Ev ıvır zıvırlarını nereye koyuyorsunuz, nasıl sığdırıyorsunuz?

Atacaksın ben çok biriktiririm herşeyi yigarim sonra derin temizlikte tepem atar herşeyi atarım yani ıvır zıvır değil ha bildiğin bilgisayar kasası,çekmeceli dolap gereksiz gördüğüm koyacak yer bulamadigim herşeyi yani

Ben de atma taraftarıyım de eşim çok stokçu. Konuştum ama atmamız lazım eşya istemiyorum diye

Bir kere bebek odası zaten gereksiz. Çünkü zaten kullanılmıyor kiradasiniz suan hiç gerek yok . Evdeki gereksiz eşyaları azaltın çekmece içlerine düzenleyici kullanın en mantıklısı bu

Benim kilerim vestiyer arkasında .
Dolaplar var üstlü altlı bazı eşyalarım orda.
Ufak tefek ıvır zıvır için balkona çekmeceli bi ürün aldım onlarıda oraya koyuyorum.
Ütü masam ve süpürgem çocuk odasında şimdilik.
Benim bebekte doğunca çocuk odasında onun eşyaları olucak bnde kışın ütü masasını misafir yokken salona yada kilere koyarım sabit yer olarak.
Çamaşır Kurutmalık telide balkona koyarım.
Diye düşünüyorum.

Eklentiler

• 17233012050482611894271143509845.jpg
    108,2 KB · Görüntüleme: 47
Bir kere bebek odası zaten gereksiz. Çünkü zaten kullanılmıyor kiradasiniz suan hiç gerek yok . Evdeki gereksiz eşyaları azaltın çekmece içlerine düzenleyici kullanın en mantıklısı bu
Hmm. Hem bebeğin eşyaları, hem yine o tarz eşyalar orda dursa da olur mu diyorsunuz? Zaten ben de bebek odası olarak beşik, dolap, şirin bir halı, oyuncak kutuları kitaplık tarzı şeyler düşündüm. Takım olarak yaptırmayacağım

Benim branşımdan dolayı birsürü materyalim var ama onlar işin kolay kısmı. Evde gereksiz çook eşya var. Çoğunu attırmaya çalışacağım
Ben son 1 yıldır hic kullanmadığım bisey varsa elden çıkarıyorum plastik kap çatal kaşık bile olsa, minimalist yaşamak daha düzenli oluyor bu yönde sayfalar var takip edebilirsiniz, eşyalar azaldikca depolama alani artiyo

Yanlış hatırlamıyorsam bir oda genişliğinde antrem var yazdınız sanki, bence alacağınız dolapları oraya göre seçin,böylece diğer odanızı aynı işlevinde kullanmaya devam edersiniz.
Eşimin bekarlığında kullandığı çok sağlam çok da güzel bir dolap var. Onu bebek dolabı yapacaktık. Ama baktım ki çalışma odasına rengi çok uyuyor, onu oraya koyalım bebeğe başka dolap alalım dedim. Eşim de tamam dedi. Eğer sığdıramazsak tekrar alacağımız dolabı da antrede müsait bir alan var, oraya koyabiliriz dediğiniz gibi

ben de minimalist yaşamı çok daha seviyorum, eşimin stokçuluğundan fazla eşyamız var biraz. Ardiyede düşünün ki çirkin çirkin milattan önceden kalma sehpa bile var yani. Bir şekilde elden çıkarttıracağım felaha erelim.

O zaman geriye büyük bir dolap almak kalıyor. Çok gelen gideniniz yoksa salona flan da koyarsınız. Birde yerleştirirken eleme de yapın mutlaka insanın içi rahatlıyor

Ütü masası katlı, yatak odamda duvara dayalı duruyor giysi dolabının yanında. Süpürge ve robot da yatağımın altıbda...bence yer bulursunuz eşyalara biraz bakının
Ütü masamı, süpürgemi yatak odasındaki kör noktalara koymaya karar verdim. Bebek için kullanacağımız dolabı çalışma odasına koyacağız, bebek için ayriyeten dolap alacağız. Eğer eşyalar için yetmezse antrede müsait bir yer var oraya bir dolap almayı düşünüyoruz. Sanırım bu şekilde olacak gibi

Atmadan, vermeden düzen sağlamak çok zor.
Evvelki hafta sonu oğlumun odasını ayıklayıp temizledik.
Geçen hafta sonu da çalışma-oturma odasını.
5 raflı orta boy bir kitaplık eşimin Matematik kitapları ile doluydu.
8 en fazla 10 kitap seç gerisini verelim dedim.
Irın kırın etti ama yumuşamadım.
Hepsi geri dönüşüme gitti kitapların.
10 yıl öncenin kitapları duruyor soru tipleri değişti.
Belki yine kitap yazarım lazım olur dedi.
Yazma, artık genç değilsin, meşakkatli işlerle uğraşma dedim.
Bugün de salondaki çekmeceyi ayıkladık, eski faturalar, poliçeler, trafik cezaları, dergiler.

Her cumartesi bir yeri, çekmeceyi, dolabı elden geçirmek çok güzel bir çözüm.

Biz de yakın zamanda ayıklamaya başlayacağız inşallah. Çok iyi yapmışsınız elinize sağlık

Bebişim 1 yaş sayılır. Baktım içinden çıkamıyorum o muhteşem 3. Odanın taşınıyorum şimdi yeni evde oğluşumun odası olacak inşallah biraz bir şeyler ayıklandı taşınma bahanesiyle

Evimde fazladan bir çay kaşığı bile yok. Aynı eşyayı uzun süre görmeye dayanamam. Gözüme kestirdiğim 6 ay kullanılmayan ürünü ( ne olduğu önemli değil kıyafet de olabilir, mutfak eşyası da) etiketli dahi olsa elden çıkarırım.
Bebeğim 1 yaşında küçülen kıyafetlerini hemen ayıklıyor, ihtiyacı olanlara veriyorum.
Kalabalık ve dağınık evler ruhumu daraltıyor.

Siz de fazla eşyanız varsa üniversite öğrencilerine verebilirsiniz.

Bebişim 1 yaş sayılır. Baktım içinden çıkamıyorum o muhteşem 3. Odanın taşınıyorum şimdi yeni evde oğluşumun odası olacak inşallah biraz bir şeyler ayıklandı taşınma bahanesiyle
Allah kolaylık versin

Kendi evimiz olsa bizim de antre mesela bir oda genişliğinde kirada olmasak oraya dolaplar yaptırırdık ama kirada olunca elimiz kolumuz bağlı

Ben kirada olmama rağmen yaptırdım. Antrede ike*dan 5 kapılı p*x dolap var, yatak odasında 6 kapılı bir gardrop ve 4 kapılı bir gardrop var. Yatak bazalı. Mutfakta bir buçuk kapılı bir dolap ve 4 kapılı küçük büfe tarzı bir dolap var. Sonracıma 6 m2 lik kiler var. Eşimin çalışma odasında gene ike*dan 6lı (şu kutu konan) şeyden var, bir de ufak 1 metrelik küçük dolap var. Çocukların odasına da bol gözlü 5 kapaklı gardrop yaptırdım. Şimdi gelelim sorunuzun cevabına. Sığabiliyor muyuz? Hayır. Önümüzdeki yıl taşınma planımız var, bu kadar eşyayı ne yapacağız bilmiyorum

Eşime diyorum stokçu diye ama benim de özellikle kıyafet olarak bence çok ıvır zıvırım var ben de onları bi elden geçirsem iyi olacak gibi. Onun dışında eşimin atmaya kıyamadığı milattan öncenin eşyaları var. Onlardan kurtulsak bayağı bir hafifleriz sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…