Ev yüzünden ailemle aram bozuldu

Minicikfzt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2017
4.169
8.799
30
Merhaba ablamla ben bekarken bir ev aldık ailem ikimizin üstüne yaptı evi. İkimiz de evlendik yıllar oldu. Ailemin de kendine ait 2 evi var. Normalde biz ailemle aynı sitede oturuyoruz, taşınmamız gerekti eşimin işi için ailem de taşınmak istedi. Basta iki ev satışa çıktı, bizimki satıldı aileminki satılmadı. Öyle olunca ben de dedim ki ablamla ortak ev satılsın onun parasıyla ev alınsın. Ortak eve musteri çıktı satıldı parası aileme verildi ev aldılar taşındığımız yerden. Ailem de dedi ki onların ikinci evi bizim olsun o satılınca parası bölünsün. Ailemin evi ortak evden 300 350 bin az ediyo. Ben tamam dedim eşim aradaki farkı bize versinler satılınca dedi aileme söylemedim. Bugün ablam dedi ki o ekstra evi biz alalım ama paramız az evin ederinden 450 bin falan eksik para verelim size. Eşim de kabul etmek istemedi daha çok para versinler onlar ev alacak diye biz neden kendi hakkımızı onlara yedirelim dedi. Ailem de ablamlara olan borçlarını kapatmak için beni su an az paraya satmaya zorluyorlar. Ben şimdi ne yapacağım?

Benim gibi kimse bir şey anlamadı heralde konudan. Hangi ev kimin hangisi satılıyor biri anlasın ve anlatsın
Biraz karışık haklısınız. 2 ev var diye düşünün siz basit haliyle biri ablamla ortak biri ailemin evi. Ailemin evi satılmayınca ablamla ortak evi sattık parasını aileme verdik. Ordan bir 350 bin zarar var. Şimdi ablam ordan 450 bin daha zarar etmemizi bekleyerek almak istiyor. Ailem de ablama borclu kalmamak için bizi zarar etmeye zorluyor.

Aradaki fark az bir fark değil ki. Tatsızlık olmasın diyorsanız ödeyeceklerine de güveniyorsanız bugünün altın veya dolar kuru üzerinden borç olarak üstün tamamlamaları gerektiğini söyleyebilirsiniz. Ancak ne kadar sürede öderler orası da ayrı bir muamma. Ayrıca ailenizin tutumu da yanlış kendi borçları ayrı ablanızın sizinle olan muhasebesi ayrı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…