:

Konu sahibi güya maddelemişsin ama hiçbirşey anlaşılmıyor.

Ben kendi çıkarımımı yazayım;
Zengin bir aile alkolik şımarık fırlama oğullarını adam edecek hanım hanımcık muhafazakar bir gelin arıyor. Kabul ederseniz sizin ömrünüz şımarık bir denyoyu adam etmeye çalışmakla geçecek sonuçta adam olmayacak. O kadar karı kızın içinde kendi evleneceği kızı kendi seç(e)meyen bir erkek, ailesinin ağzını kapatacak göstermelik bir evlilik planlıyordur. Yani o hayatına aynen devam edecek siz de kendinize biçilen mikemmel gelin rolünü oynayacak bir kaç tane de torun vereceksiniz.

Kolay gelsin.

Görücü usulü dediğin benim bildiğim bir ortak tanıdık aracılığıyla iki kisinin tanışması. Ama fotoğraf göndermek falan biraz komik. Birbirlerinin sosyal medya hesaplarından bakabilirdiniz. Ama size cocugun sosyal medya hesabını soylememisler neden çünkü adamın ne mal olduğunu anlarsınız diye.

Sonra aileler tanışmadan siz adamla bir kafede oturup konusabilirdiniz uyumlu musunuz diye yani benim çevremde dindar insanlar böyle yapıyor gayet de mantıklı.

Ama sizin iş çok karışmış. Kestirip atmanız gerekirdi. Alkol kullaniyomus zaten bu size uygun değilmiş. Zenginliğine de aldanmayin onlar muhtemelen çocuk doğurması için bir gelin arıyorlar. Ben anlattığınızdan o kişinin iyi bir eş olabileceği hissini almadım.

1- 25 yaş evde kalma yaşı filan değil, hatta evde kalma diye bir şey yok,

2- Değil 10 kişi 100 kişi de çıkabilir karşına istemiyorsan istemiyorsundur, artık evlenmem lazım diye evlenilmez,

3- Ailem beğensin, benim için fark etmez demek açıkça ben laf olsun diye, hatta %90 ailem istiyor diye, evleniyorum. Evlenirim çocuk yaparım, hayatıma da, keyfime de bakarım kimse karışamaz bana demektir, açık ve net, adamın evlenesi filan yok, evlenmiş olmak için evleniyor.

4- içmeyen kalmadı diye bir düşünce yapısı kabul edilemez, bir sürü var, ha siz bunu normal karşılıyor olabilirsiniz, karşınızdaki insanla anlaşırsınız, seversiniz düşünce yapınız uyuşur olabilir, bunun dışında sizin için önemli olan şeylerden taviz vermeyin.

5- Maddiyat için kimseyle evlenmeyi kabul etmeyin, sevgi, saygı, bağlılık, sadakat, aşk... bunlar parayla satın alınabilecek şeyler değil.

Görücü usulü dediğin benim bildiğim bir ortak tanıdık aracılığıyla iki kisinin tanışması. Ama fotoğraf göndermek falan biraz komik. Birbirlerinin sosyal medya hesaplarından bakabilirdiniz. Ama size cocugun sosyal medya hesabını soylememisler neden çünkü adamın ne mal olduğunu anlarsınız diye.

Sonra aileler tanışmadan siz adamla bir kafede oturup konusabilirdiniz uyumlu musunuz diye yani benim çevremde dindar insanlar böyle yapıyor gayet de mantıklı.

Ama sizin iş çok karışmış. Kestirip atmanız gerekirdi. Alkol kullaniyomus zaten bu size uygun değilmiş. Zenginliğine de aldanmayin onlar muhtemelen çocuk doğurması için bir gelin arıyorlar. Ben anlattığınızdan o kişinin iyi bir eş olabileceği hissini almadım.
teşekkür ederim

Görücü usulü bile güncellendi yahu.
Böyle iş mi olur. İlk aşamada eklersiniz sosyal medyadan veya telefonlarınızı alırsınız, aracı falan gerek yok, iletişim çağındayız biliyorsunuzdur.

Ay böyle iş adamı da olmaz, batar bunlar, sen malına mülküne de güvenme bence :))
valla bende o şekilde olmasını isterdim ama düşünün ben zar zor buldum hesabını telide ben istedim konusalım anlasırsa gelsin diye

Konu sahibi güya maddelemişsin ama hiçbirşey anlaşılmıyor.

Ben kendi çıkarımımı yazayım;
Zengin bir aile alkolik şımarık fırlama oğullarını adam edecek hanım hanımcık muhafazakar bir gelin arıyor. Kabul ederseniz sizin ömrünüz şımarık bir denyoyu adam etmeye çalışmakla geçecek sonuçta adam olmayacak. O kadar karı kızın içinde kendi evleneceği kızı kendi seç(e)meyen bir erkek, ailesinin ağzını kapatacak göstermelik bir evlilik planlıyordur. Yani o hayatına aynen devam edecek siz de kendinize biçilen mikemmel gelin rolünü oynayacak bir kaç tane de torun vereceksiniz.

Kolay gelsin.
En cuk oturan yorum bu tebrik ederim

yazdığın konuyu zorda olsa anlayabildim görücü usulü benimde basıma geliyor hep
ama resim olaylarında karşılıklı bakılması gerekir veya sosyal medya hesabı var ise ordan ekleme yapılıp görüşme saglanabilirdi

Aracı olan kişiye anlattığınıza göre pek inanasım gelmedi yanlış bilgiler aktarmış hep size yarın birgün evlenipte pişman olmamak için ilk önce sosyal hesaptan görüşüp aileleri ortaya atmadan sadece kendiniz buluşp biyerde tanıma firsatı bulmanız gerekir

Aileler işin içine girdiğinde iş ciddileşir ve ne oldugunu anlamadan nikahta bulursunuz kendinizi

iyice tanımadan görüşüp konuşmadan kesinlikle aileler tanışması olmasın benden söylemesi
aynen bende sizin gibi düşünüyorum keske soyal hesabımı görünce ekleseydi ama eklemedi bende guruma yediremedim o laflardan sonrada hayır dedim

Canım şu konunu bir oku allah aşkına..ne yazdığını anlayabiliyormusun.Bence sen de türkçe bilmiyor gibisin.

Anladiğim kadarıylada ne isin var körmüsun topalmısın..bunca yalan soylemlere şahit olsuğun halde instagramını gordugun halde neyi zorluyosun..arada bir komusma tanisma bile yok..adamla bir duygu bagin bile yok..yoksa sadece durumlari iyi diyemi diretiyosun..pekala kestirip atmaliydın simdiye kadar

ben kestirip attım ilkinde hiçte düşünmeden ama herkes o kadar yanıldığımı dile getirdi aradan 5 ay geçti tekrar teklif gelince karasız kaldım diretmiyorum yani

Icki içmek en onem verdigi kriteri güya..(daha evvelkileri redetmiş)gözüyle gördügu halde..
Sadece yan profilinden fotosunu gördügu adam var..konuşmaya dahi tenezzül etmeyen sececgi eşe bile ailesinin karar vermesini bekleyecek kadar aciz biri.
Ama konu sahibi kesinlikle maddi cikarlar amaciyla kestirip atmiyor.boyle sacma sapan olaya kim tahammül eder yoksa
bilip bilmeden konusmayın ben siz yargılayasınız diye açmadım lütfen görüş yada sakın görüşme demeniz yeterli

Ben 2 yıllık açıköğretim mezunuyum. Konu sahibi üniversite mezunuyum diyince,sorunun bende olduğunu düşünüp konudan çıktım.
Şimdi baktım lisans mezunları da bir şey anlamamış :KK70:
Kardeş kitap oku yaw,bu nedir?

bilip bilmeden konusmayın ben siz yargılayasınız diye açmadım lütfen görüş yada sakın görüşme demeniz yeterli
Yazdigin yorunlardan bazilarinida okudumda sen fena takmissin bu seni umursamayan adama..
Yahu hatalarini kapatacak aileaine hizmetci ariyor..kendi aynen hayatina devam edecek.sosyal.medyadan niye sizi eklesin adam.bi tanisikliginiz yok konusmuslugunuz yok.
Ailesi sizi seciyor kendi muhattap bile olmuyor.neyin kafasi bu

Adamın ailesinin istediği saf,temiz geleneklere göreneklere uygun bir gelin...

Adamın istediği kim olursa farketmez yeter ki ailemi tatmin etsin... çünkü kendisi evlenseniz bile elalemin kızıyla gezip tozup içip gününü gün edecek, siz de ailesinin yanında kuzu gibi gık diyemeden yaşayacaksınız nasılsa... kendi rahat ,ailesi rahat, sizi takan olmayacak bence... zaten evleneceği kişiyi birazcık onemseseydi fotoğraf yollamaktan çok daha fazlasını kendi yapardı...yoksa bu kadar ortamlara giren biri nasıl davranacağını da iyi bilir bence...

Sizin ve ailenizin kararsız kaldığı konu ise tamamen parasının olması... yoksa ne anneniz ne de siz parası olmayan bir adamı bu şekilde iyi niyetli görmeye çalışmazdınız...

Kısacası bence bu adamın sizi taktığı yok maalesef.. bu devirde aracı ile evlenenmi kaldı bu arada allasen...

Evlilik değil ülkeler arası diyalog sanki..

Sırf karşısındaki erkek diye yüzyüze gelip 2 laf konuşamayan kızlar evlilik diye heder oluyor. Al sonra pişmanlıklar vay efendim niye evlendimler..

Bu kadar fotoğraf gönderene kadar aracıya sosyal medya kullanıcı adlarını sorsan daha çabuk bilgi alırdın.
Sırf parası var diye bu kadar kafa bozmayın yahu..

Evlilik değil ülkeler arası diyalog sanki..

Sırf karşısındaki erkek diye yüzyüze gelip 2 laf konuşamayan kızlar evlilik diye heder oluyor. Al sonra pişmanlıklar vay efendim niye evlendimler..

Bu kadar fotoğraf gönderene kadar aracıya sosyal medya kullanıcı adlarını sorsan daha çabuk bilgi alırdın.
Sırf parası var diye bu kadar kafa bozmayın yahu..

sordum bilmiyoruz dediler sanki sormadık mı asıl szi kafayı parayla bozmussunuz anlayacagınız sırf bu

X