Evlenmek için

Eğer dış görünüşü azcık bile ilginizi çekmiyorsa bence olmaz. Asgari bir beğenme sınırı olmalı diye düşünüyorum ben. Biraz da olsa göze hitap etmeli, sonrasında sevdikçe daha da güzelleşir
Ya asgari diyebiliriz aslında. Gözüme zaten çirkin gelse hiç görüşmezdim ama işte eski sevgilimde ilk görüşte hissetmiştim o çekimi bunda da öyle mi olmalı acaba diye ikilemde kaldım

Aşırı güzel, felaket yakışıklı olmak zorunda değil tabii ama onu çekici bulman çok ama çok önemli.
Ayrıca, 1-2 kez görmeyle "kadına değer veriyor, çok iyi biri, çok efendi" gibi çıkarımlar yapmak hiç sağlıklı değil. Karısına, sevgilisine ayı gibi davrananların hiçbiri başlarda tekme tokat dalmıyor zaten.
Bence hem mantığa oturmalı hem de aşk sevgi olmalı, bunlar yoksa zaten güzel bir evlilik olmuyor sonuç.

O nasıl seviyor ki bu kadar az gördüğü, neredeyse hiçbir şey paylaşmadığı insanı?
Hoşlantıdır o.
Acele ediyorsa zaten sıkıntı vardır.
Biriyle sadece "iyi biri, düzgün biri, işi iyi" diye evlenilmez.
Enerji tutmalı, çekim olmalı, paylaşım olmalı, en az asgaride sosyal, ailevi, kültürel denklik olmalı. Böyle olmayan evliliklerin sonu genel olarak hüsran zaten.
Tabiki belli bir zamanın geçmesini bekleyeceğim tanımak için ama şu an böyle gözüküyor.
Kendisi ilk görüşte benden çok etkilenmiş ortak çevremize bunu aktarmış hatta çevreden objektif bakanların yorumu aşık olmuş falan diye. Bende anlık heves yada çok beğendiği için öyle gelmiştir dedim ama olmayacak şey de değil diye düşünüyorum.
Hemen hemen her konuda denk olduğumuzu da düşündüm hem aile hem kültür hem eğitim seviyesi. Sosyal ekonomik denklik de var. Boyu da boyuma 😅 ama işte tek şey o ilk çekim konusu. Onda da eski sevgilimle kıyas yapıyorum eski sevgilimi ilk gördüğüm anda ona bu manada çekilmiştim çünkü. Acaba öyle mi olması gerekiyor yine yoksa zamanla olur mu diye sormak istedim

O ten uyumu dediginiz şey boşanma sebebi bunu bilerek ilerleyin eriyip deli olmaniza gerek yok velakin o iş öyle olmuyor.İlerde git öteye hissini çok fazla yaşar bazı şeyleri kocakarı muhabbeti deriz biz kusura bakmayın bu nikahta keramet var lafı ile görev gibi robot şekline dönüştürürseniz bu evlilikte yanan siz olursunuz.İnsanlarin birbirini her manada istemesi sandığınızdan çok daha fazla önemli .Hem hormonlar hem tıbbi hem psikolojik olarak.
Çok haklısınız bende zaten öyle düşünüyorum ilerleyince de bu şekilde olursa zaten evlenemem içim almaz diye düşünüyorum. Ama bazı arkadaşlarım var kendilerine sorduğumda evlenmeden önce hiç böyle şeyler düşünmediklerini ama evlendikten sonra gayet olduğunu anlattılar.

Çok haklısınız bende zaten öyle düşünüyorum ilerleyince de bu şekilde olursa zaten evlenemem içim almaz diye düşünüyorum. Ama bazı arkadaşlarım var kendilerine sorduğumda evlenmeden önce hiç böyle şeyler düşünmediklerini ama evlendikten sonra gayet olduğunu anlattılar.
Düşünmeden olur mu yaa?

Bilemem öncesi sonrası ne ahlak bekcisiyim ne fetva mercii.Sadece yazmışsınız ya birşeyler olmuyor çok hissetmiyorum diye o bir işaret ona dikkat edin.Arkadaslariniz ben şu o bu hepimizin hissi dünyası zevki aradığı yada yaşadığı farklı.Siz kararın sonuçlarına katlanacaginiz ben o kapının dışında kalacağım için iyi düşünün.Cogu zaman olmadimi olmaz.

Merhaba herkese.
Eşinizle evlenmeye nasıl karar verdiniz ve dış görünüşü içinize tam sinerek mi evlendiniz? Çekim hissettiniz mi yoksa bu çekim evlendikten sonra mı başladı?
Benim bugüne kadar karşıma hep yanlış kişiler çıktı. O kadar büyük hataları oldu ki yine de ayrıldıktan sonra sevmeye devam ettim arkalarından çok üzüldüm. Şimdi karşıma mantığımla yaklaşabileceğim birisi çıktı. Çok kibar, efendi, mesleği iyi, kadına değer veren bir zihniyeti var. Kendisiyle konuşurken eğleniyorum da. Yalnız kendisini görünce içim erimiyor. Bunun olmasına gerek var mı onu da bilmiyorum. Çirkin biri değil ama kendisine karşı tensel çekim hissetmedim. Eski sevgilime çok yoğun hissederdim halbuki. Bu kişiyle iki kere görüştük şimdiye kadar ama ben karşımdaki kişiyi oyalamamak adına hemen karar vermek istiyorum. Bu durumda ne yapmalı? Ve illa tensel çekim olmalı mı? Ve bu durum hariç her şeyi bana, mantığıma çok uyuyor.
Çok acele karar vermıssın kadına değer fln bıraz zaman gecır bakalım neye dönüşecek? Acele edıosun

Merhaba herkese.
Eşinizle evlenmeye nasıl karar verdiniz ve dış görünüşü içinize tam sinerek mi evlendiniz? Çekim hissettiniz mi yoksa bu çekim evlendikten sonra mı başladı?
Benim bugüne kadar karşıma hep yanlış kişiler çıktı. O kadar büyük hataları oldu ki yine de ayrıldıktan sonra sevmeye devam ettim arkalarından çok üzüldüm. Şimdi karşıma mantığımla yaklaşabileceğim birisi çıktı. Çok kibar, efendi, mesleği iyi, kadına değer veren bir zihniyeti var. Kendisiyle konuşurken eğleniyorum da. Yalnız kendisini görünce içim erimiyor. Bunun olmasına gerek var mı onu da bilmiyorum. Çirkin biri değil ama kendisine karşı tensel çekim hissetmedim. Eski sevgilime çok yoğun hissederdim halbuki. Bu kişiyle iki kere görüştük şimdiye kadar ama ben karşımdaki kişiyi oyalamamak adına hemen karar vermek istiyorum. Bu durumda ne yapmalı? Ve illa tensel çekim olmalı mı? Ve bu durum hariç her şeyi bana, mantığıma çok uyuyor.
Yahu çok basit.Hissettiklerine bak birşey hissetmediğin insanla niye evleneceksin yada beraber olacaksın ki. doğru kişi olduğunda zaten insan hissediyor dokunmadan duramıyor heyecanlanıyor onsuz olamıyor vs.demekki daha karşılaşmadın.

Tabiki belli bir zamanın geçmesini bekleyeceğim tanımak için ama şu an böyle gözüküyor.
Kendisi ilk görüşte benden çok etkilenmiş ortak çevremize bunu aktarmış hatta çevreden objektif bakanların yorumu aşık olmuş falan diye. Bende anlık heves yada çok beğendiği için öyle gelmiştir dedim ama olmayacak şey de değil diye düşünüyorum.
Hemen hemen her konuda denk olduğumuzu da düşündüm hem aile hem kültür hem eğitim seviyesi. Sosyal ekonomik denklik de var. Boyu da boyuma 😅 ama işte tek şey o ilk çekim konusu. Onda da eski sevgilimle kıyas yapıyorum eski sevgilimi ilk gördüğüm anda ona bu manada çekilmiştim çünkü. Acaba öyle mi olması gerekiyor yine yoksa zamanla olur mu diye sormak istedim
Zamanla da çekici gelebilir, buna lafım yok, herkes ilk anda vurulmuyor birbirine.
Hiç içinize sinmeyen, kendinize kabullendirmeye çalıştığınız durumlar yoksa biraz daha zaman verilebilir. Ayrıca, hemen evlenmek durumunda değilsiniz zaten, o yüzden de bi baskı hissetmeyin bence, akışta kalmak lazım biraz.

Zamanla da çekici gelebilir, buna lafım yok, herkes ilk anda vurulmuyor birbirine.
Hiç içinize sinmeyen, kendinize kabullendirmeye çalıştığınız durumlar yoksa biraz daha zaman verilebilir. Ayrıca, hemen evlenmek durumunda değilsiniz zaten, o yüzden de bi baskı hissetmeyin bence, akışta kalmak lazım biraz.
Haklısınız konuyu açtığımda bu baskıyı hissederek yazmıştım ama artık pek hissetmiyorum daha rahat davranmaya karar verdim

X