Evimden soğutan bir sorunum var:(

Merhaba arkadaşlar yaşadığım sıkıntıyı kısaca anlatayım sizlere inşaallah yardımcı olacak fikir verecek arkadaşlar olur 4 yıllık evliyim ve 5 ay kadar önce yeni bir eve taşındım bir önceki evim bir bölümü arkaya bakan pek hava alamayan bir daireydi bahsedeceğim böcek sorununu yaşadım küçük odamda eşimin siyah spor çantasının üzerinde farketmiştim ilk olarak ufacık çok yakından bakarsanız görebileceğiniz böcekler iki tuz tanesi büyüklüğünde minicikler krem rengi gibi hızlı yürüyorlar ve dokunduğunuz anda ölüp kayboluyor o kadar küçük ki tabi ben farkedince evde araştırma yapıp yer yer bazı bölümlerde olduğunu görmüştüm ilaçlama yapıldı ama tekrar oldu yeni taşındığım evim her yanı hava alan güneş gören ferah bir ev ne hevesle taşındım temizlenip yerleştim bu evimde böyle bir şey olmaz umudu ile temizliğe hijyene çok önem veren biriyim bir ay önce elbise dolabım ile duvar arasına bebeğimin pusetini koymuştum siyah olduğu için bu böceği farkettim ve şok oldum bu evde de aynı sorun eviinceleyince banyo duvar diplerinde süpürgeliklere yakın yerlerde gördüm o kadar üzüldüm ki anlatamam ilaçlama yaptıramam artık bebeğim var nedir bu böcekler aynı sorunu kendisi yada çevresinde yaşayan oldu mu eski binalar olmasından mı neden bir cevap bulamadım :KK43:
Canım ben de aynı sorunu yaşadım kaynımın odasında yatak başı ile duvar arasında olmuş kayınvalidem diyince fark ettim ama duvarı ellediğimde duvarın yağmur sularını emdiğini bu yüzden rutubet olduğunu gördüm kayınvalidem ben hamile olduğum için önce böcek ilacı sıktı sonra da o halıları halı yıkama makinası ile yıkadı

Arkadaslar bu okadar minikki anlatamam ama bisuruler :KK43: duvarlarda gormedim.. mutfak dolabinda buzdolanin firinin ve davlunbazin ustunde yuruyorlar .. gumus bocegini inceledim internetden o degil.. napicam ben ya :KK43:

BNyo deliklerinden çıkıyorlar lavabolardan çıkıyorlar.Bazı böcek ilaçları sadece böceklerin akciğer yapısına göre yapılıyor demişti ,bu işlerden anlayan arkadaşım.Evde çocukta olsa zarar veriyormuş.Biz de yaptirmistik ilaclama

BNyo deliklerinden çıkıyorlar lavabolardan çıkıyorlar.Bazı böcek ilaçları sadece böceklerin akciğer yapısına göre yapılıyor demişti ,bu işlerden anlayan arkadaşım.Evde çocukta olsa zarar veriyormuş.Biz de yaptirmistik ilaclama

Bu islerle ilgilenen arkadasinizla nasi irtibata gecebilirim ozelden yazarmisiniz. Gece 1 e kadar sildim heryeri camasir suyu sirke ile kolonya siktim ama sabah kalktim hala dolapta yuruyorlar . Adi nedir cinsi nedir bilemiyorumda bilamiyorum internetden ne yapacagimi bilmiyorum cok caresizim

Merhaba arkadaşlar yaşadığım sıkıntıyı kısaca anlatayım sizlere inşaallah yardımcı olacak fikir verecek arkadaşlar olur 4 yıllık evliyim ve 5 ay kadar önce yeni bir eve taşındım bir önceki evim bir bölümü arkaya bakan pek hava alamayan bir daireydi bahsedeceğim böcek sorununu yaşadım küçük odamda eşimin siyah spor çantasının üzerinde farketmiştim ilk olarak ufacık çok yakından bakarsanız görebileceğiniz böcekler iki tuz tanesi büyüklüğünde minicikler krem rengi gibi hızlı yürüyorlar ve dokunduğunuz anda ölüp kayboluyor o kadar küçük ki tabi ben farkedince evde araştırma yapıp yer yer bazı bölümlerde olduğunu görmüştüm ilaçlama yapıldı ama tekrar oldu yeni taşındığım evim her yanı hava alan güneş gören ferah bir ev ne hevesle taşındım temizlenip yerleştim bu evimde böyle bir şey olmaz umudu ile temizliğe hijyene çok önem veren biriyim bir ay önce elbise dolabım ile duvar arasına bebeğimin pusetini koymuştum siyah olduğu için bu böceği farkettim ve şok oldum bu evde de aynı sorun eviinceleyince banyo duvar diplerinde süpürgeliklere yakın yerlerde gördüm o kadar üzüldüm ki anlatamam ilaçlama yaptıramam artık bebeğim var nedir bu böcekler aynı sorunu kendisi yada çevresinde yaşayan oldu mu eski binalar olmasından mı neden bir cevap bulamadım :KK43:
Ben olabildiğince dip köşe sirkeli suyla sil derim. Hatta köşeleri direk susuz sirkeyle sil. Yerleri de..
İnanılmaz faydasını görürsün.

Tahtakurusu.JPG
bunlardan hangisi?

İki evinizde de bu böceğe rastlamanız; sorunun evlerden değil, sizden, eşyalarınızdan kaynaklandığını gösteriyor olabilir. Benim aklıma gelen canlı çiçekler. Bazı çiçeklerin toprağı bakımsız kalınca bahsettiğiniz gibi minik böcekçikler üretebiliyor. Bu eve taşınınca da aynen saksıyla birlikte gelmişlerdir belki.

Resim ekleyemiyorum ama.toz böceği diye bir böcek türü sizin dediklerinize benziyor.bir bakın haber edin.

Gönderdim sonunda resmi bu minik beyaz olanlar toz böceğiymiş.İlaçlama dışında hiçbir şey tam kökten çözüm değilmiş.

Piredir o elbisaleri kaynat. Eczanelerde 6ay etkili iyaclar var.sinek girse ölüo insana zarar vermiyo. Suya karıstırıp zirai ilaçlama pompası yada cam sil kutusuyla yere duvarlara dolap altı yatak altı vs.. her yeri ilaçla. O mahale gelen yaratıklar ölüyo. İlaçladıktan 3 4saat sonra eve giriyorlar

Toz bocegide degil baktim :KK43: mutfak dolabinda posetin icinde bir dikim kuflenmis ekmek buldum. Yeni dogum yaptigim icin mutfakla pek alakam yoktu. Sanirim o yol acti bu minik seylere :KK43: ellerim patladi sirkeyle camasir suyuyla solap silmekten . Siliyorum 10 dk sonra bi bakiyorum minicik bir tane yuruyor :KK43: diger odalarada gecer diye cok korkuyorum :'(

Piredir o elbisaleri kaynat. Eczanelerde 6ay etkili iyaclar var.sinek girse ölüo insana zarar vermiyo. Suya karıstırıp zirai ilaçlama pompası yada cam sil kutusuyla yere duvarlara dolap altı yatak altı vs.. her yeri ilaçla. O mahale gelen yaratıklar ölüyo. İlaçladıktan 3 4saat sonra eve giriyorlar

Iki aylik bebegim var ona zarar verir :KK43:

Eczaneye danış.bi iki gün bi yerde kal

Kedir nickli arkadaş bu böceklerden nasıl kurtuldunuz acaba? İlaçlama yaptırdım gitmiyolar küçük bebeğim var çok mutsuzum😕

Bir ilaçlama var evin içinde durabiliyotsunuz ve gerçekten çok etkili minicik şırınga ile yapılıyor deneyebilirsiniz

X