evlenmek için seni seveni seçer misiniz aşık olmasanız bile

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
sevmedigi ile evlenirken o gelinligi giydiginde icinde bir burukluk olur sanırım
keske asik olsaydim diye, o askin heyecaniyla evlenseydim diye...
zor isler..

bende beni seveni tercih ederdim

biz sevdikte ne oldu şimdi elleri sevdiği oldular

senağlamasenağlama

ne kadar çok kişi beni seveni seçerdim demiş:uhm:

sizin duygularınızın yada hissettiklerinizin hiç mi önemi yok?şaşırdım doğrusu

evlendikten sonra eşini sevenlerde var ama bu her zaman geçerli olmayabilir.

sırf beni seviyor diye biriyle evleneceğime bekar kalmayı tercih ederim.eğer ben sevmiyorsam,beni seven insana sadece saygı gösteririm,sevgimi veremem.Bu da karşımdaki insanı belli bir süre sonra yorar ve sıkar. bencil düşünemenin alemi yok

ben de hiç bişey hissetmediğim biriyle sırf beni seviyor,değer veriyor diye evlenmezdim.bunun yerine önce bi süre çıkardım,zamanla aşık olursam evlenirdim.ama baktım hiçbişey hissedemiyorum,karşımdakini de üzmenin bi manası yok.sevmediğim insanla aynı yastığa baş koyamam ben:1closedeyes:

bence bunu evlenmeden konusmak pek mantikli degil gibi
yani evlenmezdim demissiniz ama hayat bu, belki birseylerden bunalip, gonul yarasindan usanip, artik cidden sevilmek isteyeceksiniz, artik kirilmak, actiginiz gonul kapilarini husranla kapatmak istemeyeceksiniz bu sefer ve sizi sevenle evleneceksiniz, belli olmaz hayat bu, buyuk konusmamak lazim

elbette ki büyük konuşmamak lazimda neden hüsranla biten aşklarımın bedelini sonunda ne olacağını tahmin bile edemediğim bir maceraya atarak ödeyeyim?

sevip sevilerek evlenip mutlu olmadığımda en azından derim ki sevmiştim,sevmişti ama olmadı yada yanıldık..

sevmeden bile bile sırf seviliyorum diye(ki onunda garantisi yok) evlenmek körü körüne ateşe gitmek gibi geliyor bana.
sonra bunun acısı canınızı daha çok yakar bence

dedigin teorik olarak dogru
ama pratikte isler degisiyor
filmlere bile konu olmus bu
alyazmalim gibi mesela...

bakin insanlar yazmis ben evlendim ve sonradan da sevdim diye
aslinda ayni sey gibi; yani severek evleniyorsun ama sonra bi bakiyorsun yanilmissin, ya da sevmeyerek evleniyorsun ama bakiyorsun evet guzel gidiyor ve asik bile olabiliyorsun tanidikca...Tabiki herkes sevdigiyle evlenmek ister, bunda hemfikiriz ama hayat bazen sizi oyle bir noktaya getiriyor ki yoruluyorsunuz, artik sevmek aci verir hale gelebiliyor ve sadece huzur istiyorsunuz.

Bu ise sans mi desem, kader mi, secim mi bilemiyorum dogrusu

tamamen katılıyorum..sevemediğim biri tarafından sevilmek belki önceleri egomu tatmin eder ama evliliğin tek tarafın sevgisiyle yürüyeceğine inanmıyorum.deli gibi sevdiğin kişinin bile gün geliyor bazı hareketleri batmaya başlıyor.şu da var,ben sevmediğim birine dokunamam.belki evli değilim ama bu konuda büyük konuşuyorum,en özel anlarımı bişey hissetmediğim biriyle paylaşamam:1no2:en kötüsü de gün gelir deli gibi sevmek,aşık olmak istersin ve gönlün başkasına kayabilir.bütün bunlar karşındakine de kendine de haksızlık olmaz mı?

yaşadığımız hüsranlardanda kaynaklanıyor olabilir bu

çevremde gördüğümüz tecrübelrden kaynaklanıyor olabilir.

her aşk güzel bitmeyin ce böyle yorumların yazılması normal

Sevmedigim insanla aynı evi paylaşmak , bana göre degil sanırım....şakkıdı

ben beni seveni seçtim sonra bende sevdim ve evlendikk ,iyikide seçmişim diyorum Şeniz

gerçekten sevgisine inanıyorsam beni seven biriyle evlenirim zaten onun sevgisini görünce zamanla sevilir...!

ben çok sevince mutlu sona gidemiyorum..

şuan beni çok seven birisi var..ben sevmiyorum..bana çok değer veriyor..annemde senin sevdiğini deilde seni seven seç diyor..bakalım..eğer evlenirsem yazarım buraya laelaelaelaelae

bende sevmediğim insana dokunamam.nasıl evleniyimkafamçokkarıştı

tabiki sevdiyim insanla evlenmek isterim:asigim:

okul yıılarından bir söz geldi aklıma...
sev seni seveni sevilende sevsin seni
sen sevnmesen seni seveni sevende sevmez seni.. :uhm:

kim istemezki bunu
zaten evlenırken amacımız bızı mutlu edebılecek olanı ve sevenı secme degıl mı

Yorumların tamamını okuyamadım aslında. Ama hem sevdiğin hem de sevildiğin bir eçenek yok anladığım kadarıyla. Böyle bir durumda ikisinden birini seçeceksem sevmediğim ama beni seven adamı seçemem. Aşkla sarılamayacağım bir adamla ömür boyu aynı yatakta yatamamki :1no2: Zamanla sevmediğin bir insanın seni sevmesi acı bile verebilir insana diye düşünenlerdenim. Tabi gönül ister ki sevdiğin ve seni seven bir adamla birlikte ol. :1hug:

bencede sevmeyince olmaz,ama sevebileceğimidüşünüyorsam.hani ilerde bir gün.ozaman belki kabul ederdim

karşınızdakı ınsan seızı ne kadar severse sevsin..bu sizin mutlu olmanız için yeterlı bır neden degıl..sevmedğiniz bır ınsanla asla evlenmeyın derım ben..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…