Ev ıvır zıvırlarını nereye koyuyorsunuz, nasıl sığdırıyorsunuz?

Çok elzem olmayan şeyleri atın gitsin bence benim de babam öğretmen ama evimizde öyle çok sığmayacak çok yer kaplayacak materyalleri yoktu yani sizin ne gibi materyalleriniz var mesela. Ev sahibinden kiler dolabı yaptırmasını isteyebilirsiniz

O görmeden atın. O fark ettiğinde kızılca kıyamet kopar ama (artık olan olmuş, atılmış gitmiş, yapacak bir şey yok) siz de kurtulmuş olursunuz.
Aynı modelden bende de var, eğer stokçu biriyle yaşıyorsanuz dağınıklıktan kurtulmanız mümkün değil. Süpürge, ütü masası, temizlik kovası ve malzemeleri gibi atılamayacak şeyler için portatif dış mekanda da kullanılabilen depolar var (örn koçtaşta falan satılıyor) Balkona kurabilirsiniz.

Deney materyalleriniz mi var? İnternet bilgisayar çıkalı ben dağıttım kitapları, çok önemli bazıları var sadece gerisi evrak şeklinde bilgisayarda. Ütü masası, elektrikli süpürge kapı arkasına konuyor genelde

Dolapsız olmaz ya, dolapsız toparlamak mümkün değil.

2 kapılı bi dolap alın, alır gidersiniz.

Gittiğiniz yerde koyacak yer olur herhalde, olmazsa çok para vermeyin bari de elden çıkarmak gerekirse içiniz acımasın.

2. Sınıftan 8. Sınıfa her kademe için kitaplarım var, derslerde kullandığım gerek internetten aldığım gerek kendi yaptığım materyaller var. Yine bunlar kolay olanlar. Çalışma odasına bi dolap alıp koyarız da evde kutudan şundan bundan geçilmiyor çoğunu attırmaya çalışacağım eşime inşallah kabul eder

Benim branşımdan dolayı birsürü materyalim var ama onlar işin kolay kısmı. Evde gereksiz çook eşya var. Çoğunu attırmaya çalışacağım

Ben de şimdi uygun fiyatlı çalışma odasında kötü durmayacak dolaplara bakıyorum

Kutuları atmasanız bile düz hale getirin ki az yer kaplasın.

Benim eşim de çok stokçudur. Belki lazım olur lafından nefret ederim o yüzden. Valla 15 senelik evliyim. Evliliğimizin ilk yıllarında onun bile farkında olmadığı 4-5 battal boy çöp poşetiyle ıvır zıvır attım ona sormadan. Hala ne attığımı bilmez. Bazen bir sürü şey attım diyorum. Kim bilir ne kıymetli şeyler gitti arada diyorAma eksikliğini hissedip şu eşyam nerde diye sorduğu hiç olmadı. Ona sorarsam hayatta attırmaz. Bir de o eşyayı hatırlatmış olurum ki otur bir de 2-3 sene onu unutmasını bekle. Ne gerek var? Size de tavsiyem çaktırmadan ufak ufak atın gereksiz şeyleri.

Çok teşekkür ederim. Bez dolap ben de düşündüm. Bakacağım kötü durmazsa onlardan alabilirim diye düşünüyorum ben de. Zaten bir tane eşimin dolabı var o olur bir de güzel bez dolaplar falan bulabilsem, bebişe de ayrı bir dolap alsam iyi olur sanki

ya benimki maşallah unutmuyor da, ta ne zamanın eşyasının nerde olduğunu hatırlıyor gidiyor bakıyor falan ama unuttuğu uzun zamandır kullanmadıkları da vardır tabii ki. Yakın zamanda ardiyeye o girişecek. Bakalım ne kadarını atmaya gönlü razı gelecek. Gereksiz gördüğüm her şeyi attırmaya çabalayacağım. Olmadı en son sizin dediğinizi yaparım mecbur

Ebeveyn banyosu var mı eğer varsa giderleri kapatıp süpürge vs oraya koyabilirsiniz. Taşınabilir dolaplar var onlardan alıp içine eşyalarınızı koyabilirsiniz. Bir de kutu şeklinde hurç alıp içine koyarsanız daha düzenli olur sizin için. Keşke bir balkon cam balkon olsaydı hepsini oraya koyardınız ev sahibi ile konuşma imkanınız var mı uzun süre orda oturacaksanız yaptırmasını isteyebilirsiniz

Bizim de bebeğe ayrılan odada duruyor eşyalarımız. Bebeğim 2 yaşında, bizim odada uyuyor. O yüzden doğunca oda yapmadım. Şimdi ayıracağım ben de. Eşyaları baza altlarına kilere vs dağıtacağım. Güzel fikir gelirse takipteyim.

Ben kiler dolabı olarak şunu almıştım. Çok memnunum. Bir dolu eşya alıyor, kullanımı, kurulumu kolay.

Cam balkon işi yaş onun olacağını sanmam. Üst katımızda kendileri oturuyor onlar bile yaptırmadı bize hiç yaptırmazlar
Ebeveyn banyomuz da yok. Olsa mesela süpürgeyi, kovaları oraya koyardım ama işte

Ben de bunu gördüm, favladım, eşim gelsin göstereceğim

Ben de bunu gördüm, favladım, eşim gelsin göstereceğim
Beni arayıp " istediğiniz renk kalmamış. Şu iki renkten birini ister misiniz?" diye sormuşlardı. İlk başta bir tane sipariş etmiştim. Beğenince birkaç tane daha sipariş ettim. Sonradan sipariş ettiklerimin yanına hediye olarak çok amaçlı kutu koymuşlardı. İlgileri ve hediyeleri çok hoşuma gitmişti.

Yalnız satıcı benmişim gibi iyi reklam yaptım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…