Ev temizliği yerlerin silinmesi

Sorun bedenkinde mi bilmiyorum ama mop iz bırakıyor

Yumuşak yüzlü görüyorlar herhalde... Arkadaşıma gelip yerleri bezle silen, ağzı var dili yok kadın bana gelince vileda kullanıyor, işi umursamıyor bir de işim erken bitti diyip 3’te çıkıyor (üstelik tam ücret alıyordu) bir de sürekli kahvesi, çayı yemeği de cabası, beğendiği bir şey olunca da sizin çok kıyafetiniz/çantanız/ayakkabınız vs var bunlar çok güzelmiş bana verir misiniz demelere de başlamıştı, arkasından kaç defa temizlik yaptım. Bir de sürekli geleyim mi diye mesaj atmaya başlayınca engelledim her yerden. Günlük hem 280₺ alıyor hem de hiçbir şey yapmıyordu (yemek, ütü,cam silme vs dahil değil sadece makine vileda toz alma) Ne yazık ki çoğu da böyle... Biraz gülümseyip iyi davranınca sizi insan yerine koymuyorlar. Ben sadece 1 kez mükemmel bir insana denk geldim, her şeyiyle harikaydı. O kızcağız da kpss ile atanıp memur olmustu :) onun adına çok ama çok sevinip kendi adıma çok üzülmüştüm zira bu kadar temiz, saygılı, işine önem veren biriyle daha karşılamadım. Hala görüşüyorum her kuruşu helal olsun (fazla verince bile kabul etmiyordu). Eve de son gelen kadından sonra artık kimseyi almıyorum. Zira onların yapacağı işi kendim de yaparım.

Son düzenleme:
Elle siliyorlar ben soylemiyorum kendileri o sekilde temizliyor yoksa vileda tam almıyor

Yerler önce süpürülüp sonra silindiğinde tertemiz oluyor zaten viledayla. Ellerimle sildim ben de bir dönem. Bez sıkmaktan bileklerimdeki damarlarda rahatsizlik oluştu. Sizde kendinize bunu yapmayın derim

Varsın tozlu kalsın canım daha kıymetli valla.
Temizlikçi geldiğinde de elle silsin istemem, vicdanlıyım yani kendi canımı sakınırken başkasını sırf para veriyorum diye yerlerde süründüremem.

Buharlı moptan memnun musunuz. Marka ve model araştırıyorum ben de.

Ev işi nankördür. Elinle de silsen ayağınla da silsen, yarın yine aynısı olacak

Absürt değil vileda ile yapılması benim midemi bulandırıyor temizlenmiş gelmiyor .

Ben evin genelini supurup sonrasinda buharli temizleyici ile siliyorum. Daha hijyenik ve sifir deterjan. Ancak girinti cikintilardan dolayi banyomu ne istedigim gibi supurebiliyorum ne de silebiliyorum. O yuzden sadece banyomu elle siliyorum.

Yorucu bir durum elle silmek. Arada kendiniz yapın ama gelen kadından bunu beklemeyin çok yorucu bir durum ve bele inanılmaz zararlı.
Ben mop kullanıyorum öyle yapışıyor ki zemine tertemiz oluyor. Tavsiye ederim.

Buharlı moptan memnun musunuz. Marka ve model araştırıyorum ben de.

Memnunum, cocuklu evde hele bu buhar olayi cok daha isabet oluyor
yerlerin mikrobu kiriliyor bir yerde
ha yerler cok pisse önden islak mobla bir kere gecmek daha iyi olur sadece
ama buharli temizlik artik temizligin en üst noktasi diye düsünüyorum, tabi kimyasal olmadan
kimyasal kullanmadan nasil daha iyi temizlik olur dersek bu buharla olurdu galiba
markanin pek önemi oldugunu sanmiyorum, bendeki cok ortalama bir marka, marka bile degil hatta ama kullaniyorum

Önce elektrikli ile süpürürüm, sonra mopla silerim. En son evde kendim eskimiş havlulardan paspas kesmiştim. Onlardan dikdörtgen başlığa geçirip, paket lastiği ile havluların köşelerini kulaklarını lastikle saatlerim. Havlu da duru suyla yıkanmış sıktığım havlu. Hemen bir daha siliyorum silinmiş yerleri, ohh misss. Elle silemiyorum, yazık annem yıllarca elle sildi, şimdi de her bir yeri ağrıyor. Ben yaşlılıkta kendi işimi kendim yapmak isterim, sağlam kalmalı vücut. Sağlık her şeydir.

Villada yeterince temizlemiyor. Evi süpürüyorum dip bucak sonra viladalamaya bi başlıyorum. Yünü kılı tüyü ordan oraya bırakıyor. Kac vilada denedim yok begenmedim. Ben de elle siliyorum. Daha uzun sureli temizlik saglıyor. O kadar da yorucu degil aslında. Bizim evi temizlemeye gelen bayanda eliyle silmişti demek ki kişiden kişiye değişiyor.

Elektrikli süpürgemden oldukça memnunum,supurdukten sonra bezlerimi kirleticek toz olmuyo yerlerde. Ama parkelerin silinmiş olması içimi rahatlatiyo. Ancak ondan sonra tatmin oluyorum. Merak ettiğim buharlı moplar o silinmiş hissini veriyor mu?

Buharli moba zaten suyla silmis oluyorsun, parliyor
temizken silinmeli ama yoksa toz toprak yapisir
temiz zemine uygulandiginda parlatiyor hatta rengini bile aciyor yerlerin cünkü derin temizliyor

Hepte elle olmaz boşver arada sil elle, çoğu zaman Vileda kullan canına yazık. Kadınlar da haklı nasıl yetiştirsinler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…