Ev sahibim hakkında

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.605
1.539
38
Kızlar selam .
Aslında hem dertleşmek hemde fikir almak için yazıyorum .
Benim ev sahibim yaşlı kadın 75 yaşında eski İstanbullu görmüş geçirmiş kadın . Asker karısı (eşi vefat etmiş yalnız yaşıyor ) 2 çocuğu var biri 4 saat mesafe diğeri 1,5 saat mesafede uzaklıkta .
Neyse konu şu aslında ;
Bu kadın bazen iyi bazen bi acayip davranıyor .
Kiramızı 5 binden 15bine çıkardı konuştuk abla şöyle çok fazla gel orta yolu bulalım 10 olsun falan inmedi neyse dedik biz çıksak bu kiraya ne bileyim taşınma masrafı falan fazla olacak , eyw dedik kaldık . Bu arada bizim daire dükkan gözüküyor bizden önce oturan olmuş biz tuttuktan sonra öğrendik .. bu yüzünden ikametgahımızı ev sahibinin dairesinde göstermek zorunda kaldık . Bu yıl adresler güncellenmiş.. bi sabah balkonda oturuyoruz kadın selam sabah etmeden birden evden çıktı giriş katta oturduğumuz için aaa dedim nereye gidiyo bu kadın surat bi karış inş bir şey karıştırmıyordur ( çok iyi tanıyorum )
Sonradan eşime söylemiş ay ben sabah nüfus müdürlüğüne gittim ikametgahımı güncellendim adresten dolayı demiş . Eee hayatım kalk bizde gidelim bu kadında gözüküyoruz bi gittik bizi sildirmiş aradık söyledik ay haberim yok güncelleyince silmişler siz başınızın çaresine bakın demiş eşime .
Sonra öğrendik ki adres güncellemesi yaparsak bizde kendi dairemize alabiliyoruz ama o Zamanda nüfus müdürlüğünde ki kadın faturalar dükkan üzerinden gelir demiş yani 2 katı ödersiniz aaaa dedim (şuan normal daire ödüyoruz eskiden nasıl kayıt oldu ise öyle ) ya dedim bırak kalsın baştan söylemedi bize .
Bu kadının bizim apartmanda 2 dairesi daha var . Diğer daireyi bu yıl kiraya verdi daha yeni (4 yıl boştu: ablası ile davalıkmış kazanmış vs ) orayı da 15 bine verdi . Bunun üzerine tekrar konuştuk abla biz 4 yıllık kiracınız bak yeni kiracına böyle verdin dedik inmedi yine de tamam dedik . Tahliye taahhütnamesi imlattırdı bi de bize .. geçerli sayılıyormu mesken değil sonuçta dükkan …
onlarında faturalar dükkan üzerinde geliyor su faturası gelmiş 2 bin mecburen kirayı 13 bine düşürmüş .
Ya bu sadece son örnek yaşadığımız ben şimdi kendimi geri çektim konuşmuyor değilim ama üzerine de eskisi gibi düşmüyorum . Şimdi de bi yere gitti selam vermeden geçti gitti bende selam etmedim yoktu burada İstanbul’a gitmiş orduevine ..
şimdi bi de kirayı bankadan atma durumu var kaç defa bankadan attım eee açıklama yazma bi daha bankadan atma bir sürü yazışmaları var . Yani kadın bankadan istemiyor açıkçası ne yapacağımızı şaşırdık eşimle . Huyuna gidersen para istemezsen dediğini yaparsan çok iyisin ama hakkını ara senden kötüsü yok bi anda ısırıyor .. sürekli demediğin şeyleri sen bana böyle dedin şöyle dedin diyor ya yok öyle bir şey abla diyorum gel de anlat asla kendi bildiği doğru .. yani bir sabret 2 sabret çok bunaldık artık .
Komşularımla aram çok iyi hepsi çok iyiler . 4 yıl da gerçekten hem onlar için kaldım hemde alıştım şimdi küçük bebekle tek maaşla yeni ev bul taşın yapamazdım .
Eşim en azından oğlumuz büyüsün sende işe gir bakarız bi çaresine diyor muhtemelen taşınırız dayanamıyoruz artık . İşine gelince oğlu kızıyız işine gelmeyince düşmanı . Biraz daha sabret diyor bakalım eşim .
Bana bi akıl verin ? Ben bu kadına nasıl davranayım şimdi .. tahliye taahhütnamesi geçer li mi ? Kira sözleşmesinde mesken olarak yazıyor ama daire değil dükkan .
Cidden bıktık artık ?

çok zor bu işler
Rabbim tez zamanda kendi evinizi nasip etsin inşallah
ben olsam dişimi sıkar aileden biyerlerden borç alır taşınırdım

yaşlı inadı birde hiç uğraşılmaz

Bankadan kira odememeniz buyuk bir hata olur
Her zaman bankadan ödenecek...
Açıklama kısmına da kira yazacaksınız.
Hanımefendı vergi kacırıyor olur sizde ortakcısı olursunuz

Başka ev arayın ve evden çıkın.

Taşının taşınmayın diyemem ama kesinlikle kirayı banka kanalıyla,açıklamalı şekilde yatırmaya devam edin. Kesinlikle kiramı ödemediler diyebilecek karakterde bir insan belli ki ev sahibiniz. Asla o fırsatı vermeyin.
Huyuna falan da gitmeyin,yüz vermeyin. Kirayı zaten istediği rakama cekmişsiniz. Muhattap olmanızı gerektiren bir durum yok ortada. Bankaya yatırma,açıklama yazma vs demeye devam ederse kusura bakma ben nasıl ispatlayacağım ilerde ödediğimi,insan bu devirde babasına bile güvenmemeli,ben işimi saģlama almak zorundayım deyip geçin.
Oldu her pisligi yapsın,bende vergi kacirmasina yardım edeyim,ne münasebet.

Sözleşmenin arkasına imza attırıyoeuz . Öyle istiyor defalarca aradı istemiyor

İmkan varsa taşının derim faturalar şantiye diye mi geçiyor o zaman tabi yüksek ödersiniz aylık ödeyeceğiniz tutar yüksek olur önceden ev sahibi ile ortak ödüyorsunuz o zaman üzerine alamadiginiza göre.

İkametgah işinizi yapmanız gerek resmi bir işlem yapmak isteseniz yapamazsınız ikametgah olmadan nasıl yapacaksınız.

Bizim bir arkadaşın ailesine ev sahibi tüm ödenen kiraları ödenmemiş göstererek tazminat davası açmıştı.
üstelik parayı bankadan istemeyen oydu ve elden alındığına dair herhangi bir yazı vs de yoktu.
Kirayı elden veriyorsanız hiç değilse bu ay şu kadar parayı kira olarak elden aldım diye tarihli bir yazı imzalatın.

ALLAH kolaylık versin.

Bankadan kira odememeniz buyuk bir hata olur
Her zaman bankadan ödenecek...
Açıklama kısmına da kira yazacaksınız.
Hanımefendı vergi kacırıyor olur sizde ortakcısı olursunuz
Ya zaten bankadan ödediğim zaman açıklama yazdırmıyor bende mecburen whatsaptan dekontu atıyorum kira ödemen abla diye . Diğer türlü kira sözleşmenin arkasına imza alıyorum . Defalarca söylememize rağmen istemedi azarladı resmen hakaret etti eşimde kötü olmamak adına elinde tahliye taahhütü var diye kabul etti

Ya zaten bankadan ödediğim zaman açıklama yazdırmıyor bende mecburen whatsaptan dekontu atıyorum kira ödemen abla diye . Diğer türlü kira sözleşmenin arkasına imza alıyorum . Defalarca söylememize rağmen istemedi azarladı resmen hakaret etti eşimde kötü olmamak adına elinde tahliye taahhütü var diye kabul etti

Hayır bizim geçmiyor bizden önce ilk açılış normal açılmış yeni bi kanun gelmiş adres güncellemesi ile birlikte . Eğer adresi güncellersek şantiye faturası olmaya başlayacak . Bizde güncellemeyip eski normal fatura ödüyoruz .
İkametgahımızı eşimin kuzeninin adresi üzerine aldık mecburen .
Her türlü bizi mağdur etti yani .. adres güncellesek şantiye faturası olacak . Güncellemesek resmî işlem yapamıyoruz bilmiyorum valla .
Eşim bi avukata soralım bu iş böyle olamayacak dedi

Bankada havale gecerken bireysel odeme olarak secip aciklamaya kira yazin en azindan bi garantiniz olsun.

Hayir o nasil bir apartmanki 4-5 dairesi dukkan diye geçiyor cok sacma, o dukkan degildir olsa olsa iskansiz binadir, o sebeple santiye faturası ödüyorsunuzdur. Hadi siz giris katsiniz diye dukkan diyelim, ust katlar nasil dukkan? Kendi evi nasil dukkan? O kisimda da bi bit yenigi var benden soylemesi.

Ayrica dukkan da olsa santiye faturasi odememelisiniz, o iste bi sacmalik var.

Şuan faturalar kimin adına peki önceden açılmışsa da dükkan diye geçtiği için şantiye diye geçmesi gerekmiyor mu yine o binanın iskanı yoktur o zaman.

Yok yanlış anlattım . Kadının 3 evi var .. kendisi oturuyor diğer ikisi de biz kiracılar . Valla bilmiyorum iki daire dükkan gözüküyor her şekilde . Şantiye faturası değil sanırım dükkan diye birim fiyatı yüksek hesaplanıyormuş
Sallıyorum dairenin birim fiyatı 23 ise dükkanın 43müş .. ondan yüksek geliyormuş . Dükkan gözüküyor ama evim 3+1 bu arada ..

Şuan faturalar kimin adına peki önceden açılmışsa da dükkan diye geçtiği için şantiye diye geçmesi gerekmiyor mu yine o binanın iskanı yoktur o zaman.
İskanı var . Diğer daireler ev sahibi herkes normal ödüyor .. şuan faturalar bizim üzerimize karşı dairede ki kiracı da kendi üzerine aldı . O yeni aldı yeni açtı her şeyi doğalgaz elektrik baştan . Bizim ilk kim açtı bilmiyoruz biz sadece üstümüze aldık

Bu kadın sizi çat diye kapının önüne koyarsa hiç şaşırmayın, hiç güven vermiyor. Bir bit yeniği var bu işin içinde, koskoca yaşlı başlı insanların iki kuruş fazla para için çevirdiği dalavereye bak ya. Bence düzgün bir ev bulup taşının oradan.

iyi de 15 kira veriyorsun
faturaların 2 katı geliyor
zaten başka eve çıksan da kira + 2 kat fatura tarzında kira ödemiş olacaksın totalde
bir de adresle alakalı problemler var
bu ne saçma sapan bir iş ?
maddi anlamda bi avantajı yok ki şu an bu evde durmanızın
ikametgah sorunu ayrı bi olay zaten bu ne abuk bişey ya

Ah keşke taşınabilsek . Eşim annesinden kalan bi kaç arsa var onu satma derdinde inş satarsa ev alırız belki ondan sabrediyoruz . Bir de şuan tek maaşla küçük çocukla yeni ev arayışı depozito nakliye zor biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…