Evden gitti

maydanozca06

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2021
225
244
Aslında dört beş senedir bitmeyen olaylar yaşlarımızın 20lerin ortası vs... Dört senelik evlilik defalarca boşanmanın eşiğinden dönmek ve bugünün konusu : bi anda kızım anneannem gelsin dedi , eşimde mizah amaçlı ama kalbini biliyorum mizah değil anneanneyi ne yapacaksın babanne gelsin dedi (babanne olacak kadının da çocuğuma bir mama yedirmişliği bile yok) her neyse , ben de sen anneme kurban ol dedim (annem beni büyüten, evlat edinen) sonra böyle iğrenç hitabıyla annene ne kurban olacakmışım dedi. Söylenmeye başladım. Çünkü annemin babamın ona bişeyi yok ama onun ailesinin zamanında bana çok oldu. Özellikle de o kardeşiyle asla geçinemiyoruz. Neyse ki uzaktayız ama buna rağmen aile konuları bitmedi. Boşanmaya geldi konu tekrar. Ne yapacağım bilmiyorum.

Son düzenleme:
Aslında bitmesine üzülmüyorum ben sonraki evredeki depresyonu yaşamak istemiyorum. Hani beni arayıp tehditler vs edeceklerdir muhtemelen o saçmalıkları yaşamak istemiyorum o yüzden de hep o eşikten dönüyorum

nedenini anlamadığım bir şekilde evliliklerde senin ailen benim ailem kavgası çok oluyor. burada eşinin yaptığı çok yanlış. onun yanlışının karşısında senin de kendi ailenle onun ailesini kıyaslaman çok yanlış. eğer seni bir anne büyüttüyse onu da bir anne büyüttü. bunu unutma. sen saygını korudukça eşin korumuyorsa, senin üzüldüğünü, yıprandığını göz göre göre ailene hala imalarda bulunuyorsa boşanmanı tercih ederim. ama sizin sorumluluğunuzda olan bir çocuğunuz var. o yüzden ilk olarak bu tarz olaylara karşı çözüm yolu aramalısın. inşaallah çok mutlu olursun. üzülmemen dileğiyle :)

Evet haklısınız ama ardımdan şizofren diyen kaynana ve görümceye ancak böyle oluyor üslubum istemeyerek oluyor ama oluyor ne yazık ki
Ama burda eşinizden ne istediniz? Bakın o tepkisini nasıl politik yapıyor kırmadan incitmeden ... Sizde evliliğiniz için Aileleri karıştırmayacaksınız?

Bir de ne münasebet Adam neden sizin annenize kurban olsun ?

Ailenize nasıl ki saygı duyuyorsanız Eşinizede duymalısınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…