Evi otel gibi kullanıyorlar

Ben soruyorum, anlatın da şenlenelim.😃
İlk basta bir gaz veriliyor bana sormaaa gelininiz pek hamarat gelimizin ustune yemek yapan yok. Gelinimiz bir temiz pür_ü pak masallah. Köye giderim tum millete aaaaa sizin gelin gelmedimi bakin bizim gelinimiz her sene kendi istegiyle gelir kosa kosa gelir. Aaaa bizim gelin bir tane nar tane nur tane vs........😀 Sonra hep geliyorlar hep geliyirlar kalma sureleri en az 1 ay. Ben hala kosturmaktan hiznet etmekten anam aglamis dusmusum 40 kiloya. Dondum yasli kadina. Bir tane avukat gibi cok zeki arkadasim var. Oyleki elinden gelse kocasini eşikten eve sayiyla alir 😀 her aradiginda diyorumki misafirlerim var. Kiz bana bak sen enayimisin bunlar sana gaz veriyorlar sende hemen sazan gibi daha cok yapiuosun dedi. Bir kere yapmasana bi dene dedi. Diger kiş elimi ayagimi mesafeyle saygimi bozmadan yavas yavas cekiverdim. Oda dusun saygimi bozmadan diyorum. Benden kotusu yok suan 😆 en son geldiklerinde yemek yapmadan bastim ise gittim. Benden uzak olduklarinda aramiyorum sormuyorum köy olayi son dort senedir elimi ayagimi cekip bitirdim. Kim bilir giresunda bile dedikodum donuyodur muhtemelen 😆😆 ne halleri varsa gorsunler biraz iyi olun goreviniz saniyorlar

Reddetme lüksüm yok ne yazık ki sürekli benim ailemle tehdit ediyo onlar da gelicek yok kabul etmem şöyle böyle
Tamam lan ben de ailemi çağırmıyorum hodri meydan deseydiniz ya. Ailenin eşeği eşinizmiş kendini de adam sanıyor karısını ezdirerek.

Konu sahibinde ses çıkaracak potansiyel hiç yok. Kendinizi yormayın boşuna hanımlar.Haklısın canım diyip gazını alalım, gitsin akşam yemeği hazırlığına girişsin istiyor.

Senin de ailenin gelmesine izin vermem diyen eşe, ailen problemli ise, tamam ailem de gelmesin artık kimseyi istemiyorum diyemiyor musunuz? Aileniz problemli değil ise, tamam canım ailem gelmesin ama artık ben de yokum diyemiyor musunuz?

Görümce, enişte, kv konusu değil bu. Eşiniz size değer vermiyor. 10 günlük tatilde kendi kardeşine harcadığı parayı borç olarak kardeşinden istese çıkarıp verir mi acaba? Erkekler anca böyle şeyler yaşayınca kafalarına dank ediyor.

Ben toplamayınca öyle kalıyo akşam duş aldılar paspaslar yerler hala ıslak bekledim silerler diye yok artık tiksindim
Beklemeyin söyleyin.
X banyodan sonra sil lütfen,islak kalıyor kokuyor banyo diye.
Yemek mi yiyorlar, afiyet olsun bulaşıkları yerleştirirsiniz.
Çamaşırları mı yıkanacak,makine şurda,deterjan şurda deyip gösterin yerini yıkasın.
Yemek siparişi verince de ben şunu yapacaktım,istiyorsan gelince sen pişir deyip geçin.
Misafirlik böyle olmaz,beraber gezilir ,denize gidilecekse ,akşam çıkılacaksa da. Dediğiniz gibi eviniz otel olmuş. Sizi de housekeeping bellemişler. Kesinlikle yapmayın. Normalde görusmediğiniz insanlarmış zaten,evlerine bile çaģırmazlarmış siz gidince. Ha eşiniz çok meraklıysa işten izin alsın,gelsin hizmetlerini yapsın.

Yazlık yerde yaşamanın zorlukları bunlar ya. Kalp kırmamaya çalışan insanlar en çok çekiyor özellikle. Biraz gaddar olmak lazım sanırım.

ablam en güzel yazlık mekanda yaşıyor ama inanır mısınız gitmeye çekiniyorum. böyle rahat ve asalak insanlara hayretle bakıyorum. herkes evinde otursun ya sıcakta kimse kimsenin kahrını cekmesin

Tatil şehirlerinden birinde yaşıyoruz dolayısıyla deniz için evimizde misafir çok oluyo. Eşimin ablasıda ailesiyle bizde şuan tatile geldiler üç çocukları var en küçükleri bi buçuk yaşında ve gürültüleri asla bitmiyo hem çpk kavga ediyolar hem bağrarak konuşuyolar bizimde küçük bi çocuğumjz var onlar gelince uyku düzeni vs kalmıyo. Gezdiriyoruz denize yemeğe kahve vs götürüyoruz böyle zamanlarda samimi davranıyolar evdeyken farklı davranıyolar geçen gün eşim işteyken evden denize diye çıktılar kahvaltılarını edip. Giderken ablası şu yemeği yapr mısın dedi tamam dedim yemeği hazırladım akşam oldu beklemedik biz yedik eşim gitti işi vardı sonra onlar geldiler hiç selam vs yok acıktık deyip mutfağa gidip yemeklerini yediler sadece kendi tabaklarını makineye koyup gittiler bizden kalan iki üç bardak kaşık vardı onu öyle bırakmışlar çocukla zor oluyo bari yıkayalım dememişler duşa girip heryeri ıslatıp silmemişler bide çamaşır yıkattılar onlar gidince onlar gidince onları serdim neyse hazırlanıp giderken bide biz geç geliriz anahtarı bize ver falan dedi ablası vermedim açarız dedim yani bu ne rahatlık eşime telefonda anlattım özür diledi ama onlara hissettirmeyelim biraz daha sabret dedi sonra hiç tepki bile vermeden çok samimi davranıyo onlara hala sonra kavga ettik onlara ayıp olmasın diye bana kızdı napıcağımız şaşırdım artık böyle misafirlik olur mu bi işin ucundan tutmaları gerekir ben küçük çocukla zorlanıyprum neden herkesi olduğu gibi kabul etmek zorundayım
Çoooook ayıp arsızlık seviyesinde bir durum. Ben çocuksuz bekar arkadaşıma oturmaya gittiğimde bile bardakları bulaşığı vs kaldırırım, çocuğu anneannesine bırakırım götürmem ki evi dağıtmasın ayıp olur. Giderken elimde mutlaka kendi yaptığım bir tatlı ya da pataneden alınmış bir şeyler olur. Ben insanların bu kadar rahat olmasını anlayamıyorum...

Konu sahibinde ses çıkaracak potansiyel hiç yok. Kendinizi yormayın boşuna hanımlar.Haklısın canım diyip gazını alalım, gitsin akşam yemeği hazırlığına girişsin istiyor.

Senin de ailenin gelmesine izin vermem diyen eşe, ailen problemli ise, tamam ailem de gelmesin artık kimseyi istemiyorum diyemiyor musunuz? Aileniz problemli değil ise, tamam canım ailem gelmesin ama artık ben de yokum diyemiyor musunuz?

Görümce, enişte, kv konusu değil bu. Eşiniz size değer vermiyor. 10 günlük tatilde kendi kardeşine harcadığı parayı borç olarak kardeşinden istese çıkarıp verir mi acaba? Erkekler anca böyle şeyler yaşayınca kafalarına dank ediyor.
Ama onların parası yokmuş, yazık, nasıl çıkarıp borç verecekler ki 😏

Tatil şehirlerinden birinde yaşıyoruz dolayısıyla deniz için evimizde misafir çok oluyo. Eşimin ablasıda ailesiyle bizde şuan tatile geldiler üç çocukları var en küçükleri bi buçuk yaşında ve gürültüleri asla bitmiyo hem çpk kavga ediyolar hem bağrarak konuşuyolar bizimde küçük bi çocuğumjz var onlar gelince uyku düzeni vs kalmıyo. Gezdiriyoruz denize yemeğe kahve vs götürüyoruz böyle zamanlarda samimi davranıyolar evdeyken farklı davranıyolar geçen gün eşim işteyken evden denize diye çıktılar kahvaltılarını edip. Giderken ablası şu yemeği yapr mısın dedi tamam dedim yemeği hazırladım akşam oldu beklemedik biz yedik eşim gitti işi vardı sonra onlar geldiler hiç selam vs yok acıktık deyip mutfağa gidip yemeklerini yediler sadece kendi tabaklarını makineye koyup gittiler bizden kalan iki üç bardak kaşık vardı onu öyle bırakmışlar çocukla zor oluyo bari yıkayalım dememişler duşa girip heryeri ıslatıp silmemişler bide çamaşır yıkattılar onlar gidince onlar gidince onları serdim neyse hazırlanıp giderken bide biz geç geliriz anahtarı bize ver falan dedi ablası vermedim açarız dedim yani bu ne rahatlık eşime telefonda anlattım özür diledi ama onlara hissettirmeyelim biraz daha sabret dedi sonra hiç tepki bile vermeden çok samimi davranıyo onlara hala sonra kavga ettik onlara ayıp olmasın diye bana kızdı napıcağımız şaşırdım artık böyle misafirlik olur mu bi işin ucundan tutmaları gerekir ben küçük çocukla zorlanıyprum neden herkesi olduğu gibi kabul etmek zorundayım
Valla geçen gorumcemle bişey konusuyoduk napiyim yenge "konuştuğum şey hakkında" olsa bakicakmisin bana alirmisin evine temelli dedi ayyy saçmalama bakamam banane be dedim bide senlemi ugrasicam yok istemem dedim( şakayla karışık tabi ) ama gerçek niyetim bu yani yillarca oturduk yeter artık,bak mecbur dediğimi yapmam lazım dedi ama kusmedi bana yani samimi bir ilişkimiz var asla kızmaz küsmez hiçbiri,sende şakayla karışık önlerini kes adamlara kalırsa üzülmesin kirilmasinlar diye hiç bişey demezler

Biz de de aynı durum var. Olmadı onlar geleceği zaman siz kaçın. "Annem hastalanmış ona bakacağım" veya "evini su basmış yardım etmem gerekiyor" vb vb bahaneler bulun kaçın kendi ailenizin evine gidin. Hani söylediğim şey absürt biliyorum. İnsan kendi evinde huzurla yaşayamayacak mı misafir yüzünden kaçacak mı? ama eğer bizde olduğu gibi siz de çözüm bulamazsanız öyle yapın diye yazdım.

İnsanlarda bu kadar yüzsüzlük pes doğrusu.
Ablasına siz kaç defa gitmişsiniz,kaç defa ağırlamış hizmet etmiş ki siz ediyorsunuz?
Eşinizi adam yerine bile koymayın zaten "oblom da oblom" diye maymun olmuş.
Kendi işinizi kendiniz görün.Arkadaşlar da yazmış zaten.
"Bu kadarını yapabiliyorum çocuğum var destek olan yok.Bulaşık makinesi orda, çamaşır makinesi orda,mutfak buzdolabı yerini zaten biliyorsunuz kolay gelsin iyi tatiller de" geç odana.
Kimsenin hizmetçiliğini yapmak zorunda değilsiniz.Kendi aileniz bile size iş bırakmıyorken görüşmediğiniz,samimi olmadığımız "sonradan olma beleşci ablaya" kölelik yapıyorsunuz.
Kendi yedikleri içtikleri dışındaki bulaşıklara bile dokunmuyorlarmış,siz neden onların pisliklerini yıkıyor,temizliyorsunuz??

Eşim kabul et gidecekler az daha dayan diyo ya onlara ayıp olmasın diye bana oluyo farkında değil ayıp olmasın diye sessiz olun çocuk uyicak bile demiyo heryere bide bizim arabayla tek araba gitmek istiyolar bende çocuk kucağımda sıkışıyorum bide emziriyorum
Ay ben sinir oldum burdan.Ama sizde de hata var.Cok yuz vermişsiniz.Cocugumun uykusu görümcenin kalbinin kurulmasından mühim değil.Bu kadar rahat ettirmeyin yahu.Sen de iş söyle.Cocuguna göre ayarla herşeyi.

Konunun üzerinden az bir zaman geçmiş ama,
Ben olsam o yemeği yapmaz, eşime bile çaktırmaz, yemek yapamadım der kendi aileme dışarıdan söylerdim.
Onlarada akşam aynısını der yemek söyleyin derdim :KK53:

Kabul etmeyin bundan sonra eşiniz yüz vermiş astarini istemişler . Otel değil orasi

Evinizde misafir olabilirler fakat çamaşırlarını yıkayıp katlamak, arkalarından banyo temizlemek zorunda değilsiniz. İnsan kendi annesinin evine bile kalmaya gittiğinde bir şey kullanıyorsa temiz bırakmaya çabalıyor. Zahmet vermeyim, uğraştırmayım fazladan diyor. Çamaşırını yıkıyorsan kendin asıp, katlıyorsun. Yemek yendiyse 2 o bulaşık yıkadıysa 1 ben yıkayım diyorsun. Ay valla tamamen tatil yapmaya gelmiş bu gitsin otelde kalsın madem.
Çıkarken yemek buyurması ayrı sinir bozucu vallahi sinirlendim ya. "Akşam geldiğimde şunu yapalım mı? ben gelirken eksik malzeme varsa alıp geleyim beraber yaparız" falan der insan.
Hani sözde siz ailesiniz ya, görümcen hani.. Seninde küçük çocuğun var sonuçta. Anahtar isteyecek kadar rahat ve yakın görüyor ama konu yemeğe, temizliğe, çamaşıra gelince misafir kesiliyor. Seni hınzır :)

X