Ev temizliği yerlerin silinmesi

Kedi beslediğim için mecburen yerleri elle siliyorum ama yapılacak iş değil. İnsanın dizleri bükmekten perişan oluyor. Ha temizlikçi kendisi isterse tamam silsinde. Elle silmek istemeyene de hak veririm. İnsanlara para veriyoruz diye canını da çıkarmanın alemi yok.

Temizlik birtek yer silmekten mi ibaret onu anlamadım. Vileda ile silecekse kendim silerim yardımcıya ne gerek var demiş bazıları, daha temiz oluyormuş falan filan. Kadın bisürü iş yapiyor benim evimde,bazıları sade yer temizliğine çağriyor sanırım. Evim çok büyük, ben viledayla silerken bile yoruluyorum, bide hiç başka derdim yok elle silcem.
Bazı kadınlar kendi elle silmeyi tercih eder ona kimse bişey demiyor, ama ben para verdim mecbur elle sileceksin tavrı çok itici. Yardımcı çağrıyoruz, köle değil malum.
Bu elle silen arkadaşlar mesela yatak altlarını nasıl siliyor merak ettim, hangi el okadar uzun olabilirki.

Merhaba hanımlar size danışmak istediğim bir konu var. Ben daha önce temizlik için yardımcı kadın alıyordum virüs dolayısıyla bu aralar alamıyorum temizliği kendim yapıyorum. Şimdi sormak istediğim konu şu. Bana gelen kadınların hiç biri şimdiye kadar yerleri eşle silmedi hep vileda ile sildiler. Ben yerlerin elle silinmesini istediğimi söylediğimde ise hepsi bana elle silemeyeceklerini bir çok yere temizliğe gittiklerini hiç birinde elle silmediklerini elle silmenin eskide kaldınığını söylediler ben de üstelemedim. Ama bugün tezelim yaptığımda ben kendim elle sildim ve çok daha temiz olduğunu gördüm. Size gelen temizlikçi kadınlar yerleri neyle siliyorlar gerçekten elle silen birini bulmak zor mı bu istediğim çok mı absürt olur yoksa ısrarla istemeli miyim
Yazık kadınlara üç kuruşa akşama kadar canları cıkıyor siz elle silsin diyorsunuz haklılar tabı elle silse o ıs geceye bıtmez

Yazık kadınlara üç kuruşa akşama kadar canları cıkıyor siz elle silsin diyorsunuz haklılar tabı elle silse o ıs geceye bıtmez

kimi de daha geç kirleniyor yazmış 🤔
Elle silindiği zaman yemek yerken yere birşey dökülmüyormu acaba? Çocuklar buralar hep elle silindi diye dahamı dikkatli davranıyorlar yada? İlginç gerçekten, yeri elle silmekte ne hikmetler varmış.

kimi de daha geç kirleniyor yazmış 🤔
Elle silindiği zaman yemek yerken yere birşey dökülmüyormu acaba? Çocuklar buralar hep elle silindi diye dahamı dikkatli davranıyorlar yada? İlginç gerçekten, yeri elle silmekte ne hikmetler varmış.
Evet Malesef bende okudum yorumları ogun haberlere cıktı corona yuzunden ev işine giden kadınların işleri sekteye ugramıs kirasını odeyememıs bir kadın cıkarmıslar kızıyla sokakta kalmıs. Zaten sigortaları vs hıc bir guvencelerı yok yani biraz empati yapalım lutfen yazık degıl mı ya aksama kadar elle yerleri silmek insanın kolu kopar yazık ya

Buharlı temizleyici hangi marka/model kullanıyorsun? Ben de almayı düşünüyordum da memnun musun? Temizlik robotu da alacağım sence hangisine öncelik vermem mantıklı olur? Böyle soru yağmuruna tutmuş oldum kusura bakma, temizlik tarzını sevdim:)

Yurt disinda yasiyorum , burada bir marketin kendi markasini aldim yani cok ucuz aslinda. Alirken pratik olmasina dikkat et. Markasi pek önemli degil, buhar sonucta. Hepsi buhar cikaracak sonucta
ütü suyuyla calisiyor yalniz, evimizde su ayristirici kücük bir makinamiz var, bes litrelik bidon aldik ona dolduruyorum temiz suyu, hazir elimin altinda oluyor
yani sürekli ütü suyuna para vermiyorum
bir de benim evimde hali yoktur, cok ince birkac tane var cocuk odasinda kücük
yerler acik olunca mobla üzerinden geciyorum bir nevi süpürmüs oluyorum toz kabarmiyor
mobumun bezi mikrofiber zaten cok güzel tozunu aliyor, el süpürgesiyle topladigimi cekince sadece silmesi kaliyor
ben bu yüzden elektirik süpürgesini attim, lazim olmuyor
yerde gezen temizlik robotum var, o da cok kullanisli ama cocuklar cok eziyet ettiler ona, tamirlik oldu ama calisiyor
onu da disari cikarken aciyoruz geldigimizde toz olmuyor herseyi topluyor, yerde birsey olmamasi lazim ama onu calistiracaksan, mobla da cok kolay toznu aliyorum ama yerlerin
mutfagi buharlamadan önce yerlere sirke döküyorum biraz, buharla iyice yeri dezenfekte ettigini düsünüyorum
sonunda temizleyicinin ucundan bezini alip yikiyorum bitiyor
bu anlattigim aslinda cok kisa da sürüyor, mobla hergün yerlerin tozunu aliyorum, lekelenmisse yerler buharla da siliyorum, toz alerjim var benim halilari bu yüzden kaldirdim. Bu sekilde evde pek toz birikmiyor

ben de bunu yazdım o zaman temizlikçi almanın mantığı ne??Süper bir yorum ..Ben kendim temizledim Vileda ile silinecekse ..
Ben hamıle kalmadan once ve yardımcı olmadıgı zaman yerlerı hep elımle sılıyordum. Sonra ılk gebelıgımde fıtık basgosterdı. Egılemedım, dogrulamadım devamlı bırını aldık ıse. Vıleda o an ıcın ısı kurtarıyor. Pervazları, köşeleri temızlemıyor kı. Kımse kusura bakmasın burdakı cogu ınsan kendı yapamadıgı ısler ıcın bırını almıyor mu zaten. Bunu nesı acımasızlık? O zaman kımseye kıyamadıgımız ıcın camda sıldırmeyelım onda da coğu kısının yuksek katlı evlerınde akrobat gibi can pazarı yasıyor calısan kadınlar. Bence yere egılıp dızlerının acımasından daha tehlıkelı bır durum. Herkes müstakil evde yaşamıyor nihayetinde:kahve::KK51:

Temizlik birtek yer silmekten mi ibaret onu anlamadım. Vileda ile silecekse kendim silerim yardımcıya ne gerek var demiş bazıları, daha temiz oluyormuş falan filan. Kadın bisürü iş yapiyor benim evimde,bazıları sade yer temizliğine çağriyor sanırım. Evim çok büyük, ben viledayla silerken bile yoruluyorum, bide hiç başka derdim yok elle silcem.
Bazı kadınlar kendi elle silmeyi tercih eder ona kimse bişey demiyor, ama ben para verdim mecbur elle sileceksin tavrı çok itici. Yardımcı çağrıyoruz, köle değil malum.
Bu elle silen arkadaşlar mesela yatak altlarını nasıl siliyor merak ettim, hangi el okadar uzun olabilirki.
Yatak altım boş süpürge giriyor. Kolayca sılıp supuruyorum kendı adıma.

Bu konuyu ve yorumları okuyunca temzilik benim işimde yarışan abla aklıma geldi. bakıyorum temizlikten çok anlamıyor hızlıca yalap şap yapıp çıkıyorum eğer baktım pimpirikli uğraşıyorum diyordu o nedenle 4 saatı ona göre değerlendireceğim demişti. Burda da insanların beklentisi ve temizlik anlayışı farklı birbirine saygı duymak lazım hizmet sektörü sen talep edersin yapan yapar yapmayan yapmaz.

Bu konuyu ve yorumları okuyunca temzilik benim işimde yarışan abla aklıma geldi. bakıyorum temizlikten çok anlamıyor hızlıca yalap şap yapıp çıkıyorum eğer baktım pimpirikli uğraşıyorum diyordu o nedenle 4 saatı ona göre değerlendireceğim demişti. Burda da insanların beklentisi ve temizlik anlayışı farklı birbirine saygı duymak lazım hizmet sektörü sen talep edersin yapan yapar yapmayan yapmaz.
Valla doğru söylüyorsun. Arz talep meselesi. Sen yapmazsan yapanı bulunuyor illa ki. Üstünkörü geçtikten sonra bende yapıyorum o kadarını.

Şöyle kirli, temiz ve sıkma yapıyor. Tek hazneli olanlar kiri oradan alıp diğer tarafa atıyor gerçekten de. Bunlar daha hijyenik geliyor bana.
Bende kullanıyorum bundan üstelik inanılmaz kaliteli 2. Kullanımımda bezinin hafif dikişi kalkmıştı söyledim hemen yenisini yolladılar destek sayfasından sağolsunlar

Bende evi elle silmek istemiyorum artık nasıl güzel siliyor mu?
Birde köşelerde kalan tozları alıyor mu?
Bende kullanan birini arıyordum tecrübelerini sormak istiyordum.🤗
Ben kullanıyorum çok memnunum 🥰 bir tek süpürgelikleri birebir olmuyor hafif kıvırmak gerek sopasını onun dışında harika elle silmişçesine tertemiz yapıyor 🥰

Şu VIP AHMET zımbırtısından aldım, hiç memnun değilim
Şöyle ilk sildiğin yer pırıl pırıl oluyor evet, daha sonra o kirlerin hepsi beze yapışıyor yıkama, kurulama kirleri gidermiyor ve pis bezle devam etmek zorunda kalıyorsun
Bunun dışında her yere giriyor buzdolabı altına bile ulaşıyor
Birkaç bez alıp değiştirip değiştirip kullanıcam aynı temizliğin içinde, böyle bir çözüm buldum kendimce
Suyunu tazeleyin mesela ben öyle yapıyorum bezde kaldığı zaman topladıkları suyu azalmış oluyor su ekliyorum tam denk gelene kadar öyle siliyorum o zaman hiç kalmıyor inanın

yha oha oLdm $uaNn snn evni éLLé siLmeq zorNdaLar mi ??
qiD qendi kbni qeNdn supUr ?? naSL fiqir ?

Birgün elle sileyim dedim odanın yarısında pes ettim.
İşkence gibi.
Supugelikleri ayrıca siliyorum.
Yeri elle silmek kadar zor değil.
Yani evim 170 metrekare elle sil sil bitmez.
Akşam kadar silmek lazım.
Silene kadar yeniden kirlenir.:confused:

Yatak altım boş süpürge giriyor. Kolayca sılıp supuruyorum kendı adıma.

Bizimde yatak altları boş, hiç denemedim ama benim yatağım altına kolum uzanmaz. Anca altına girmem gerekir bunun için. Çocukların yatağına belki uzanır ama dediğim gibi hiç denemedim.

X