Ev temizliğine görümcemleri çağırmam yanlış mı ?

Ben olsam (ki bende cok zor sartlar altinda yaptim mevlutu, henuz 1aylikken tasindim yardim edecek bir akrabam yok annem o siralar kemoterapiye yeni basladi neyse uzadi ama.anlayin diye yaziyorum)

Siradan bi temizlik yapin.
Ikramlik seyleri birisine yaptirin hani el yapimi yapip satanlar oluyo 3 -5 cesit yaptirin kendiniz eklerseniz en fazla 1 cesit yapin.
Esiniz silerse amenna silmezse hic sknti etmeyin cekin perdeleri kim gorecek cam pisini

Sizede fikir olur amaçlı yazıyorum. 2 çocuğum var ikisinde bebek mevludu okutmadım. 2 aylık olduklarında akıka kurbanlarını Çocuk esirgeme kurumuna bağışladım. Evde kuramımı hem annem hem ben okuduk. Oğlumda mevlit için harciyacagim parayı ĹÖSEV e bağışladım. Kızımda mevlit masrafını SMA li bir bebeğe verdik. Oğlumun sünnetindede SMA li bir bebeğe bağış yaptık. Her yıl dogum gunlerinde de 5 er tane fidan bağışlıyorum.
Hee gorumceleri çağırmaya gelince tırnağın varsa kafanı kaşı . İnsanlar zaten sizin icin gerekeni yapmış.

Yani şunun tavsiyesini verebilirim Armuttan temizlikçi çağırabilirsiniz ve pahalı da değil yani 500 600 TL sadece cam için de çağırabilirsiniz geri kalanı kendiniz yapabilirsiniz sonuçta kırkınız çıkmış önemli evreyi atlatmışsınız bence cagirmayin derim yani bilmiyorum ben sizin yerinizde olsam çağırmamazdım gücün varsa yerindeyse eşim camları silerdi ben geri kalanı yapardım sonuçta hayat müşterek yani ki benim eşim de zaten doğum yaptığımı bilecek asla öyle bir şeye izin vermez temizlikçi çağırırsınız diye düşünüyorum yani armut uygulamasından çağırabilirsiniz onlar uygun oluyor bir camsa eğer sorun geri kalanda da bir şey yok yani silip süpürülcek hayır ne kadar kirli olabilir diye düşünüyorum bence yaparsınız yani güzel bir anne olmuşsunuz bebeğiniz var sağ salim büyütün inşallah bunu da söylemek istedim ama yine de bence bu şekilde yapın ya da apartman dairesindeyseniz merdivenleri silen bir kadın varsa ona da söyleyebilirsiniz sonuç olarak mevlüt zaten salonda Kur’an okunur duası edilir ikram edilen şeyler olur giderler camlar da o kadar önemli olduğunu düşünmüyorum ama hani bir tek salonun camini silin o zaman çok kirliyse diğer odaları zaten girmeleri olmaz vallahi yakınımda olsan Allah rızası için yapardım gerçekten Umarım inşallah çözümüne ulaştırırsınız dediğim gibi hiçbir şey yapamıyorsanız uygulamaları çağırabilirsiniz hem fiyatı önden anlaşıyorsunuz zaten zaten geldiğinde sıkıntı Çekmezsiniz ama gerçekten de yarın bir gün laf söz olmayacağını düşünüyorsanız çağrı da bilirsiniz çünkü aranızdaki samimiyeti bilemem

ben titiz biri değilim ama cam, kapı temizliği, ayakkabıyla evde gezmenin steril yaşamayla ilgili olmadığını düşünüyorum.
Neyse, herkes istediği gibi yapsın tabii

Normal derken kime göre, neye göre?
Size normal gelmesi, öyle olduğu anlamına gelmiyor
Valla kapıdan hastalık kapıldığını sizden başka iddia eden yok mesela. Yaşadığım ülkede evlerde ayakkabı çıkarılmaz ama ort. insan ömrü 90 civarı. Avrupa’da Amerika’da insan kalmazdı sana göre

Zaten evi hep eşim temizliyor ama biz camları hiç silmiyoruz bir kere silmiştim 2 yıldır bu evde kiracıyım , bir kere annem bir kere ben , bir kere doğuma yakın görümceler sildi
e doguma yakin görümcen sildi ustunden 2 ay gecti. niye tekrar silesiniz ki? sirf bedava amele var diye yilda bir sildiğin cami 2 ayda bir sildiresin gelmis.
sence bu normal mi?

Normal derken kime göre, neye göre?
Size normal gelmesi, öyle olduğu anlamına gelmiyor
Mesela yabancı uyruklu (sığınmacılar) evleri hep öyle, biz mesela galoş giyip giriyoruz evlere (çalışırken vakada yani) onlarda giymiyoruz çünkü sokak ayakkabısıyla girip çıkıyolar. Kültürden kültüre değişiyor.
Not: çocuklar sapasağlam oluyor genelde

e doguma yakin görümcen sildi ustunden 2 ay gecti. niye tekrar silesiniz ki? sirf bedava amele var diye yilda bir sildiğin cami 2 ayda bir sildiresin gelmis.
sence bu normal mi?
Çünkü kirlendi mevlidi de 1 ay sonra yapcam normalde benim evime hiç gelen giden yoktu doğum arefesi ve sonrası ilk defa böyle gelen giden oldu .. ne alaka bedava felan .. ben onlara para da teklif ettim almadılar yine de verdim . Gelmeleri bana daha yük yediriyorum içiriyorum sadece yine de güzel temizleyebilir miyim bebekle diye düşündüm maddi olarak ta işten ben çıktım eşim çalışıyor sadece ve bu ay kiraya %100 ün üzeri zam geldi temizlikçi tutamam …

Riskli bir gebelik geçiriyorum, genel olarak yatıyorum. Annem ve kız kardeşim gelip Allah razı olsun evimi temizlediler ama ben eğilip büküldüm mahçup olduk eşimle.
Ki yakın bir aileyizdir, kimse lafını yapmaz çok şükür.
Ben annem ve kız kardeşime dahi mahçup olurken (ki ben çağırmadım onlar ısrar etti gelip temizleyelim diye) siz görümcelerinizden nasıl isteyeceksiniz gelin evimi temizleyin diye şaşırdım açıkçası.
Ya temizlikçi bir hanım tutun ya da eşinizle birlikte yapıverin.

ben titiz biri değilim ama cam, kapı temizliği, ayakkabıyla evde gezmenin steril yaşamayla ilgili olmadığını düşünüyorum.
Neyse, herkes istediği gibi yapsın tabii
Ya tamam da kusma emojisine de gerek yok yani. Bana göre de cama kapıya su harcamak mantıksız, zaten kaynaklar sınırlı. Araba da yıkamam, zaten sürekli yağmur yağıyor. Uzak doğu hariç uzun ömürlü sağlıklı çoğu toplumda cam kapı temizleme evde terlik giyme olayı yok mesela, bu kadar şaşırıp yadirgamaya gerek yok. Yarın su kaynakları iyice tükenince zaten hepiniz bu şekilde yaşayacaksınız.

kabul edesiniz mi vardı birde :)

o değilde 2 yılda 2 kere silinmiş camı görümcem (yani elalem) silse ben çok utanırım
resmen pisliğini bana bırakmış diye düşünür mü diye düşünürüm

temizlikçi çağırın temizlikçi.. sonra bu lafları çok duyarsınız
evini ..... götürüyordu b.. kunu temizledik :)

Ben cagirmam görümcemi.Zerre faydası da olmamıştır simdiye kadar.Annemleri abimin eşini de çağırmam.Kendisi teklif edip gelmek isteyen olursa ancak öyle.Her şey laf oluyor sonra.Ya yapabildiğim kadar yaparım.Ya da yardımcı kadın cagiririm.

tabii ki almayacaklar. ben de yeni eve tasininca ablamin evine gittim temizlige yardima canim cikti. ama bana para teklif etse dellenirdim - hizmetci muamelesi gördüm diye. onlar da bizim eve boyaya badanaya yardima geldi. ben cikarsam para versem sanki işci tutmusum gibi olacakti. cok kirici bir davranis.
gündelige cagirmadiniz ki cebine para koyasiniz? ki onlara temizlik parasi verecek imkaniniz varsa niye temizlikci cagirmadiniz?
gorumcelerinizden allah razi olsun yapacaklari iyiliği yapmışlar. artik yapmanız gereken onlardan baska yardim istememek - onlarin evi barki olup yardima ihtiyaclari olduğunda da sizin elinizde viledayla kapida beklemeniz.
bir de su ne kadar talihsiz bir cumle
"Gelmeleri bana daha yük yediriyorum içiriyorum"
millet biyerinden ter damlaya damlaya evini camina kadar temizlesin, iki temizlikcinin detayli temizlik fiyati 2,5 binden basliyor istanbulda. siz onlara tencere yemegi yaptiniz diye zahmete mi girdiniz?
kaynananiz sizi bunca zaman bilmis de yardima bile gelmemis bence. belki de bu davranislarinizi ona da belli ettiniz oyle soguttunuz kendinizden

Eşinizle birlikte yapın yada sadece salon, banyo, mutfak falan temizleyin tüm eve girişmeyin, 1 günlüğüne yardımcı da alabilirsiniz, ya da eşiniz çocukla ilgilensin siz temizliğinizi yapın

Konuyu ne kadar yanlış anladınız kaynanam ne alaka ben annemden bahsettim , üstelik ablamlara harçlık verdim temizlikçi parası kadar değil , yine de yardımım olsun diye ki doğumdan önce ben çağırmadım zaten kendileri ısrarla geldiler vermek istedim . Onlara ben gelim temizleyin demedim . Şunu demeye çalışıyorum zaten evime illa onlar gelsin silsin ben onları kullanayım görüşünde değilim eve birilerinin gelmesi de sonuçta beni yoracak olan bir şey . Kullanma amacım yok onu demeye çalışıyorum . Ama burada yanlış anlaşıldım galiba

Ben temizlikçi tutacaktım kendileri hatta esprisine ona vereceğine bize ver biz gelelim dediler ben yine de biraz verdim … ama o gün temizlikçi gelse daha az yorulurdum hamile hamile kaç çeşit yap yedir topla ben de işin ucundan tuttum yoruldum . Yine gelelim demişler eşime çağırsam mı öağırmasam mı ondan bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…