Ev ıvır zıvırlarını nereye koyuyorsunuz, nasıl sığdırıyorsunuz?

Kkedi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
3.054
5.236
3+1 evde kiradayız. Evimiz geniş ama maalesef kiler tarzı ayrı bir odası yok. İki yıldır evliyim. Bu iki yılda çocuk odasını ardiye olarak kullandık. Eşim de ben de öğretmeniz, haliyle çok fazla materyalimiz ıvır zıvırımız var. Onun dışında ütü, süpürge tarzı aletler ve biiiirsürü boş kutu da o odada duruyor.
Ama doğumuma 2 ay gibi bir süre kaldı ve bebek geldiğinde kendi odası olsun o oda tamamen ona ayrılmış olsun istiyorum. Haliyle de ordaki eşyaları nereye koyacağız falan şaştık kaldık açıkçası. Boş kutulardan birçoğunu atacağız ama sonuçta süpürgedir ütü masasıdır bunlar demirbaş şeyler. Balkonlarımız da cam balkon değil ki bir tanesine eşya koyalım.
Sizler bu eşyaları nereye koyuyorsunuz nasıl sığıyorsunuz evin içine? Evimiz ve odalar geniş, kirada olduğumuz için dolap yaptıramayız ama ona muadil şekilde önerileriniz olursa paylaşırsanız çok sevinirim

Benim yatak odamda küçük balkonumu cam balkon yaptırarak kapattık. Tüm ıvır zıvırlarım orda bide küçük bir dolap yaptırdım ütümü de orda yapıyorum
Kendi evimiz olsa 🥹 bizim de antre mesela bir oda genişliğinde kirada olmasak oraya dolaplar yaptırırdık ama kirada olunca elimiz kolumuz bağlı 🥹

Ütü masası dolap kenarına konur genelde ben süpürgemi de küçük odamda ki koltuğun altına gizliyorum. Öyle çok ıvır zıvırımız yok çıkanlarında atıyorum ortalıkta fazlalık eşya hiç sevmem. 2+1 evimiz her şey sığıyor ortalıkta hiçbir şey yok. Bence kullanmadığınız fazla gereksiz eşyalarınız olabilir onlardan kurtulun önce

Ütü masası dolap kenarına konur genelde ben süpürgemi de küçük odamda ki koltuğun altına gizliyorum. Öyle çok ıvır zıvırımız yok çıkanlarında atıyorum ortalıkta fazlalık eşya hiç sevmem. 2+1 evimiz her şey sığıyor ortalıkta hiçbir şey yok. Bence kullanmadığınız fazla gereksiz eşyalarınız olabilir onlardan kurtulun önce
Eşim maaaaalesef ki çok stokçu birisi ta ne zamanın faturasını şusunu busunu bile saklar hiçbir kutuyu atmaz belki lazım olur diye. Evde gereksiz eşyadan geçilmiyor zaten. Bir de bekâr evinden gelen kullanışsız eşyalar var onlar da orda. Olabildiğince attırmaya çalışacağım
Ütü masası ve süpürge yeri mantıklı, çok teşekkür ederim

3+1 evde kiradayız. Evimiz geniş ama maalesef kiler tarzı ayrı bir odası yok. İki yıldır evliyim. Bu iki yılda çocuk odasını ardiye olarak kullandık. Eşim de ben de öğretmeniz, haliyle çok fazla materyalimiz ıvır zıvırımız var. Onun dışında ütü, süpürge tarzı aletler ve biiiirsürü boş kutu da o odada duruyor.
Ama doğumuma 2 ay gibi bir süre kaldı ve bebek geldiğinde kendi odası olsun o oda tamamen ona ayrılmış olsun istiyorum. Haliyle de ordaki eşyaları nereye koyacağız falan şaştık kaldık açıkçası. Boş kutulardan birçoğunu atacağız ama sonuçta süpürgedir ütü masasıdır bunlar demirbaş şeyler. Balkonlarımız da cam balkon değil ki bir tanesine eşya koyalım.
Sizler bu eşyaları nereye koyuyorsunuz nasıl sığıyorsunuz evin içine? Evimiz ve odalar geniş, kirada olduğumuz için dolap yaptıramayız ama ona muadil şekilde önerileriniz olursa paylaşırsanız çok sevinirim
Merhaba , biz de karı koca eğitimciyiz baya metaryal var evde haliyle , kitaplık yaptığımız bir odamız var herseyi orada düzenledim, bebeğime şimdilik bebek odası yapmadım çünkü en az 1 yasa kadar benle aynı odada uyumasının sağlıklı olduğunu düşünüyorum, sırf bu yüzden seneye 4+1 eve geçmeyi düşünüyoruz inşallah , evde ne kadar ıvır zıvır varsa atıyorum ya da birilerine gönderiyorum, her sene evden mutlaka 2 çuval eşya veririm, bu şekilde rahatlıyorum, asla kalabalık ıvır zıvır dolu ev sevmiyorum, size tavsiyem olabildiğince sadeleşin, göreceksiniz baya baya ferahlayacaksınız, bir şeyden 2 tane varsa mutlaka eleyin, eski kullanılmayan veyahut yeni olup bir gün kullanırım denilen şeyleri evde tutmayın, bu arada bazı komşularım ebeveyn banyosuna koymuş eşyalarını, ben tercih etmem ama aklınızda bulunsun...

Kullanmadigim tüm esyalari attım mutfak eşyası da dahil çok minimal bıraktım bizde eşimle öğretmeniz çok mataryel saklamiyoruz okul dolaplariniz yok mu yada okulda depo olarak kullanılan bir yer varsa kolileyerek oraya bırakabilirsiniz eğer çoksa kitaplık alabilirsiniz kitaplık için organize kutular var onlara koyabilirsiniz hem şık da duruyor. Süpürge iicn vs minik dolaplar var herşeyi topluyor tasindiginiz yere götürür sunuz hem

Merhaba biz de kiracıyız ve tayinci olduğumuz için çok taşınıyoruz. Evimiz 3+1 ve kızımın ayrı odası var. Boş kutu vs biriktirmiyorum. Öğretmenim ama benim öyle materyalim filan yok. Hatta taşınacağım için bütün kitaplarımı öğrencilere verdim şu an sadece birkaç kaynak kaldı elimde onlar da yer tutmuyor. 3+1 evde bir oda salon, diğeri çocuk odası, biri de yatak odası olsa odanın biri boşta kalıyor zaten ütü masası süpürge hurç gibi şeyeri de oraya koyuyoruz. Bizim balkonlar da cam balkon değil. Boş odada küçük bir de kapaklı kitaplık gibi dolabım var kitaplarım belgeler vs de onun içinde duruyor. Burada sizin asıl yapmanız gereken kullanmadığınız ıvır zıvırdan öncelikle kurtulmak. Kıyafet dahil 1 senedir kullanmadığınız bir şeye ilerde de yüksek ihtimal ihtiyacınız olmaz. Kalanlar için de küçük dolap alabilirsiniz illa eve yaptırmaya gerek yok

Merhaba , biz de karı koca eğitimciyiz baya metaryal var evde haliyle , kitaplık yaptığımız bir odamız var herseyi orada düzenledim, bebeğime şimdilik bebek odası yapmadım çünkü en az 1 yasa kadar benle aynı odada uyumasının sağlıklı olduğunu düşünüyorum, sırf bu yüzden seneye 4+1 eve geçmeyi düşünüyoruz inşallah , evde ne kadar ıvır zıvır varsa atıyorum ya da birilerine gönderiyorum, her sene evden mutlaka 2 çuval eşya veririm, bu şekilde rahatlıyorum, asla kalabalık ıvır zıvır dolu ev sevmiyorum, size tavsiyem olabildiğince sadeleşin, göreceksiniz baya baya ferahlayacaksınız, bir şeyden 2 tane varsa mutlaka eleyin, eski kullanılmayan veyahut yeni olup bir gün kullanırım denilen şeyleri evde tutmayın, bu arada bazı komşularım ebeveyn banyosuna koymuş eşyalarını, ben tercih etmem ama aklınızda bulunsun...
Necisiniz siz okul öncecisi misiniz 😂 Fenciyim tek materyalim yok

Biz de oturma odasını çalışma odası şeklinde düzenledik. Koltuk da var ama kitaplıklar, çalışma masası falan orda. Oraya da üç beş bir şey belki konabilir diye düşünüyorum
Eşimi ikna edebilirsem evden zaten bir ton malzeme çıkacak. Ben de hiç gereksiz eşya sevmem ama eşim maşallah her şeyi saklar 🥴 onları attırmam lazım önce.
Bebek ilk aylar bizimle kalacak sonrasında kendi odasına yavaştan geçiririz diye düşünüyorum ben. O yüzden de hazır olsun odası istiyorum. Zaten ben de öyle her şeyi olan bir bebek odası yapmayacağım dolabıdır beşiğidir kitaplığıdır vs olsa yeter. Başka eşya olmasın istiyorum odada 🥹

Dolap yaptırdım, ütü süpürge hepsi orda

X