Evimizin zemini(tabanının) tamamı seramik olurmuu? ?

Eklentiler

• 34366535-4D79-4883-84D0-F49D8E03642D.jpeg
    34366535-4D79-4883-84D0-F49D8E03642D.jpeg
    79,3 KB · Görüntüleme: 444
  • 30EEF361-3C0D-4BCE-9A3C-C853DC8A7C0B.jpeg
    30EEF361-3C0D-4BCE-9A3C-C853DC8A7C0B.jpeg
    76,8 KB · Görüntüleme: 378
Muglaya eşimin tayini çıktı burda genel olarak evlerin zemini hep böyle. Gelince çok şaşırdım. Temizlik açısından çok kolay oluyo ama eğer Muğla gibi sıcak memleketlerde değilseniz kesinlikle yapmayın çünkü şuan yerler buz kesmiş durumda ve normal halılar kolay kolay kesmiyo bu soğuğu. Ben kalın Erzurum el halıları serdim ancak kesti.

Yerden ısıtma ise harika olur favorim mermer desenler 😍 parke sağlıklı değil kanserojen üretiyor üstelik yerden ısıtma tüm evi rahatsız eder. Seramik cok güzel bi seçim sizin açınızdan 😊

Bu arada parlak değil mat tercih etmenizi öneririm temizlik açısından parlak da su izi inanılmaz rahatsız ediyor ve çizilmeler çok belli oluyor benim evimin bir kısmı parlak seramik çok kullanışsız.
Evet katılıyorum şimdi bende onu düşünüyordum. Benim zeminim de parlak ve izi cok belli ediyor temizligi harika görünüyor ama ufak bir ayak izini bile gizlemiyor ahsap desen mat seramik cok kullanisli ve şık. Kare kare olan değil laminant gibi uzun uzun oluyor bide şekli tam bi laminant görünümlü hem şık hemde temizligi güzel

Isı daha fazla iletkenliği olacagı için seramikte sıkıntı olmayacak (yerden ısıtma yanı borular alttan gececek) ama görüntü nasıl olur ki acaba
Merhaba tamamen parke gibi görünen seramikler var onlardan döşetirsiniz gayet güzel olur.google a yazın parke görünümlü seramik diye bir sürü görsel var bir fikir edinmiş olursunuz

Benim iki evinde mutfak kalebodur yatak odaları ahşap döşeme ,oturma odası laminat... seramik soğuk olmayacaksa yaptırın açık renk tercih ederdim ben

Modern seramiklerle spor bir havası olur.
Güzel de olur.
Gayet kullanislikli oluyor.
Ayrıca klasik sıcak bir görünüm derseniz ahşap görünümlü seramikler var ama bunları döşemesi daha zahmetli olur.

Merhaba bayanlar evimizin tamamını(3+1evimiz)cocuk odası yatak odası misafir odası mutfak antre tuvalet banyo. Yani kısacası komple bir evin tabanını zeminini düşünün her yer seramik yaptırmayı düşünüyoruz. Nasıl olur sizce. Veya bu şekilde evı olan varmı yardımcı olursanız cok sevinirim

Aklima gelen tek sorun soguk olur dusuncesi ve itici durmaz mi biraz?
Parke (laminant parke) daha sicak bir gorunum sagliyor sanki.
Zevk meselesi tabii ama illa seramik yaptiracagim diyorsaniz parke gorunumlu seramiklerde cok guzel duruyor.
Yine de cocuklar acisindan soguk olma ihtimalini aklinizda tutun derim eger sicak bir bolgede yasamiyorsaniz.

Bu arada parlak değil mat tercih etmenizi öneririm temizlik açısından parlak da su izi inanılmaz rahatsız ediyor ve çizilmeler çok belli oluyor benim evimin bir kısmı parlak seramik çok kullanışsız.
Bir kısmının resmını atarmısınız mumkunse. Renk ve modeli nasıl

Aklima gelen tek sorun soguk olur dusuncesi ve itici durmaz mi biraz?
Parke (laminant parke) daha sicak bir gorunum sagliyor sanki.
Zevk meselesi tabii ama illa seramik yaptiracagim diyorsaniz parke gorunumlu seramiklerde cok guzel duruyor.
Yine de cocuklar acisindan soguk olma ihtimalini aklinizda tutun derim eger sicak bir bolgede yasamiyorsaniz.
Alttan ısıtma sistemi ile ısınacak ev. Yanı bütün dogal gaz boruları seramiğin altından gececek. Ve evde hıc petek olmayacak. Seramik ısıyı daha cok ilettiği için seramik tercih ediyoruz
Tesekkur ediyorum düşünceniz için 🤗🥰

Alttan ısıtma sistemi ile ısınacak ev. Yanı bütün dogal gaz boruları seramiğin altından gececek. Ve evde hıc petek olmayacak. Seramik ısıyı daha cok ilettiği için seramik tercih ediyoruz
Tesekkur ediyorum düşünceniz için 🤗🥰

Anladim o zaman ben olsam buyuk karolardan secerdim ve acik renk olmasini tercih ederdim evin daha aydinlik durmasini saglar.
Seramik zaten temizligi de kolay olacagi icin, eminim guzel secimleriniz olacaktir.

Benim mevcut evim mermer gorunumlu seramik, 2 sene once yaptirdim, oldukca luks bir goruntusu oluyor. NGKutahya seramikten, evi komple dosediginizde 60x120 cm plaka ya da minimum 60x60 urun kullanmalisiniz. Yerden isitma olacagi icin mutlaka flex yapistirici olmali. Ben urun olarak rektefiyeli ve high gloss urun kullandim. Derz araligini da 1mm sectigim icin derz temizligi diye bir sorun yok. Su an yeni bir ev yaptiriyorum, tasinacagim orada da benzer nitelikte bir urun ile tum evi yerden isitma+ seramik yaptiriyorum.

20180915_215807.jpg

20180831_160843.jpg

Insaat yeni bittiginde bir iki kare zemin resmi cekmisim. Alt kat NG armada modeli 60x120, ustteki iki kat ise Duval 80x80. Supurgelikler de seramik uzerine krom kose profil ile kapattik. Resim ozurluyum ama is gorur sanirim

X