EV SAHİBİ VE PASİF EŞ

Bu erkek dediğinle başlayan cümlelerin sonu kadın cinayetlerine çıkıyor bilmem farkında mısınız? bilerek erkeği güçlü böyle her işe gücü yeten gibi kodlayıp onun evde her istediğini yapmasına vesile oluyorsunuz ve sonra en ufak bir olayda erkek kendi iktidarını tehlikede görüp saldırıya geçiyor..

ilişkilerin en büyük düşmanı işte bu kadın şöyle yapar erkek böyle yapar türü anlamsız kurallar ve roller.
içindeki aslanı ortaya çıkarma filan ne kadar tehlikeli sözler bunlar hele böyle bir ülkede..

anliyorum canim esini ikna etmelisin bir uzamana gorunsun kesin yoksa zorluklarini cok yasarsin

zaten dışarıda ezik tipler tüm ezikliklerinin hıncını eşlerinden çıkarırlar , yazık üzüldüm.

kontratınızı noterden onaylatmadıysanız bir geçerliliği yok diye biliyorum. yinede ev sahibiniz çok saygısızlık yapmış. kirayı umarım banka havalesi şeklinde yapıyorsunuzdur. yoksa daha çok başınız ağrır..

Bence, ben sen ayrımını ortadan kaldırın mutlu olmak için. Tamma ben sustum, sen konuş demeyin mesela. Beraber konuşun.

Lafını bölmeyin.azarlar tarzda konuşmayın. Eşinizle hepimizin artı ve eksi noktaları var, bunları birbirimizle dengelersek mükemmel uyumu yakalamış oluruz diye konuşun. Bir yol haritası belirleyin. Genel olarak hayatta yaşadığınız meselelere karşı.

Tahmin edebiliyorum sizi ve eşinizi. Evet muhtemelen karşıdakinin amacını o daha lafı dinlerken siz çoktan anlamış oluyorsunuz. O da bu konularda sizi dinleyecek. Emin olun çok daha güçlü olursunuz.

Benim arkadaşlardan bu durumda olanlar genelde eşlerine başkalarının yanında da zırt pırt dokunduruyorlar. Konuşmaları bile küçük küçük iğneleme ve eleştiri şeklinde. Huzurları var mı yok. Erkek de konumunu bilmediğinde daha mutsuz oluyorlar ikisi de, kadın da her önemli meseleyi kendi düşünmek zorunda kaldığı için daha çok yoruluyor, cinsellikleri bile etkileniyor bundan.

Kendi ailem ve eşimin ailesi ile ilgili çok büyüyebilecek meselelerimiz olmuştu. Hep eşimi öne sürdüm. Ona mı söyledin filan diyecekler oldu. O benim eşim, aramızda hiçbir şey gizli kalmaz, onun duymamaması gerekenleri bana da söylemeyin dedim.şimdi tırsım tırsım uzak duruyorlar. Biliyorlar ki bana söylenmiş her şey ona intikal eder. Benim yumuşak yönümü kendi ailem bile kullanmaya çalışır, ben hep eşime sorarım. Hiç de gocunmam.

O da benim kurduğum insan ilişkilerini kuramaz. Etkileyicidir ama öyle pek sevilmez sivriliğinden dolayı. Sosyal ilişkilerimizi, programımızı ben belirlerim. O da ona uyar. Genelde benim istediğim şekilde yürür hayatımız. Ben de çok yoruluyorum, o da. Ama paylaşıma gittiğimiz zaman çok daha az yıpranıyoruz. Kendi kavgalarımız bize yetiyor, bir de dışarıdakiler yüzünden kavga etmiyoruz :)

Siz eşinize erkeklik hakkını, o da size kadınlık hakkınızı verirse çok daha mutlu olursunuz. Hatalar karşılıklı. Birbirinizi rahatsız eden yönlerinizi bir kahve eşliğinde tatlı tatlı konuşun.

İnsanın eksilerini kapatan bir eşinin olması da bir nimet. Aynı evde iki kaya, ya da iki yastık olsa o da sıkıntı.

Eşiniz pasif olduğu kadar da yüz vermiş
Ne demek mutfakta sigara içip külünü lavaboya dökmek !!!
Hak var hukuk var tabiki arayın hakkınızı

bu zamanda elden kiramı verilir allah aşkına yapmayın tabiki havale yapıyorum vergi ödüyor o da devlete sonuçta

bakın olması gereken söyledikleriniz ama malesef sorun bunların aramızda olamıyor olması anlatabiliyormuyum bilmiyorum. ben defalarca biz bir aileyiz birlikte herşeye karar vermeliyiz ne ben tek başıma ne sen tek başına yapmalısın benim fikrimi alman gerek bana sormadan ben sana sormadan hiçbirşeye karar veremem diyorum. ama bugün olan cuma eve bakmaya geleceklermiş defalarca hafta sonu belli saat dilimlerinde olabiliceğini söylemiş olmama rağmen eşim bana sormadan tamam demiş bile onlara. artık karışmıyorum ama bu kapıya bir kere daha bu uslupla gelinirse tepkim daha farklı olacak ve ben evi boşaltmazsanız görürsünüz diyene kadar kapıya çıkmadın zaten bu tehtit içerikli konuşmaya eşimin sözleşmem var benim diyerek karşılık vererek hala alttan alıyor olması beni sinirlendirdi. ve insanların önünde ben ona iğneleyici şeyler asla kullanmam ama nedense o bana bunu yapar o günde yaptı ve ben ona hiçbirşey söylemedim onlar gidene kadar. bugün konuştum onunla kolilerle geldi eve zaten ay başımı çıkıyoruz yani dedim. evet dedi ben o kadına çok üzüldüm çok ağladı kapıda dedi. tamam dedim ama güvenmiyorum onlara ayaküstü bir sürü yalan söylediler kontrat süresi dolmadan benim evden çıkmamı istediğine dair bir yazı göndersin bana sonuçta ben evden çıkınca kontrat dolmadan çıktılar diyebilir ve oturmadığım ayların kira bedelini talep hakkı doğar böylece güvenemem asla böyle insanlara bunu bildirsin evi görsün ve depozitomuda versin dedim. herşeyi beklerim ben onlardan. eşimde konuşucam dedi.

ne alakası var bununla erkeği güçlü yaptığım hadi yiğidim bir kafa at dediğim yok anlatabiliyor muyum? mesele hayır diyemiyor karşısındakine olumsuz birşey söylese kalbi kırılacak diye hakkını aramak istemiyor. ama nedense benim kalbimin bir kıymeti yok. bir insan evde nasılsa dışarda da bunu gösterebilmeli. hakkını aramayı bilmeli bunu yapan bir kadın olmuş olsa emin ol aynı şeyi söylerim. kadında erkekte hakkını aramayı bilmeli.bence tüm sorunlar boyun eğmeden ve istemedikleri şeye hayır demeden katlanmakla gelişiyor. ona güç yüklemek değil niyet siz çok yanlış okumuşsunuz astımlı kestimli bir adamla ben yapamam zaten hiçde sevmediğim tiplerdir. hak aramak demek karşındakini öldürmek değildir bunun adı cahilliktir. dik durmak, haklarını bilmek bence her insanın vazifesi olmalıdır kusura bakmayın hayatta çok doğru insanlar yok. herkes önce kendini korumayı bilmeli illa bir kodlama ise yaptığım hak ve adalet doğrultusunda olsun. eğer karşısındakini incitmekten korkuyorsa bana insanların yanında bağırmaktansa bana bırakacak diyalogu. birbirimizin eksiklerini tamamlamaya müsaade etmek olacak bunun adı.

Ev sahipleri sizinle niye kavga etti ki. Evi kontrat olsa dahi satabilirdi Yen'i ev sahibi de 1 ay içinde size ihtarname çekip sizin de 3 ay içinde evden çıkmanızı isterdi
Bunlar olmazsa bence de çıkmayın. Onlar borçlarından kurtulacak diye siz niye borca giriyorsunuz

polis ekmek kusa bakip inan hic birsey yapmaz.
karga da butun ekmegi degil agzina torba versen tasir. guclu hayvanlardir.
kargagillerden saksağan benim bahsettiğim. gece gece bunu yapabileceğini çok düşünmüyorum. bunlada artık ilgilenmiyorum zaten eve gelen olursa taşınmaktan vazgeçer oturur evde hakkımı ararım.üstelik savcılığa suç duyurusunda bulunmayıda ihmal etmem.bir daha cesaret edebiliceklerini zannetmiyorum ama güvenmiyorumda. tek derdim kedimi sıkıntıya sokmak istemediğim. cuma günü bakmaya geleceklermiş olurda ne zaman boşlatırsınız derse söyliyceklerim net yasal mevzuat ne kadar süre verirse ona uyucağımı söyleyeceğim. insanlarda ev alacaklar sonuçta kandırmaya lüzum yok. hemen boşaltamam zaten.

aynen öyle olması gerekiyordu biz evdeyken evi satamıyorlarmış. neden biliyormusun bu ev çok soğuk oluyor ve ben ayrıca ufo yakıyorum bana emlakçı ufoyu kaldırır mısınız dedi. hayır dedim evdeki eşyamın yerini değiştiremem. üstüne gelen insanlara yalan söylüyorlar evin alttan ısıtması var, kirayı iki katı kadar söylemiş gelene bana soruyorlar yalanmı söyleyeyim doğruyu söyleyincede evi kötülüyor oluyorum ben. bu yüzden evden gitmemizi istiyor.

demek ki eşinin karakteri böyle bu zamana kadar anlayamadınız mı?
bu sonradan olan bişey değil. pasif yetişmiş ve pasif kalmayı tercih ediyor. şimdi siz illa hakkını ara diye direttikçe bu sefer bambaşka bir insan olacak.
yarın evde terör estirecek.
resmen kafanızda anlamsız bir erkek figürü var ve eşinizi de illa o kalıba sokmaya çalışıyorsunuz.
neden eşinizi olduğu gibi kabul etmeyi denemiyorsun?
hak aramak karşındakini öldürmek değildir ama erkek güçlü olmalı dedikçe bunun sonu cinayete gidiyor. erkek neden güçlü olacak? erkek olmakla güçlü olmanın ne alakası var?
şu anlamsız cinsiyet kodlarından sıyrılmamız lazım.

siz hiç anlamamışsınız ki problem var sanırım. okumadan yazmayınız başta böyle olmuş olsaydı evlenemezdik dimi ben bu durumdan rahatsız olurdum şimdiki gibi? anlamsız erkek figürü nedir ya yok arkadaşım sen hiç anlamamışsın olayı ben güçlü ol bağır çağır gövde gösterisi yap etrafına demiyorum.benim kafamda ne anlamsız bir erkek figürü ne de tekrar söylüyorum cinsiyet kodlaması diye takmış olduğun şey malesef yok. asıl bu konuda bunu yapan eşim senmi erkeksin benmi belli değil diyen eşim zaten. ben aksine onun eksik kaldığı yerde devreye girmeyi seçen tarafım ama o sen hep önde olmaya çalışıyorsun beni eziyorsun diyen kişi. bunların hiçbiri önemli değil eğer biz haklıysak ben hakkımı arama tarafında olurum o ise duygusal bakar ama bunu yaparken de bana engel olmuş olur. böyleyece ailece çektiğimiz sıkıntıyla kalırız. senin nereye gelmeye çalıştığını anlıyorum fakat yanlış konudasın. o söylediklerinden burda yok.

ıyy bunlardan çekeceğiniz var sizin

Eşim avukat olmasina rağmen, eşinizin yerinde olsa inanin aynısını yapardı. Kavga gurultuden nefret eden bir insan olduğunu için. Yoksa karsi tarafa gücü yetmeyeceginden değil. Ama kendi hakkini yedirmemek noktasinda esinizle konusmalisiniz.
Sozlesmeniz varsa, kiranizi duzenli yatiriyorsaniz, cikaramaz sizi. Mahkemeye de verse 2 seneden fazla surer. Ama yine de eger gerçekten evi gormek isteyen musterilere zorluk cikariyorsaniz, bu çok ayıp. Haftada 2 gun belirleyin mesela, sali ve ctesi aksamlari evi gosteririz deyin, diger gunler kabul etmeyin

Çıkmayın evden.
Uğraşabiliyorlarsa uğraşsınlar.
Lisanı münasiple sormak var birde böyle kapıya dayanmak var.
Kontratınız elinizde,ne zaman müsait olursanız o zaman çıkın.
Eşiniz ne kadar pasifte olsa "Salak mısın"vb kelimeleri kullanmayın derim,konudan bağımsız ama,ugraşmak istemiyor olabilir sizi sürekli rahatsız edeceklerini düşündüğü için,buda bir tercih. Aşırı kırıcı kelimeler kullanmak doğru gelmiyor bana,eşinizde size dese sizde kırılırsınız emin olun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…