Evden Ayrılış: Bu İki Konaklama Yerinden Hangisini Seçersem Daha Rahat Ederim?

İyi kötü YouTubetan falan bakarım yemek yaparım dersen 2 mantıklı.
Yooook ben aç kalır habire dışardan sipariş veririm dersen bütçen ve sindirim sistemin biter, o zaman 1 mantıklı.
Yok, dışarıdan hem masraflıç hem sağlıksız olur. YouTube'dan bakarak artık her şey halledilebilir, haklısınız. Ama işte saatlerimi mutfakta harcamaktan da çekiniyorum asıl. Elim yatkın olmadığı için kahvaltı hazırlarken bile çok vakit harcıyorum.

Şey demek istediğim o değildi, ben ütü yapmayı bilmiyorum hiç tecrübe etmedim. Aksi gibi şimdi her gün takım elbise giymem gerekecek gittiğim yerde.

Öğrenirsin kızım ne olacak ... biraz annene sor öğren, biraz internetten bak izle kaparsın. Evden ilk ayrıldığımda ben de ne yemek biliyordum ne ev işi ama yapa yapa kaptım. Takım elbise zaten çok kolay, temizlemesi genelde kuru temizleme ütüyü sen yapmıyorsun. sadece çıkardığında dolaba buruşturmadna koy yeter.

Annem o tek yataklı olanda kalırsam gelmez ya, çünkü masraflı ve zaten sadece hafta sonu gelebileceği için zamansal anlamda sorun olur başka türlü, otellerde kalmaz yani... Ben de başlangıçta sadece parasal olarak yaklaşıp tamam ya, aradaki fark da benim mutfak masrafım olur diyordum ama ailem mutfağın görünmeyen bir ton masrafı çıkıyor, hayat çok pahalı artık, 7 bin TL ile kurtulamazsın, aşar diyor. Parayı da bırak sen dersine mi çalışacaksın yemek yapmaya mı uğraşcaksın diyorlar. Gerçi yemeksizi seçersem bile ben bol yemek yaparım, buzdolabında buzlukta durur diyor annem. Onlar böyle diyince de işte arada kaldım.

Yani tek yaşıyorsun? Kaç kere kiloluk pirinç alacaksın? Ya da tereyağ? 3-4 kişi olsan neyse ama kendine göre ölçünü ayarlayacaksın.
Şey demek istediğim o değildi, ben ütü yapmayı bilmiyorum hiç tecrübe etmedim. Aksi gibi şimdi her gün takım elbise giymem gerekecek gittiğim yerde.

Kurutemizleyiciler ütü yapıyorlar. 5 takım al,haftalık ütü yaptır.

Yok, dışarıdan hem masraflıç hem sağlıksız olur. YouTube'dan bakarak artık her şey halledilebilir, haklısınız. Ama işte saatlerimi mutfakta harcamaktan da çekiniyorum asıl. Elim yatkın olmadığı için kahvaltı hazırlarken bile çok vakit harcıyorum.
Aşkım öyle ya da böyle yapmayı öğreneceksin kimse chef değil. Kahvaltılıkları saklama kabına koy iki yumurta haşla bitti gitti. Bulaşık da ne kadar çıkabilir tek başına. Elin zamanla hızlanır takma bu kadar. Ama hiç yapamam diyorsan bu toplara girme derim. Annen gelir arada dolaba stok yapar gider bence. Buzluktan çıkarır ısıtırsın biraz da sen öğrenirsin

1 tabi ki hem yemek derdi yok hem internet var . Okumaya gidiyorsunuz sizin için olmazsa olmaz internet ve yemek çalışırken yemekle ugrassmazsiniz.Anneniz neden iki haftada bir gelecek gerek yok kendi başınıza yaşamaya alışmak için iyi fırsat ,kontrole gelir gibi sürekli gelmesi sizi de bir yerden sonra sıkar.Ayaklariniz üstünde durma vakti......
Aslına bakarsanız bu evden ilk ayrılışım olacağı ve sıfır tecrübem bulunduğu için ailemin yönlendirmesine biraz açık ve kafası karışık hâldeyim. Oysa bir yandan da dillendirmesem de düşğnmüyor değilim içimdenç ya bütün arkadaşlarım orada kalıyo, anası gelip paçasını toplayan tek ben gibi duracağım. :KK70: İnternet pek problem değil, telefon intermeti yeter bana. Ama işte annemin tutumu biraz hazır yemek vs. anne desteği arasında tercih yapmaya itti beni. Kafam karışık bu yüzden.

Bir iki tanesini telef edersin sonra öğrenirsin bir şey olmaz korkma bu kadar. Pahalı bozulmasın dediklerini kuru temizlemeye verirsin

Aslına bakarsanız bu evden ilk ayrılışım olacağı ve sıfır tecrübem bulunduğu için ailemin yönlendirmesine biraz açık ve kafası karışık hâldeyim. Oysa bir yandan da dillendirmesem de düşğnmüyor değilim içimdenç ya bütün arkadaşlarım orada kalıyo, anası gelip paçasını toplayan tek ben gibi duracağım. :KK70: İnternet pek problem değil, telefon intermeti yeter bana. Ama işte annemin tutumu biraz hazır yemek vs. anne desteği arasında tercih yapmaya itti beni. Kafam karışık bu yüzden.
Benim ailem beni bir tek mezuniyette almaya geldi be ya :KK14: hala ölmedim yaşıyorum bir şey olmaz 😁

Yemeği neden bu kadar dert ediyorsunuz anlamadım. Kahvaltı zaten klasik şeyler. Akşam içinde anneniz dondurucuya köfte sarma dolma mantı haşlanmış nohut yeşil mercimek koyar. Siz de tavuk alıp haşlarsınız. Her gün güzel bir salata içine dondurucudan haşladıklarınızı çıkartıp koyarsınız. Yada yoğurt yeşil fasülye gibi basit sebze yemekleri yaparsınız. Asıl olay internet bence. Ben olsam ikinciyi seçer annemin arada gelmesini tercih ederdim

Karışmasın hayat uzun maraton, şimdiden bir şeyleri deneyimlemek, başarmak çok önemli.Benim erkek kardeşim ünv için başka şehre gitti ev tuttu herşeyi kendi yaptı.Annem gidemedi ama iyi oldu simdi dünyanın bir ucundan girer diğerinden çıkar .Kimseye minneti yok,güveni de tam.

2'yi seçerdim.
İnternet paketi telefona yapılabilir çok kullanmadığınızı belirtmişsiniz zaten.
Yemek konusunda hassasım böyle toplu yerlerde yağlı vs.oluyor,kalanı değerlendirmek için başka birşeye çeviriyorlar derken bence düzenli olarak yemek sağlıksız oluyor.
Geniş olan odada mutfak gereçleri var,zorlayıcı olmayan küçük küçük tarifler yaparsın,iki yatak olunca ailen, arkadaşın gelir rahat edersin.
Mutfak masrafları bir aileyle eşit olamaz zaten,tek kişi yaşayacaksın ayda ne kadar sıvı yağ harcayabilirsin ki?
Bence ikinci oda seçeneği çok daha mantıklı.

Hiç tecrübe etmedim nedir yahu, atom parçalamayacaksınız, alt tarafı ütü bu. Hiç hamarat biri değilimdir ama ütüyü dert etmek de biraz fazla premseslik gibi geldi. Atandığımda kendim yapmaya başlamıştım yemeği de ütüyü de. Üniversiteyi aile yanında okumanın dezavantajı da bu sanırım.

Geçtiğimiz günlerde yine aynı konu açılmıştı sanırım, o sizmiydiniz?
Biraz fazla abartıyorsunuz gibi geldi.
Yemek yapmayı bilmiyorsanız, ve uğraşmak istemiyorsanız 1, ben yaparım uğraşırım öğrenirim derseniz 2.
Annenize göre plan yapmayın 2 haftada bir gelip kalacağı sadece bir kaç ay.

Ben olsam 2. seçerdim. 2 numaranın tek eksisi internet. Eğer süperbox veya bir şekilde internet sorununu çözerim diyorsanız 2. tercih edin derim. Anneniz gelsin gelmesin, yine de geldiğinde kalma imkanı olması sizi rahatlatacaktır. Eğer hergün gömlek giymek durumundaysanız ütü önemli yoksa mümkün olduğunca ütü gerektirmeyen kıyafetler seçer, yıkayınca da ıslakken düzgün asar kurutursanız ütü derdinden büyük ölçüde yırtarsınız. yemek de zor değil. Masterchef değil ki orası, basit şeyler yaparsınız, kendinize yemek yapmayı öğrenirsiniz bu vesile ile zor değil, hatta zevkli, istediğiniz yemekleri internetten baka baka yapabilirsiniz, yapamadınız ekmek arası peynir, bir iki meyve, zor değil.

Anneniz gelsin gelmesin 2 .seçenek daha fazla avantajlı,ne güzel size ait bir mutfak,çamaşır makinesi ve diğer tüm beyaz eşyalar varmış size ait olacak varken neden ortak olanı kullanacaksınız ki hem de oda ucretliymis çamaşır makinesi.

Anneniz geldiğinde beraber,yemek hazirlarsiniz buzluğa koyarsanız size sadece pisirmesi yada ısıtması kalır.

Takım elbise giymeniz gerekmiş takım elbiseyi evde utuleyen pek yok artık kuru temizleme yapıyor hergun utude gerekmez zaten.

X