Evimden soğutan bir sorunum var:(

jel ilaçlar var plastik enjekaiyon şeklinde internetten araştırın.Minicik köşelere boşlık varsa süpğrgwlik içlerine fln koyuyorsunuz hemen kesiyor geçmiş olsun

Sanırım eşyalarınızla gelmiştir, ne böceği olduğunu anlayamadım ama ilaçlama şart.

neden karafatma diyorsun burda fatma dolu.. bu yahudilerin karaçarşaflı kadinları nefret ettiği hamamböcege benzedikleri için koymuş. lütfen uslubu dikkat edin...
Karafatma diye bişey yok.. adlari fatma koyanlar ben böcek miyim diyor üzülüyor. Fatma adi çok güzel bir ad. kızının adi Fatimaydi...
hamamböcegi desen yeterliydi.

Detan'ın şırınga şeklinde bir böcek ilacı var, biz onunla çözüm bulduk böceklere. Kesinlikle hatta şiddetle tavsiye ediyorum. Bizim evde de kalorifer böceği vardı kahverengi borik asit patatesle yapılan ilaç fayda etmiyordu. Eczaneye gidip sorduk bize detanın şırıngasını önerdi, evde delillere köşelere süpürgeliklerin arasına kapı diplerine, dış kapının diplerine, bazı eşyaların gizli köşelerine, kaloriferlerin çevresinde bulgur susam tanesi kadar sıktık, onları yiyen böcekler ölüyor, o ölen böcekleri yiyen diğer böcekler de ölüyor. Yani çok etkili.

Eski konu ama bir onemi oldugunu sanmiyorum..
Bocegi anlatmanizdan cikardim hemen ne oldugunu. Turkcesini bilmiyorum.
Fotosunuda eklemiyorum cunku cok igrenc bir goruntusunu var. Yasadigim ulkede karinca kadar normal karsilaniyor. Her evde var. Of tiksindim yine. Benim evde de var ama bayadir goremiyorum..
Daha önce ilaclattim Evi bir sure gelmediler. Ama care bulamadim

Merhaba bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum yeni bir ev aldım orda fark ettim googleda kitap bitti diye buldum bugün başka bir arkadaş yazmış Springtail diye bir böcekmiş bilmiyorum 3 aydır yapmadığım ilaç kalmadı piskolojim gitti zayıfladım saçlarım dökülüyor üzüntüden hala bi çare bulamadım 3 günde bir ilaçlıyoruz başka bişey yok

Merhaba ben 3 aydır savaş veriyorum artık takatim gücüm yok tükendim kitap bitti zannediyordum meğersem şimdi baktım bunada benziyor Springtail sizde bakın belki çare olur çok zor durumdayım rabbim yardım etsin sizede

Bunlar degil .cok buyuk bu eesimdekiler. Toz tanesi kadar birsey bendeki minicik ve yuruyor
Merhaba bende savaş veriyorum artık takatim gücüm yok tükendim kitap bitti zannediyordum meğersem şimdi öğrendim Springtail böceğiymiş bilmiyorum sizde bir bakın belki bi çare olur benim uçuyor nokta kadar

Merhaba bende savaş veriyorum aynı anlattığınızgibi googleden araştırdım kitap bitine benziyor bir bayan yazmış o Springtail budur diye eşim baktı evet bu diye heycanla okuduvs nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum sürekli ilaçlıyorum okadar

merhaba karadenizde olur demissiniz..o zamanlar care hakkinda bilginiz yokmuş.belki şimdıi bir çare oğrenmissinizdir diye sorayim dedim.basim dertte de benim de

Springtail bunun türkçe anlamı yosun böceğiymiş bende ne yapıcağımı bilmiyorum hangi yolu denediysem boş bi çare yok

Merhaba, baska bir konuda fotograf paylasmissiniz, sizdeki toz mite’ina benziyor sanki. Bendeki kitap biti
İnanın ben de ne olduğunu bilmiyorum. Hepimiz hem çok farklı,hem de aynı böcekten bahsediyor gibiyiz. Bana dediğiniz böcekle ilgili bilginiz var mı,gerçekten çok zor bir durummuş ne yapacağımı bilemez durumdayım.

Evinizde kuflu bir yer var mi, kuf mite’i da olabilir belki. Yabanci forumlarda mold mite veya dust mite diye bahsedilenlere benzettim ama emin degilim tabi, cok net gozukmuyor. Evde nem alici cihaz kullanarak ve duzenli temizlik yaparak cozuyorlar sanirim baska bir bilgim yok maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…