Evi otel gibi kullanıyorlar

Tatil şehrinde yaşayan insanların evine 'tatile(!)' giderken hiç utanmıyorlar mi ya.
Otele gidin, pansiyon tutun, çadır kurun yinede kalmayın başkasının evinde ne ayıp birşey.
Sizde ayıp olmayacak diye tepenize çıkarmışsınız. Bide yemek sipariş verip gidiyor şuna bak 🤦‍♀️ Poposunu kaldırıp bi zahmet kendisi yapsın, yüz vermeyin lütfen. Eşiniz size acımıyor bari siz kendinize acıyın. Bunlari yemeğe falanda çıkarmayın yapın bi makarna yesinler
Birdaha aynı şeyi yaşamak istemiyorum diyerek eşinizle kesin bi dille konuşun.

Ya özür dileyerek soruyorum salak mısınız ? İş görüşmesi sınavı vs olur filan o şehire gelir en fazla iki gün konaklar idare edersin. Milletin dayalı döşeli kurulu sürekli yaşadığı eve tatile gitmek nedir ya ! Deniz olan şehirde yaşayanlar hep bunu yaşıyor . Asla kabul etmem kimseyi. Kurulu düzene tatile gelinmez ayıp . Tatile gelen yallah otele
Galiba salağım iyi olmaya çalışırken hizmetçi oldum bizimkiler mesela bizi görmeye gelirler sadece evde oluruz herşeyi birlikte yaparız annem gelince hele herşeyi o yapar bi kere anca denize gideriz bunlar bizi görmeye değil evimizi ve bizi kullanmaya geliyolar

Salağım çünkü iyilik yapıcam ya illa
Kusura bakmayın ama siz ne salaksiniz ne de iyisiniz...Sadece çaresizsiniz ve bunun farkında olduğunuz için kocaniza sesinizi çikaramiyorsunuz, kocanız ve ailesi de bunu bildiğinizi çok iyi bildikleri için size bu enayi hizmetçi muamelesini yapmakta sakınca görmüyorlar doğal olarak...Kısaca siz de çok iyi biliyorsunuz ki ya ömür boyunca bu deveyi gudeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz....Gidemeyecekseniz alişin derim...

Tatil şehrinde yaşayan insanların evine 'tatile(!)' giderken hiç utanmıyorlar mi ya.
Otele gidin, pansiyon tutun, çadır kurun yinede kalmayın başkasının evinde ne ayıp birşey.
Sizde ayıp olmayacak diye tepenize çıkarmışsınız. Bide yemek sipariş verip gidiyor şuna bak 🤦‍♀️ Poponu kaldırıp bi zahmet kendisi yapsın, yüz vermeyin lütfen. Eşiniz size acımıyor bari siz kendinize acıyın. Bunlari yemeğe falanda çıkarmayın yapın bi makarna yesinler
Birdaha aynı şeyi yaşamak istemiyorum diyerek eşinizle kesin bi dille konuşun.
Yok utanmıyolar okadar pişkinler ki bi yere giderken tek araba bizim arabayla üst üste gidiyoruz çünkü öyle istiyolar bi kere öyle olmadı diye ablası eşimle telefonda tartıştı ne dedi ttam bilmiyorum sonrada eşim bana kızdı

Alışverişi yemek ısmarlamayı bırakın dıışarda suya para vermemek için ilk gün gelirken getirdikleri şişelere hergün bizden su koyup gidiyolar hep birlikte gezerken asla arabalarını kullanmıyolar bizim arabada üst üate gidiyoruz bide ben emziriyorum arabada
Benim yukarıda saydıklarımı yapsa, ev sahibi de mutlu olur, hele bi de kafa dengi insanlarsa keyifli bir hafta geçirilirdi.

Ama bunlar sizi otelden beter kullanıyor. Otele daha saygılı davranırsın.

Eşinizle, onlar gittikten sonra sağlam bir konuşma yapın.
Empati yaptırın.
Mantığa davet edin, güzelce konuşun.
Anlaması lazım.
Ablası küser mi bilmem ama karısı küserse kötü olur.
Anlamak zorunda!

Kız yemek mi yiyorlar toplasinlar ne arkalarını topluyorsun iş yaptır onlara. Özel eşyalarının olduğu odayı kilitle siz temizlersiniz buraları de çık dışarı gez.
(Ben olsam evi başlarına yıkıp döverek mancinikla fırlatırdım hepsini)

Birde kv kp anlarım hadi bir nevi de evli çocuklu görümce ve kocası size yatılı neden geliyor aşırı saçma.Bir sinir krizi geçirin şart, bidaha kimse gelmez .

Birde kv kp anlarım hadi bir nevi de evli çocuklu görümce ve kocası size yatılı neden geliyor aşırı saçma.Bir sinir krizi geçirin şart, bidaha kimse gelmez .
Az kaldı gerçekten geçiricem zaten ev küçük salonda yatıyoşar mutfak salonun içinde bende gece çok su içerim bişeyler yerim rahatrahat gidemiyorum

Kız yemek mi yiyorlar toplasinlar ne arkalarını topluyorsun iş yaptır onlara. Özel eşyalarının olduğu odayı kilitle siz temizlersiniz buraları de çık dışarı gez.
(Ben olsam evi başlarına yıkıp döverek mancinikla fırlatırdım hepsini)
Ben toplamayınca öyle kalıyo akşam duş aldılar paspaslar yerler hala ıslak bekledim silerler diye yok artık tiksindim

Alışverişi yemek ısmarlamayı bırakın dıışarda suya para vermemek için ilk gün gelirken getirdikleri şişelere hergün bizden su koyup gidiyolar hep birlikte gezerken asla arabalarını kullanmıyolar bizim arabada üst üate gidiyoruz bide ben emziriyorum arabada
Kocan olacak adam bunlar olurken napıyor gerçi kendi ailesi, kullanıldığının farkında bile değildir en*yi. Şimdi dur demezsen yıllar sonra psikolojisi bozulmuş yaptıklarının kıymeti bilinmeyen kadın olursun. Senin ailen bunları yapsaydı o bu kadar sabretmezdi emin olun.

Ben toplamayınca öyle kalıyo akşam duş aldılar paspaslar yerler hala ıslak bekledim silerler diye yok artık tiksindim
Tiskinsende bırak. Arkalarını toplama keyif çatamasınlar. Eşine söyle ben köle değilim onlar gidene kadarda elimi işe sürmeyeceğim yemekte bekleme diye. Sabahları çalışmıyorsan erken kalkma çocuk yüzünden kalkarsanda evden bahaneyle çık gez dolaş eşinden fazlaca para iste(yediremesin onlara)

Tatil şehrinde yaşamıyorum, yakın mesafedeki görümcem de gelmeye kalktı baştan yok dedim.
4 sene bitti, eşim olmadan yanlarına gitmem aramam hep mesafeli olurum ona rağmen zorlanıyorum.

Eşiniz ılımlı olmak isterse yemeği çamaşırı halleder, ee kalabalık ev toz olur günlük süpürge tutup, wc yıkasın bak bakalım size taraf oluyor mu olmuyor mu.

Tiskinsende bırak. Arkalarını toplama keyif çatamasınlar. Eşine söyle ben köle değilim onlar gidene kadarda elimi işe sürmeyeceğim yemekte bekleme diye. Sabahları çalışmıyorsan erken kalkma çocuk yüzünden kalkarsanda evden bahaneyle çık gez dolaş eşinden fazlaca para iste(yediremesin onlara)
Mecbur kalkıyorum erkenden uyanıp bizide uayndırıyolar çocuğumda içeri onların yanın gidip oynamak istiyo benide çağırıyo

eşimin hoşuna gidiyo ailesine para harcamak evlenmeden önce yiğenlerine falan hep bakmış herşeylerini almış annesinin babasının herkesin masraflarını görmüş
Eşinizin evlenmeden önce ailedeki rolü buymuş demek ki. Kendi bireysel hayatında geçmişte mutlu olmuş olabilir ama artık evli bir erkek, bir baba. Hala bu rolü sürdürmeye çalışıyor. Hal böyle olunca sizinle çatışıyor, o rolü atamıyor çünkü. Bence ilişkinizde ciddi bir sorun bu. Sizi sürekli geçiştirerek böyle durumları kabul etmeye zorlamasına izin vermeyin. Bayağı bayağı çözülmesi gereken bir sorun bu…

Misafir olayına gelince, gelen bir aile tabii ki kovulmaz, saygısızlık da edilmez ama kendinizi paralarcasına da hizmet etmeyin. Her şeyin sınırı var. Ve bu kişiler gittikten sonra bir daha asla kabul etmeyin. Ablasına ne diyeceği nasıl reddedeceği bırakın eşinizin problemi olsun. Ama sizin sağlam bir rest çekmeniz lazım bir daha bu durumun yaşanmaması için.

Mecbur kalkıyorum erkenden uyanıp bizide uayndırıyolar çocuğumda içeri onların yanın gidip oynamak istiyo benide çağırıyo
Kalkıp yanlarına gidiyorsan da iş buyur çekinme yırtık(yanlış anlaşılmasın cesur ol demek istiyorum) ol biraz.
Bide meyve yeyip kendi tabaklarını yıkamışlar yine benim iki üç bulaşığım duruyo tezgah silme yok masa silme yok
Uzayan misafirlikte böyle birşeye asla tahammül edemem ki carlamışlığım çok var yediğiniz içtiğiniz şeyleri toplayın diye. Üzgünüm ama sen kendini korumazsan herkes ezer.

Eşinizin evlenmeden önce ailedeki rolü buymuş demek ki. Kendi bireysel hayatında geçmişte mutlu olmuş olabilir ama artık evli bir erkek, bir baba. Hala bu rolü sürdürmeye çalışıyor. Hal böyle olunca sizinle çatışıyor, o rolü atamıyor çünkü. Bence ilişkinizde ciddi bir sorun bu. Sizi sürekli geçiştirerek böyle durumları kabul etmeye zorlamasına izin vermeyin. Bayağı bayağı çözülmesi gereken bir sorun bu…

Misafir olayına gelince, gelen bir aile tabii ki kovulmaz, saygısızlık da edilmez ama kendinizi paralarcasına da hizmet etmeyin. Her şeyin sınırı var. Ve bu kişiler gittikten sonra bir daha asla kabul etmeyin. Ablasına ne diyeceği nasıl reddedeceği bırakın eşinizin problemi olsun. Ama sizin sağlam bir rest çekmeniz lazım bir daha bu durumun yaşanmaması için
Reddetme lüksüm yok ne yazık ki sürekli benim ailemle tehdit ediyo onlar da gelicek yok kabul etmem şöyle böyle

Tatil şehrinde yaşamıyorum, yakın mesafedeki görümcem de gelmeye kalktı baştan yok dedim.
4 sene bitti, eşim olmadan yanlarına gitmem aramam hep mesafeli olurum ona rağmen zorlanıyorum.

Eşiniz ılımlı olmak isterse yemeği çamaşırı halleder, ee kalabalık ev toz olur günlük süpürge tutup, wc yıkasın bak bakalım size taraf oluyor mu olmuyor mu.
Bu yoruma katılıyorum. Eşine acıma ona da iş buyur.
Reddetme lüksüm yok ne yazık ki sürekli benim ailemle tehdit ediyo onlar da gelicek yok kabul etmem şöyle böyle
Benim ailem seni sömürmüyor ama seninkiler öyle değil de. Gerekirse sıkın dişinizi sikinkilerde gelmesin bu sıkıntıyı çekmeyin.

X