ev almak için acele etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babama soyledim o da hemen almazsinjz diyor. Yani para vermem yok diyor ama evlenicne alcaz sandi adam oyle degil. Bir de nisanlim sey diyor para biriktirdik kasa sendin diyor. keske dediginiz gibi ondan onceki paralari saymayasaydim . sanki 5 yillik evliyiz gibi
Adam ağzıyla demiş, seni sevdiği kadın olarak değil kasa olarak görüyor işte. Acı gerçek!

Arkadaşlar şey diyor. Sen şimdiden boşanmayı mı düşünüyorsun hani hayat arkadaşıydık sana güvenemeyecek miym diyor. Para katmazsam da muhtemelen evi kendi üstüne alır
Seni manipüle etmeye çalışıyor geri adım atma
Ailenle paslaş, ağaç kovuğundan çıkmadım ben birikimlerimi vermeme izin vermezler de, dik dur. Hayat arkadaşlığı birlikte yaşadıkça güven geliştikçe oluyor, burada iyi niyetle evlenip dımdızlak ortada kalan bir sürü kadının konusu var şahsi bir şey değil ben kadın olarak kendimi sağlama almalıyım demek zor olmamalı o da erkek olarak endişeni anlamalı ve hak vermeli

merhabalar herkese, yakın bir zamanda evleneceğiz. Nişanlımın babasının bir mülkiyeti vardı satılma durumu var birkaç gün içinde. Gelen parayla nişanlım hemen ev alalım diyor. Ailemizden düğünde takacakları altınları şimdiden alalım diyor. Benim de biraz param vardı onu da istiyor. Yani şuan bozdurmasak daha iyi diyorum sadece altını bozdururuz diye düşündüm. Bu sefer zorlaştırıyorsun para yetse ben istemem senden diye kızdı. Stres yapmış baya .Niye bu kadar acele ediyor. Yani babası belli bir miktar verecek yani faize yatırsak ya da altın alsak evlenince evi alsak daha iyi değil mi? bir yandan o da haklı bir anda ev fiyatları artabilir faiz düşmesiyle. Ya da paramız kadar alalım diyorum. sonuçta biz kiradayız birkaç yıl otururuz. alacağımız evi kiraya verip onun kirasını buraya veririz gibi düşünmüştük. Şimdi ama güzel bir ev alalım otururz oldu iş

Nisanliniz cok akilliymis. Cok aradiniz mi kendisini? Daha simdiden boyleyse evlenince ne olur dusunemedim bile.

Suç sende gelin ata binmiş ya nasip demiş sen adamla evlenmeden etmeden paranı sakladığını birikimini anlatıyorsun
Bence insan evleneceği kişiye o an demesi gerekiyorsa birikimini söyleyebilir. Sonuçta evlenince her şey ortak olacak. Paranın, birikimin söylenmesinde bir sakınca olmamalı. Ama asıl sakınca, bir tarafın diğerini yürüyen banka olarak görmesi.

Ya para ev almaya yetseydi belki direkt nisanlim kendi ustune alacakti . O zaman belki daha kotu olurdu
E parası ev almaya yetseydi tabi ki kendi üstüne alacaktı. Saçmalamayın isterseniz, size mi ortak edecekti bi de kaç sene çalışıp yatırım yaptığı babasının emeğini? Siz para katacağınız için itiraz ettik ama elalemin emeği için de duracağınız yeri bilin bence.

Bence insan evleneceği kişiye o an demesi gerekiyorsa birikimini söyleyebilir. Sonuçta evlenince her şey ortak olacak. Paranın, birikimin söylenmesi de bir sakınca olmamalı. Ama asıl sakınca, bir tarafın diğerini yürüyen banka olarak görmesi.
Ben takılarını takmadan isteriz imitasyon takarız diyen adama asla birikimimden bahsetmem valla

Ya oyle bir kiviriyor ki ben de sizin sayenizde goruyorum. Desem lafı çevirtiyor bana geliyor konu. O kadar hakaret etti . Seni deli etmek için söyledim diyor özür diledi
Bak bir kere para vermeyince sana hakaret etmiş, gerçek yüzünü iyice göstermiş. Böylesine selam bile verilmez.

E parası ev almaya yetseydi tabi ki kendi üstüne alacaktı. Saçmalamayın isterseniz, size mi ortak edecekti bi de kaç sene çalışıp yatırım yaptığı babasının emeğini? Siz para katacağınız için itiraz ettik ama elalemin emeği için de duracağınız yeri bilin bence.
İyi de ev alıcaz diye yüm eşyaları biz aldık

E kira odemeyeceksiniz ama? Siz eşya alırken, ev üstünüze olacak mı sanıyordunuz yoksa kp kendine alıp size oturum hakkı verecek mi
2-3 senede anca eşyaların parası çıkar kirayla ödeye ödeye. Yanii baştan girselerdi o zaman eşyalara

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X