Ev temizliği yerlerin silinmesi

Parke mutfak beyaz fayans ikisinde de iz kalıyor mopun uzun çizgileri olduğu gibi iz bırakıyor

Tuvaletini de temizlemeyin o zaman, pencereleri çekçekle silin bunlar nedir yahu. Elle silen/sildirenler temiz, viledacılar pis mi ne demeye çalışıyorsunuz ayrıca ne alaka wc cam mevzusuyla vileda yani. Evet bence dolap sil koltuk sil üzerine yerleri de elle sil demek gaddarlıktır. Ama yok üstten bi temizlik yapılacaksa ağır iş olmayacaksa elle silinebilir.

Ben yeni taşındıysam eve mutlaka bir kere elle siliyorum onun dışında asla yapmam, yapmadığım şeyi millete yaptırmam da. Kendinin düşmanı olan yeri elle silsin valla sonra fıtıklar obaley :)

Amaan Amaan ne büyük dert onlarında insan olduklarını unutmayın ve işlerine karşmayin bence..

Seçeneğiniz bolsa baştan konuşun isteklerinizi. Daha önce gelen hanım elle siliyordu, kendi istediği için. Bu vileda turboyla alıyor. Elle temiz olur tabi de yer sonuçta yani ne bileyim. Mutfak ve banyoların hijyenik olması, yerlerin de temiz oşması kafi benim için. Özetle güvenilen insan bulmak zordır. Bulduysan nasıl yapıyorsa yapsın. İyi bir mopla çamaşır suyuyla olur gider işte

Ne yer silmeymiş arkadaşlar?
Kırk yıl düşünsem bunun için konu açmak gelmez aklıma.
Tam 19 sayfa yazılmış, çizilmiş, karşılıklı laflar dokundurulup atışılmış.
Biz Türk kadınlarının temizlikle değişik bir ilişkisi var gerçekten.
Kim daha temiz?
Kim daha insaflı?
Kim gaddar işveren?
Ambale oldum...

Özel sektörde çalışırken bunun görev tanımında bu iş yok yaptırmamalıyım demiyor. Bir sürü angarya veriyor da veriyor. Eve gelen temizlikçinin görevi de evi temizlemek şartlarını en başında konuşursunuz kabul ederse eliyle siler kabul etmezse kabul eden bulursunuz az paralar da almıyorlar sonuçta neden acıdınız ben anlamadım

Amaan Amaan ne büyük dert onlarında insan olduklarını unutmayın ve işlerine karşmayin bence..
işlerine karışmasan malesef o kadar kötü iş yapıyorlar ki enayi yerine koyuyorlar resmen. ilk başa hiç bir şey demiyordum ama mutfakta ocağı bile silmeden gitmeye başlamıştı ki lekeli olduğunu görmüştü malesef çalışanlar tamamen nabza göre şerbet veriyor ve hiç bir şey demezsen üstün körü yapıp parasını alıp gitmeye çalışıyorlar.

Çoğu bilmiş,evde olmasan erkenden kaçıp gidiyorlar.is ahlaki yok

Ben iki paspas yapıyorum
Öne siliyorum sonra kuru paspas ile siliyorum Temiz oluyor

O konuda haklisiniz basinda durmayinca savsaklıyorlar. Ama elle sil demekte mantık dısı geldi bana. Sonucta o da insan. Yani elle silecek kadar ne kadar kirlenmiş olabilir en fazla 1 haftada. Ancak viledanın girmedigi dolap altlarinin silinmesini isteyebilirsiniz elle.
50-60 fazla verin elle silmesini istiyorsanız

Son düzenleme:
Hayırdır pink ağrına giden ne oldu?

Ağrına gitmek derken? Her mesaja katılmak veya aynı fikirde olmak mecburiyetinde değilim. Karşınızdakiler insan, sizin yapmayı tercih etmediğiniz veya yapamadığınız işi yapıyorlar.. Tanıdığınız belki maksimum 20 kişi üzerinden çoğu bilmiş, iş ahlakı yok genellemesi yapmanız hoş değil. Kişiyi değil bütün bir meslek grubunuzu eleştirmişsiniz

işimi yaparken mesaim bitmeden çıkmıyorum.kişinin mesleği ,yaptığı iş ne olursa olsun layıkıyla yapmalı.her kuruşuna kadar hak etmeli.Biz de enayi değiliz,parayı havadan bulmuyoruz.Genelleme yapmadım,başıma gelenleri yazdım.Çoğu dedim,hepsi demedim!Ha ,buna rağmen hala o savunmaya girecekseniz pes derim!

Elle silince ne oluyor ki?
ben eve gelen yardimciya is veren olarak asla viledayla silmem mesela.Kendi yapmadigim bir seyi ondan neden isteyeyim
Kaldi ki viledayla silmekte cok saglikli bisey degil bence.
Cok dramatize ediyor burdaki uyeler.Elle silmede birsey yok arkadaslar.hem temiz oluyor kimsenin biryerine birsey olmaz elle siliyor diye.

Temizlikçi almıyorum işimi kendim yaparım
Düzgün yer temizliğinin temeli önce düzgün süpürmek. Yerleri iyice süpürüp, süpürgemin ufak fırçası ile süpürgelikleri alıyorum ve ardından vileda ile siliyorum, gayet temiz oluyor. Vileda ile pencere önlerini, küpeşte içlerini her türlü sıkıntılı yeri siliyorum. Çok sulu kullanılmazsa iz falan kalmıyor ki dünyanın en gıcık kaleboduruna sahibim diyebilirim. Komple evi haftada iki kez siliyorum vileda ile. Bu arada sürekli yemek yapıldığı için mutfak çok kirleniyor, hergün deterjanlı bir bezle elle alırım üzerinden, elle yer silmek zahmetli bir iş, düzenli temizlenen evde hiç gerekli değil. Temizliğe gelen insanın elle yer silmesi isteniyorsa ücrete ilave yapılmalı çünkü aynı gün içinde bir sürü iş yapıyorlar, yazıktır

Sorun sizin üslubunuzunda. Başınıza gelenleri daha düzgün kelimelerle ifade edebilirsiniz. Hala aynı şeyi yapıyorsunuz enayilik ne alaka? Kullandığınız kelimeler yakışıksız

Sorun sizin üslubunuzun çirkinliğinde. Başınıza gelenleri daha düzgün şekilde ifade edebilirsiniz. Hala aynı şeyi yapıyorsunuz enayilik ne alaka? Kullandığınız kelimeler yakışıksız
Enayilik ne alaka mı?Ben canla başla çalışıp kaytarmıyorsam ,temizliğe gelen kişi benim evde olmamamı fırsat bilip 200 tl yi cebine atıp saatlerce öncesinden işini bitirmeden giderse o benim açımdan enayilik oluyor.Karşıdaki uyanık insan evladı da vicdansız oluyor.düzgün oldu mu hanım efendi yazdıklarım sizin onayınızı almadan yazmayayım bi daha !

Ben genelleme yapmak yanlış demişim siz enayi değiliz demişsiniz. Bu ikisinin alakasını sormuştum. Yine aldınız nerden gereye getirdiniz.

İnanın onay vermek benim umrumda değil ama siz onayıma çok önem veriyorsunuz belli ki özel olarak sormuşsunuz neden beğenmedim oyu verdiniz diye yok pardon şu şekilde sormuştunuz ‘hayırdır ağrına giden ne oldu’

Elle temiz oluyor diye sağlıgımdan olamam şahsen. Boyle hunharca temizlik yapmanın uzun vadede sonucları iyi olmayacaktır. Belinizi omurganızı cok yordugunuz için bel fıtığına bel kaymasına sebep olur. Lütfen ev işlerini temiz oluyor diye eziyete cevirmeyin. Saglıgınızı kaybettikten sonra pişman olmanın hiçbir faydası olmaz.
Ben once yerleri süpürüyorum ve mopla yerleri siliyorum gayettte temiz oluyor eski tip viledalar da temiz olmuyor du pek dogru ama mopla temizlik cok guzel oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…