ev almak mı yurt dışına gitmek mi ?

kızlar merhaba,
Sizce TR'de bir ev alıp burada kalmak mı ( kredi ile), yoksa yurt dışına çıkmak ve orada bi 6-7 sene çalışıp dönmek mi daha mantıklı olur ? Eşim gitmek istemiyor ben istiyorum.. Maddi durumumuz çok sıkıntılı değil hatta iyi yurt dışına çıkarsak memur eşim istifa edecek ve orada da çok para almayacak neredeyse buradaki maaşını dolara çevirsek oraya denk gibi kira vs. oradaki fiyatları düşünürseniz maddi açıdan neredeyse denk bir de ben orada iş bulabilir miyim o tam net değil :KK64:ama imkanımız varken de çıkmak istiyorum sanki orada daha çok birikim yapıp daha mutlu olabilirmişiz gibi geliyor ama karar veremedim bir türlü.:KK43:
Nerden baksanız mantıksız bir plan. Bir kere eşiniz isteniyorsa oraya gidince her problemde bu önünüze çıkar evliliğiniz tehlikeye girer. İkincisi geri dönecekseniz niye gidip orada zahmete göreceksiniz ki bu kadar. Düzen kurar kalırız deseniz hadi okey. Yani hiç altı dolu bir dyrum değil. Ki yurtdısını savunurum ben. Ama sizin durumda iyi görünmüyor

Kızlar almanca ingilizceye benziyor bi şey demiyim diyorum da ikisi de cermen dil kolunda ve batı kolunda. Grammer olarak evet farklı ama kelimelerin birbirini andırdığı bir çok noktası var. Ben kelime öğrenerek dil öğrenen biriyim. İch bin I am gibi bu mantığı oturttuğunuzda belirli şeyleri aklınızda linkleyebiliyorsunuz. Sayılar vs neredeyse aynı mantıkla kurulmuş tabii ki ing bilen hemen almanca konusur değil ama daha kolay öğrenilir. English words with Germanic roots diye arayınca bir çok kelime çıkıyor zaten dediğim o

Kızlar almanca ingilizceye benziyor bi şey demiyim diyorum da ikisi de cermen dil kolunda ve batı kolunda. Grammer olarak evet farklı ama kelimelerin birbirini andırdığı bir çok noktası var. Ben kelime öğrenerek dil öğrenen biriyim. İch bin I am gibi bu mantığı oturttuğunuzda belirli şeyleri aklınızda linkleyebiliyorsunuz. Sayılar vs neredeyse aynı mantıkla kurulmuş tabii ki ing bilen hemen almanca konusur değil ama daha kolay öğrenilir. English words with Germanic roots diye arayınca bir çok kelime çıkıyor zaten dediğim o
O kadar hiç ilgisi yok ki anlatamam. Buyurun kolaysa öğrenin. Öyle açıp kelimeler benziyor demekle olsa keşke, bu dediğiniz mantıkla olsa olsa a1 kısmını ve bazı kelime ezberlerini halledersiniz. Bu kadar nitelikli göçmen salak olduğu için sürekli almancadan şikayet etmiyordur di mi?

Sayılar vs neredeyse aynı mantıkla kurulmuş tabii ki ing bilen hemen almanca konusur değil ama daha kolay öğrenilir. English words with Germanic roots diye arayınca bir çok kelime çıkıyor zaten dediğim o
Sayılar nasıl aynı? mesela 38 ingilizce thirty eight yani önce soldaki basamağı söylüyorsun. Almanca ise achtunddreißig, önce 8i söylüyorsun. Bu basit örnekte bile farklı.

O kadar hiç ilgisi yok ki anlatamam. Buyurun kolaysa öğrenin. Öyle açıp kelimeler benziyor demekle olsa keşke, bu dediğiniz mantıkla olsa olsa a1 kısmını ve bazı kelime ezberlerini halledersiniz. Bu kadar nitelikli göçmen salak olduğu için sürekli almancadan şikayet etmiyordur di mi?
Aynen ingilizce bilen Almanca A1i evde çalışarak bile öğrenebiliyor ama A2 seviyesinde bile farklılığı fazlasıyla hissettiriyor.

Aynen ingilizce bilen Almanca A1i evde çalışarak bile öğrenebiliyor ama A2 seviyesinde bile farklılığı fazlasıyla hissettiriyor.
Ya zaten konu hakkında hiçbir fikri bile olmayanların böyle gevrek gevrek konuşması çok asabımı bozuyor. Almanca bi kere kolay olsa şimdi belki de göçmen ülkesi olarak parlayan yıldız olurdu. Ama o kadar dillerine takintililar ve dilleri o kadar zor ki asla istedigi konuma gelemeyecek bu ülke.

Herkes benzemediğini düşünüyor ama ben de çok benzediğini düşünüyorum. Her iki dili de anadil seviyesi olmasam da B2+ konusabiliyorum ve bence de gramer yapısı oldukça benzer.
Bu arada konunuza gelecek olursak yurtdışına taşınmanın birçok artısı ve eksisi var. Mesela biz bu yaz taşınıyoruz ama bu kararı 1,5 yıl önce aldık ve bu sürede kendimizi ve kızımızı göçe hazırladık. Bence karı koca birlikte detaylı düşünerek bir karar almalısınız. Buradaki standartınıza orada tekrar ulaşmak da en az 2 yılınıza mal olacak. Bir de para biriktirmek için bu çile çekilmez, kaldı ki artık eskisi gibi kimse para biriktiremiyor Almanya'da. Daha başka bir motivasyon lazım göç için. Mesela biz, kızımızın eğitim hayatı ve kenidimiz de Avrupa'yı sevdiğimiz için bu kararı aldık.

yok öyle bi şey

hangi kurumda çalışıyor eşiniz? ve hazır olduğunu söylediğiniz iş nedir?
ayrıca soruma yanıt alamadım henüz

Merhabalar teşekkür ederim yorumunuz için. Bizim zaten hazırda birikmiş 2 milyona yakın paramız var bunu başlangıç olarak kullanacağız. Ben burada kursa gitmek yerine orda bir kursa yazılmayı ve native konusanlardan öğrenmeyi istiyorum. Çünkü kendi içinde aksanları da değişiyor bazen çok anlaşılmaz geliyor bana ingilizce bile bölgeden bölgeye. Plan konusunda haklısınız katılıyorum size. Eşim görüp yaşadığı için daha mesafeli ama ben daha hevesliyim ben hiç yurtdısında yaşamadım. Denemek görmek istiyorum. Kendi profesyonel işim var ama iş bulamazsam alanımda uygun tüm işleri değerlendirebilirim belki o şekilde para birikir. Benim amacım biraz mutlu özgür eşit bi ülkeyi yaşamak tanımak..
Herkes benzemediğini düşünüyor ama ben de çok benzediğini düşünüyorum. Her iki dili de anadil seviyesi olmasam da B2+ konusabiliyorum ve bence de gramer yapısı oldukça benzer.
Bu arada konunuza gelecek olursak yurtdışına taşınmanın birçok artısı ve eksisi var. Mesela biz bu yaz taşınıyoruz ama bu kararı 1,5 yıl önce aldık ve bu sürede kendimizi ve kızımızı göçe hazırladık. Bence karı koca birlikte detaylı düşünerek bir karar almalısınız. Buradaki standartınıza orada tekrar ulaşmak da en az 2 yılınıza mal olacak. Bir de para biriktirmek için bu çile çekilmez, kaldı ki artık eskisi gibi kimse para biriktiremiyor Almanya'da. Daha başka bir motivasyon lazım göç için. Mesela biz, kızımızın eğitim hayatı ve kenidimiz de Avrupa'yı sevdiğimiz için bu kararı aldık.

Bu arada kaba konuşan dalga geçen kibirli kimseyle iletişim kurmuyorum kendi sağlığım için o yüzden her soru soranın sorularını cevaplayamayacağım ama teşekkür ederim ilginiz için..

ingilizcemiz var ikimizin de ama almanyaya gitmeyi düşünüyoruz benim yok eşimin var ben orada öğrenirim diye düşündüm almanca biraz ingilizceye benziyor gibi geliyor bana
Hahaha Almanca İngilizce ye benziyor gibi 🤣
Kusura bakmayın ,isterseniz YouTube biraz almanca bakın .
Zamanın gelen bütün gurbetçiler aynı düşüncedeydi ,geliriz 5-6 yıl çalışırız geri döneriz .
Öyle olmuyor maalesef , özelikle hiç planınız yoksa ,kurulu işiniz alacağiniz beli değilse .
Almanya'da eski Almanya'da değil ,kira fiyatları uçtu ,doğal gaz aynen ,dişarda yemek yemek hatta türkiyeden daha zor , yaşadığıniz şehire göre belki restorant bile bulamazsınız ,anca dönerci kebabci .
Hele çocuk geldimi dil işini unut ,çok azimli istekli olmalısın öğrenmek için.
Sosyal hayat desen zifira yakın ve birde havasına alışmak var.Sürekli kapalı bulanık karanlık yağmurlu hava .şansiniz varsa yaz ayları iki ay güneş görürsünüz.
Vallaha diyeceğim madem maddi sıkıntı çok yok gelin buraya en az bir ay kalın sonra kara verin

X