Evlenme planı yapmak yerine motor bakan sevgili?

Bilmiyorum sadece böyle yapması beni çok üzdü kafam karıştı benim de hedeflerim var ama evlilik teklifi istiyordum bekliyordum ben de hemen evlenicem demiyorum ama çaba görmek istemiştim
Teklif yoksa evlilik de yok. o, birlikte ona uygun zamanı beklemenizi bekliyor sizden, bekleyemeyecekseniz uzatmayın ama adama da dayatma yapmayın, ya evleniriz ya ayrılalım kadar saçma bir dayatma yaşınıza uygun değil, ortada yapılacak bir askerlik de dururken

Teklif yoksa evlilik de yok. o, birlikte ona uygun zamanı beklemenizi bekliyor sizden, bekleyemeyecekseniz uzatmayın ama adama da dayatma yapmayın, ya evleniriz ya ayrılalım kadar saçma bir dayatma yaşınıza uygun değil, ortada yapılacak bir askerlik de dururken
Plan yapıp önümü görmek istemiştim😢

Bu evlenme merakı neden yani bu yaşta hayatınızı yaşayın gezin tozun. Benimde başımda sizin gibi biri olsaydı ben sırf inadına gidip alırdım o motoru adam kendi parasını nereye harcayacağını sizemi sorcak

Bu evlenme merakı neden yani bu yaşta hayatınızı yaşayın gezin tozun. Benimde başımda sizin gibi biri olsaydı ben sırf inadına gidip alırdım o motoru adam kendi parasını nereye harcayacağını sizemi sorcak
Öyle biri değilim ben de gezip tozmak istiyorum sevdiğimle ama bunu yapabilmem için evli olmam lazım parayı istediği şeye harcar tabii ki fakat ben istemiştim ki bir planımız olsun mesela bana diyebilirdi şimdi bunu alıyorum 1 sene sonra satıcam evliliğimiz için vs gibi

Selam kızlar, benim 2 yıllık güzel giden bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 25 yaşında ben 26 yaşındayım. Artık evlenme vaktim geliyor. Sevgilimle aramız iyi tatlı bir ilişkimiz var ama o daha askerliğini bile yapmadı. Şimdi ise motor almaya çalışıyor ve motorun fiyatı 120 bin tl. Bu durum beni sinirlendiriyor. Evlenmek istiyorum o da evleneceğiz diyor ama beyefendi bu ekonomide 120 bin tl’ye motor alacak biz neyle evlenip neyle yuva kuracağız ne ara evleneceğiz? Sizce onu desteklemeli miyim yoksa kendi yoluma mı bakmalıyım? Onu seviyorum sadece benim kadar istekli değil gibi evliliğe. İstekli olsaydı askerliğini yapar 120 bin tl’yi motora harcamak yerine evliliğimizin planlarına harcayabilirdi, haksız mıyım?
Bunu kendisine sormanız gerekmez mi? Evleneceğiz diyorsa ona göre de parası vardır. Yada ne zaman olacagini, giderleri nasıl karşılayacağınızi sorabilirsiniz. Farkındaysanız çoğul konuşuyorum. Beraber bı para birikimi gerektiğini düşünüyorum. Sizde hali hazırda evlenebileceginiz bir para var mı?

Bunu kendisine sormanız gerekmez mi? Evleneceğiz diyorsa ona göre de parası vardır. Yada ne zaman olacagini, giderleri nasıl karşılayacağınızi sorabilirsiniz. Farkındaysanız çoğul konuşuyorum. Beraber bı para birikimi gerektiğini düşünüyorum. Sizde hali hazırda evlenebileceginiz bir para var mı?
Sen merak etme hallederiz diyip duruyordu sorduğum zaman

O zaman vaktini soracaksın. Ya da direkt eyleme geciceksin ufaktan. Söz mü yapacaksınız mesela bı gidin iki dükkan gezin. Ceyize ne konulacak fiyatlara bir bakın. Bakalım ne tepki verecek. Bı nabız yoklayin bakalım.
Tamam teşekkür ederim bugün sorucam vaktini bakalım ne diyecek

Ben de öyle düşünmüştüm askere gitmeden nişanlanırız belki diye düşünmüştüm
25 yaşa neredeyse bebek diyip adamın altını bezleyecekler ama şöyle düşünelim; 1 sene sözlü,1 sene nişanlı kalınırsa zaten emeklilik yaşı geliyor. 😮‍💨

Aylık maaş farklı, birikim farklı. Siz gelirinizi harcamayı tercih etmişsiniz; adamsa istediği bir şeyi alabilmek için parasını biriktirmeyi tercih etmiş.
İşte şu anda çocuğun yaptığı neden absürt onu anlamiyorjm . Konu sahibi parasını yemiş çocuk da hayali için adım atıyor . Adam hem de maaşı düşük kim bilir nelerden vazgeçti de birikti

X