Evlenme planı yapmak yerine motor bakan sevgili?

Ne alaka yahu evlilik delisi kadınlara ayar oluyorum demekki hayali alıyor 25 yad nedir ve daha askerlik yok ortada onu geçtim sizin birikimimiz varsa oturun konusun

Evlilik düşündüğünü sanmiyorum anlattığınıza göre. Bir de lütfen yaşım geldi diye evlilik yapmayın sonra pişman olursunuz.

Cevabı sen veriyorsun zaten ama daha yaşın çok erken neden bu evlilik isteği ? Bir durun gezin eğlenin

Sizin yaşınız evlilik için uygun onun yaşı gezmek için uygun erkek geç olgunlaştığı için.Ucu açık belirsiz bir süreç ortada teklif bile yok kaç yıl onun evlilik kararı vermesini bekleyebilirsiniz.Birde bu fikir aklınıza düşmüş çıkmaz artık ilişkiye de odaklanmazsınız.Planlarını açık açık sorun bence böyle yıllarca beklersiniz eften püften bir sebepten biter yaşı gelmiş olduğu için 3 aylık sevgilisiyle evlenir.Sizde kalakalırsınız 6-7 yıllık ilişkim bitti diye.

Ay kızlar gelin bi sarılalım cidden ya O kadar bensiniz ki şu an. Bu şekilde plan kurmama olayını ben onunla da paylaştım. Birlikte ortak hayallerimiz olsun, konuşalım istiyorum dedim. Hoşuma gidiyor çünkü beni ilişkiye daha bağlı hissettiriyor dedim. Ama erkekler laftan anlamıyormuş. Son durumda ne yapacağımı bilmiyorum. Bana tavsiyeleriniz varsa ben de alırım bi dal

Evlilik planlarınız için, sizin de nakit 120 bin TL şahsi birikiminiz var mı ?

Hayır o kadar yok ama belli bir miktar birikimim var, ben öğretmenim ondan yüksek maaş alıyorum yani halledebilirim

Onunla evlenmek istiyorum ama erken yaşta da anne olmak istiyorum o bebeğimin babası olsun istiyorum planımız olsun konuşalım istiyorum ama sanırım sonumuz ayrılık

Adam size göre evlilik düşünmezken ve maaşı sizin maaşınızdan düşükken; nakit şahsi birikimi olarak 120 bin TL' si var.

Evlilik düşünen sizinse aynı miktarda birikiminiz dahi yok.

Herhangi bir planımız yokken ben para biriktirmek yerine harcamayı tercih ettim planımız olduğu sürece evlenmek için yeterli kazancım var

Ben ikimizde kamuya atanalım diye birlikte kpss çalışmayı bile teklif ettim

Konunuzdaki "Öğretmenim, maaşım ondan yüksek vb" söylemlerinize ve mesajlarınıza bakarak; kamuda öğretmensiniz de iş garantisine güveniyorsunuz sanmıştım.

Özel sektörde çalışıyorsunuz. Yaşınız 26, evlenmek istiyorsunuz ancak olası evliliğiniz veya geleceğiniz için şahsi nakit birikiminiz yok.

Genç yaşta anne olmak istediğinizi de belirtmişsiniz. Kenarda nakit birikiminiz yok, sadece hayalleriniz ve planlarınız var.

Peki bu hayallerinizi nasıl gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz ? Finansmanı kim sağlayacak ? Ailenizin durumunun iyi olduğunu belirtmişsiniz. Aileniz size ev açıp, sizi evlendirip, evinize de bakacak güce sahip mi ? Ailenizin böyle bir güçleri varsa da mecburiyeti yok biliyorsunuz ki; böyle bir vaatleri mi var ?

Vakıf okulunda çalışıyorum yani normal bir özel okul değil ayrıca erkek arkadaşıma birlikte sınava hazırlanmayı teklif ettim kursa kayıt oldum bölümümde kolay atanılan bir bölüm bu zamana kadar kamu istememe sebebim istanbuldan ayrılmak istememem altın hesabım var

Yani kısacası kendime güveniyorum

Ben konuştum sevgilimle yapıcı konuştu planlarından bahsetti ve ilk fırsatta yüz yüze konuşmamız gerektiğini söyledi ama sonuç olana kadar gevşemicem bence siz de açık açık konuşun inşallah hepimiz mutlu olalım hayırlısıyla

Beklentilerinizi karşılıklı net bir şekilde konuşmanızda fayda var, herkes kendince haklı; 25 yaş bir erkek için çok büyük bir yaş değil, ciddi paralar kazanmaya başlanılan yaşların başlangıcı. Hayatını yaşamak istemesi, heves ettiği şeyleri yapması için parasını harcamak istemesi çok normal. Beklentileriniz uyuşmuyorsa vakit kaybetmeyin.

Herkesin cevaplarını okudum. Birisi sizde motora binin onunla gezin evlenmek yerine demiş. Bazı insanlar evlenmeden bu tarz şeyler yapmak istemeyebilir bununla birini eleştirmek bence saçma.

Ben de 24 yaşındayım, sevgilim 24 yaşında. Bu sene ikimizin de okulu bitiyor ve evlenmeyi düşünüyoruz. Çunku benim ailem benim sevgilimle tatile gitmeme izin verecek bir aile değil. Diyoruz erkenden evlenelim ki 30 yaşına kadar 5 sene gezelim, görelim, 30 yaşında çocuğumuz olsun Allah nasip ederse tabiki. Bence erkeklerin evlilik istekleri sonradan gelmiyor. Kuzenim var, o benim yaşımdayken hep "Ben erken evlenmem, o ne öyle iğrenç, 24 yaşında evlilik mi olur" şeklinde yorumlar yapiyordu. Şuan 30 yaşındalar ve hala evlenemediler çünkü çocuk çok evliliğe meraklı birisi değildi. Ama benim sevgilim 30 yaşına kadar evlenmezsek sorgular neden evlenmiyoruz ikimizin de mesleği var, neyi bekliyoruz der. Kısacası erkeğin evlilik isteği yoksa zor. Olmuyor.

Evlenmek istemiyor. Zorla da evlenmek olmaz. Evlenmek istiyorsaniz baskasiyla gorusun. Aileniz gorucu kabul edebilir misal.

Bir erkek evlenmek icin para biriktirmek yerine baska bir sey yapiyorsa sizle evlenmek istemiyordur. Uzulmeye kendinizi suclamaya gerek yok. 2 yil daha gecsin yine bir sey degismeyecek. Siz genc evlenmek istiyorsaniz ona gore davranin. Kimseyi degismeye zorlayamazsiniz. Bosuna uzmeyin kendinizi. Yol haritanizi ona gore degil kendi planlariniza gore cizin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…