Evlenmelerine aracı olayım mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başkasına akıl vermek kolay ve çoğu zaman isabetli, makul önerilerde bulunulur. İçine düştüğünüz zor durumları yakınlarınıza, arkadaşlarınıza açarsınız, dışarıdan bir gözün değerlendirmesini ister, onların öneri ve tecrübelerini dinlersiniz. Eş seçiminde kendilerinin tanışıp elektrik oluşmasını, flört edip birlikte bir hayat uyumu yakalayıp yakalayamayacaklarını anlayıp evlilik kararı verilmesini savundum hep. Görücü usulüne ve tanıştırmalara hep mesafeliyimdir ama bzim toplumsal gerçeğimiz olduğu için anlayışlıyımdır da.

Çalıştığım kurumda çok sevdiğim bekar bir kız arkadaşım ve bekar bir erkek arkadaşım var. Her ikisi de çalışkan, işlerine odaklı, dürüst ve iyi insanlar. Sosyal ortamlarda ikisiyle de konuştuğumda evlenmek istediklerini fakat nasıl eş bulacaklarını biraz da bu konularda girişken olamadıklarından dolayı bilemediklerini ifade ediyorlar. Sanki, Sibel abla sen yardımcı olabilirsin dercesine. Kız olanı daha yakından tanıyorum; birlikte birkaç kez dağ tırmanışı kampında hafta sonu ikimiz de aynı çadırda kaldık ve uyumumuz gayet iyiydi. Ayrıca birbirimizin evine de gidip geliriz. Erkek olanı ise çalıştığımız ortamdan ve kurumsal sosyal faaliyetlerden (yemek, kutlama, toplantı) tanıyorum.

Kız: 29 yaşında, 1,60 boyunda, bakımlı, fit vücutlu, Doğu Karadenizli, Tıp fakültesi mezunu, Doktora 3. yıl (Mikroplar ve kanser) Erkeğe göre %20 kadar daha fazla maaşlı, siyasi görüşü Türk milliyetçisi-Ülkücü. Hobisi spor ve dağcılık. Başından bir kez söz atma geçmiş. Konuşkan ve esprili.

Erkek: 30 yaşında, 1.70 boyunda, bakımlı, şişman. Egeli, Eczacılık fakültesi mezunu, Doktora 3. yıl ( Kanser ilaçları), maaşı daha az, siyasi görüşü Liberal-demokrat. Hobisi yemek yemek ve gezmek. İçe kapanık, davranışları ölçülü, beyefendi.

Çok sevdiğim bu iki insanı tanıştırıp evlenmelerine aracı olayım mı? Etrafımda çok sorunlu evlilikler görüyorum, Kadınlar kulübünde de okuduklarımdan çok fazla uyum ve cinsellik sorunu var, aracı olursam ve kötü evlilik olursa diye korkuyorum.

Ne dersiniz?
Siyasi görüşleri çelişiyor bence olmaz.

Şu tam koca olacak adamlar bana nedense ezik geliyor.yani ezikliği ve sessizliği bu şekilde yorumluyorlar gibi geliyor bana.umarım öyle değildir.
Ezik çok kaba bir tabir bence. Genellikle evlenilecek insan tabiri kadın da olsa erkek de olsa daha hanım hanımcık, kibar, efendi insanlar için kullanılıyor.

İşte birinin ön ayak olması gerekenler bunlar. Üçüncü yıldır aynı ortamda minimal iletişim içindeler.
Üç yıldır aynı ortam da fazla sanki biraz ya, tanışıp ayrılmış olsaydılar neyse de … bence fiziksel beğeni oluşmamış sanki. Ama beni de öyle memleketten uzaktan tanıdığım biri aramıştı bir vesileyle, arasıra görüşür olmuştuk. Bende bir şey olmadığı halde arkadaşlarıma benden bahsettiğini öğrenince “ulennn acaba🤔🤔” olayına girmiştim 😂 bilemedim açıkçası. Yapın düşündüğünüzü isterseniz ama ne dersin boyutunda kalsın, methiyeler düzmeyin de son karar onlara kalsın.

‘Tam koca olacak adam’ tabiri bana o kadar itici geliyor ki sanki böyle pasif gibi ne bileyim sağlıksız bir düşünce belki ama ben de ondan bekarım sanırım 🙄😁 özelliklere bakınca uyumlu denemiyor pek ama aşk da bu belli olmaz bir çekim hissedip şans verip, birbirlerini tanıyınca sevebilirler de. Böyle plansız gibi görünen, spontane gelişmiş gibi görünen bir buluşma tertip edemez misiniz? Erkek değil de kadın sadece özelllikleri duyunca bile eler gibi geliyor, önyargısız samimi bir tanışma olur belki böylece?🤔
Bu sitede de etrafta da çok kötü erkekler var, bahsettiğim adam öyle birisi değil. Bu adamdan koca olur yani.

Ben karakter olarak uyumlu gördüm. Çevremde gördüğüm evliliklerde de hep bir taraf daha girişken bir taraf daha çekingen. Yüzde yüz uyumlu eşleşme kimse de görmedim. Bana gerçekçi de gelmiyor açıkçası. Ben olsam tanıştırırdım. Bu konularda anladığım kadarı ile çekingen tipler, sohbeti siz kurarsınız. Ortamın elektriğine göre de kendinizi ayarlarsınız.
Yaa, ben de böyle düşünüyorum aslında. Tanıştırıp yakınlaştırayım, elektriğe göre ayarlarız.

Statü olarak birbirine denk değiller. Diğer ozellikler acısından da uygun degil. Ayrıca hiçkimseye aracı olmayın. En son aracı oldugum kişi 6 ayda bosandı. Sonra siz kotu oluyorsunuz. Etrafımda bunun orneginide cok gordum. Yasları genc nasipte varsa er gec karsılarına cıkacaktır zaten.
Ben de bundan korkuyorum.

Maşallah ne güzel analiz edip aklınızda tutuyorsunuz insanlarin özelliklerini ben ismi geçtim yüzlerini bile unutuyorum neyse bence tanıştırin sonuçta ikisinin kararı olur sizinle ilgili durum yok :)

İçine kapanık yemek yemeyi seven adamdan olmaz bence ama yine de tanıştır geç ne olacak ki. Önce kıza anlat durumu bakalım ne diyecek. Okey derse adama da söylersin.
Kız kamp ortamlarında bulsa hobilerine uygun birilerine daha iyi olur 😀
Yani o uyumda birisini bulsa daha iyi olur da biraz çekingen ve girişken değil.

Hırtoya bak ya ukraynalı bulsaymış o zaman. Madem onlar süper. Bazı insanlar yalnızlığı hak ediyor. Kızın tanık olması da çok fena olmuş. Erkeklerden soğumuştur.
Onu da bulamadı ki, orada hoslastigi bir kız vardi,kız buna dil ogretiyordu. Bir gün teşekkür için evine yemeğe davet etmiş. kız da 'sen beni ne sanıyorsun evine geleyim' diye klasikleşmiş bir türk kızı tribi atmış 😂😂😂
Şimdi daha gelişkin başka bir ülkede. İyi çocuk aslında, inşallah bulur gönlüne göre birini.
Ama işte insanların 'yalnizim' üzüntüsüne çok bakmamak lazım. Genelde standartları yüksek olduğundan yalnız kaliyorlar

İstanbul'da yaşıyorum. Tiyatro, kahve kolay da sizi yakıştırdım diyeyim mi gerçekten? İçimden geçse de korkuyorum diyorum. :)
Yani o günkü enerjilerine bak bence. Sonra minik minik çitlatirsin, direkt söylemektense.
Öncesinde bir şey söyleme, çünkü belki beraber kafede bile zor zaman geçirirler

Maşallah ne güzel analiz edip aklınızda tutuyorsunuz insanlarin özelliklerini ben ismi geçtim yüzlerini bile unutuyorum neyse bence tanıştırin sonuçta ikisinin kararı olur sizinle ilgili durum yok :)
Kızla iyi arkadaşız. İş ortamı dışında da vakit geçiriyoruz, beraber dağlara çıkıp aynı çadırda kalıyoruz. Evet aslında gidişata onlar karar verecek, benle ilgili durum yok da yine de kötü bir gidişat olursa kendimi huzursuz hissederim.

O amacla tanıstrma , bir sosyal organızasyonda denkgelmişler gibi olsun, ve sorumluluk kabul etme, ıyı arkadss iyi eş olmayabılıo

Hangi sehirdesin bilmiyorum ama ben olsam üç tiyatro bileti alir ikisini de davet ederdim. Oyunu beklerken bir sohbet ortamı olur. Çıkınca da adettir bir yerde kahve içilir
Sonrasında ikisinin de ağzını yoklarsin 'ben sizi yakistirdim,ne dersin' diye.
Yengeç seni seviyorum ama bunu biri bana yapsa arkadaşlığımı bitirirdim😂

Objektif olmakta zorlanıyorum; örneğin Doğu Karadenizli birisi ile Egeli birisi kültür olarak anlaşabilir mi? Maaş farklılığı sorun çıkarır mı? İkisinin de aklı başında, uyum yakalaybilirler mi? Ben evlenmeleri için onları birbirlerine öveyim olsun havasına girdim. 🤷‍♀️💇‍♀️
Size ne bunlardan
En fazla tanıştırırsınız ötesi sizi ilgilendirmez, akli melekeleri varsa kendileri karar verecekler bunlara, fazla havaya girmişsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X