Evlenme planı yapmak yerine motor bakan sevgili?

Tanıdık geldi senaryo açık açık konuşun bence evlilik beklentiniz olduğunu onun yoksa boşuna zaman harcamayın ikinizde. Süründürür ve bi yere varamazsınız bu hikayenin sonu böyle bitiyo genelde. Netlik isteyin yoksa da bitirin derim yol yakınken

Öyle yapıcam çok haklısınız

Erkek arkadaşın senin kadar istekli değil malesef. Onu kırmadan kendi düşünceni söyle ve motor konusunda destekleme. Motora vereceği parayla düğün ve bircok esyanizi alabilir. Senin düşünceni kabul etmiyorsa yoluna bakma vaktidir. Hakkinda hayırlısı olsun

Çok teşekkür ederim

+1
Beklentilerini düşür bence. Ve sen de umursamaz görün evlilik konusunda. Sen üstüne düştükçe daha da kendini geri çekiyorlar bunlar çünkü.
Satarım demişti

Ben onunla evlenmek istiyorum ama ondan aynı çabayı göremiyorum ne yapayım senelerce onun benimle evlenmesini mi bekleyeyim? Ne önerirsiniz?

Evlenmek için para biriktiriyordu şimdi motor alıyor niyeti kötü olsaydı ayrılırdım ama şu an kafam karıştı

Aslında kalbim kırıldı böyle yapması beni üzdü bilmiyorum
Ya ben seni aşırı iyi anlıyorum. Belki de kendim de aynı durumda olduğu için empati yapıyorum. Bu sitede evlenmek isteyenlere sanki kötü bir şey yapıyormuş gibi bir tavır var. Yani şartlar uygunsa ve karşıdakinden eminsen seviyorsan neden bekleyesin ki? Motor konusunda da haklı gördüm ben seni. Sen önemseyip geleceğiniz için büyük ihtimalle plan yapıp para artırıyorsun. Onu aynı doğrultuda görmemek seni kırmıştır. Nacizane uzaktan bir göz olarak şunu merak ediyorum. Sürekli evlilik konusunu açılıyor mu aranızda? Sevgilin evlilik konusunda istekli mi, çekinceleri neler?

Ben şu an onun motor almasını bir çeşit kaçış olarak gördüm. Sen üstüne geliyorsun gibi algılamıştır. Evlilik eşittir sorumluluk olarak görüyorlar ya bunlar, korkuyordur. Sorumluluktan kaçmak istiyordur. Bekar hayatına tutunma gibi düşünüp de motor alma planları yapmış işte.

Bence sen motor almasına karışma. Kırgınlığını belirttiysen de sessiz kal artık. Hatta onun motor heyecanına sen de katıl. Evlilik konusunu bir süre hiç açma. Kenarda birikimin varsa ya da şu an biriktiriyorsan ona asla söyleme. Çeyiz vs aldığını etmediğini söyleme hiç ona. Bireysel olarak atıyorum telefon almayı düşünüyorsun ona söyle bunu. Senin de bu tarz pahalı ve kendini düşünen planların olsun. Sorumsuz davran. Sen böyle davrandıkça o kaygılanmaya başlayabilir. Bunu onun gözüne sokar gibi yapma. Çok alttan alttan yap. Hatta kendin de o modda ol bence ya. Biraz taktiksel ilerlemek bu süreçte iyi gelebilir.

Ya da diğer seçenek de beklentilerimiz farklı diye düşünüp buna göre karar vermek. Oturup son kez konuşursun. Dersin "Ben bu şekilde istiyorum. Senin isteğin farklıysa beklentilerimiz farklıdır. Yollarımızı ayırmamız daha sağlıklı olur.". Ama ayrılma kararı kolay verilmiyor. Ben kendi adıma bu şekilde bir karar alamam. O yüzden doğru adımları atıp ilerlemeye karar verdim. Bu konu dışında sevgilinizle aranız iyi mi? Bunları da düşünün iyice

Bence en doğrusunu yapıyor.Bir genç erkek 25 yaşında binmeyecek de motora kaç yaşında binecek?
Gezsin alsın hevesini,askerliğini yapsın. Hazır olduğunda isterse gelir tektaşıyla teklifini eder.
Kıyaslamayın kendinizi bir motorla bisikletle bunların hepsi bahane adam henüz evlilik moduna hazır değil belli ki.
Ayrıca evlenmek öyle masraflı bir şey değil. Belediyeye harç 1000+150 tl civarı.
Yani siz düğün falan istemiyorsanız

Evliliğe hazır olduğunu hissetmiyorsan erkek arkadaşının sakın ama sakın evlenme.Benden sana tavsiye.evlilik sorumluluğunu kaldıramayacak hazır olmayan erkekle çok zorluk çekersin.Hazır olduğunu hissetmiyorsan daha evlenmemek en hayırlısı.Cevrendekilerin söylediklerine kulak asma.Zorluğunu sen çekersin

Çok teşekkür ederim inşallah mutlu oluruz
Şöyle aslında ben evlilik vs diye üstelemiyordum tek dediğim 3.senemizde de bir gelişme olmazsa önüme bakacağım, bunu demiştim. Onunla adam akıllı plan yapmadığımız için ben para biriktirdiğimi falan söylemedim, harcıyorum hatta burnumu yaptırcam falan da dedim ona. Bence evlilik konusunda istekli değil olsaydı şu an burada bunu konuşmuyor olurdum son kez onunla konuşucam bu konunun beni kırdığını en azından daha risksiz kazanın belanın daha az geleceği daha uygun fiyatlı bir motor alması gerektiğini ve bir tercih yapması gerektiğini söyleyeceğim. Ya bu bireysel bekar hayatına devam eder ben giderim ya da benimle bir yola çıkar. Artık yoruldum bu çocuk hareketlerinden.

Sorun motor değil aslında önceki yazdıklarıma bakarsanız beni üzdü bu durum hayal kırıklığına uğradım

Neden dalga geciyorsunuz ki? Belki karşı taraftan bir adım görmek istiyor ama hiçbir adım göremediği için geleceğe dair kırılıyor.Maksat 120 bin tl değildir.Bir adım görme isteği meseledir muhtemelen
Aynen öyle çok teşekkür ederim

Sevgilinizin yaşı 25 degil de 30 olsaydi mesela farkli dusunebilirdik evlenmek istemiyor vs. 26 yaş bir kadının evlilik düşünmeye , gelecek planları yapmaya başladığı yaş olabilir. Fakat bir erkek için düşündüğümüzde aile gecindirme , sorumluluk alma gibi şeyler için erken bir yaş . Özellikle ülkenin ekonomik durumu dikkate alındığında sadece evlenme eşyalar ile bitmeyen masraflar, ev kirası , faturalar , market harcamaları vs. Bunlar okadar büyük giderler ki şu anda aileden evi arabası olmayan gençlerin evlenip sorumluluk almaları gerçekten zor . Motor almak belki onun için bir yatırım da olabilir . Önemli olan siz iyi geçiniyor musunuz , mutlu musunuz ona bakın. Eğer mutluyum huzurluyum diyorsanız bu ilişkiyi böyle beklentilerle boğmayın biraz zamana bırakın. Ama mesela sizin için önemli olan o kişiyle evlenmek değil de 30 una gelmeden evlenmekse bu ilişkiyi devam ettirmenize gerek de yok. Açık açık konuşun , zaten büyük ihtimalle o yakın bir zamanda evlilik düşünmediğini söyleyecek ve o zaman ayrılmaktan başka seçenek kalmayacak. Kararlarınızı ve sonuçlarını iyi düşünüp adım atın.

Mutluyum ama ben plan yapmayı seviyorum planımız yok gelecekle ilgili en azından plan yapsaydık bu konulara böyle takılmazdım, sevgilim böyle davrandıkça mutluluğumu baltalıyor

25 yaş bir erkekte gezme ,tozma yaşıdır.Bir yaş büyük bir kadın ise bu yaştan en az 7_8 yaş daha olgundur kafa yapısına göre.Ben erkeklerin evlilik icin en az 30 yaşını devirmiş olması gerektiğini ve bazı sorumluluklarin bilincinde olması gerektiğini düşünüyorum.Bu yaşlarda karar alıp evlenen erkekler çok hatalar yapıyor evliliklerinde. Aklı başka hayallerinde kalıyor( mesela sizde motor gibi) ve mutlu olamıyor.Eski devirlerde başkaydı, şimdi çok değişti her şey.Siz çabalamayın bence tek başınıza.Söylediklerinizde çok haklısınız, Tam olgun bir kadın kafası söylemi.Motor almak yerine evlilik hazırlığı gayet iyi yapılır o parayla.Cok istiyorsa çaba içinde olmalı ve evliliği birinci plana almalı.Oysa daha askerlik bile yok ortada.Benim düşüncelerim böyle.

Çok teşekkür ederim haklısınız

Ya seni o kadar iyi anlıyorum ki. Biz evlilik konusunu konuşuyoruz ama benim kadar çok istekli olduğunu sanmıyorum, parasını genelde saçma teknolojik şeylere harcamayı tercih ediyor, o da motor almayı düşünüyor ee askere de gitmiyor ben de bir şey diyemiyorum destekliyorum ama sürekli aklımdan hata mı yapıyorum acaba diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…