Ev temizliği yerlerin silinmesi

Merhaba hanımlar size danışmak istediğim bir konu var. Ben daha önce temizlik için yardımcı kadın alıyordum virüs dolayısıyla bu aralar alamıyorum temizliği kendim yapıyorum. Şimdi sormak istediğim konu şu. Bana gelen kadınların hiç biri şimdiye kadar yerleri eşle silmedi hep vileda ile sildiler. Ben yerlerin elle silinmesini istediğimi söylediğimde ise hepsi bana elle silemeyeceklerini bir çok yere temizliğe gittiklerini hiç birinde elle silmediklerini elle silmenin eskide kaldınığını söylediler ben de üstelemedim. Ama bugün tezelim yaptığımda ben kendim elle sildim ve çok daha temiz olduğunu gördüm. Size gelen temizlikçi kadınlar yerleri neyle siliyorlar gerçekten elle silen birini bulmak zor mı bu istediğim çok mı absürt olur yoksa ısrarla istemeli miyim
Tamam para veriyorsunuz da bu kadar da köle yerine koymayın yazık denen bişey var.

Temizlik için yardımcı geldiği zaman annemle iş paylaşımı yapıyorlar ya annemle beraber yerleri elle siliyorlar ya da annem yerleri silerken kadın başka bir isi yapıyor

Anlaşmadan önce isteklerinizi söylersiniz kabul ederse ona göre cagirirsiniz.
Vileda günlük temizlik için uygundur ama genel temizlikte özellikte parke kenarlıkları için elle silinmesi gerekir.

Yerleri elle silinmesini istemeyenler, camları da çekçekle mi sildiriyorsunuz merak ettim?
Camlari her geldiginde sildirmiyoruz. Ayda bir yetiyor camlara. Ayrica cam sildigi gun baska is yaptirmiyorum. Ama her geldiginde mutlaka yerleri siliyor. Yeni nesil moplar koselere de giriyor,supurgelikleri de temizliyor. Ayrica robot supurge de kullanirsaniz dipte kosede toz kalmaz,mopla silerken zorluk yasamazsiniz. Elle silmek tarih oncesi devirlerde kaldi bana gore.

Ya ne gerek var paspaslada gayet temiz ve siteril olur
Gereksiz yere işgücü kaybıdır bu
Temiz olmak demek yerde kendi yansımanızı görmek demek değil
Yeri elle sileceğine iki kapının tozunu alsın ne bileyim ek başka bir iş yapsın
Bunu talep ediyorsanız
Ya extra ücret ödeyin yada kendiniz yapın
Yazık günah ya bu insanlarada

Şöyle kirli, temiz ve sıkma yapıyor. Tek hazneli olanlar kiri oradan alıp diğer tarafa atıyor gerçekten de. Bunlar daha hijyenik geliyor bana.
peki mop yerlerde iz yapmıyor mu biz siliyoruz sonra luruyunca güneş vurduğunda yerlerde bilidiğin mop izleri belli oluyor

Teşekkür ederim soruma cevap verdiğiniz icin.
Hizmet sektörü karşılıklı anlaşmayla yapılan birşey sonuçta kimseye zorla bir iş yaptiramayiz .
Vicdan yapılacak bir konu değil.Ben yerleri eliyle silmesini isterim bir başkası camları 3 kova su değiştirerek silmesini ister,bir baskasi,banyoyu kimyasala boğarak temizlenmesini ister vs vs

Elbette karşılık anlaşma ile yapılır. Konu sahibinin hatası en baştan kendi isteği ve beklentisine göre bir yardımcı bulmamak ama vicdan yapılacak bir konu olmadığına katılmıyorum. Benim canım dayanmaz şahsen yer silmeye karşımdaki de benim gibi bir insan onu da zorlamak doğru değil, benden bir farkı yok. İki büklüm bütün evi sildirmek bana doğru gelmiyor. Saydığınız örnekler de aynı şekilde.

Bende evi elle silmek istemiyorum artık nasıl güzel siliyor mu?
Birde köşelerde kalan tozları alıyor mu?
Bende kullanan birini arıyordum tecrübelerini sormak istiyordum.🤗
Şu VIP AHMET zımbırtısından aldım, hiç memnun değilim
Şöyle ilk sildiğin yer pırıl pırıl oluyor evet, daha sonra o kirlerin hepsi beze yapışıyor yıkama, kurulama kirleri gidermiyor ve pis bezle devam etmek zorunda kalıyorsun
Bunun dışında her yere giriyor buzdolabı altına bile ulaşıyor
Birkaç bez alıp değiştirip değiştirip kullanıcam aynı temizliğin içinde, böyle bir çözüm buldum kendimce

Elle silinen yer daha temiz oluyor kabul.Ama kendim dahi yapmazken gelen kadına da yaptırmak istemem.Bazıları viledayı kabul etmiyor gerçi orası ayrı.Sağlığa da zararlı lüzum yok bence.

Pratik yolu varken koca evi elle sildirmek abes bence zaten güzelce süpürüldükten sonra bir tozu alınacak yerlerin ve şimdi birçok şey var viledaların çeşitleri var moplar ve buharlı temizleyiciler var siz haftanın 3 günü elle yer silebilir misiniz bir düşünün bel mi dayanır

Şu VIP AHMET zımbırtısından aldım, hiç memnun değilim
Şöyle ilk sildiğin yer pırıl pırıl oluyor evet, daha sonra o kirlerin hepsi beze yapışıyor yıkama, kurulama kirleri gidermiyor ve pis bezle devam etmek zorunda kalıyorsun
Bunun dışında her yere giriyor buzdolabı altına bile ulaşıyor
Birkaç bez alıp değiştirip değiştirip kullanıcam aynı temizliğin içinde, böyle bir çözüm buldum kendimce
Çok teşekkür ederim bilgi için.
Bende parex in sopası var.
Cam silme mikro fiber bezi ile arada sırada siliyorum ama sildigim bezi her seferinde lavabona elimle pislikleri alıp yıkayıp kullanıyorum hiç almayayım o zaman evde aynı sistemi uyguluyorum.
Ben dayanamıyorum elle siliyorum yerleri.
1 yaşında oğlum var 4 aylık da gebeyim kendime ediyorum aslında parex i devamlı uygulamam gerek.
Ya da şöyle yapıcam sopayla silicem devamlı ara ara da elle silerim.

Merhaba hanımlar size danışmak istediğim bir konu var. Ben daha önce temizlik için yardımcı kadın alıyordum virüs dolayısıyla bu aralar alamıyorum temizliği kendim yapıyorum. Şimdi sormak istediğim konu şu. Bana gelen kadınların hiç biri şimdiye kadar yerleri eşle silmedi hep vileda ile sildiler. Ben yerlerin elle silinmesini istediğimi söylediğimde ise hepsi bana elle silemeyeceklerini bir çok yere temizliğe gittiklerini hiç birinde elle silmediklerini elle silmenin eskide kaldınığını söylediler ben de üstelemedim. Ama bugün tezelim yaptığımda ben kendim elle sildim ve çok daha temiz olduğunu gördüm. Size gelen temizlikçi kadınlar yerleri neyle siliyorlar gerçekten elle silen birini bulmak zor mı bu istediğim çok mı absürt olur yoksa ısrarla istemeli miyim
Ben büyük temizlik de yardımcı alıyorum/dum. Tanıdık olduğu için sanıyorum el ile siliyordu. Ama çevremden duyduğum vileda ile sildikleri.
Ben kendim hep el ile silerim hatta viledam bile yok. Ayrıca elle silmek bence viledadan daha pratik. Vileda ile temizlenmis gelmiyor bana. Ben iki senedir ücretsiz izindeyim. Eylül'de ise başlayacagim, hafta da yarım gün biri ile anlaşmak istiyorum ama bakalım yer silme işini nasıl yapacağız.

Çok teşekkür ederim bilgi için.
Bende parex in sopası var.
Cam silme mikro fiber bezi ile arada sırada siliyorum ama sildigim bezi her seferinde lavabona elimle pislikleri alıp yıkayıp kullanıyorum hiç almayayım o zaman evde aynı sistemi uyguluyorum.
Ben dayanamıyorum elle siliyorum yerleri.
1 yaşında oğlum var 4 aylık da gebeyim kendime ediyorum aslında parex i devamlı uygulamam gerek.
Ya da şöyle yapıcam sopayla silicem devamlı ara ara da elle silerim.
Evet, şunu da ekliyim; suyu döktüğünde su kirli çıkmıyor çünkü tüm pislik bezde :olamaz:
Ama iki veya üç bez kullanarak yapılırsa ürün çok pratik, yıkama sıkma ve silme eğlenceli bile oluyor

canına yazık bir de hamilesin eğilme bence. Sopayla iki tur silebilirsin, eğilmekten iyidir

Elle yer silmek mi kalmış ya çok şaşırdım yorumları okuyunca.
Ben en son henüz vileda diye bir ürün bizim köye gelmemişken ergenlik dönemlerimde annemin zoruyla elle yer sildim sanırım 😂
Teklif eden temizlikçi de oldu elimle sileyim diye hiç gerek yok dedim.
Elle istediği kadar daha temiz olsun, ömürlük mü kalacak temizliği? Zaten on dk geçmeden çocuklar bir şeyler dökecek illaki.
Hiç kendimi yoramam böyle bir şey için.

Siz kullanıyor musunuz bende Vileda turbomat var. Bunun gibi dikdörtgen. Sacaklilardan daha hijyenik olduğu için almıştım ama tozlar beze yapismiyo yerde toplanıp duruyo eğilip almam gerekiyo pislikleri toplanınca . Memnun musunuz bundan

Evi süpürüyorum öncesinde yerde toz kalmıyor. Bunu leke için kullanıyorum ve yeterli oluyor.

Ben pas pasa ıslak bezi sarıp siliyorum ardından eski bir havluyla kurutuyorum
Vileda ıslak ıslak lekeli bırakıyor

Siz kullanıyor musunuz bende Vileda turbomat var. Bunun gibi dikdörtgen. Sacaklilardan daha hijyenik olduğu için almıştım ama tozlar beze yapismiyo yerde toplanıp duruyo eğilip almam gerekiyo pislikleri toplanınca . Memnun musunuz bundan
Ben kullanıyorum ve memnunum yuvarlak paspaslı viledadan çok daha iyi.

Ben vileda vermiştim zor olur diye, böyle temizlenmez diye bezle silmişti, kıymetini bir kez daha anladım :super:

X