Evi olmadığı için ailem vermiyor

Şuan 250 bin TL birikimleri var martta 750 bin TL gelecek o zamana kadar daha ne kadar biriktirirler bilmiyorum dayısı bize geldiğinde eksiği neyse ben tamamlarım demişti yapar mı bilmiyorum
Dayidan medet ummayin. Zaten sizin ana babaların kafaları terelelli. Bir de dayı ve ailesi işe dahil olursa işler iyice Arap saçına döner.

Dayidan medet ummayin. Zaten sizin ana babaların kafaları terelelli. Bir de dayı ve ailesi işe dahil olursa işler iyice Arap saçına döner.
Ya kimseden medet zaten ummuyoruz ama dayısı vs başka biri gelip ev mühim değil biz yardım ederiz gerekirse diye aileme konuştuğu zaman o zaman ailemde demekki alabilirler almıyorlar algısı oluyor ve olan bize oluyor

Benim kaynanam çok fena yavaş yavaş o izlenimleri alıyorum ondan çünkü biz bekleyelim diyoruz oda siz bekleyin sıkıntı yok ben diğer çocukları evlendiririm diyor o zaman baskı yapıyor bize ki şuana kadar biriken bütün paralar elimizden gider öyle yapılırsa 🥺
İşte buna aba altından sopa göstermek denir hiç yeme bunları. Sevgilin sağlayacak düzeni o ev her türlü alınacak dememiş miydi ee alınsın sevgilin olmazsa başka kardeş mi oturacak demek ki işlerine geldiği gibi yapıyolar. Mesela babanlar tamam dese evlenseniz zaten 2 sene kiranızı falan vermezler yanına alacak seni evi bölelim falan demeleri hep o yüzden. Kayınpeder yaşlı hasta dedin e kaynanada ev hanımı sizin kirayı nereden verecekler, sevgilinide işleye işleye yanına getirme çalışması bunlar.

İşte buna aba altından sopa göstermek denir hiç yeme bunları. Sevgilin sağlayacak düzeni o ev her türlü alınacak dememiş miydi ee alınsın sevgilin olmazsa başka kardeş mi oturacak demek ki işlerine geldiği gibi yapıyolar. Mesela babanlar tamam dese evlenseniz zaten 2 sene kiranızı falan vermezler yanına alacak seni evi bölelim falan demeleri hep o yüzden. Kayınpeder yaşlı hasta dedin e kaynanada ev hanımı sizin kirayı nereden verecekler, sevgilinide işleye işleye yanına getirme çalışması bunlar.
İş yerlerini kiraya vermişlerdi onlara kira geliyordu her ay onu bize vereceklerini söylemişlerdi

Beni aradan çıkarmaya mı çalışıyorlar 🥺
Ev de alınsın, düğün de yapilsin. Ben arkandayım. :)

Doğu tarafında kiloca altın takma olurmuş. Sizin oralarda var mı?

Ev, düğün, altın hepsini iste vallahi. Süklüm büklüm olma. Gerekirse 1 sene - 2 sene sonra evlen ama her şey dört dörtlük olsun. Oralarda çok önemli bunlar.

Ya kimseden medet zaten ummuyoruz ama dayısı vs başka biri gelip ev mühim değil biz yardım ederiz gerekirse diye aileme konuştuğu zaman o zaman ailemde demekki alabilirler almıyorlar algısı oluyor ve olan bize oluyor
Sırf evlenebilmek için herkese minnet altına mı gireceksiniz? Dediğim gibi kocaya iki günde doyarsın. Sonra ağırına gider.

X