Bisküvi - Kurabiye Tarifi Ev Yapımı Kurabiyeler

En başarılı bulduğunuz "Ev Yapımı Kurabiye Tarifi" hangididir?

• Ankete Katılan
    809
  • Anket Kapalı .
Çocuklar istemiyor mu normal ekmek.
Benim kız evde olmazsa istiyor.
Sadece bazlama veya lavaş yapmıyorum:)
Minik ekmekler yapıyorum:)Büyük ekmekler yapıyorum.Dilimleyip tost yapıyoruz:)
Çok aşırı ekmek sevmiyorlar zaten:)
Şöyle minik yapıyorum onuda tost yapıyorlar:)

Bunu nasıl yaptın Nevoş, tarifini atsana
Canım bunda un-su -maya ve tuz var:)
2 su bardağı su
1 paket toz maya
4 su bardağı un
1 tatlı kaşığı tuz
Önce mayayı ıslattım:)15 dk beklettim sonra unu azar azar ekleyip ele yapışan bir hamur yaptım.2 saat kadar mayalandırdım.
Sonra minik bezeler alıp tepsiye koydum ama bu aşamada hamuru çekiştirip içe doğru tekrar tekrar katlıyoruz:)30 dk dinlendirip üzerine çizip attım ve 250 derecede pişirdim.
Fırına bir kase su koyuyoruz:)

Dün bir video izledim.Oradan bazı püf noktaları aldım bu sefer öyle yapacağım.Mesela evde ekmek yaparken su soğuk olmalıymış ,mümkünse dolaptan ılık su ile ekmek yapılmazmış.Birde ne kadar iyi yoğurursak ekmeğimiz o kadar güzel olurmuş.Gluteni ezmek gerekiyormuş.

Soğuk suyla ne zamana mayalanacak ki
Mayasız yapsan sert olur

Soğuk suyla ne zamana mayalanacak ki
Mayasız yapsan sert olur
Vallahi bilmem ekmek ılık suyla olmazmış:)El ısımızdan hamur çok ısınıyormuş:)O zaman ekmeklikten çıkıyormuş hatta yaş maya kullanmak gerekiyormuş:)Makina ile yoğrulacaksa çeşme suyu kullanılabilirmiş.
Deneyeceğim bakalım:)

Ben biraz kestirmişim gene şimdi uyu uyuyabilirsen. Birde kıyamet ile ilgili birşeyler atmışlar mesaj olarak noluyor uz dedim uyanır uyanmaz.
Her kafadan bir ses çıkıyor ya
Sonumuz hayır olsun ben bu sıra yine her şeye bozulmaya,alınmaya başladımYüzümde sivilceler harekete geçti:)
Daha yeni başlıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…