Evde ek gelir ek iş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yıl 2024 gerçekten çalışmanız kocanızın iznine mi bağlı? 3 çocuk tek maaşla nasıl geçinmeyi düşünüyor kocanız günümüz ekonomisinde anlamıyorum
Yok siz tam beni anlamadınız biz geçiniyoruz sadece bir şey lazım olunca kalsın acelesi yok gerek yok gibi kelimeler kullanıyor evin tek erkeği ailesine düşkün ailesi ne derse onu yapıyor böyle düşünün yani çocuklar için yatak odası aldı ilk başta annesi onların izin vermesi gerekiyor al dediği zaman gidip alır yani durumu olmamasından değil durumu var bize karşı biraz daha tutumlu

keşke para kazanmak sizin tahayyülünüzdeki kadar kolay olsa idi. biz aptalız herhalde ki birçoğumuz sabahın köründe yaz-kış, hastalık-sağlık demeyip çoluğu çocuğu geride bırakıp sabahın köründe işe gitmek için yollara dökülüyoruz.
lütfen eşinizin izin vermemesini ardına sığınıp kendinize konfor alanı yaratmayın. gidin çalışın. paranın yüzü sıcaktır. parayı görünce kendisi de razı olur.

Ya o zaman o çok bilmiş kocanız çok para kazansın da siz çalışmayı düşünmeyin ne acayip şu erkekler
Parası var ama ben isteyince biraz daha böyle cimriliğe kaçıyor ben de istediğim bir şeyi alamıyorum yani şu an halıları halı almam gerekiyor çünkü halılarım hepsi yıpranmış ama kalsın kalsın diyor ben de kendimi biriktirip almak istiyorum ona muhtaç kalmak istemiyorum halı alması için bile şu an annesini bekliyor annesi ne zaman alsa o zaman alacak

keşke para kazanmak sizin tahayyülünüzdeki kadar kolay olsa idi. biz aptalız herhalde ki birçoğumuz sabahın köründe yaz-kış, hastalık-sağlık demeyip çoluğu çocuğu geride bırakıp sabahın köründe işe gitmek için yollara dökülüyoruz.
lütfen eşinizin izin vermemesini ardına sığınıp kendinize konfor alanı yaratmayın. gidin çalışın. paranın yüzü sıcaktır. parayı görünce kendisi de razı olur.
Ya oradan bakınca farklı gözüküyor belki sizin için ama eşim tek başıma apartmanın altındaki sağlık ocağına bile gitmeme izin vermeyen biri çalışmama mı izin verecek

Ya oradan bakınca farklı gözüküyor belki sizin için ama eşim tek başıma apartmanın altındaki sağlık ocağına bile gitmeme izin vermeyen biri çalışmama mı izin verecek

senin sorunun zaten bu değil, ablacım.

durumu var bize karşı biraz daha tutumlu

senin sorunun, eşinin çekirdek ailesine kök ailesi kadar değer vermemesi. bunu da kafana tupla atar gibi söylediğim için özür dilerim fakat senin paran kazanman ile eşin ile arandaki sorunu çözemezsin.
para kazanarak ancak kendile arandaki sorunu çözebilirsin. belki eline 3-5 kuruş para geçip kendi ayakları üzerinde durmayı başaran bir kadın olursan özsaygını ve özgüvenini kazanırsın. zamanla değer görmediğin yerlerde de durmamayı öğrenirsin.

Verecek/ vermeyecek durumuna neden razı oluyorsunuz peki? Siz onun egemenliğini kabul etmişsiniz baştan, ne demek yalnız şuraya bile gidemeyeceğim? O kim oluyor benim hakkımda yargı dağıtıyor. Hiç gelemem böyle şeylere. Hem çalışmayacağım hem de ihtiyaçlarım, istediklerim beyimin paşa gönlüne kalacak. Sorun sizde kusura bakmayın. Her şeye he he demişsiniz.

Konuyla alakasız olacak ama evde üç çocukla hapis hayatı yaşıyorsunuz bi nevi, hiç kafayı oynatacak gibi olmuyor musunuz?
İsteyerek mi yaptınız çocukları yani planlı gebelikler mi?
Eşinizin mizacı yumuşak olsa bile aşırı kıskanç biri tahammül edilmesi mümkün değil

senin sorunun zaten bu değil, ablacım.

senin sorunun, eşinin çekirdek ailesine kök ailesi kadar değer vermemesi. bunu da kafana tupla atar gibi söylediğim için özür dilerim fakat senin paran kazanman ile eşin ile arandaki sorunu çözemezsin.
para kazanarak ancak kendile arandaki sorunu çözebilirsin. belki eline 3-5 kuruş para geçip kendi ayakları üzerinde durmayı başaran bir kadın olursan özsaygını ve özgüvenini kazanırsın. zamanla değer görmediğin yerlerde de durmamayı öğrenirsin.
Bununla ilgili çok tartıştik ama olmadı aynı devam etti bende artık bıraktım oluruna çünkü artık kaldıramıyorum

Ya afedersin ama eşinin tam bir öküz olduğunun farkında mısın acaba? Seni eve hapsedip ha bire çocuk doğurtmuş. Eczaneye bile göndermiyorsa dkh da alamazsın, o çocukların da devamı gelir. Çocuk bakmaktan çalışmaya da zamanın olmaz senin. Ayrıca hadi 17 yaşında yaptın bir cahillik, e daha annesinden izinsiz çocuğuna bez bile alamayan adamdan kurtulmak yerine neden bu muhteşem evliliği diğer çocuklarla taçlandırmaya devam ediyorsun ki, yazık değil mi o masumlara? Bir de çalışmama izin vermiyor diyorsun. Ya çalışıcam ya da her ay şu kadar parayı elime sayacaksın demen gerekiyordu. Bu kadar ezilmeyin şu kocaların karşısında ya.

Ya oradan bakınca farklı gözüküyor belki sizin için ama eşim tek başıma apartmanın altındaki sağlık ocağına bile gitmeme izin vermeyen biri çalışmama mı izin verece
Bu koca evden yapacağınız islere nasıl izin verecek ki? Müşteri temsilciliği deseniz, insanlarla iletişim halinde olacaksınız, boncuk falan deseniz onlari da alip bırakacaksınız bir yerlere. Apartmanin altındaki Sağlık ocağına tek başına gitmenize izin vermeyen koca bunlara hiç izin vermez.

Yok siz tam beni anlamadınız biz geçiniyoruz sadece bir şey lazım olunca kalsın acelesi yok gerek yok gibi kelimeler kullanıyor evin tek erkeği ailesine düşkün ailesi ne derse onu yapıyor böyle düşünün yani çocuklar için yatak odası aldı ilk başta annesi onların izin vermesi gerekiyor al dediği zaman gidip alır yani durumu olmamasından değil durumu var bize karşı biraz daha tutumlu

Geçinmekten kasıt hayatta kalmak değil zaten. Herkes bir şekilde geçiniyor. Siz de bu durumu kabullenip adama 3 çocuk doğurdunuz, yuvarlanıp gidiyorsunuz öyle mi? Kendi hayatınızı kurmazsanız daha çok kayınvalidenin iznini beklersiniz.

Konuyla alakasız olacak ama evde üç çocukla hapis hayatı yaşıyorsunuz bi nevi, hiç kafayı oynatacak gibi olmuyor musunuz?
İsteyerek mi yaptınız çocukları yani planlı gebelikler mi?
Eşinizin mizacı yumuşak olsa bile aşırı kıskanç biri tahammül edilmesi mümkün deol

Ya afedersin ama eşinin tam bir öküz olduğunun farkında mısın acaba? Seni eve hapsedip ha bire çocuk doğurtmuş. Eczaneye bile göndermiyorsa dkh da alamazsın, o çocukların da devamı gelir. Çocuk bakmaktan çalışmaya da zamanın olmaz senin. Ayrıca hadi 17 yaşında yaptın bir cahillik, e daha annesinden izinsiz çocuğuna bez bile alamayan adamdan kurtulmak yerine neden bu muhteşem evliliği diğer çocuklarla taçlandırmaya devam ediyorsun ki, yazık değil mi o masumlara? Bir de çalışmama izin vermiyor diyorsun. Ya çalışıcam ya da her ay şu kadar parayı elime sayacaksın demen gerekiyordu. Bu kadar ezilmeyin şu kocaların karşısında ya.
Bunun farkındayim ama 17 yaşındaydım ailem den kurtulayım derken böyle olacaginin farkında değildim çocuk aklı işte birkere boyun eyince böyle oluyor yapacak bir şeyim yok evin tek erkeği böyle şımarık ve anneci büyümüş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X