Ev yüzünden ailemle aram bozuldu

Anneniz de kızlarının evine göz dikmiş oluyor o zaman..Bu kadar ezdirmeyin kendinizi.

Ablanız para düşkünü kötü evlat olmuyor da niye siz oluyorsunuz ?

Hakkınızı ezdirmeyin. Eşinizin arkanızda savunucu olması çok güzel bir durum. Yoksa siz bu baskıya kurban gider gibisiniz.
Yorumları okudum şunu merak ediyorum. Sizin ortak satılan ev neden tekrar başka bir yerden alınınca eski sistemdeki gibi senin ve ablanın üzerine geçmedi? Aileniz üstüne para mi ekledi? Eger para eklediyse siz o eklenen parayı ablanla ortak bir şekilde ailenize ödeyin ve tapu ikinizin üstünde kalmaya devam etsin?
Annenizin de satılmayan evini kiraya verin ablanla ortak alın kirasını.
Bu durumu kabul etmiyorlarsa ablaniza aynı teklifi siz sunun. Sen bize 450 bin düşük fiyata ver diye ya da tüm hakkinizla(o evin hissenize düşen parasıyla)altın hesabı üzerinden borçlandirin borcunu öyle ödesin. Yapabileceğiniz en büyük iyilik bu olmuş olur. Vaadeli ödeme sistemi.
Hissenize düşen para az değil yani 1+1 alırsınız o fiyata. İstanbul'da olmasa da başka yerden alırsınız. Kirayı tek başınıza yersiniz

Zarar 350 değil ki anladığım kadarıyla ilk ev satıldığındada zarar etmiştiniz ailenize ev alınıyor diye gözyummuşsunuz eşiniz haklı şimdi eşin karışmasına laf edenler olmuş ama karı koca bu tarz şeyleri tabi ki birbirlerine danışacaklar fikir alıcaklar kaldı ki evlendikten sonrada ödemeye devam edilmiş sizin hatanız eşinizi öne sürmekle olmuş direk kendiniz hayır fark çok fazla diyerek kabul etmemeliydiniz oturup güzel güzel anlatın tatlılıkla çözmeye çalışın

İnanın tatlılıkla çözemiyorum yoksa ben eşime hak veriyorum. Benim kızdığım nokta ablamın evi yok pahasına alma çabası ailemin de sırf ablam sussun diye bizi zarar ettirme çabası.

Bunu aynen bu şekilde söyledinizmi açıklamaları nedir 800 bin çok fazla kabul etmeyin

Hayır ailem ekstra bir para vermedi aldıkları ev o paraya yetti üstüne tapu masrafı emlakci parası vs de çıkardı. Satılmayan ev kiradaydi zaten şimdiye dek o kira bolusulecekti öyle konuşuldu ama ablam sadece 3 gün sonra o evi biz alalım dedi iş karıştı

İnanın tatlılıkla çözemiyorum yoksa ben eşime hak veriyorum. Benim kızdığım nokta ablamın evi yok pahasına alma çabası ailemin de sırf ablam sussun diye bizi zarar ettirme çabası.
Konuşsun dursun sizde konuşun fark çok fazla kesinlikle kabul etmeyin gitsin parasının yettiği evi alsın

Taksitleri eşinle öde veya ödeme 800 bin evli bir insan başkasına hibe edemez Koç değilse .
Zaten eşimle ödedim şimdiye dek. Ben çalışıyorum ama ortak bütçe. Evlendikten sonraki taksitler ortak bütçeden ödendi 800 bin gerçekten fazla bizim için fazla bizim de öyle aşırı bir paramız yok ki ama ailem para için sorun çıkarıyorum diyor bana ve eşime

İnanın ben de utanırım ama şimdi ablama ucuza vermediğim için ben paragöz oldum. Çok sinirliyim herkese karşı 450 bin benim için öyle az bir para değil ben bir senede kazanıyorum o parayı

Hayır bana ev alınmadı ailem ortak evle alınan evde oturacak öteki evlerini de kiraya verip onun kira parasını kendisine alacak. Şu haliyle ailemin 3 evi oluyor bir evini bize vermiş oluyor en düşük para edeni onu da ablama yok pahasına satmam bekleniyor

annenler evi ablanla senin üzerine yapsın.
ablanın borcu ödenmiş olur.
ayrıca niye senin borcunun değilde ablanın borcunun ödenmesinin peşine düştüler bu kadar.
Yapmıyorlar düşük fiyatlı evin kirasını bize verelim öyle hallolsun diyolar ablam da o ev zaten az fiyatlı diye az parayla biz alalım diyo

Şimdi anlamadığım şey madem ablanız yaptığı teklifi makul görüyor, biraz üstünü siz teklif edin siz alın o zaman

Şimdi anlamadığım şey madem ablanız yaptığı teklifi makul görüyor, biraz üstünü siz teklif edin siz alın o zaman
Eşim de bunu dedi ama kabul edilmedi. Çünkü sorun çıkaran ben değilim ablam. Ailem aman ablam sussun az paraya sen tamam de ablanı sustur huzur bozmasın diyo. Sen zarar et önemli değil diyo

Eşin haklı

Siz almaya çalışın aynı fiyata verceklermi bi teklif edin bakalım ne diyecekler gerçi bilmiyorum çıkabilirmisiniz 1000 yada 1200 lira

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…