Evi otel gibi kullanıyorlar

Ben bu durumda ne yapardım. misafir eşimin misafiri madem içtiğim su bardağını bilr makinqya koymaz sadece hazır gelen yemeği yerdim. gelmezse kendim atistirirdim. Yumurta filan kırardım. eşinize bırakın tamamen.

Tatil şehirlerinden birinde yaşıyoruz dolayısıyla deniz için evimizde misafir çok oluyo. Eşimin ablasıda ailesiyle bizde şuan tatile geldiler üç çocukları var en küçükleri bi buçuk yaşında ve gürültüleri asla bitmiyo hem çpk kavga ediyolar hem bağrarak konuşuyolar bizimde küçük bi çocuğumjz var onlar gelince uyku düzeni vs kalmıyo. Gezdiriyoruz denize yemeğe kahve vs götürüyoruz böyle zamanlarda samimi davranıyolar evdeyken farklı davranıyolar geçen gün eşim işteyken evden denize diye çıktılar kahvaltılarını edip. Giderken ablası şu yemeği yapr mısın dedi tamam dedim yemeği hazırladım akşam oldu beklemedik biz yedik eşim gitti işi vardı sonra onlar geldiler hiç selam vs yok acıktık deyip mutfağa gidip yemeklerini yediler sadece kendi tabaklarını makineye koyup gittiler bizden kalan iki üç bardak kaşık vardı onu öyle bırakmışlar çocukla zor oluyo bari yıkayalım dememişler duşa girip heryeri ıslatıp silmemişler bide çamaşır yıkattılar onlar gidince onlar gidince onları serdim neyse hazırlanıp giderken bide biz geç geliriz anahtarı bize ver falan dedi ablası vermedim açarız dedim yani bu ne rahatlık eşime telefonda anlattım özür diledi ama onlara hissettirmeyelim biraz daha sabret dedi sonra hiç tepki bile vermeden çok samimi davranıyo onlara hala sonra kavga ettik onlara ayıp olmasın diye bana kızdı napıcağımız şaşırdım artık böyle misafirlik olur mu bi işin ucundan tutmaları gerekir ben küçük çocukla zorlanıyprum neden herkesi olduğu gibi kabul etmek zorundayım
Eviniz otel siz de kat görevlisisiniz sanırım. Hem de bedava oh ne güzel. Adres verin ben de geleyim.

Ne münasebet yazlık şehirde yaşıyorsunuz diye her gelene ev mi açılır. Müsait değiliz diyemiyor musunuz? Hadi evi açtınız hizmetçilik niye yapıyorsunuz?

Ne rahatsızlığı ne çıt sesleri çıkar ne hergün gezeriz herşeyi yaparlar çocuğa bakarlar mutfak masrafı vs gelirken elleri boş gelmezler
Çok düşüncelilermiş, sağolsunlar 🙏🏻 🧿

Kendi ailenizi ağırlamanın bir külfete dönüşmediğini ama onun ablasını ağırlarken ne derece zorlandığınızı açık açık anlatın.

Ortada bir sorun var, çözmek yerine sizi kabul etmeye zorluyor 😟

Eviniz otel siz de kat görevlisisiniz sanırım. Hem de bedava oh ne güzel. Adres verin ben de geleyim.

Ne münasebet yazlık şehirde yaşıyorsunuz diye her gelene ev mi açılır. Müsait değiliz diyemiyor musunuz? Hadi evi açtınız hizmetçilik niye yapıyorsunuz?
Bekliyorum kimse yapmıyo yine mecbur yapıyorum. Eşim acıyo paraları yok diye evleri arabaları var bizim ne ev ne arabamız var biriktiremiyoruz insanlara acımaktan

Tatil şehrinde yaşayan insanların evine 'tatile(!)' giderken hiç utanmıyorlar mi ya.
Otele gidin, pansiyon tutun, çadır kurun yinede kalmayın başkasının evinde ne ayıp birşey.
Bazı insanlarda öyle bir huy var. Ben istediğim kadar seveyim başkasının evinde rahat edemiyorum. Giyinmek dert, soyunmak dert, tuvalete gitmek dert.. Hayatımda maksimum iki gece kalmışımdır hısım akraba evinde o da sırf karşı taraf ısrar ettiği için. İki gecede bile afakanlar basıyor beni.

Tatil şehirlerinden birinde yaşıyoruz dolayısıyla deniz için evimizde misafir çok oluyo. Eşimin ablasıda ailesiyle bizde şuan tatile geldiler üç çocukları var en küçükleri bi buçuk yaşında ve gürültüleri asla bitmiyo hem çpk kavga ediyolar hem bağrarak konuşuyolar bizimde küçük bi çocuğumjz var onlar gelince uyku düzeni vs kalmıyo. Gezdiriyoruz denize yemeğe kahve vs götürüyoruz böyle zamanlarda samimi davranıyolar evdeyken farklı davranıyolar geçen gün eşim işteyken evden denize diye çıktılar kahvaltılarını edip. Giderken ablası şu yemeği yapr mısın dedi tamam dedim yemeği hazırladım akşam oldu beklemedik biz yedik eşim gitti işi vardı sonra onlar geldiler hiç selam vs yok acıktık deyip mutfağa gidip yemeklerini yediler sadece kendi tabaklarını makineye koyup gittiler bizden kalan iki üç bardak kaşık vardı onu öyle bırakmışlar çocukla zor oluyo bari yıkayalım dememişler duşa girip heryeri ıslatıp silmemişler bide çamaşır yıkattılar onlar gidince onlar gidince onları serdim neyse hazırlanıp giderken bide biz geç geliriz anahtarı bize ver falan dedi ablası vermedim açarız dedim yani bu ne rahatlık eşime telefonda anlattım özür diledi ama onlara hissettirmeyelim biraz daha sabret dedi sonra hiç tepki bile vermeden çok samimi davranıyo onlara hala sonra kavga ettik onlara ayıp olmasın diye bana kızdı napıcağımız şaşırdım artık böyle misafirlik olur mu bi işin ucundan tutmaları gerekir ben küçük çocukla zorlanıyprum neden herkesi olduğu gibi kabul etmek zorundayım
Aa kusura bakma ablacim istedigin yemegin malzemeleri evde yok cocuklada cikamiyorim bacagima yapismis dogal olarak kucuk başedemeiyorum daha evimi toplamam gerekiyor. Artik boyle deniz kasabalarinda Allah ne verdiyse pratik hepimiz onu yeriz derim aksama sossuz makarnayi koyardim onlerine. Kocam laf etse vallahi hayatim cocuk durmadi bunu anca yapabildim der gecerdim. Banyoda havluya nasil basip ciktilarsa yani ayak izi dahi cikmis olsa yerinden dahi oynatmaz o sekilde birakirdim. Anlasinlar toplamadigimi. Kiyafetleride on bes dakikaliga atar asmazdim. Makinenin kapagini acma kendilwri gorsun. Eger samimi davranirsaniz her sene gelirler. Misafir kulfet. Gerek yok. Sehir disindakide geliyorsa 4 gunden fazla kalmamali. Benim besinci gun suratim dusmeye basliyor. Kendi ailemde asla boyle seyler gormedim. Babam halalrimin evinin kapisini bilmez. Benim kapima sinirli sayida gelir. Ama bu kulfetli misafir hallerini nerden biliyosunda boyle cozumler buldun ayaklarini kestin diye sorma 😀

Ay ne kadar utanmaz insanlar yaa. Sizin eşiniz de pek ses çıkaracak bi tip değil belli ki kendi işinizi kendiniz göreceksiniz. Yerinizde olsam yemek siparişi verdiğinde şakayla karışık başka isteğiniz de var mı katya akşama yetiştirsin vs derdim. Ayrıca çamaşırlarını da yıkamayın yaa. Bulmuşlar rahat evi giderler mi. Rahatlarını kaçırın. Islak mayolarla, bi tabak yağsız tuzsuz makarnayla ortada kalsınlar. Siz de hastayım deyin, çocuk deyin bişeyler deyin işte huzurları kaçsın.

Aa kusura bakma ablacim istedigin yemegin malzemeleri evde yok cocuklada cikamiyorim bacagima yapismis dogal olarak kucuk başedemeiyorum daha evimi toplamam gerekiyor. Artik boyle deniz kasabalarinda Allah ne verdiyse pratik hepimiz onu yeriz derim aksama sossuz makarnayi koyardim onlerine. Kocam laf etse vallahi hayatim cocuk durmadi bunu anca yapabildim der gecerdim. Banyoda havluya nasil basip ciktilarsa yani ayak izi dahi cikmis olsa yerinden dahi oynatmaz o sekilde birakirdim. Anlasinlar toplamadigimi. Kiyafetleride on bes dakikaliga atar asmazdim. Makinenin kapagini acma kendilwri gorsun. Eger samimi davranirsaniz her sene gelirler. Misafir kulfet. Gerek yok. Sehir disindakide geliyorsa 4 gunden fazla kalmamali. Benim besinci gun suratim dusmeye basliyor. Kendi ailemde asla boyle seyler gormedim. Babam halalrimin evinin kapisini bilmez. Benim kapima sinirli sayida gelir. Ama bu kulfetli misafir hallerini nerden biliyosunda boyle cozumler buldun ayaklarini kestin diye sorma 😀
Ben soruyorum, anlatın da şenlenelim.😃

Bizde de böyle bi durumun benzeri var biz Ankara’ya eşim atandığı için geldik önceden küçük bi şehirde yaşıyorduk ve yeni evlenmiştik eşimin annesi tüm sülalesini farklı farklı sebeplerden tedavi için Ankara’ya getirdi bizim evimize getirdi. Her geldiklerinde de 1 ay durmadan asla gitmiyorlar. Oğlundan ayrılamadığı için bide zaten bizimle yaşıyordu ilk bir sene sonradan sürekli eşime anlattım durumu illaki sürekli aynı evde olunca tartışmalar oluyordu gönderdik bi şekilde. Eve geldiklerinde yardımcı oluyor hakkını yiyemem bulaşığa yemeğe yardım ediyor kendi yatağını kaldırıyor vs. Ama işte bunlarda eşim sayesinde yardım et sende iş yap dediği için. Yoksa asla yapmaz yani. Sizinde eşinizin anlaması lazım benimkinin annnesinin bizimle yaşamaması gerektiğini anlaması 1 sene sürdü tabi orası ayrı ama. Bende artık bu gelişler gidişler devam etseydi her geldiklerinde kendi ailemin yanına gidecektim kafaya koymuştum. Sizde çözüm bulamıyorsanız böyle yapın

Yok eşim senede bir gün geliyolar ayıp olur diyo ya bide heryere bizim arabayla tek araba gidiyoruz sıkış tepiş su bile almıyolar şişe getirmişler bizim sebilden doldurup doldurup götürüyolar

Esin tepki vermeden konu çözülmez. Görümcene "abla yemek siparişi verme, bir akşam sen yap" diyecek. Banyo kirliyse " kalk temizle" diyecek. herkesin kendi arabasıni kullansin diyecek. ama eşin onun tarafını tutarsa daha çok hizmetli muamelesi görürsünüz.

Bide eşim son günleri zaten dışarda yemeğe götürelim ayıp olmasın diye ya sinirlenmemek elde değil
Ay sacmalamasın biz uc kısı gıdıyoruz 1000 lıra tutuyor
Ne yemegı,ne kahvesi ,ne gezdirmesi
Kendılerı tamam gelsın yatsın ama gezsın yesın içsin oyle gelsın bari
Ne demek bize bu yemegı yap
Denıze cokmu yakın oturuyorsunuz

Siz dalgamı geçiyorsunuz ya? Yemek siparişi vermek ne demek? Çamaşırımı yıka vs. Acil tepki göstermelisiniz.

X