Ev alma konusunda kafam karmakarışık. Yardımcı olur musunuz?

10 sene boyunca hesap kitap yapacak olmak o kadar zoruma gidiyor ki. Tebrik ederim seni cesaretin için. Güle güle oturun inşallah istediğiniz gibi olur her şey.

10 sene boyunca hesap kitap yapacak olmak o kadar zoruma gidiyor ki. Tebrik ederim seni cesaretin için. Güle güle oturun inşallah istediğiniz gibi olur her şey.
Seni o kadar iyi anliyorum ki ben de hesap kitap yapmadan biseyi alirken iki kere dusunmeden alan bi hayata sahiptim ama nereye kadar bi cesaret girdik bu ise hem esimle sunu da konustuk baktik odeyemedik baktik bogazimiza kadar borctayiz o zaman kredisi ile satisa cikaririz ucun da õlüm yok yaaa sen de herseyi dusun tatlim esinle herseyi enine boyuna düsün oyle gir bu ise.hakkinda hayirlisi olsun tatlim

Eşimle ikimizde çok cahiliz böyle konularda ya. Temelden bi eve nasıl giriliyor. Ya bittiğinde istediğimiz gibi olmazsa. Ayrıca o sırada bi yandan da ev kirası da ödeyeceğiz zararda olmaz mıyız?
Yanlış zamanda kredi cekmekten dolayi 10bin tlyi çöpe attık biz resmen. Kredi faizleri düşünce yapılandırma yaptık o anki oranlara göre 10bini havaya odemistik yani. Siz de şimdi bi hesaplama yapin kredi çekerek ne kadar faiz ödeyeceğiz temelden eve girip kira ödemeye devam edersek ne kadar zarar edeceğiz diye.

Bu hesaba göre geçinebilirsiniz. Ama aldığınız evi kiraya vermek gibi bir durumunuz olur be kirası sizin verdiğiniz kiradan yüksek olursa daha kolay olur sizin için.

neden faiz ödüyorsunuz ki? eminevimi duymadınız mı hiç? sıfır faizle ev sahibi olabilirsiniz araştırmanızı tavsiye ederim.

Cidden buna inanıyor musunuz? Bir hesaplayın banka faizi ile aynı parayı ödüyorsun. Çok araştırdım biliyorum yani. O emimevim katılım bankaları faiz yok diyor ama cebinden yine bir sürü para çıkıyor. İşte insanların dini duygularına seslenme ="ayybilemedim, post: 43091075, member: 710249"]neden faiz ödüyorsunuz ki? eminevimi duymadınız mı hiç? sıfır faizle ev sahibi olabilirsiniz araştırmanızı tavsiye ederim.[/QUOTE]
Ciddeb

Bunu en iyi sen bilirsin ama sırf daha az para ödeyeyim diye daha düşük bir ev alırsan da içine sinmeme durumu var. Ev alıyoruz sonuçta pazardan 1 kg domates değil ki. Örnekleri var çevremde her gün evine söylenip duruyor. İlk yıllar biraz dişinizi sıkarsanız sonra iyi ki de almışız diyebilirsiniz. Şu su götürmez bir gerçek ki ev sahibi olmak her geçen gün biraz daha zorlaşıyor. İpin ucunu bir yerden tutmak lazım.

Ciddeb[/QUOTE] evet inanıyorum araştırdım da hatta çevremde bu şekilde ev sahibi olan hatta 2-3 tane evi olan ve evlerini eminevimle alan araba alan insanlar var sıkıntı yaşadıklarını duymadım

Ev fiyatları çok yüksek gerçekten altınşehirde..bizde düşünüyoruz ama bu fiyatlar zaten prim yapmış hali çok fazla artış gösterir mi dersiniz zaman içinde..bizim kiramızda yüksek 1400 tl..ama çok kararsızım..uygun fiyatlı ev bulursanız banada haber verin..

Can'ım bizde sizle aynı durumdaydık oyüzden yazmak istedim.2 yıl kirada oturduk 1000 tl ile ve ev almaya karar verdik Mayıs ayında.70 bin kadar peşinatımız vardı kp de yardım etti 375 bine ev aldık.2.350 kredi ödüyoruz ve İstanbul şartları.Aynı Zaman'da hız motoru aldık onu da ödemeye çalışıyoruz(Tüp bebek yaptırıyoruz elimizde bişey olsun satacak dedik aldık)
Şimdi buraya kadar herşey güzel gelirimizde 5/6 bin civarı ancak 3.tedavi tüp bebek yaptırdığımız için çok zorlanıyoruz daha evin taşınma masrafları bitmedi aynı Zaman'da tedavi masrafları da,3.tedaviye başlıyoruz.
Ev alın derim ama çocuk olayını da hesaba katarak krediye girin..bu faizlerle 200 bin kredi çok zor olur bence...

Ciddeb[/QUOTE]
Evet senin gibi düşünüyorum ben de eminevim konusunda. İnsanların dini hassasiyetlerini kullanarak para kazanıyorlar.

Bilmiyorum ya ben prim yapacağını filan düşünmüyorum nilüfer çevresinin daha fazla. Daha ne kadar yükselebilir ki bu ev fiyatları. Kim veriyo bu kadar parayı bu evlere anlayamıyorum. Durup düşündüğünde belki ülke ortalmasının bile üzerinde bir gelirimiz var ama ev almaya gelince bu ülkedeki en fakir insan bizmişiz gibi hissediyorum. Nasıl alıyor bu insanlar bu evleri?

Hayırlı olsun eviniz. İnşallah bebeğinize de kavuşursunuz en yakın sürede. Siz kaç çektiniz? Çekerken neydi faiz oranları?

şu an oturduğum sitedekiler iki yıl önce 260bine almışlar..şu an 380den fazlaya satılıyor..hadi o paraya aldık diyelim..daha ne kadar artabilir ki..çok kafam karışık benimde..şu seçim bitsinde ondan sonra bakıcam artık..

bursada oturuyorum o nedenle sordum

altınşehir de zemin vs biraz araştırın derim

ben 145 e bizim evi aldığımda 195 idi emsal evler altınşehirde şimdi fiyatları bilmiyorum

metro avantaj o tarafta

ben demircideyim

binalar yeni ama ulaşım sıkıntılı çok hızlı gelişiyor nerede ise ev yapacak arsa kalmadı; bir de yeni evler giderek küçülüyor

yeni yerleşimlerin ilk yılları zor ama bir kaç yıl içerisidne oturuyor fakat binalar eskisi kadar sağlam değil 10-15 yıliçinde eskiyor; sil baştan tadilat gerekebiliyor

Allah kalbinden geçeni nasip etsin H hayalsahnesi . faizlerin düşmesini bekleyip zaman kaybetmeyin bence, zaten senin de dediğin gibi fiyatlar sürekli artıyor, şimdi alırsın, bir kaç aay sonra da faizler düşer hemen gider yapılandırma yaptırırsın . yani yüksekten aldın diye yüksek devam etmek zorunda diilsin, takip edersin faizlerin düştüğü gün gider yapıladırırsın hiç cannını sıkma. :)

Allah size de ödeme kolaylığı versin. Kreşler o kadar yüksek mi? İnşallah bi kaç seneye çocuğunuz okula başlarsa rahatlarsınız siz de

bursada da kreş fiyatları öyle

bakıcılar da asgari ücret artı yol parası vs deniyor yani 1250 civarı

okullar yarım gün bu nedneel yine ya özel okul ya da bakıcı etüt vs gerekiyor

çocuğun masrafı düşmüyor artıyor

2 eşofman 2 takım pijama bir de tşört aldım 100 tl verdim çıktım şimdi

bunlar seneye olmaz üzerine ki kreşe giden bir çocuğa 10-15 eşofman gerekiyor mesela...

Ev fiyatları daha ne kadar artabilir ki diye düşünmeyin bence, biz de eşimle geçen yıl böyle diyorduk daha ne kadar artabilirmiş bu yıl gördük. Ekstrem bir durum olmadığı müddet artar. Ülkede şöyle bir durum var, bir süre normal değerlerde, yani yılda 5 10 artarken 5 6 yılda bir hızlı bir artış gösteriyor.Bu dediğim hem satış fiyatları için geçerli hem kiralar. Şimdi zirve olduğu döneme girdik diye düşünüyorum yani umuyorum, bir müddet artış bu kadar hızlı olmaz, ama bir 5 6 yıl sonra tekrar ani bir artış beklenebilir. Seçimden istikrar çıksa faiz düşer ama ev fiyatları artar, istikrar çıkmazsa da faiz oranları artış eğilimine geçer. Kısaca karşınıza bir fırsat çıkarsa değerlendirin derim. Beklemek mantıklı durmuyor. Gayrimenkul normal şartlarda kaybettirmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…