Ev sorunu

Bu arada biz bu eve girerken depozito verdik.Ev sahibi bunu bize geri verecek değil mi? Biz 1150 ye mi ne girdik.Şuanki tutarı mi verecek? Biz sözleşmeyi yeniledik.Bu sene oturma hakkımız var mi bizim?

Ben googledan gördüm.Sikayet vari okudum.300 falan vermişler hep.

Kira çok zor elinden geliyorsa ne yap et ev al derim , ben de bu sene bismillah deyip girdim eve Valla bindik bi alamete gidiyoz kıyamete

Evet kiracılığın sonu yok.
Bir zaman sonra istenmeyen tüy oluyorsun.
Bende 4 tane uşak var kimse kiracı istemiyor bizi. Sizin uşaklar evi talan eder diyorlar.

Bu arada biz bu eve girerken depozito verdik.Ev sahibi bunu bize geri verecek değil mi? Biz 1150 ye mi ne girdik.Şuanki tutarı mi verecek? Biz sözleşmeyi yeniledik.Bu sene oturma hakkımız var mi bizim?
Şunu net şekilde bilen yanıtlarsa ben de çok sevinirim. Bizim kiracı 2.300e girmişti, depozitosu da o kadar, kirası 5ken çıkıyor evden ve son ay kira ödemeyecek. Normalde 2.700 fark var ama enflasyonda o para eridiğinden ses etmedik bir ay kira almıyoruz. Fakat kendimiz de kirada oturuyoruz ve 2.750ye girdiğimiz evde bu sene 15 ödüyoruz. Çıkma durumumuzda bir ay kira ödememe hakkımız var mı acaba. O zamanın 2.750si de zaten bu zamanın 15i ediyor rahat

Bahsettiğin gibi ilk ev kredisi yok. En son markette çalışıyordu eşin, onun tek maaşıyla ne kredisi ödeyeceksiniz ayrıca. Sen sabit bir şekilde çalışmıyorsun. İnternetten araştırıp kendi kendine ev alıyorsun. Araba satılsa bile ev alamazsınız siz şu şartlarda.
İlla araba konusunu kaşıyacaksin, başka derdin yok.

Kredi odemelerinden haberiniz var mı ? Arabanız 1 milyon bile etse minumum 3 milyonluk ev 2 milyon kredi şuan hiç bir banka vermez.

ev alma durumu varsa kesinlikle alın geçen sene abim ev almaya kalktığı zaman herkes karşı çıkmıştı 15 bin ödemesi vardı aylık nasıl ödenir diye. Şimdi aldığı apartmanda kiralar 25 bin oldu. Benim ailem de pandemide ev yeniledi. 3 bin kredi vardı. Teyzem gelip gelip ay nasıl ödenecek ay şöyle böyle dedi durdu. Şimdi keşke ben de alsaydım 2. Evi diyor. Biz de nişanlımla 3 ay önce aldık. 55 bin ödüyoruz 4 sene 1.5 için. kiralar 25 olunca böylesi mantıklı geldi. Üstüne ben de araba aldım 25te benim kredim var. Borç yiğidin kamçısı diyoruz. Bu enflasyonla seneye kiralar 40 olur gibi duruyor. Başkasına ödemek yerine kendi evimi öderim

Bir kira depozito ödeyerek eve giriş yaptıysanız (kira ne kadar olursa olsun) ve çıkarken evde tazmin edilmesi gereken bir zarar yoksa son ayın kirasını ödemeden çıkarsınız. En azından benim tecrübem bu şekilde oldu hep.

Kesinlikle.Bende araştırma yapacağım krediyle alakalı.Internette kiralik evlere baktım.En kötü ev 15bin tl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…