Ev yüzünden ailemle aram bozuldu

Konuyu tam olarak anlayamadım ama eşiniz sizin malınıza karışmasın aileniz ile aranıza da girmesin bi zahmet onu ilgilendiren bir durum yok bence. Sizin malınız üzerinde söz hakkı yok diye düşünüyorum.
Şu an emlak piyasası durgun diye biliyorum malum artık kredi almak çok zor. Biraz daha bekleyin acele etmeyin derim, zarar etmemeniz için.

Kabul etmeyin bence. Miktar çok fazla. Ev satılsın ikiye bölünsün. Eşinizi haklı buldum

800 bine araba alırsınız enayi yerine koymaya çalışıyor ablanız sizi. Ne alaka yani asla satmayın. Ailenizin de size 175 bin lira borcu var bu arada.

Bu mantıklı. Aileniz yeni aldığı evi ikinizin üzerine yapsınlar mevzu kapansın, kimse zarar etmemiş olur. Kira geliri istiyorsanız da ailenizin satılmayan evinin kirasını bölüşürsünüz.

ben o satılmayan evi demiştim ama bu da olur.
satılmayan evide kiraya versinler bir ay kendisi bir ay ablası alsın kirayı olsun bitsin.

ben o satılmayan evi demiştim ama bu da olur.
satılmayan evide kiraya versinler bir ay kendisi bir ay ablası alsın kirayı olsun bitsin.
Satılmayan evin değeri düşükmüş ya abla onu kabul etmez diye düşündüm. Ama yeni alınan ev aşağı yukarı aynı değerde ki yerine alınabilmiş. Sadece anlamadığım ailemin 2 evi vardı demiş konu sahibi. Diğeri evi satıp konu sahibine mi ev alınmış?

Ev krediyle alındı evlendikten sonra da kredisini ortak ödemeye devam ettik o yüzden hakkı var. Haklısınız karışık olmuş olabilir zihnim de o kadar karışık ki tekrar düzenlemeye çalışayım
Ablayla ortak olduğu yetmiyor bir de eş ortak olmuş eve. Malın hayrını görmeyeceksem hiç benim olmasın. Yabancıyla ortak olsan dava açarsın mahkeme bilirkişi falan halledersin de aileyle zor iş.

O 350nin acısını bizi 450 daha zarara sokarak kendilerini 100 kara geçirip bizi 800 zarara sokarak çıkarmak istiyor. Ailem de ablam sussun diye buna evet dememizi bekliyor

valla sizde susmayın o zaman.
öyle saçmalık olmaz deyin.
anne babanız o satılmayan evi ablanızla sizin üzerinize yapsın.

evet kabul etmeyebilir.

Ortak ev 3600e satıldı ailemin evi 2900e satilik su an musteri yok 350 bin orda. Ablam ev için bize 1 milyon vermek istiyor yari hisse 1450 ederken ordan da 450 zarar. Yani biz aslında 800 zarar ediyoruz. Hakkımız 1800ken 1 almamız isteniyor

Bakarken alınmış ancak kredi borcu konu sahibi evlendikten sonrada devam etmiş.Eşide katkıda bulunmuşO yüzden eline de söz hakkı doğuyor.

Esinize laf dusmez bekarken aldiginiz evden ona ne? Sizinde ablanizla aranizdaki iliski dinamigi nasilsa ona gore davranin icinizden ne geciyorsa. ben vermek istemiyorum diyorsaniz esinizi karistirmadan soyleyin

Valla ablan kendisi kar ederken sizin zarar etmenizi istiyor, satmazdım kim ne derse desin isterse tüm dünya karşınızda dursun parasını ödemişsiniz isterse aileniz de küssün hakkınızı alın geçin karşılarına ben bu evi yarı yarıya aldım önce sizin için evi sattım bir de 450.000 ucuza satamam emeğim var işinize gelirse benden bu kadar diyin çekilin.
Valla eşimin benden önce aldığı ev böyle durumda olsa ben de karışırdım 1.800.000 alacakken 1.000.000 neden alsın ailenin safı sen misin derdim. Belki beni ilgilendirmiyor ama ileride çocuğuna o evden miras düşecek

Bu mal konusuna eşiniz niye dahil oluyor
Onun da hakkı var krediyle alınan ev evlendikten sonra kredi devam etti
O da aynı şeyi söylüyor eşime o yüzden ben kızmıyorum aslında ama zor durumda kalıyorum. Benim kızdığım asıl kişi ablam.

Eski konunu hatriliyorum ta baştan annenin sizin pesinizden gelmesi hataydı kurulu düzeni bozdunuz araya mal mülk girince kardeşlik,evlatlık sıkıntiya giriyor,satmayin evi ablaniza,sıkınti çıkacak ya eserine al yada başka ev al diyin

O 350nin acısını bizi 450 daha zarara sokarak kendilerini 100 kara geçirip bizi 800 zarara sokarak çıkarmak istiyor. Ailem de ablam sussun diye buna evet dememizi bekliyor
Eşimin ablası eşimi sekiz yüz bin zarara soksa ve buradaki kadınlar gibi sana laf düşmez mal benim dese onu öyle çatır çatır bosardim ki aleme ibret olsun diye .. benim çocuğumun hakkını ablam ve kocası çatır çatır da yiyemezdi . Ayaküstü adam dolandırma bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…