EV SAHİBİ VE PASİF EŞ

Opi size şu mesaji vermia ekmek atip KUŞ oluaunun atmalarinin sebebi bi ekmegimi icin öldururuz demek iatiyorlar.Ne kadar kotu insanlar ya inanki cok ama cok sinirlendim kuşa da bir hayli uzuldum
vallahi doğru söylüyorsun kadın demişki ekmek yerken an kusuyorum demiş eşime. icralık olmuşlar bunlar acil para lazımmış birde utanmadan eşime sen al evi diyorlar. ne alıcam ben bu evi dedim.

ya kuş yarılmış ortadan bütün bir kulda değil. tam göremedim ama ortadan ayrılmış kafası varmı görmedim eşim aldı onu ekmekle birlikte attı.
Sizel goz dagi vermek istemisler sakin bu oyinlara gelmeyin.Esinden adam gibi davranmasini pek beklemiyorum yanlis anlama ama sen adam ol bu surecte hadlerini bildir

Allah yarabbi sana geliyorum... nasıl bi yumuşak yuzlülükmuş bu yahu dertsiz insanı verem eder bu adam....
ama madem sorun bulduk ev konusundan bile önemlisi eşiniz biran önce piskolojik destek almalı hayır demeyi öğrenmek üzerine pek çok kitap var ama kitaptan önce kesinlikle bir uzmanla konuşmalı karakterde kabullenilmiş alışkanlık diye bir tutum var ve maalesef ancak uzman yardımıyla aşılabilir.

Bu durumda tavsiyem ev konusunu eşinizin istediği doğrultusunda halledin çünkü siz evlisiniz ve eşinizin karakteri böyle empati yaptığımda beklediğniz tutumu sergilemek onun için çok zor yapamaz yani...bu konu için kırgınlık olmasın aranızda...

ama en kısa zamanda eşinizle beraber bir uzmana gidin çokmkısa zamanda kükrer hale gelicektir önemli olan içindeki Aslan'ı uyandırmakta

vallahi doğru söylüyorsun kadın demişki ekmek yerken an kusuyorum demiş eşime. icralık olmuşlar bunlar acil para lazımmış birde utanmadan eşime sen al evi diyorlar. ne alıcam ben bu evi dedim.
anliyorum canim 4 ay sabret ve cik o evden yanliz bu konu kapansa bile esini biraz hayatila mucadele etmesini ogret.Her konuda boyle korkaklik yapamacaksa senin isin zor

Sizel goz dagi vermek istemisler sakin bu oyinlara gelmeyin.Esinden adam gibi davranmasini pek beklemiyorum yanlis anlama ama sen adam ol bu surecte hadlerini bildir
ben bildiriyorum o yüzden benle konuşamıyorlar zaten ama eşim varken eşim bana bağırıyor onların yanında o yüzden ben mudahale edemedim çok. birde eşime duygu sömürü yapmış ben kızım gibi görüyorum kızım diyorum ama bak bana laf sayıyor demiş. sen ne dedin dedim kızgın şimdi ondan demiş ay deliricem. beni bırak bari aşağı çekme ben hallediyim. bu adama ne oldu gerçekten anlamıyorum bir iş olsa ona sen arama opi konuşsun sen konuşamazsın diyor arkadaşların nasıl utanç bir durum bu biliyor musun? çok üzülüyorum ya çok

İğrenç ötesi pislik insan bunlar,bunlarla ugrasilmaz Allahın cezaları.Polise gidin bence bunlar evide bosaltir hirsiz gibi.

anliyorum canim 4 ay sabret ve cik o evden yanliz bu konu kapansa bile esini biraz hayatila mucadele etmesini ogret.Her konuda boyle korkaklik yapamacaksa senin isin zor
nasıl yapıcam bunu gerçekten bilmiyorum. deniyorum ama hemen bana bağarmaya başlıyor evde kaç telefon kırdı bana değil dışarıya böyle olcaksın diyorum sen adamı katil edersin diyor. sakince konuşamıyoruzki. bugün ona ilk defa salak mısın sen dedim artık dayanamadım ya

Haklisin canim uzulmekte esin cok pasif kalmis bu ne gercekten bak bu konu kapanirsa bile eaini bir uzman doktora gotur. Omur billah boyle bir adamla nasil gecicek onun seni koruyup kollamasi gerekirken sen onu koruyorsun

Sana mi kabadayilik tasliyor esin isine gelirse disardada boyle olsun.Tabi ona cesareti yetmez ancak sana boyle yapar sakin oldugu bir zamanda esini al karsina bu huylarinin degismesini soyle guzellikle olmuyorsa doktora gidelim de onada hayir diyorsa artik is sende bitiyor canim zor gercekten Allah yardimcin olsun.

Haklisin canim uzulmekte esin cok pasif kalmis bu ne gercekten bak bu konu kapanirsa bile eaini bir uzman doktora gotur. Omur billah boyle bir adamla nasil gecicek onun seni koruyup kollamasi gerekirken sen onu koruyorsun
beni çok iyi anlıyorsun tamda anlatmak istediğim bu. onla artık bir yere gitmeye korkuyorum biri birşey yapsa ben o susuyor diye susmaya başladım artık. yalnız olsam asla susmam. görmemezlikten geldiğim o kadar çok şey oldu ki. birine dayanamayıp ona olaydan sonra eve geldiğimizde söyledim neden tepki vermedin dedim. bana orda niye söylemiyorsun görmedim dedi.

durmuyor yanımda bana hep önde olmak için mücadele ediyorsun diyor bende ona çok yoruldum aslında senin bir adım arkanda durmak istiyorum diyorum.
Aslında siz bir adım gerie, o bir adım ileride dursanız çok daha iyi bir takım olursunuz. Mesela böyle bir durumda eşiniz onlarla direk muhatap olmak yerine bir dakika eşim de gelsin, beraber konuşalım dese, siz de içeriden direk tartışmaya girerek gelmeseniz daha olumlu bir tablo oluşur. Eşim daha serttir benim. Hakkımı savunacağı zaman onu öne sürerim. Ben de daha yumuşağım, gönül alınacak, hediye, misafire ilgi vs işlerinde ben öne çıkarım.

Belli ki adamlar eşinizin yumuşak olmasını fark edip direk kullanıyorlar, Eşinize oynuyorlar yani, sana hiç bir halt düşmedi diyerek.

Bunu deneyin. Hem eşiniz yanınızda ezilmez, hem de siz tartışmadan daha iyi savunursunuz.

Ben bu tip eşleri çok görüyorum. Arkadaşlarımdan da daha baskın olan kadınlar, kendi sözlerini dinlesin diye gayet yumuşak huylu erkeklerle evleniyorlar. E adam yumuşak ama dışarıya ve ailesine de yumuşak. Serde erkeklik olduğu için ezilmeyi de istemiyor, başlıyor etrafı yumruklamaya. Erkekliğini bir tek kadında gösteriyor. Bence siz bu yukarıdakini bir deneyin. Konuşarak çözün eşinizle, kavga ederek bir şey elde edemezsiniz.

ezmeni istemiyorsa ezilecek yerde durmasın o da. erkekse o zaman biraz yumruğunu masaya vursun, size gelince aslan, dışarıya gelince kedi olmasın.
ama bu devirde kimseyle uğraşılmaz, insanların gözü dönmüş, canınıza falan kastetmesinler, siz hakkınızı arayın tabi ama yine de o evden de o insanlardan da kurtulmaya bakın bi an önce.

evet ona doktora gidelim diye söyliycem. ortak arladaşlarımızın yanında konuştuk bu konuyu bana yardım etsinler diye. çocuk anladı beni karısı anlamadı. kadınıda arkasına alınca gene ben haksız oldum.

halledicem ben dedi taşınıcaz muhtemelen mayıs başı kesin çıkarız öyle diyorsa

evet kullanmak istediler başardılarda. ama eşim beni asla çağırmaz bana hep diyorki her lafa girme hep önde olmak istiyorsun diyor. halbuki ilgisi yok bana sorulduğu için cevap veriyorum. birgün tamam konuşmıycam sen konuş dedim. inanırmısın 5 dk sessizlik oldu ben susmaya devam ettim karşımızdaki adamda muhtemelen mal olduğumuzu düşünmüştür. hep anlatmaya çalışıyorum ama o beni hazmedemiyor onun aklına gelmeyen benim aklıma geliyor çünkü o bunu kaldıramıyor. artık böyle düşünüyorum ben fazlayım bence. o pısırık bir kadınla evlenmiş olsa daha başarılı olurdu sanırım.

o aslan hep bana hep bana diyor sadece bana kükreyen bir aslanı var onun. bende bu hayır diyememe olayını çok düşündüm kitaplarımız var evde okuması için ona yalvardığım yok okumuyorda, izlemiyorda. kişisel gelişim üzerine eğitimde alıyor işinden dolayı ama uzman görsün çok istiyorum benimde piskolojimi bozdu bende kendimi kötü bir insanmış gibi hissediyorum. bak o uyuyor şimdi ben burda onu anlatıyorum ya onun için söylediğim laflara üzülüyorum şuan. o melek ben şeytanmışım gibi sanki. bunu taşımakta kolay değil ben dominant olmak istemiyorum.yoruldum çünkü artık.ben kadınım ya kadın gibi olmak istiyorum. üst komşuya sorsalar bu adam karısını dövüyor falan der. çünkü öyle çok bağırıyorki evde anlatamam yedi alem duyuyor. geçen bir dairede kavga olmuş polis bizim kapıya geldi. evin hanımını görebilirmiyiz dediler. bizde sorun yok kavga eden karşı komşuymuş ama üsttekiler biz zannetmişler düşün artık. öyle çok bağırıyorki evde. bağırma rezil oluyoruz diyorum yok kapıları vuruyor falan. ciddi anlamda bir öfke kontrol sorunuda yaşadığını düşünüyorum ama nedense sadece bana oluyor bu öfke. 5 yıldır benden başka kimseye sinirlendiğini görmedim. şu ev işini bir halledelim en kısa zamanda bir uzmana birlikte gideceğiz.

Zaten bu size hep patlamalarda aynı sebepten... şimdi onun dediğini yapıp arayı düzeltirseniz, size patlayıp başkalarına alttan alma durumlarını sakince anlatıp eğer öfke kontrolü için destek almazsan ben bir deliyle ömür süremem deyip restinizi çekin..

kendi problemini kabullenirse herşey daha kolay hallolur... tabi halledemezse siz onun evde bağırıp kızıp sinirini atacağı oyuncak değilsiniz... çekmeyin de zaten bu durumu rencide olmak en ağır piskolojik baskıdır bi yerde... kendinizi dominant hissetmenizin sebebi de eşinizin hareketlerinden.. belki bir zaman sonra tek başınıza karşılaştığınız durumlarda bile gereksiz fazla tepki verip düşününce ben neden böyle yapıyorum diyeceksiniz.

Bende kız kardeşimin küçükken evdeki oyuncaklarına kötü davranıp bağırdığını hiç şiddete tanık olmamasına rağmen onları dövdüğüne şahit olmuştum. Çok uysal bi çocuk olmasına rağmen akşama kadar okulda kızdığı arkadaşlarının sinirini oyuncaklarından çıkarıyordu. Konuşarak aştık beraber...

gerçekten diyorum bunu neden fazla tepki verdim diyorum aynen dediğin gibi oluyor sinir hastası olduğumu düşümeye başladım bende. iki kişilik tepki veriyorum ve alıştım sanırım buna.ne kötü gerçekten. aramız bozuk değil ki zaten o gayet iyi kuşu ekmeği topladı attı çöpe yarın işe gidicem uğraşamam polisle diyip yattı zaten. ben cevap vermiyorum saat geçti çünkü birşey desem bağıracak rezil edecek millete bizi diye artık onla evde tartışamıyorum birşey diyemiyorum.

Karakola gidip derdinizi anlatsanıza yahu

Bir arkadaşa oldu bu tarz bir olay. Hemen ekip gönderdiler. Kadın mum gibi oldu, ödü kopuyor bunlardan şimdi.

polis ekmek kusa bakip inan hic birsey yapmaz.
karga da butun ekmegi degil agzina torba versen tasir. guclu hayvanlardir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…